Jump to content

Her Kadının Yarası Vardır...


hayiS

Önerilen Mesajlar

Her Kadının Yarası Vardır...

 

 

40 yaşına gelmiş neredeyse her kadının kalbinde hiç kapanmayan bir yarası vardır. Her kadının kalbinde bir zamanlar o çok sevdiği adamdan kalma izler bulunur.

 

 

Hiç sebep yokken bırakıp gitmiştir adamın biri, tek bir neden göstermemiştir üstelik gidişine… Sessizce, korkakça, yüreksizce ve ardında soru işaretleri içinde bırakarak bir kadını gitmiştir… Kimse bilemez neden gittiğini….

 

 

En sevdiği, canı dediği, tüm hayatını, bekaretini, parasını, ömrünü verdiği bir adamı; üstelik kendi yatak odasına, kendi yatağında başka bir kadınla sevişirken yakalamıştır kadın. Yüreğinde o anda oluşan yarayı kimse kapatamamıştır.

 

 

Sözlerine inandığı, üzerine bir gelecek hayalleri kurduğu, eşi saydığı, evleneceğini zannettiği adam tarafından düğününden bir gün önce terk edilmiştir mesela bir kadın. Veya nikah masasında terk edilmiştir. Sessizce haykırmıştır, kimse duymamıştır çığlıklarını. Kırılan gururundan daha önce, çevresindekilere karşı çaresizliği acıtmıştır yüreğini.

 

 

Kocası olan, çocuklarını doğurduğu, iyi ve kötü gününde yanında durduğu, her kaprisini, sıkıntısını çektiği, aşık olduğu, sevdiği adam; bir gün öyle bir laf etmiştir ki… Kalbinin orta yerinden parçalanmıştır kadın, o güne kadar bildiği ve inandığı her şeyin boş olduğunu düşünmüştür.

 

 

Hep aynı kişiyi, hep aynı inançla defalarca sevmiştir kadın. Hep denemiş, hep verdiği sözlere inanmış, hep desteklemiş, hep güç vermiş ve hep yanılmıştır. Bütün denemelerinin sonunda başaramayacağını anlayınca vazgeçmiştir, kalbinin bir yasını o adamda kaldığından, hep biraz eksiktir.

 

 

Her kadının başka bir hikayesi vardır, her kadının başka bir yaşamı vardır. Köylü, kentli, çirkin, güzel, kültürlü, cahil, fakir veya zengin; hemen her kadının bir erkek tarafından yüreğine bırakılmış bir bıçak izi vardır.

 

 

Her kadın hayatının bir yerinde, mutlaka bir erkeğe inanmış ve ihanete uğramıştır. Neredeyse her kadının kalbinde kabuk bağlamış bir yara vardır ve o kadınlar ne zaman o yarayı açana benzer biriyle karşılaşsalar, istemeseler de kaçarlar.

 

 

Hemen her kadının hayatında güvendiği bir adam vardır ve bir de güvenmemeyi öğrendiği…. Kiminin sevgilisi, kiminin kocası, kimin kardeşi, kiminin evladı, kimin babası….

 

Candan Ünal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...