Jump to content

Pİ sayısı kombinasyonu


darqrose

Önerilen Mesajlar

Pi sayısı bir dairenin çapına bölünmesiyle oluşan bu sayı 3.14 olarak başlar. Pi sayısını diğer sayılardan farklı kılan özelliği 3.14 dan sonra gelen basamaklarda sayının kendini ve içindeki kombinasyonları tekrar etmeden sonsuza kadar uzayabilen tek sayı olmasıdır. Şu ana kadar hesaplanabilen 1.2 trilyon basamaktır. ve bu basamağın içinde farklı kombine edilmiş sayısız sayı dizileri oluşur. Bu sonsuz dizinin içinde kodlanmış şekilde dünya üzerindeki bütün kelimelerin yeraldığı önemli tarih ve olayların şifrelendiği bilim insanlarınca keşfedilmiştir.

Kısaca özet geçersek doğum tarihimizden , son söylediğimiz kelimelere, dünya üzerindeki felaketlerden, yaşamımızın son bulacağı güne kadar herşey pi sayısının sonsuz kombinasyonu içerisinde yer almaktadır.

Bilim adamlarınca ve kendini pi sayısını hesaplamaya adamış kişilerce ancak bir kısmına kadar hesaplanabilmiştir. Bu kombinasyonun içinde yer alıp almadığımızı öğrenmek için linkteki adresi ziyaret edebilirsiniz.The Pi-Search Page

Pi sayısının içindeki kombinasyonları bir temel ilginç özellikleri de sayıların birbiri içinde bir dengede olabiliyor olmaları mesela 424242 sayısı 242423 basamağında yer alıyor ondalık değeri için 1 rakam eklendiğinde 242424 sayısı ortaya çıkıyor. Bu paradokslardan biride bazı sayıların kendi basamaklarında yer almaları bunlar 1, 16470 , 44 889 , 79873884 bu sayılar 100 milyon basamak içinde kendi yerinde olanlar bu sayılarınsa birşeyi ifade edip etmediği hangi gizemi barındırdığı merak konusu.

Bazı kombinasyonların kendini tekrar etme oranlarıda oldukça şaşırtıcı sonuç veriyor; 1 milyon basamağın içinde

0123: 102 kere

01234:8 kere

012345:2 kere

0123456:0 kere

Burdan görüldüğü gibi bu pi sayısının içinde bulunabilecek kombinasyonların birbirine oranları bile anlamlandıramadığımız bir çeşit paradoks türetiyor.:derisive:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim doğum tarihim o4061991 pi sayısında 31 milyon basamak civarında kızımınki 11 milyon civarında eşiminki 38 milyon civarında 1 trilyon gibi bir olasılıkta ne kadar yakınız! ve eşimle kızımın doğum tarihlerinin başında 34 var onlar istanbullu mutlaka bu tarihlerde doğan başka kişilerde kendilerine ait sayıları bulabilirler benim bulduklarım bunlar.:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • 33 sayısı

   Selamlar. Ne anlama geldiğin bilmemekle beraber yıllardır bu 33 sayısı sürekli ama sürekli karşıma çıkar ve her gün.. Belki hiç bir manası yok ve algıda seçicilik yapıyorum. Belki de manası var öğrenmek istiyorum. Başlığı açma sebebim hem benim gibi bu tür sayılara sıkça denk gelenlerin paylaşması, hem de bilenler varsa bilgilerini bize aktarması. Sevgiler.

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • 13 Sayısı Neden Uğursuzdur?

   http://www.youtube.com/watch?v=1nUbaIc9yZ8

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • 13 Sayısı

   Triskaidekaphobia Nedir? 13 sayısından korkma olarak bilinir. Peki insanlar neden 13 sayısından korkarlar? 13 sayısı uzun yıllardır hurafenin sembolü olarak benimsenmiştir. İnsanların çoğu 13 sayısının şanssızlık getirdiğine inanır. Hristiyanlar açısından 13. havarinin İsa'yı öldürmesinden dolayı 13 sayısı ölüm getiren sayı olarak algılanır. 13 sayısının birkaç alanda kullanımı da onun şanssız olduğuna olan hurafe inancını destekler. Ancak 13 sayısının bu şanssızlık getirdiğine olan inancı ar

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Kızılderililerin Kutsal Sayısı

   Dünya'nın eski dinlerine aşina olan herkes, onların belli sayılara atfettikleri mistik güçleri; bu sayıların bir bakıma geleneklerin ve törenlerin hem ölçüleri hemde biçimlendiricileri haline gelişini; aritemetik değerleriyle asla bağlantısı olmayan simgesel bir anlama sahip olduklarını fark etmiş olmalıdır.Örneğin pek çok doğu dininde özellikle de yahudilerde en kutsal sayı yedidir ve ondan sonra da üç ve dört gelir.Kutsal karakterleri en eski tarihin ötesindedir ve dini hislerin ilk ifadesiyle

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Cnbc-e dergi haziran sayısı Game of Thrones iskambil kartları hediyeli!

   Başlık biraz uzun mu oldu ne? neyse konuya gireyim:   http://frpnet.net/images/stories/habergorseli/cnbc-e-haziran-2012-sayisi-fantastik.jpg   Bu ay Cnbc-e dergisi fantastik özel sayısıyla karşımıza çıkıyor arkadaşlar, fantastik filmler, diziler, karakter analizleri, fantastik alemler rehberi yani kısaca fantastik ile ilgili her şeyi bir araya topluyor.   Bu da yetmezmiş gibi yanında hediye olarak Game of Thrones karakterlerinden oluşan çok hoş bir iskambil destesi veriyor.   Kısacası bu ay

   , Yer: Gnoxis Cafe

×
×
 • Yeni Oluştur...