Jump to content

Çesitli Kehanetler


biggang

Önerilen Mesajlar

Armagedon gerçeklesecek mi ?

 

"Tevrat'in Sifresi " isimli kitabin yazari Michael Drosnin Israilli matematikçi Dr. Eliyahu Rips'i kaynak gösterip Tevrat'in sifrelenmesi yoluyla birçok konuda kehanetlerde bulunuyor. Rabin Suikasti, Körfez Savasi gibi önemli konularda hakliligi ortaya çikarken, insanlarin asil merakini uyandiran konu ise; Armagedon kehanetinin gerçeklesip gerçeklesmeyecegi. Yazar Drosnin kitapta Armagedon'u kiyamet ve mahser anlaminda kullaniyor; bunun da savasla olabilecegini belirtiyor. Yani gerçeklesecek olan 3. Dünya Savasi, eger Tevrat'in sifresi dogru ise yüzyilin sonunda ya da gelecek on yil içinde gerçeklesecek. Yazar Drosnin Armagedon'u Ölü Deniz civarinda bulunan "Mühürlü Kitap" olarak bahsedilen parsömenlerden esinlenerek dile getiriyor. Parsömenlerdeki sifrelerin bilgisayarla çözülecegi haber veriliyor ve sifreler çözülüyor. 2000 ve 2006 yillari Dünya Savasi ile birlikte sifrelenmis. Bu iki yil hem atomik soykirim hem de Dünya Savasi ile sifrelenmis.

 

Tevrat kaynaklarindan sonra Amerika'da yasayan Hopiler de bir yikimdan bahsediyor. Arizona eyaletinde yasayan Hopilere göre; çesitli zaman dilimlerinden geçen dünyayi son bir yikim beklemekte ve bu yikimdan sonra en son olacak kiyamete kadar gelecek bir mutluluk süresi beklemektedir. Bu yikimin 2000 yili basinda, nükleer bir savas veya bir göktasi düsmesiyle gerçeklesecegine inanilir. Hopiler tam bir tarih vermezken Mayalar büyük yikim için gün bile veriyor. Maya kutsal takviminin bitisi MS 22 Aralik 2012 olarak kabul ediliyor ve bu tarihte bu yikim gerçeklesecek, yani dünya son bulacak.

 

Nostradamus'a göre

 

3. Dünya Savasi 2076'da

 

Kâhinlerin en ünlüsü olarak tarihe geçen Nostradamus'a göre gerçekte kiyamet 3797 yilinda kopacak. Bunu da Son Gün'ün gelip çatmasi , yeryüzü ve gökyüzünün yep yeni bir çehreye bürünmesi ölümün ölümsüzlüge dönüstügü dönem olarak belirtiliyor. Ancak Nostradamus'a göre bundan önce 3750 yilinda 5. Dünya Savasi çikacak, 2106 yilinda 4. Dünya Savasi son bulup 1000 yil gibi bir süre baris yasanacak. 2076'da 3. Dünya Savasi çikacak ve bu savas 25 yil sürdükten sonra, savas sonrasinda çöllesmis bir dünya meydana gelecek. 2050 yilinda SS devleti tekrar kurulacak. Nostradamus 2000 yilinda atomik bir saldiri sonucu Roma'nin yok olacagini, Avrupa ile Italya arasinda bir savas baslayacagini bu savastan Italya'nin galip gelecegini haber veriyor. Nostradamus'un bu son kehaneti diger bazi kehanetleri gibi gerçeklesmis degil. Yine Yehova Sahitlerine göre kiyamet 2000'li yillarin basinda kopacak.

 

 

 

 

Diger bir kâhin Edgar Cayce de göre

 

2000 li yillar için pek iyimser degil. 2. Dünya Savasi'nin baslangiç ve bitis tarihlerini bilen ve uyuyan kâhin olarak isimlendirilen Edgar Cayce'ye göre 21. yüzyilda kutuplar yer degistirecek, yeni karalar ortaya çikacak. Kizil Çin'le Rusya'nin da birlesecegini haber veren Cayce'ye göre ayni zamanda 21. yüzyil baris ve sevgi getirecek.

 

Herkes Mesih bekliyor

 

2000'li yillar için söylenen en önemli kehanetlerden birisi de Mesih'in gelecegi ile ilgili. Hemen her dindeki insanlarin Mesih'in gelecegi inanci 2000 yili itibariyle iyiden iyiye alevlenmis durumda. Hatta Yahudi bir tarikat Ölü Deniz civarindaki tepelerde Mesih'in gelecegini bekliyor. Bu tarikat 2000 yili ile birlikte beklentisini iyice arttirmis durumda. Hopi Kehaneti ise bir Mesih yerine iki kurtarici kardesin 2000 yilinin ilk çeyreginde yeryüzüne gelecegini ileri sürüyor. Yahudi kökenli ve Incil'den etkilenerek olusmus Mesih beklentisi tüm dünyayi sarmis. Bazi gruplar Mesih beklentisinde asiriya giderek bu kurtariciyi bekliyor. Gelecek olan Mesih'in ise Hz. Isa oldugu yönündeki görüsler agirlik kazaniyor. Hz. Isa gelecek diye uzun yillar Mesih bekleyen marjinal gruplar "Sam'daki Beyaz Minare'nin altina inecek" diye, Hz Isa için her cuma caminin avlusuna bir at çekip bekliyorlar. Mesih beklentisi Müslüman olan bazi gruplarda da karsimiza çikiyor. Ancak genel olarak Müslümanlarda Mesih inanci yerini Mehdilige birakiyor. Yani müjdelenmis kurtarici olacak sahis. Bu yüzdendir ki; özellikle Türkiye'de birçok dini cemaat Mehdi'nin kendi içlerinden çikacagini hatta daha ileri giderek Mehdi'nin kendi liderlerinin oldugunu söylemislerdir. Mehdi için söylenen zaman ise tipki Mesih'teki gibi 2000'li yillar. Bu yüzden kendisini Mehdi ilan edip piyasada dolasan birçok meczup bulunuyor. Uludag Üniversitesi Ilahiyat Fakültesi Ögretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Güç; Islam'da kehanetin olmadigini belirterek: "Gaipten haber verme Islam'da kabul görür sey degildir. Rüya ya da sadece peygamberlere gönderilen vahiyler sonucunda gelecek ile ilgili yorumlar yapilabilir. Sikintilar artinca da insanlar mecburen kehanetler inanmak zorunda kalmislar. Bu yüzden bir çok kisi kendisini Mesih veya Mehdi ilan ediyor" seklinde konusuyor.

 

Türkiye süper güç olacak mi?

 

Dünya'nin genelini ilgilendiren kehanetlerin yanisira Türkiye'yi birebir ilgilendiren kehanetler de var. Mehdi inanci dogrultusunda Türkiye'de birçok cemaat Mehdi'nin Türkiye'den çikacagini ileri sürüyor. Yeni milenyumda çikacak olan Mehdi'nin basta Türkiye olmak üzere tüm dünyayi kurtarmasi bekleniyor. Türkiye kehanetlere göre siyaset, sosyal hayat, spor ve sanat alanlarinda da birtakim degisiklikler yasayacak. Ancak kim tarafindan ortaya atildigi bilinmeyen ve Türkiye'de büyük çogunluga hakim olan bir inanca göre Türkiye 2000'li yillarda süper güç olacak. Ortalikta dolasan kahenetlere göre, Türkiye 2040'li yillarda dünyada kendisinden bahsettirecek, 2050 yilinda ise dünyadaki tek süper güç olarak kabul edilecek. Yine kehanete göre Türkiye'nin süper güç olma asamasinda diger Türk devletlerinin de Türkiye'ye tâbi olmasi sözkonusu olacak. Burada varilmak istenen Osmanli ruhunun tekrar yeserecegi. Yani ayni kaynaga göre Türkiye önümüzdeki 10 yil içinde kendi eksikliklerini tamamladiktan sonra Avrupa Birligine girebilecek.

 

Siz karar verin!!

 

Nostradamus göre 3—4 Temmuz 1999 tarihinde kiyamet kopacakti

 

Nostradamus göre 1999 yilinin yedinci ayinda gökyüzünden Deccal inecek, yeni yüzyil yaklasirken salgin, açlik, askeri terör kol gezecekti.

 

1893'de ;Thomas De Witt Talmage tarafindan söylenen; "Yasam kalitesi o kadar artacak ki, 150 yil yasamak artik siradan bir hadiseye dönüsecek"(ti).

 

Talmage göre, "Yüzyilin sonunda kârin isveren ve çalisan arasinda paylasilmasi prensibiyle büyük sirketlerin ve is dünyasinin çikarlari büyük bir uyum içinde isleyecek"(ti).

 

1927 yilinda ortaya atilmis; "Nükleer zeplinler gökyüzünde saatte 550 km hizla yol alacak!"

 

1940'ta, "uyuyan kâhin" Edgar Cayce tarafindan ileri sürülmüs; Çin, güçlü bir demokrasiye sahip dindar Hiristiyan ülkesi olacak. Rusya, dindarlarin kiblesi olacak. ABD'de siyah—beyaz gerginligi çatismalara neden olacak, yoksullar zenginlere karsi ayaklanacak.

 

1940'ta söylenmis; "Binlerce km. uzakliktaki insanlar ve maddeler, elektrik devrelerinin iki ucundaki kameralar araciligi ile birbirine baglanacak"(ti).

 

1966'da söylenmis bir kehanete göre; 2000'de makinalar o kadar çok üretecek ki, ABD'de herkes tek basina zengin olacak.

 

1967 yilinda söylenmis; Aya koloni kurulacak, insanoglu Mars'a ayak basmis olacak, gökyüzü insanin kontrolüne geçecek.

 

1975'de söylenmis; "Gökyüzünde tekerleksiz arabalar uçacak, böylece tekerlegin sonu gelmis olacak"(ti).

 

1982'de söylenmis; "Haftalik çalisma süresi azalacak. 2000'de 25 saat olacak. Iki üç kisinin ayni isi yapmasi vardiyalar sayesinde çalisma saatleri esneklik kazanacak"(ti).

 

1900'da söylenmis; "Savaslar, tipki gladyatörler gibi demode olacak. Savas bu yüzyilda varligini koruyamayacak kadar gereksiz, aptalca ve medeniyet disi olacak"(ti).

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nostradamus u saygıyla anıyorum çünkü dünyanın gelmiş geçmiş bilinen en iyi gelecek bilimcisi idi.

 

Ancak, onun bıraktığı kehanetlerin hiçbirinin tutma olasılığı yok. Neden derseniz, bıraktığı kehanetler yoruma açıktır. Ve her insanın hemen hemen farklı yorumladığını düşünürsek, ortaya birçok kombinasyon çıkacaktır. Bu durumda hangisine/hangilerine inanmamız gerektiği iyice sapacaktır. Bu yüzden net üzerinde bulduğunuz hiçbir Nostradamus kehaneti aslında onun değil eserlerini yorumlayanların kehaneti olacaktır.

 

 

Saygılarla...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...