Jump to content

Mekanik canlılar Perili Köşk'te


masal perisi

Önerilen Mesajlar

Borusan Contemporary, sıra dışı çalışmalarıyla metale can veren Koreli sanatçı Choe U-Ram'ın kinetik heykelleri ile sanatseverleri Perili Köşk'te düzenlenen 'Anima' sergisinde buluşturuyor.

 

İSTANBUL - Yaptığı çalışmalarıyla dünyada adından sıkça söz ettiren Koreli sanatçı Choe U-Ram'ın yarattığı mekanik eserler Borusan Contemporary Perili Köşk'te düzenlenen “Anima”adlı sergide sanatseverlerle buluşacak.

2 Şubat–14 Nisan 2013 tarihleri arasında ziyaret edilebilecek olan “Anima”da sanatçının kinetik heykel olarak tanımlanan eserleriyer alacak.

Hareketli Makineler

U-Ram,kinetik heykellerinde metal, reçine, ahşap, kristal, 24 ayar altın varak, plastik torba, pervane, motor ve işlemci gibi malzemeler kullanıyor.

 

Erken dönem arabaları tasarlayanmühendisbüyükbabası ve sanatçı anne-babasının izinden giden Choe U-Ram, metal objeleri ilemekanik, dizayn ve fizik bilgisini kullanarak yarattığı makinelerle tanınıyor. Kinetik heykel sanatının önemli isimlerinden olan Choe U-Ram'ın Asya, Avrupa ve Amerika'da gerçekleştirdiği pek çok sergisi bulunuyor.

Perili Köşk'te gerçekleştirilecek olan sergi, sanatseverlere çağdaş sanatın ilgi çekici örneklerinden birine tanıklık etme imkânı sunuyor. Küratörlüğünü,2000 yılından bu yana birçok uluslararası medya sanatı sergisinin de küratörlüğünü üstlenen Choi Doo Eun’un yaptığı “Anima”, hareketten akışa, tarihten mirasa, bireyselden ilişkisele, yaratılmış makinelerden özel anlara uzanan kavramlara dokunuyor. Sergi, sanatseverleri, canlı makinelerden Anima’ya giden yolda, parçaların toplamından daha büyük bir bütünü deneyimlemeye ve yaşamın sınırsızlığını keşfe davet ediyor.

Choe U-Ram:

Sanat anlayışını, "Bir sinek kuşunun bile mükemmel bir vücut yapısı ve ekosistemi vardır. Bu, insana Tanrı adında mutlak bir yaratıcı olduğunu düşündürür. İnsanoğlu mutlak varoluşu ancak ve ancak mecazi ve sembolik şekillerde temsil, ifşa ve andırmaya çalışabilir. Ben yaşam gücünün mutlaklığına inanıyorum. Bu bana hayat veren muhteşem bir kavram" diye açıklayan Choe U-Ram, sergilerinde mekanik, ışık ve ses arasındaki uyumu ve uyumsuzluğu aynı anda göstermeyi başarıyor. Çalışmalarında, mitolojiden esinlenen sanatçı, zamanı, yaşamı ve yaşamın sınırlarını sorguluyor.

http://media1.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/K%C3%BClt%C3%BCr%20Sanat/Plastik%20Sanatlar/130211-metalcanl%C4%B1.hlarge.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...