Jump to content

Her Kadının Yarası Vardır...


hayiS

Önerilen Mesajlar

Her Kadının Yarası Vardır...

 

 

40 yaşına gelmiş neredeyse her kadının kalbinde hiç kapanmayan bir yarası vardır. Her kadının kalbinde bir zamanlar o çok sevdiği adamdan kalma izler bulunur.

 

 

Hiç sebep yokken bırakıp gitmiştir adamın biri, tek bir neden göstermemiştir üstelik gidişine… Sessizce, korkakça, yüreksizce ve ardında soru işaretleri içinde bırakarak bir kadını gitmiştir… Kimse bilemez neden gittiğini….

 

 

En sevdiği, canı dediği, tüm hayatını, bekaretini, parasını, ömrünü verdiği bir adamı; üstelik kendi yatak odasına, kendi yatağında başka bir kadınla sevişirken yakalamıştır kadın. Yüreğinde o anda oluşan yarayı kimse kapatamamıştır.

 

 

Sözlerine inandığı, üzerine bir gelecek hayalleri kurduğu, eşi saydığı, evleneceğini zannettiği adam tarafından düğününden bir gün önce terk edilmiştir mesela bir kadın. Veya nikah masasında terk edilmiştir. Sessizce haykırmıştır, kimse duymamıştır çığlıklarını. Kırılan gururundan daha önce, çevresindekilere karşı çaresizliği acıtmıştır yüreğini.

 

 

Kocası olan, çocuklarını doğurduğu, iyi ve kötü gününde yanında durduğu, her kaprisini, sıkıntısını çektiği, aşık olduğu, sevdiği adam; bir gün öyle bir laf etmiştir ki… Kalbinin orta yerinden parçalanmıştır kadın, o güne kadar bildiği ve inandığı her şeyin boş olduğunu düşünmüştür.

 

 

Hep aynı kişiyi, hep aynı inançla defalarca sevmiştir kadın. Hep denemiş, hep verdiği sözlere inanmış, hep desteklemiş, hep güç vermiş ve hep yanılmıştır. Bütün denemelerinin sonunda başaramayacağını anlayınca vazgeçmiştir, kalbinin bir yasını o adamda kaldığından, hep biraz eksiktir.

 

 

Her kadının başka bir hikayesi vardır, her kadının başka bir yaşamı vardır. Köylü, kentli, çirkin, güzel, kültürlü, cahil, fakir veya zengin; hemen her kadının bir erkek tarafından yüreğine bırakılmış bir bıçak izi vardır.

 

 

Her kadın hayatının bir yerinde, mutlaka bir erkeğe inanmış ve ihanete uğramıştır. Neredeyse her kadının kalbinde kabuk bağlamış bir yara vardır ve o kadınlar ne zaman o yarayı açana benzer biriyle karşılaşsalar, istemeseler de kaçarlar.

 

 

Hemen her kadının hayatında güvendiği bir adam vardır ve bir de güvenmemeyi öğrendiği…. Kiminin sevgilisi, kiminin kocası, kimin kardeşi, kiminin evladı, kimin babası….

 

Candan Ünal

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Panik Atak (Her yönüyle)

   Panik Atak Nedir?   Bilindiği gibi panik atak tüm dünyada giderek artan bir önemi ve dikkati üzerinde toplamaktadır. Bu önemi hak etmesinin birinci nedeni, giderek yaygınlaşması, toplum sağlığını tehdit eder boyuta ulaşmasıdır. Yakın zamanda yapılan bir araştırma sonucuna göre ABD de her beş kişiden birinin panik atak geçirdiği belirlenmiştir. Ülkemizde de her yüz kişiden 4'nün tedavi gerektirecek düzeyde panik atak problemiyle karşı karşıya olduğu sanılmaktadır. Her yüz kişiden 10' u da panik

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Antik Yunanda İlk Kadının Yaratılması

   Prometheus'un kurnazlıkla çalarak insanlara verdiği akıl onları şımartınca Zeus o zamana kadar yalnız erkeklerden ibaret olan insan topluluğuna ceza vermek istedi ve onlara kadını gönderdi. Zeus , oldukça başarılı bir usta olan oğlu Hephaistos'tan kadını yaratmasını istedi. Hephaistos babasının isteği üzerine çamuru su ile yoğurdu ve görenleri şaşırtacak güzellikte bir kadın vücudu yarattı.   Olympos'ta oturan tanrıçaların en güzeli olan ve kendi karısı olan Aphrodite'in vücudunu model

   , Yer: Yunan & Roma Mitolojisi

  • Lois Martin, Cadılığın Tarihi Ortaçağ'da Bilge Kadının Katli

   “Her kültür kendi cadısına ve büyücüsüne sahiptir ve her kültürde bunlara imrenilir yada bunlardan korkulur” “… algıda yaşanan bu değişimin sebepleri Avrupa toplumunun temellerini sarsan yeni bir paranoyada gizlidir. 1000-1400 yılları arasında Avrupa’nın toplumsal ve politik çizgisinde büyük bir değişim yaşandı. İşgalci Müslüman orduların tehdidi, Doğu Ortodoks Kilisesi ile yaşanan ayrım, heretikliğin yükselişi ve Kara Ölüm’ün yıkıcı etkileri bir araya gelerek Avrupalı zihninde toplumsal, ruhsal

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

  • Dünyanın her yerinden kısa filmler

   Dunyanın her yerinden çeşitli kategorilerde inanılmaz güzel kısa filmleri ücretsiz izleyebilirsiniz..   Burada

   , Yer: Kısa Film

  • Gözlem Varsa Madde Vardır

   Elektron nedir?   Kısaca; bütün atomlarda bulunan negatif yüke sahip atom altı bir parçacıktır.   Elektronlar, çift yarık deneyinde maddeye özgü bir davranış sergilemeyip dalga boyutuna özgü bir davranışta hereket ederler.   Yine aynı deneyde elektronlar gözlem altında tutulduklarında, derhal maddenin verdiği tepkide hareket etmeye başlarlar. Elektron, ona yöneltilen bilinci fark ettiği anda davranışını değiştirir ve adeta; "Ben maddeyim..." der...   Videoyu seyredince daha net olarak bir dü

   , Yer: Bilim & Teknoloji

×
×
 • Yeni Oluştur...