Jump to content

Tütsüler ve bitkisel yaglar


mysteriouslady

Önerilen Mesajlar

http://i44.tinypic.com/1z3qa1h.jpg

 

 

Güzel bir koku duymak herkesi memnun eder, temizliğin en önemli unsurlarından biri de güzel kokmaktır. Güzel kokan bir eve her zaman gitmek istersiniz, güzel kokan insanların yanında bulunmak hoşunuza gider. Tütsüyü evimizde güzel bir hava yaratmak ve sigara kokusu gibi kokuları örtmek için kullanıyoruz. Çoğumuzun uzak doğudan geldiğini düşündüğümüz bu güzel kokulu çubukların tarihi aslında çok eskilere uzanıyor ve neredeyse tüm kültürlerin tarihlerinde mevcut. Yani insanlığın başlangıcı, güzel koku peşine düşme serüveninin de başlangıcı sayılabilir .Hatta İncil ve Gılgamış Destanı’nda bile tütsünün adı geçiyor.

Arabistan’dan Mısır’a gelen esanslarla ilk tütsülerin Mısırlılar tarafından yapılmış olabileceği tahmin ediliyor. Firavunlar da dini törenlerinde güzel bir koku yaymak için olduğu kadar kötü ruhları uzaklaştırmak için tütsüleri kullanıyorlardı. Ayrıca tedavi amaçlı da kullanıldığı biliniyor.

 

 

 

Babilliler ve İsrailliler de M.Ö. 5. Yüzyılda tütsüyü kötü ruhları uzaklaştırmak amacıyla kullanıyorlardı. Buradan Yunanistan, Roma ve Hindistan’a yayılan tütsü hala Hindular ve Budistler tarafından dini törenlerde ve festivallerde kullanılmaya devam ediyor.

Japonların da Koh-Do dediği ve ruhani aydınlanmada büyük bir yer ayırdıkları tütsü, ABD’de ve tüm dünyada tanınmaya başlandıktan sonra bir popüler kültür öğesi haline geldi. İnsanlar tütsünün yaydığı rahatlatıcı koku dışında ruha da hitap ettiğini, huzur duygusu uyandırdığını düşünüyorlar. Bu yönden tütsü ilk kullanıldığı zamanlardaki ruhani özelliğini koruyor. Bir yandan da modern hayatın bir parçası olmuş durumda, yani artık ritüellerde değil de, işyerlerinde, evlerde, misafir ağırlarken vb. amaçlarla kullanılıyor. Hatta hiç yakmayıp evinin muhtelif yerlerine yerleştirenler de var. En popüler-beğenilen tütsü türleri (yani şu an ilk aklıma gelenler) sandal ağacı, hinditan cevizi, vanilya, paçuli, amber, yasemin, lavanta ve yılang yılang. Hepsinin kendine ait bir anlamı olduğuna inanılıyor.

http://i43.tinypic.com/2rf6n3r.jpg

Kimisi tütsüleri çok seviyor, kimi de hiç haz etmiyor. Eski dinlerde tütsülerin kötü ruhlarına kovduğunda inanılırken, günümüzde tütsü yakmanın eve cin getireceğine inananlar da mevcut.Tabii ki çoğu konuda olduğu gibi bir şeyin nasıl olduğuna inanırsanız o, inandığınız şeydir. İsterseniz sıradan bir çubuk, güzel bir koku, isterseniz bir meditasyon aracı, şans getiren, şeytan kovucu, ya da tam tersi bir şeytanlık aracı...

Kaynak:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İslam dininde tütsü kültürüne karşı yasaklayıcı bir unsur yoktur...Bu tamamen inanış,niyet ve kullanım amacı ile alakalı bir durumdur...Hatta islamiyetin çok eski dönemlerinde,mescitler tütsülenir,evlerde güzel koku elde etmek için kullanılır ve ölülerin arkasından tütsü yakılırdı...

 

 

 

Bu gizemi doya doya solumak ve bu büyülü dünyayı yaşadığınız yer yapmak çok basit... Şimdi birazda bu muhteşem kokuları tanıyalım...

 

 

http://www.istanbul.edu.tr/iletim/70/haberler/foto/tutsu5.jpg

 

 

Yardley: Sandal ağaçlarının ve limon aromasının muhteşem karışımıdır. Bu özel karışım son derece rahatlatıcıdır. Başarı semboludur. Kırık kalplere huzur verdiği söylenir. Derin meditasyon hipnoz seanslarında kullanılır. Sebepsiz iç sıkıntılarını giderir. Hayal gücünü ve konsantrasyonu arttırır hafızayı yeniler.

 

 

Magnolia: Yoğun manolya kokusu sinirleri rahatlatır. Ferahlatıcıdır. Anlayış sembolu denilebilir. Uyum mutluluk neşe getirir. Karşı cinsi çekebilen çiftlerin anlaşmasını sağlayan aşkı yeniden canlandıran bir tütsüdür. Melankoliyi şifalandırır.

 

 

Chandan: Pratik zekayı arttırıcı, düşünceleri rahatlatıp konsantrasyonu arttırıcı özelliğe sahiptir. Özellikle ders çalışırken yakılması önerilir. Hertürlü inisyasyonda dansta meditasyonda ruhsal şifalandırmada kullanılır. Güç ve güven semboludur özel rituelllerde kullanılır.

 

 

Rain Forest: Yağmur ormanlarının tazeliği ve doğanın huzurunu dinginliğini yaşadığınız ortama taşır. Meditasyonda vizyonsal gücü geliştirir. İletişimi arttırır, uykusuzluğa iyi gelir. Kendini sevmeye yardımcı olur. Diet stressini kaldırır.

 

 

Rose: Gül ferahlatır ve huzur verir. Gül bahçelerinin muhteşemliği ve büyüleyici kokusunu yaşamınıza doldurur. İnancı sağlamlaştırır. Dualarda kullanılabilir. Aşkın semboludur. Şifada fobileri olan kişilerin (karanlık asansör vs korkusu ) tedavilerinde koku terapi, tamamlayıcı olarak kullanılır.

 

 

Orange: Portakal çiçeklerinin nefis kokusu yorgunluğu giderir ve sinir bozukluklarına iyi gelir. Zihin beden ruh titreşimlerini birleşticidir. Yoga meditasyonda pasif jimnastiklerde yararlıdır. Romantik gecelere yakışır. Şifada kulak burun boğaz yollarını açtığı gözlemlenmiştir. Gribal olan hertürlü hastalıklarda rahatlatıcıdır.

 

 

Saltana: Üzüm aroması ve gizemli kokusu ile bedeni ve zihni gücü arttırır, tazelik ve güzellik verir. Kalbi canlandırır. Şans getirdiği gözlemlenmiştir. Gizem ve spirtuel ortamı sağlar. Duygusal direnci arttırır. Halk müziği, sufi müzikli ortamda yakılması durumunda geçmişi hatırlatır. Şifada ağrıları hafifletecidir.

 

 

Jasmine: Gizemli, huzur verici, sinirleri güçlendirici harika bir kokudur. Yasemin bahçelerinin ve baharın tazeliğini yaşamınıza katar. Saf ve arınmışlığı temsil eder bencil kişilerde kendilerini görmelerini sağlar haksızlıkları ortaya çıkarır. Güclü bir yapıya sahip olmak isteyenlere iyi gelir. Şifada acıları yatıştırıcı özelliği vardır.

 

 

Violet: Vücuda rahatlık verir, gevşetir, sinirleri yatıştırır. Geleceği görmede yardımcı olur. Medyomluk yapan kişilere oldukça yararlıdır. Şifa vermeyi ve almayı kolaylaştırdığı söylenir.Vizyonları gerçekleştirir. Bilinçi yükseltir.

 

 

Strawberry: Vücudu kuvvetlendirir. Direnç verir ve gevşeticidir. Endişeyi yok eder gerilimli ortamlarda sakinliği ve anlayışlı olmayı sağlar. Zeka açıcıdır. Şifa terapilerinde yakılması şifayı aktarmada kolaylık sağlar. Şifalananı rahatlatır. Umudun simgesi olduğu söylenir.

 

Cinnamon: Tarcın kabuklarının nefis kokusu ruhsal sıkıntıları giderir. Rahatlatır. Baharın canlılığını yaşatır. İştah açıcı özelliği vardır. Hayal gücünü oluşturur, yetenekleri geliştirme de faydalıdır, zihinde aktivasyonu sağlar. Olumsuzlukları yenmekte yardımcı olur. Kararsızlıklara iyi gelir. Büyüleyici kokusu kan basıncını da dengeler.

 

 

Lime: Ihlamur çiçeklerinin muhteşem kokusu sinirleri güçlendirir. Huzur verir. İletişimi kolaylaştırır ve cesaret verir. Vucut direncini arttırır enerji depolatır. Dingin bir zihin isteyenler yorgun olduklarında kullanacakları bir kokudur. Gribal enfeksiyon, nezle gibi hastalıklarda şifalıdır.

 

 

Erotic: Egzotik çiçeklerden oluşan bu muhteşem karışım son derece gevşetici ve huzur vericidir. Aşkın tensel ifadesidir romatik bir gecede mum ışığında yenilen yemekle birlikte yanan bu tütsü afrodizyak etkisi verir. Meditasyon, Taiçi Hipnozda kullanıldığında oldukça yararlı olduğu gözlemlenmiştir.

 

 

Darshan: (asoka) Bu muhteşem koku sinirleri rahatlatır. Konsantrasyonu arttırır. Huzur dolu bir ortam sağlar. Güçlü sevgi ifadesidir, birlikte hareket etmeyi uyum içinde yaşamayı sağlar. Gerek çiftler gerek aile gerekse arkadaşlar arasında dargınlığı kaldırıp yenilenmeyi sağlar. Spirtuel eşler (eşruh) in karşılaşmasını sağlar. Karma temizlemede de kullanılır.

 

 

Sun: Güneşin sıcaklığı ve kudretini hissettirir. Ruhunuzu ısıtacak ve huzurlu bir ortam sağlayacaktır. Güzelliği yaşamı sempatiyi ifade eder karşı cinse daha büyüleyici gözükmek için kullanılabilir. Şifa olarak kullanıldığında hiperaktivite ve ruhsal dengesizlikleri dengeler obsesyonda ya da korkuların aşılmasında yardımcı olur. Kabuslardan kurtarır. Bolluk ve rızk için de kullanılır maddi gücü elde etmek isteyen kişiler çalışma ortamlarında yakarlarsa beklemedikleri gelirler elde ederler.

 

 

Heena: Gizemli ve huzur vericidir. Nefis kokusu yaşadığınız ortama mutluluk katacaktır. Orman kokusudur. Gerçeklerin ortaya çıkmasına sebep olur dans ve aktif sporlarda yakıldığında enerjiyi maxsimum yapar. İki kalbin birarada durmasını ve sadakati temsil eder. Ölümsüz aşkın sembolu de denilebilir.

 

 

Lily: Su zambağının egzotik kokusu ferahlatıcı ve tazeleyici etkisiyle sinirleri yatıştırır, huzur verir. Temizliği temsil eder aşkını ifade edemeyenler için çekim gücü vardır sevgi sembolu olarak kullanılabilir yeni ilişkiler için canlılık sağlar. Ayrılık acısını hafifletir, enerji verir deprasyona birebir iyi gelir.

 

 

Aphrodesia: Bu muhteşem koku Uzak Doğunun gizemli huzurunu taşır. Sprituel bir kokudur meditasyon yoga da kullanıldığında konsantrasyon sağlar, zihinsel aktiviteyi dengeler. Rüyaların hatırlanmasına yardımcı olur, sınav öncesi yakılırsa berrak bir zihine sahip olunur.

 

 

Myrrh: Sarı sakız yada mür denir. Muhteşem kokusu etkileyicidir. Çevrenize huzur ve sükunet verir.

 

 

Musk: Misk otunun muhteşem egzotik kokusu ferahlatıcı ve sakinleştiricidir. Nazar veya benzeri terslikleri ortamdan temizler. Karşısındaki insanın gerçekleri söylemesini sağlayıcı etkisi vardır, heyecanı yatıştırır. Şifa kokusudur. İyileştirici etkisinden dolayı başağrısı ve bilinen çeşitli ağrıları hafifletici özelliği vardır.

 

 

Sage: Adaçayının taze ve büyüleyici kokusu huzur verir, sinirleri yatıştırır, bedeni gençleştirir. Koku terapi için idealdir. Ortamdaki olumsuz enerjileri temizler, metabolizmayı dengeler, diet yapanlara tokluk hissi verir.

 

 

Cıtronella: Güney Asya otundan elde edilen bu tütsü, stress'ten arındırır. Uykusuzluğa iyi gelir, şifa rituellerinde kullanılır. Derin dünyaların sırrını kokusunda sakladığı söylenir. Romantizmi destekler. Bilincin yükselişine yardımcı olur. Sanatın semboludur, hayalleri zenginleştirir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tütsüleri severim...kokuları hem mis hem de etkileri var... kullanırım da... hatta yakılan her yerde insanları etkilediğini düşünüyorum... tütsü kullanan insanların mistik yanının ortamı kapladığını hissederim... hoşuma gider...rahatlatır...

--------------------

Musk: Misk otunun muhteşem egzotik kokusu ferahlatıcı ve sakinleştiricidir. Nazar veya benzeri terslikleri ortamdan temizler. Karşısındaki insanın gerçekleri söylemesini sağlayıcı etkisi vardır, heyecanı yatıştırır. Şifa kokusudur. İyileştirici etkisinden dolayı başağrısı ve bilinen çeşitli ağrıları hafifletici özelliği vardır.

 

Darshan: (asoka) Bu muhteşem koku sinirleri rahatlatır. Konsantrasyonu arttırır. Huzur dolu bir ortam sağlar. Güçlü sevgi ifadesidir, birlikte hareket etmeyi uyum içinde yaşamayı sağlar. Gerek çiftler gerek aile gerekse arkadaşlar arasında dargınlığı kaldırıp yenilenmeyi sağlar. Spirtuel eşler (eşruh) in karşılaşmasını sağlar. Karma temizlemede de kullanılır.

 

 

şu sıra kullandığım 2 si sandal her zaman el altında bulunması gerekirmiş gibi gelen bir koku ama bulamadım onun yorumunu bir de ben araştırayım... ayrıca cannabis ve agarbatti de bulayım ...

--------------------

Sandal Ağacı: Sandal ağacı başarı sembolüdür. Kırık kalplere huzur verir. Meditasyon ve hipnoz seanslarında kullanılır. Son yıllarda, sandal ağacı aroması genellikle narenciye aroması ile karıştırılarak kullanılmaktadır. Bu özel karışımın ise son derece rahatlatıcı olduğu öne sürülmektedir.

 

Karanfil : Ruhsal yaşamı geliştirme,saflaştırma ve yüceltme.

Sardunya : Eylem,cüret.

Buhur : Ruhsal güç,meditasyon,geleceği görme

Vanilya : Uyuşturucu,afrodizyak

Hanımeli : Düşünürler,iletişimciler,düşsel

Sümbül : Dikkatsiz,değişken,yapmacıklı

Yasemin : Afrodizyak,şans,başarı,sersemletici

Lavanta : Sakinleştirici,yatıştırıcı

İnci çiçeği : Utangaç,çekingen,nazik,duyarlı

Misk : Amaca bağlılık,akılcılık,erotik,duyarlı

Sarı kız : Sihirli,sersemletici,ruhsal,yükseklik,güzel kokan

Patcholi : Hırs,sapkınlık,sersemletici,uyuşturucu

Gül : Duyumsal,aşık,uyumlu,güvenli

Biberiye : Cesaret,enerjik,olağandışılık,koruyucu

Sandal ağacı : Erotik,duyumsal

Mine çiçeği : Güçlü,esnek,ileriyi gören

Menekşe : Nazik,uyumlu,tatlı,dengeli

Ylang ylang : Sersemletici,uyuşturucu,doyumsal,erotik

 

*ruhun yolculuğu

--------------------

Bitkiler ayinlerde tütsü olarak kullanılır.Bazende özelde bazı etkileri olduğu için içmemizde gerekebilir.

Tütsü ayine mistik bir hava vermek ve ayinin yaşantısını değiştirmek için hemen hemen tüm büyük inanışlarda ve dinlerde kullanılır.Cadılarda ayinde büyü çalışması yapabilmek için ortamı hazırlarken kullanırlar tütsüleri.

Tütsüler gezegenlerin yönetilişlerine göre karıştırılırlar.Yağlarında etkisiyle bu sersemletici karışımlar,ruhların geçebileceği kanalları açarak büyü yapmaya yardımcı olurlar.

Tütsülerin beden çakrası,duyumlar ve zihin üzerine etkileri vardır.Nasıl çalıştıkları tam olarak bilinemesede,yaygın ve sürekli kullanımda işe yaradıkları kanıtlanmıştır.

Yanan otlar ve yanan yağlar büyüsel özellikleri serbest bırakırlar ve büyü yapmak için gereken ortamı hazırlarlar.Farklı birçok tarif olmasına rağmen tütsünün en genel malzemesi buhurdur.Herkes bitkilerin özelliklerine ve kendi amacını göz önüne alarak, kendi tütsüsünü kendi hazırlayabilir.Bu amaca göre en doğru olanıdır ve şu anda hemen hemen bütün baharatçılarda bu malzemeleri çok rahat bulabiliyoruz.

 

 

 

 

Gezegen

 

 

 

1)güneş

iyi:sandal,amber,gül ladeni,sandulis

kötü:safran,sarı bahar,karagünlük

 

 

2)ay

iyi:sandal,misk,kafur,öd ağacı

kötü:kaşirladen,karagünlük

 

 

3)satürn

iyi:misk,masteki,udu hindi,ödağacı

kötü:zift,katır tırnağı,keçi kılı

 

 

4)mars

iyi:sandal,karnfil,sakız,akgünlük

kötü:toprak,besbas,katran

 

 

5)venüs

iyi:sandal,misk,karanfil,menekşe

kötü:besbas,mistaki

 

 

6)jüpiter

iyi:sandal,ödağacı,günlük,kafur

kötü:cavi,mistaki

 

 

7)merkür

iyi:ödağacı,günlük,cavi,sümbül

kötü:çamsakızı,kuşdili

burada verdiğim tütsüler gezegen saatlerinde yapılan büyüler için mesela ay saatinde bir büyü yapacağınız zaman iyi ise misk kötü ise karagünlük tütsüsü olsun odada

 

*pagan.psisik

 

 

agarbatti tütsü çubuğu demekmiş öğrenmiş oldum:) koklayarak alınca isme dikkat etmemişim... bu vvesileyle öğrenmiş oldum... cannabis rahatlatıcı etkiye sahip maddesindeki gibi sanırım tam olarak yazan biryer bulamadım...

 

http://kheraincense.com/images/hexago/Istanbul.jpg

 

istanbul un tütsüsü bile var be! :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Rain Forest: Yağmur ormanlarının tazeliği ve doğanın huzurunu dinginliğini yaşadığınız ortama taşır. Meditasyonda vizyonsal gücü geliştirir. İletişimi arttırır, uykusuzluğa iyi gelir. Kendini sevmeye yardımcı olur. Diet stressini kaldırır.

 

Strawberry: Vücudu kuvvetlendirir. Direnç verir ve gevşeticidir. Endişeyi yok eder gerilimli ortamlarda sakinliği ve anlayışlı olmayı sağlar. Zeka açıcıdır. Şifa terapilerinde yakılması şifayı aktarmada kolaylık sağlar. Şifalananı rahatlatır. Umudun simgesi olduğu söylenir.

 

bu ikisi favorim. :) gerçekten tütsü yakıldığı zaman insan rahatlıyo. bide yoga yaptınmı tamamdır :D

Çörek otu tütsüsünün güzel koktuğunu sanmıyorum ama belkide güzeldir =D denemek lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

​​Tütsünün tarihçesi

Güzel bir koku duymak herkesi memnun eder, temizliğin en önemli unsurlarından biri de güzel kokmaktır. Güzel kokan bir eve her zaman gitmek istersiniz, güzel kokan insanların yanında bulunmak hoşunuza gider. Tütsüyü evimizde güzel bir hava yaratmak ve sigara kokusu gibi kokuları örtmek için kullanıyoruz. Çoğumuzun uzak doğudan geldiğini düşündüğümüz bu güzel kokulu çubukların tarihi aslında çok eskilere uzanıyor ve neredeyse tüm kültürlerin tarihlerinde mevcut. Yani insanlığın başlangıcı, güzel koku peşine düşme serüveninin de başlangıcı sayılabilir .Hatta İncil ve Gılgamış Destanı’nda bile tütsünün adı geçiyor. Arabistan’dan Mısır’a gelen esanslarla ilk tütsülerin Mısırlılar tarafından yapılmış olabileceği tahmin ediliyor. Firavunlar da dini törenlerinde güzel bir koku yaymak için olduğu kadar kötü ruhları uzaklaştırmak için tütsüleri kullanıyorlardı. Ayrıca tedavi amaçlı da kullanıldığı biliniyor.

 

 

Babilliler ve İsrailliler de M.Ö. 5. Yüzyılda tütsüyü kötü ruhları uzaklaştırmak amacıyla kullanıyorlardı. Buradan Yunanistan, Roma ve Hindistan’a yayılan tütsü hala Hindular ve Budistler tarafından dini törenlerde ve festivallerde kullanılmaya devam ediyor

 

Japonların da Koh-Do dediği ve ruhani aydınlanmada büyük bir yer ayırdıkları tütsü, ABD’de ve tüm dünyada tanınmaya başlandıktan sonra bir popüler kültür öğesi haline geldi. İnsanlar tütsünün yaydığı rahatlatıcı koku dışında ruha da hitap ettiğini, huzur duygusu uyandırdığını düşünüyorlar. Bu yönden tütsü ilk kullanıldığı zamanlardaki ruhani özelliğini koruyor. Bir yandan da modern hayatın bir parçası olmuş durumda, yani artık ritüellerde değil de, işyerlerinde, evlerde, misafir ağırlarken vb. amaçlarla kullanılıyor. Hatta hiç yakmayıp evinin muhtelif yerlerine yerleştirenler de var. En popüler-beğenilen tütsü türleri (yani şu an ilk aklıma gelenler) sandal ağacı, hinditan cevizi, vanilya, paçuli, amber, yasemin, lavanta ve yılang yılang. Hepsinin kendine ait bir anlamı olduğuna inanılıyor.

 

 

Kutsama Yağları

 

Bu yağları yakmadan önce mumları ve kendinizi kutsamak için kullanın.Mümkün olduğu kadar saf halde almaya çalışın yağları.Sentetik yağlar kullanmayın.Hatta mümkün olursa kendiniz yapmaya çalışın.

 

Karanfil : Ruhsal yaşamı geliştirme,saflaştırma ve yüceltme.

Sardunya : Eylem,cüret.

Buhur : Ruhsal güç,meditasyon,geleceği görme

Vanilya : Uyuşturucu,afrodizyak

Hanımeli : Düşünürler,iletişimciler,düşsel

Sümbül : Dikkatsiz,değişken,yapmacıklı

Yasemin : Afrodizyak,şans,başarı,sersemletici

Lavanta : Sakinleştirici,yatıştırıcı

İnci çiçeği : Utangaç,çekingen,nazik,duyarlı

Misk : Amaca bağlılık,akılcılık,erotik,duyarlı

Sarı kız : Sihirli,sersemletici,ruhsal,yükseklik,güzel kokan

Patcholi : Hırs,sapkınlık,sersemletici,uyuşturucu

Gül : Duyumsal,aşık,uyumlu,güvenli

Biberiye : Cesaret,enerjik,olağandışılık,koruyucu

Sandal ağacı : Erotik,duyumsal

Mine çiçeği : Güçlü,esnek,ileriyi gören

Menekşe : Nazik,uyumlu,tatlı,dengeli

Ylang ylang : Sersemletici,uyuşturucu,doyumsal,erotik

 

 

Tütsülere başlarken

 

Bitkiler ayinlerde tütsü olarak kullanılır.Bazende özelde bazı etkileri olduğu için içmemizde gerekebilir.

Tütsü ayine mistik bir hava vermek ve ayinin yaşantısını değiştirmek için hemen hemen tüm büyük inanışlarda ve dinlerde kullanılır.Cadılarda ayinde büyü çalışması yapabilmek için ortamı hazırlarken kullanırlar tütsüleri.

Tütsüler gezegenlerin yönetilişlerine göre karıştırılırlar.Yağlarında etkisiyle bu sersemletici karışımlar,ruhların geçebileceği kanalları açarak büyü yapmaya yardımcı olurlar.

Tütsülerin beden çakrası,duyumlar ve zihin üzerine etkileri vardır.Nasıl çalıştıkları tam olarak bilinemesede,yaygın ve sürekli kullanımda işe yaradıkları kanıtlanmıştır.

 

Yanan otlar ve yanan yağlar büyüsel özellikleri serbest bırakırlar ve büyü yapmak için gereken ortamı hazırlarlar.Farklı birçok tarif olmasına rağmen tütsünün en genel malzemesi buhurdur.Herkes bitkilerin özelliklerine ve kendi amacını göz önüne alarak, kendi tütsüsünü kendi hazırlayabilir.Bu amaca göre en doğru olanıdır ve şu anda hemen hemen bütün baharatçılarda bu malzemeleri çok rahat bulabiliyoruz.

 

Gezegen

1)güneş

iyi:sandal,amber,gül ladeni,sandulis

kötü:safran,sarı bahar,karagünlük

 

2)ay

iyi:sandal,misk,kafur,öd ağacı

kötü:kaşirladen,karagünlük

 

3)satürn

iyi:misk,masteki,udu hindi,ödağacı

kötü:zift,katır tırnağı,keçi kılı

 

4)mars

iyi:sandal,karnfil,sakız,akgünlük

kötü:toprak,besbas,katran

 

5)venüs

iyi:sandal,misk,karanfil,menekşe

kötü:besbas,mistaki

 

6)jüpiter

iyi:sandal,ödağacı,günlük,kafur

kötü:cavi,mistaki

 

7)merkür

iyi:ödağacı,günlük,cavi,sümbül

kötü:çamsakızı,kuşdili

burada verdiğim tütsüler gezegen saatlerinde yapılan büyüler için mesela ay saatinde bir büyü yapacağınız zaman iyi ise misk kötü ise karagünlük tütsüsü olsun odada

GölgeMod:

YLANG YLANG

Egzotik bir koku için egzotik bir ad. Şişede durduğunda birazcık

tatlıdır. Ama havayla karıştığında iyice "saldırgan" olur. Manila

gibi sıcak yerlerde yetişen Cananda odorata (Kokulu Cananga)-nın

çiçeklerinden alınan misk kokulu, tensel bir yağdır. Venüs gezegeni

tarafından yönetildiğinden çok güçlü bir cinsel uyarıcı olabilir.

 

PORTAKAL

 

Parlak, neşeli ve yüceltici, taze portakal gibi kokan bir yağ. "Bu

yağı neden satın alayım" diye sorabilirsiniz. Yanıtım, "Deneyin,

görün!" olacaktır. Güneş tarafından yönetilir; güneş gibi sıcak,

mutlu bir parıltı verir.

 

SANDAL AĞACI

Bunun da Ylang Ylang gibi misk kokusu vardır, ama etkilerinde daha

çok -düşünsel-dir. Zihne yakın gelen ve Hindistan-ın sandal

ağaçlarından alınan bu yağ, Merkür gezegeni tarafından yönetilir.

 

NANE

Her ne kadar bu keskin, temiz kokuyu anında tanıyorsanız da, diş

macununa ya da çikolataya karıştırılmadığında, nasıl daha keskin ve

saf olduğunu fark ederek şaşıracaksınız. Bu canlı, parlak ve keskin

bir deneyimdir. Genelde nane Venüs-ün denetimindeyse de aktif nane

yağı Mars (Merih)-in buyruğu altındadır.

 

YASEMİN

Bu ince ama derin biçimde etkileyici koku Ay tarafından

yönetilmektedir. En kaliteli Yasemin yağı çok pahalıdır ama gerekli

olan çok az bir miktarıdır. Küçük bir şişesini satın

alabilirsiniz.Aslında ucuz Yasemin yağı da etkilidir. Doğanızın

tatlı, yumuşak, duyarlı yönünü ortaya çıkarır.

 

LİMON OTU

Koklayın ve gönlünüzün ferahladığını duyumsayın. Bu yağ, limon otunun

yapraklarından alınan ve Jüpiter tarafından yönetilen, coşku verici,

iyimser, heyecan yaratan bir kokudur.

 

VETİVERT (KABE SAMANI)

 

Ağır, rahatlatıcı bir deneyim. Bu bir hayli kalın öz yağ Kuskus

adıyla anılan Hint otunun köklerinden alınır. Toprak kokusu ve Satürn

ile bağlantısı böyle açıklanır.

 

Karanfil: Ruhsal yaşamı geliştirme, saflaştırma, yücelme

 

Sardunya: Eylem. cüret. tuttuğunu koparma

 

Buhur: Ruhsal güç, meditasyon öngörü

 

Vanilya: Uyuşturucu, afrodizyak

 

Hanımeli: Düşünsel, iletişimsel, düşsel

 

Sümbül: Dikkatsiz, Don Kişotvari, değişken, yapmacık

 

Yasemin: Afrodizyak, şans, başarı, sersemletici

 

Lavanta: Sakinleştirme, yatıştırma, genişleme

 

İnci Çiçeği: Utangaç, çekingen, nazik, duyarlı

 

Misk: Amaca bağlılık, akılcılık, erotik, duyarlı

 

Sarı Sakız: Sihirli, sersemletici, ruhsal, güzel kokan, yüksek

 

Paçuli (Patchouli): Hırs, sapkınlık, sersemletici, uyuşturucu

 

Gül: Duyumsal, aşık, uyumlu, eskiden kalma, güvenli

 

Biberiye: Cesur, gözüpek, enerjik, olağandışı, koruyucu

 

Sandal Ağacı: Erotik, duyumsal, geleceğe göre, uyum sağlayan

 

Mine Çiçeği: Güçlü, esnek, ileriyi gören

 

Menekşe: Nazik, tatlı, uyumlu, dengeli

 

Ylan Ylang: Sersemletici, uyuşturucu, duyumsal, erotik

 

AGRINOMY ( KASIK OTU )

 

 

 

Korkuları, endişeleri ve mutsuzluklarını neşeli bir

yüz arkasına

gizlemeye çalışan insanlar için. Pozitif özelliği , iç

eziyeti

rahatlatarak gerçek mutluluğu geri getirir

 

ASPEN ( TOZ AĞACI )

 

Sebebi bilinmeyen anlaşılmaz korkular için.Bilemediğin

bir sebepten

dolayı çok kötü birşeyler olacağı kuruntusuna

kapıldığında. Pozitif

özelliği ,korkuları serbest bırakarak eziyet çekenin

dönüp korkuları

ile yüzleşmesini ve korkularının sebepsiz olduğunu

anlamasını sağlar

 

BEECH ( AK GÜRGEN )

 

Diğer insanların yaptıkları işleri, konuşmalarını ve

iş yapma

şekillerini eleştirmeden duramıyan insanlar için.

Pozitif

özelliği , anlayışı yükseltmek.

 

CENTAURY ( KANTARON )

 

Başkalarına hizmet etmekte çok arzulu olup gonüllü

yardımcıdan çok

hizmetkar durumuna düşen insanlar için. Zayıf irade

.genelde

hayattaki gerçek amacını ihmal edenler. Pozitif

özelliği ,iç sesiz

güç, bu kişilerin kibar ve yardımsever kişiliklerine

dokunmadan

onların biraz da kendilerini düşünmelerini sağlar

 

CERATO

 

Kendi verdiği kararları sürekli sorgulayan ve verdiği

kararların

döğruluğundan sürekli şüphe duyan insanlar için.

Pozitif özelliği

kesinliği ve iç güdülere inanci artırmak.

 

CHERRY PLUM ( KÜÇÜK SİYAH ERİK )

 

Hayal gücünüzün korkutucu fikirler ve düşüncelerle

dolması. Aklını

kontrol gücünü kaybetme korkusu. Pozitif özelliği,

rasyonel bir

akıl, feci korkunun kontrol edilebileceği bilgisi ile

duyulan

emniyet hissi.

 

CHESSNUT BUD ( KESTANE TOMURCUĞU )

 

Geçmiş tecrübelerden ders alamama ,aynı hatayı arka

arkaya sürekli

tekrarlama ve bir türlü gerekli dersi alamama. Pozitif

özelliği ,

geçmiş hataların geleceğin rehberi olması için

tecrübenin

yansıtılması.

 

 

 

 

 

CHİCORY ( HİNDİBA )

 

Sevdiklerini kontrol edip kendine uygun şekilde

yönlendirenler,

diğerlerine gösterdikleri ilgi tamamen bencil ve

kontrol edici

olanlara. Pozitif özellik ,başkalarına bencil olmıyan

ilgi gösterme

ve gerçek ana sevgisi arzı .

 

CLEMATİS ( ORMAN ASMASI )

 

Uykulu, uykucu ,tam uyanık olmıyan , bugünden ziyade

gelecekte

yaşıyan kişiler. Bulunduğu yer ve zamanla fazla

ilgilenmiyen.ve daha

mutlu zamanlar için geleceğe bakan insanlar. Pozitif

özellikler,

onların önlerinde oluşan olaylara odaklanmalarına

yardımcı olur.

 

CRAB APPLE ( YABAN ELMASI )

 

Temizlik iksiri. Kendi kişiliğinden memnun olmıyan

kendini

kirletilmiş veya temiz olmadığını hisseden. Utanç

duyanlar veya

kendini çekici bulmıyanlar. Aynı zamanda vucudumuzu

zehirlerden

temizliyen bir arıtma iksiri.Temizlik, titizlik

GölgeMod:

MELEKOTU : Melekotu heyecan ve ruhsal stresi, akıl ve duygu dengesi hissi vererek teskin eder.Kaçılan problemler ile uğraşmaya motive eder.

 

ANASON : Canlılık hissi verir.

 

FESLEĞEN : Güçlendirici, uyarıcı bir yağ olan fesleğen konsantre olma zorluğu çekenler, dikkati kolayca dağılanlar, kararsızlık ve disipline olma zorluğu içinde olanlar için faydalıdır. Duygusal açıdan kırılgan olanlara güç verir ve düzenleyici olarak depresyon, endişe, histeri ve ruhsal yorgunluk tedavisinde kullanılır.

 

DEFNE : Hafif bir uyuşturucu olan defnenin yatıştırıcı etkisi vardır.

 

ASİLBENT : Asilbentin rahatlatıcı, iyileştirici ve yatıştırıcı bir etkisi vardır. En çok yalnızlık, üzüntü, endişe içinde olanlara faydalıdır. Endişelerden kurtulmaya yardımcı olur ve kendine güveni sağlar.

 

BERGAMOT : Moral yükseltici ve sakinleştirici bir yağ olan bergamot, öfke ve hayalkırıklığını giderir, özellikle endişe ile oluşmuş depresyonda mükemmel sonuç verir.

 

HUŞ : Uyarıcı bir yağ olan huş dinçlik verir ve ruhu canlandırır.

 

KARABİBER : Hayal kırıklıklarında dayanma gücü verir ve zihnin karar vermesini güçlendirir.Duygusal etkilere kayıtsız olan kişilerin daha sıcak bir ruh haline geçmelerini sağlar.

 

KAJUPUT : Zihinsel ve duygusal durgunluğa faydalı bir yağdır. Zihni uyarır, düşüncelerden uzaklaştırır, durağan duyguları uyandırır, bedeni ve zihni dengeler.

 

KAFUR : Kafur ruhu dengeleyerek, özellikle duygusal depresyonla birleşmiş gerilimi yatıştırır ve kayıtsızlıktan uzaklaştırır.

 

KARAMAN KİMYONU : Duygulara sıcaklık veren bir yağdır. Kendini kaybolmuş gibi hissedenlere yeni bir enerji hissi verir. Gerilim ve yorgunluktan uzaklaşma sağlar.

 

HAVUÇ TOHUMU : Fiziksel etkisi gibi, havuç zihin için de berraklaştırıcıdır.

 

SEDİR : Gerilimleri yatıştırır. Genellikle meditasyon aracı olarak kullanılır.

 

PAPATYA : Fiziksel ve ruhsal bir rahatlatıcı olan papatya, depresyon, korku, histeri ve gerilimi yatıştırır. Endişe içinde olanlar için yatıştırıcıdır. Tedirginlik, huzursuzluk,öfke ve sabısızlık durumlarında sükunet verir.

 

TARÇIN : Zindeleştiren bir yağ olan tarçın, yorgunluk ve güçsüzlük durumlarında faydalıdır.

 

CITRONELLA : Ruhu canlandıran bir yağ olan citronella, depresyonda olanlar için faydalıdır.

 

CLARY TOHUMU : Zihin ve düşünce ile ilgili bir çok rahatsızlıkta kullanılır. Normalden fazla aktif çalışan zihinlerde görülen zorlanma, aynı rüyaları görme, sinirsel zayıflık, karmaşık düşünce hissi, aşırı heyecan, panik ve klostrofobi durumları clary tohumuna hızla cevap verir. Kişilerin yaşamlarındaki problemlere daha geniş bir perspektiften bakmasına yardımcı olur, neşesizlik, depresyon ve kendine acıma eğilimi içinde bulunanların yüreklendirilmesinde yardımcı olur.

 

KİŞNİŞ : Zihni uyarıcı bir yağ olan kişniş, duyguları canlandırır ve ruhu tazeler. Hafızaya yardımcıdır.

 

KİMYON : Kimyon yağı zihinsel işlemleri uyarıcı, güçlü bir düzenleyicidir.

 

SELVİ : Rahatlatıcı bir yağ olan selvi, depresyonun hem acı hem de öfke, tedirginlik, aşırı konuşma şeklinde ortaya çıkan diğer yönünü iyileştirir. Büyük ve ani değişikliklerde, kişinin değişimi kabul etmesinde büyük destektir.

 

DEREOTU : Dereotu, kriz anlarında veya şok sonrasında olduğu gibi kişinin olaylara yenik düştüğü durumlarda kullanılır.

 

OKALİPTÜS : Kişiye konsantrasyon ve zihin açıklığı sağlar. Enerjilerin dengesiz olduğu durumlarda kullanılır.

 

REZENE : Sıkıntılı zamanlarda güç ve cesaret verir. Stresli zamanlarda tepki olarak yeme sonucu oluşan oburluk ve alkolizm için kullanılır.

 

FRANKINCENSE : Zihinsel ve duygusal etkileri için çok eski zamanlardan beri kullanılan Frankincense, karışıklık içindeki zihne tutarlılık ve düzen sağlar. Kendini güvende hissetmeme, kendini eleştirme, disiplin eksikliği, şüphecilik, takıntılı olma, yorgunluk ve cesaret eksikliği gibi durumların hepsi, bu yağın sakinleştirici ve aynı zamanda canlandırıcı etkisinden fayda sağlayabilirler.Frankincense, uzun süreli acı durumlarında ve bir şekilde geçmişe takılmış ya da orada kaybolmuş gibi görünen insanlarda faydalıdır. Korkuların her cinsi – hafif endişelerden panik ataklara kadar-bu yağ ile bir rahatlamaya dönüşür ve kabus, klostrofobi ve bilinmeyen şeylerden korkma durumları bu uygulamaya mükemmel cevap verirler.

 

GALBANUM : Devamlı değişen modları olan insanların özlerine dönmelerini sağlar.

 

SARDUNYA : Sardunya, manik depressif eğilimli kişilerde, zihni yeniden dengeler ve içe/ dışa dönüklüğün aşırı uçlarını törpüler,endişe ve depresyonu yatıştırır. Genellikle kişilik olarak çok katı olanlar sardunyanın etkilerinden yararlanabilirler.

 

GREYFURT : Kafa karışıklığı, kıskançlık ve hayalkırıklığı gibi olumsuz düşünce durumlarında ilaç olarak kullanılır. Greyfurt, bu durumları yok eder ve canlandırıcı karakteri ile kararsızlık, sürüncemede bırakma ve geçmiş için kaygılanma durumlarında fayda sağlar. Manik ve depressif arasında gidip gelen durumlarda yardımcıdır.

 

GUIACWOOD : Meditasyon için de kullanılan Guiacwood rahatlık ve ruhaniliğe teslim olma duygusu verir.

 

ÇÖRDÜKOTU : Nüfuz eden bir yağ olan çördükotu, bulanık zihne berraklık getirir. Gömülmüş duyguları odaklayarak duygusal acıyı azaltır.

 

IMMORTELLE : Şok, korku ve fobilerde faydalıdır.

 

YASEMİN : Yatıştırıcı ve canlandırıcı bir yağ olan yasemin, kendini uzak ve kopuk hisseden kişileri dünyanın daha gerçekçi bir görüntüsüne yakınlaştırır. Depresyon, üzüntü tedavisi ile güven aşılama, kayıtsızlık ve tembellikten sıyrılmanın sağlanmasında kullanılan ana maddedir. Duyguların bir yay gibi gerilerek, katılık, duygusal ifade eksikliği ve kıskançlık gibi belirtiler gösterdiği gergin durumlarda faydalıdır. Yasemin, endişeyi yatıştırır ve gelecek olaylardan korkanlara soğukkanlılık verir, aynı zamanda afrodizyak olarak da kullanılır.

 

ARDIÇ : Bedene olan etkisi gibi, ardıç zihin için de uyarıcı, berraklaştırıcı ve destekleyicidir. Zihnin gereksiz bilgilerden arındırılmasına yardımcı olurken, aynı zamanda endişe, depresyon, hafıza kaybı ve duygusal tükenmişlik durumlarında fayda sağlar.

 

LAVANTA : Lavanta düzenleyici bir ilaçtır. Bir moddan diğerine atlayan duyguları dengeler, endişe, panik ve histeriyi yatıştırırken depresyon ve halsizlik durumlarında kişiye canlılık sağlar. Uykusuzluk için genel olarak faydalıdır ve manik-depresyon tedavisinde kullanılabilir.

 

LİMON : Yanan bir kalbi ve zihni yatıştırır, tazeler. Düşüncelere berraklık sağlar.

 

LEMONGRASS : Enerji verici bir yağ olan lemongrass ruhu canlandırır, zihne ve duygulara hareket verir ve zihni daha güçlü konsantrasyonlara yöneltir. Dış dünyalarından bağımsız olarak can sıkıntısı çekenler için faydalıdır.

 

MERCANKÖŞK : Derin ruhsal travmaların seçimidir. Acının yalnızlığında kaybolanları rahatlatır, endişe,hiperaktivite, gerilim ve histeri durumlarında zihni yatıştırır ve uykusuzluk vakalarında iyileştirici bir uyku alınmasına yardımcı olur.

 

MELISSA : Yatıştırıcı ve canlandırıcı bir yağ olan Melissa, duygusal blokların kişinin acı çekmesinde etken olduğu durumlarda faydalı bir ilaçtır. Şok, panik, histeri için kullanılır ve aşırı duyarlı kişileri yatıştırır. Acı içindeki kişiler bu yağ ile olumlu bir bakış açısı kazanabilirler.

 

MÜRRÜSAFİ : Güçlendirici ve yatıştırıcı olan Mürrüsafi duyguların kızışarak kişiyi güçsüzlük, kayıtsızlık ve dürtü eksikliğine sürüklediği durumlarda kullanılır.

 

NIAOULI : Niaouli zihni uyarır, duyguları yeniden canlandırır ve konsantrasyonu sağlar.

 

PORTAKAL : Enerjisi durgunlaşmış kişiler için yararlıdır. Kasvetli düşüncelerden ve can sıkıntısından arındırır, Olumlu bir bakış açısı sağlar ve enerji verir. Portakal yağı psikolojik gerilim ve strese karşı korunma sağlar.

 

KEKLİKOTU : Psikosomatik rahatsızlıkların tedavisinde faydalı olduğu düşünülmektedir.

 

PALMAROSA : Kişiye canlandırıcı bir tazelik verir. Yatıştırır ve düşüncelere berraklık verir.

 

MAYDANOZ : Maydanoz, idrar akışını arttırıcı etkisi yanısıra, aşırı yüklü zihinleri temizleme özelliği mevcuttur.

 

PATCHOULI : Dengeleyici bir yağ olan patchouli, nesnellik sağlar, espritüelliği arttırır, kararsızlık durumundaki zihne berraklık verir ve zihni karışık olanların akıllarını başına toplamasını sağlar. Endişeli olanları yatıştırırır.

 

NANE : Etkileyici ve uyarıcı bir yağ olan nane, zihni yabancı konulardan arındırır, öfkeden uzaklaştırır, zihinsel yorgunluk ve depresyon durumlarında enerji ve dinçlik verir. Kişinin sinirsel heyecan nedeni ile titrediği durumlarda faydalıdır, sinirsel güçsüzlükte güç sağlar. Nanenin etkileyici kokusu, şok ve histeri durumunda kişiyi yatıştırır.

 

PETIGRAIN : Yatıştırıcı ve rahatlatıcı bir yağ olan Petigrain, bazı etkileri ile Neroliye benzer. Panik ve öfkeyi yatıştırır, depresyonda olanlara cesaret verir, zihni canlandırır, duygusal karışıklığı azaltır.

 

KIRMIZI BİBER : Çoğu baharat yağı gibi, kişinin kendini keyifsiz hissettiği durumlarda faydalıdır. Canlandırıcı ve uyarıcıdır. Yorgunluk ve bitkinlik durumlarında zihinsel enerjiyi arttırır.

 

ÇAM : Yorgun zihni güçlendirir ve canlandırır.

 

GÜL : Özelliklere kadınlara faydalı olan güçlü bir ilaçtır. Geçmişte kaybolmuş, duygularına aşırı bağlı, kendilerinin çok farkında olanlar ya da aşırı derecede ben-merkezli olan kişiler için faydalıdır. Üzüntü ve pişmanlık durumlarında yatıştırıcıdır, ruha neşe verir, acıyı ve depresyonu, özellikle de bu bir doğum sonrası yaşanırsa, iyileştirir.

 

BİBERİYE : Zihin ve duygulara berraklık verir, entellektüel yetileri biler ve birikmiş çöpleri temizler. Kendini hafıza zayıflığı ya da zihin karışıklığı şeklinde gösteren zihinsel fonksiyon kaybı durumunda kullanılır. Zihinsel berraklığın olmadığı ve kararsızlığın var olduğu durumlarda odaklanma sağlar ve bir tür koruma hissi verir. Histeri, tembellik, üzüntü ve “Pazartesi Sendromu”na biberiyenin canlandırıcı özellikleri ile yardımcı olunabilinir.

 

ROSEWOOD : Sinir sistemi üzerinde dengeleyici bir etkisi vardır. Bitkin,keyifsiz ve problemlerine fazlası ile boğulmuş olanları canlandırır.

 

SANDAL : Sandal, bir çok olumsuz duygusal durumla başa çıkabilir.Dinginlik veren bu yağ, saplantılar, gerginlik, gelecek olaylar ya da hata korkusu, emniyetsizlik, kendini eleştirme ve güven eksikliği ile kuşatılmış olanlar için bir nimettir.Üzüntü ve depresyonu yatıştırır, kedere yardımcı olur, zor şartlarda sebat sağlar. Bu yağda, geçmişteki olaylara gereğinden fazla bağlı olanlar, bağlayıcı ipleri kesmek için bir yol, içedönük kimseler ise rahatlama bulacaklar. Entellektüel çaba korkusu sandalın etkisi altında erir.

Sandal kokusu kendini emniyetsiz hissedenlere korunma hissi verir, tekrarlayan rüya problemi olanlara yardımcı olur. Cinsel iktidarsızlık ve frijidite durumlarındaki kullanımı ile ünlüdür ve içgüdüsel duyuların gelişmesine yardımcı olur.

 

MİNEÇİÇEĞİ : Depresyon için kullanılabilen mineçiçeği, rahatlatıcı ve canlandırıcıdır.

 

VETIVERT : Ruhun hem derin hem de yüzeysel düzeylerine etkileri olan vetivert, zihne denge hissi verir.Stres ve gerilim sonucu oluşan problemleri yatıştırırır, özellikle sınav, dişçi öncesinde yaşanan korku benzeri durumlarda faydalıdır. Derin psikolojik problemleri olanlar, özellikle de aşırı hassas ve duygusal yaşamında fazla açık olanlar, vetivert kullanımı ile rahatlayacaklardır.

 

YLANG YLANG : Ylan ylang suçluluk, düşmanlık, sabırsızlık, kıskançlık, inatçılık, ağzı sıkılık, şüphecilik ve öfke gibi elastik olmayan aktif olumsuz duyguları yatıştırır. Uzak ve soğuk hissedenler için faydalıdır, kendilerini aşırı eleştirenlere ve güvensiz olanlara kendine değer verme hissi sağlar ve kolay telaşlanan mizaçları yatıştırır. Endişe, depresyon, uykusuzluk ve şok durumlarında faydalı olduğu gibi, geleneksel olarak cinsel iktidarsızlık ve firijidite durumlarında afrodizyak olarak kullanılmaktadır

GölgeMod:

Büyü bozmak için tütsülerden de yararlanılır ,kimi tütsüler başlı başına büyüyü tek başına bozmaya yetecek kadar güçlüdür.Tabii bu büyüler çok kuvvetli büyüler değilse tütsü bir başına etkisini gösterir.Çok kuvvetli büyülerde ise tütsü yardımcı rol oynar.

Tütsü yakılmadan önce büyü yapılan yeri iyicene süpürmek ve suyla silip temizlemek gerekir.Suya bir miktar sirke katılması daha iyi netice verir.

Tütsüler gece vakti asla yapılmamalıdır bu vakitlerde yapılan tütsüler büyü bozmak yerine aksi etki yapar tütsü yapılan yere geri varlıklar ve cinlerin gelmesine sebep olur.

Tütsünün yapılacağı saatler güneşin doğması ile batması arasında olan saatlerdir.

 

Akrep tütsüsü

Bir akrep bulunup öldürülür.Akrep bir kutuya konur saklanır.Akrepten bir parça koparılıp yakılarak bununla ev ve büyülü kişi tütsülenir.Akrebin yedi parçaya bölünerek yedi gün tütsü yapılması tafsiye olunur.Akrep tütsüsü çok faydalı ve büyü bozmada yardımcı bir tütsü cinsidir.Ayrıca nazara karşı da evi ve ev halkını korur.

 

Tuz tütsüsü.

Bir tutam tuz alınır büyülü kişinin veya nazara uğramış kişinin başının üzerinde üç defa dolaştırılıp ateşe atılır.Sonra büyülü kişi ve ev bununla tütsülenir.Çokca kullanılan bilinen bir tütsü türüdür.

 

Dükkan süprüntüsü tütsüsü.

Yedi dükkan dolaşılıp bunlar temizlenirken süpürülen sürprüntülerden birer tutam alınır. Bu süprüntüler ateşe atılarak etraf tütsülenir.Bu tütsü büyü bozma ve nazara karşı koruması yanında aynı zamanda bolluk,bereket,iş güç açılmasına yarayan bir tütsü türüdür.

 

Zeytin çekirdeği tütsüsü.

Bu tütsü türüde çok etkilidir zeytn çekirdekleri yakılır bununla ev ve büyülü kişi veya nazara uğramış kişi tütsülenir faydası çok çabuk kendini gösterir.Büyülü kimsenin giysilerini ve eşyalarını da tütsülemek gerekir.

 

Diğer tütsü türleri

Tütsü neredeyse akla gelebilecek çok şeyle yapılır.Mesela leylek pisliği,akrep ölüsü,dükkan süprüntüsü,şap bu örneklerin yüzlercesi binlercesi sıralanabilir..

 

 

alıntıdır

nevermore tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • İleri Seviye Cadılık Dersleri 2: Yağlar

   YAĞLAR   Yağlar ve yağ karışımları cadılığın olmazsa olmazıdır. Kutsamalarda, buhur şeklinde, kutsanmış sularda, altarda ve iksir yapımlarında yağ karışımları çok önemlidir. Her cadının muhakkak bir kutsama yağı karışımı olmalıdır. Yağların cadılıkta yapımı iki şekildedir;   1. Hazır Yağların Karıştırılması 2. Bitkilerden Yağ yapılması   Hazır yağların karıştırılmasında, özü çıkarılmış ve hazır satılan çeşitli yağları uygun ölçüde karıştırırsınız. Piyasada, yas

   , Yer: Witchcraft

  • Kullanım Alanlarına Göre Yağlar

   Aşağıda yer alan bilgiler kişisel tercihlerimdir, farklı metodlar da kullanabilirsiniz. Yağları kullanmadan önce küçük bir bölgeye sürüp alerjiniz olup olmadığını kontrol ediniz lütfen, çok sık olmasa da alerjik reaksiyon gösteren ciltlere rastlanıyor. Ağrı Gidericiler   Alabalık Yağı Kekik Yağı Karanfil Yağı Pelesenk Yağı Susam Yağı Sarımsak Yağı Portakal Yağı Gliserin Yağı   Genel Kullanımı: Ağrıyan bölge temizlenir, yağ ağrıyan bölgeye yedirilerek sürülür. Sıcak havlu ile s

   , Yer: Aromaterapi

  • Lanet Bozan Tütsüler

   Lanet kırıcı   -2 ölçü kurutulmuş sandal -1 ölçü kurutulmuş defne yaprağı   Sandal ve defneyi karıştırın ve yakın. Dumanın bütün negatif güçleri uzaklaştırdığını düşünün. (açık bir alanda yapın yada en azından odanızın camı açık olsun) bunu, ay yeni aydan dolunaya giderken 7 gece boyunca tekrarlayın.   Lanet kırcı-2   Kullanımı ilk verilen lanet kırıcıyla aynıdır.   -2 ölçü kuru frankincense (günlük, buhur)   -bir ölçü kurutulmuş biberiye -1 ölçü ejder kanı       bunları

   , Yer: Witchcraft

  • Ellen Dugan Bitkisel Büyü notları

   Ellen Dugan 'Bitkisel Büyü 'isimli kitaptan yararlı bir kaç nokta aktarayım. Bitkisel büyü ve bahçe cadılığı konusunda Popüler bir isimdir Ellen Dugan, ilgilenenlerin kitabı okumasıın tavsiye ederim..   Büyü amacıyla canlı bitki toplamak: Yapmanız ve yapmamanız gerekenler   Bahçeden bitki malzemelerini nasıl toplayacağız? Diğer tüm büyülerde olduğu gibi büyü amacıyla canlı bitki toplarken de dikkat edilmesi gereken bazı kurallar ce prensipler vardır.   Yapmanız gerekenler:   • Kimseye

   , Yer: Witchcraft

  • Bitkiler,Yağlar,Taşlar ve Çiçek Özlerinin Majikal Kullanımları

   MAJİK BİTKİLER A A A Abanoz : Korunma,güç Akasya : Korunma,fiziksel gücü arttırma, kehanet,para,başarı Akasta çiçeği: psişik gelişme Akçaağaç : Dayanıklılık,aşk,para Aloe : Korunma,mutluluk Ananas : Mutluluk,para,temizlik Anason : fiziksel güç,mutluluk,arınma,kabus kovma Armut : Arzu,aşk Arpa : Aşk,korunma,tedavi Arpacık soğani : temizlik Avakado : Aşk,istek,güzellik Afrika menekşesi : Korunma,sprituellik B B B Badem : Para,bilgelik,negatif enerjiyi pozitife çevirme,

   , Yer: Witchcraft

×
×
 • Yeni Oluştur...