Jump to content

Hizmetkarlar Ve Hizmetkar Yaratma (tulpa, yapay elemental, düşünce formu)


sirius

Önerilen Mesajlar

http://www.richardhellergallery.com/dynamic/images/display/Mars_Mario_Martinez_Tulpa_5_2009_1454_97.jpg

 

Bir hizmetkar yani tulpa veya elemental yaratmak oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Aşağıda, seremonik majikal tekniğe göre bir hizmetkar yaratımını paylaşacağım. Burada, Carolina Dean isimli, seromonik majiyle ilgilenen bir majisyenin kendi deneyimlediği ve uyguladığı, görselli anlatımı içeren "Hizmektarlar ve onlar nasıl yaratılır" isimli blog yazısını çevirip veriyorum. Resimler, onun uyguladığı ritüelden resimler. Tüm deneyimler ve bilgiler, aktarım bu kişiye aittir. Arada kendi açıklamalarımı ve ek bilgileri yazacağım, bunları da zaten kendi nickimle belirteceğim.

 

Lakin önce ÇOK ÖNEMLİ BİR UYARI YAPMAK ZORUNDAYIM; Eğer enerji konusunda deneyimli değilseniz, enerjiyi kontrol etmeyi ve ileri seviye majikal yöntemlerde sağlam bir seviyeye gelmediyseniz kesinlikle ama kesinlikle bu yöntemi denemeyin. Her ne kadar basit ve zararsız gözükse de, oldukça TEHLİKELİ bir yöntemdir zira yarattığınız hizmetkar için doğru bir şekilde kontrol edemezseniz, size saldırması ve hayatınızı kabusa döndürmesi muhtemeldir. Ayrıca bedensiz bir varlık (cin, demon, ruh) olmadığından ve doğrudan sizden beslendiğinden dolayı, kolayca defedemeyeceğiniz ve varlığı Yok edemeyeceğiniz de aşikardır. Bu aynı bir kısır döngüdür, sadece sizden değil çevre düşüncelerden de beslenir ve sonunda önünü alamayacağınız hatta belki ölümünüze sebep olabilecek sonuçlara neden olabilir. Çünkü yaşam kazanmaya başlayan bu varlık, sizin ölümünüzle serbest kalmayı başarabilir. Tulpalar yaratıldıktan sonra, kendi karakterlerini yaratmaya ve kendi zekalarıyla, varlıklarını geliştirmeye başlarlar, işte bu yüzden tehlike arz edebilirler. O yüzden bu formül TEHLİKELİDİR, YETERLİ SEVİYEDE DEĞİLSENİZ DENEMEYİNİZ!

http://scp-wiki.wdfiles.com/local--files/scp-1447/SCP-tulpa.jpg

 

Hizmetkarlar ve Nasıl hizmetkar oluşturulur?

 

Hizmetkar Nedir?

 

Hizmetkar, özel bir görev amacıyla oluşturulmuş yaratılmış ve yaşam verilmiş düşünce formlarıdır. Hizmetkarlar, farklı isimlerle bilinir; tulpa, oluşum(Constructs), fetches, suni elementaller veya artifikal elemental, düşünce formu vs.. Hizmetkarların genelde kullanımı Kaos ve Seremoniyal Büyü pratiklerinde olmasına rağmen,onların inşa etme (yapma) ve programlama teknikleri farklı herhangi bir büyüsel pratisyen tarafındanda kullanılabilir ve uygulanabilir.

 

Hizmetkarlar Hangi Amaca Hizmet ederler?

 

Sizin tarafınızdan bir kere seremonik ritüel ile yaratıldıklarında, hizmetkarlar siz ne programlarsanız onu yerine getirirler. Hizmetkarınızı programlama üç temel basamaktan oluşur. Bunlar;

 

-Gerçekleştirmesini istediğiniz amacı hizmetkara açıklama

-Hizmetkarınıza bu hedefi ve amacı gerçekleştirmesi için enerji sağlama

-Hiçliğe geri dönmeden önce amacı tamamlaması için bir zaman limiti ayarlama. (Bu zaman diliminde gerçekleştirecek ve hizmetkar yok olacak. Bu step çok önemli)

 

Bazı durumlarda, örneğin korunma sağlamada, hizmetkarlara zaman kısıtlaması verilmeyebilir. Yine de, sık sık, hizmetkarın başka bir yerden enerjisini kazanmasını ve olasılık olarak sizi tahrik etmesini önlemek için izlemelisiniz. (Burada şu kastediliyor, hhizmetkarı doğru programlamaz ve enerji ile desteklemezseniz yani kontrol edemezsiniz, çevreden enerjiyi toplayarak size saldırabilir, zarar verebilir veya parazit gibi size yapışarak büyük çapta zararlar verebilir)

Hizmetkarlar Nasıl Yaratılır?

 

Hizmetkarları yaratmak, programlamak ve kullanmak için çok farklı metodlar vardır. Buna rağmen, birçok ritüelin içerdiği bazı temeller vardır, örneğin;

 

Niyetin beyanı

Ruha ad verme (bu tür suni varlıklara da ruh yani spirit sözcüğü kullanılır. Melekler, demonlar, elementaller hepsi için ingilzicede ortak olarak spirit kelimesi kullanılır)

Ruhun ismi baz alınarak sigil oluşturma

Sigili sarj etme

Hizmetkarı görselleştirme (imgeleme)

Hizmetkara güç verme (enerji verme)

Hizmetkarı eğitme

Nasıl yaratılacağına, programlanacağına ve kullanılacağına dair daha iyi fikir vermesi açısından şimdi kendi hayatım için çizilmiş bir sigil örneği ve benim için doğru olan işin oluşması amacıyla yaratışmış ruh örneği paylaşacağım.

 

"I will the manifestation of a job that is just right for me"

(Benim için doğru olacak bir işi tezahür ettireceğim.)

 

tekrar eden bütün harfler silindikten sonra, geriye sizde şu harfler kalıyor.

 

W B U R G

Böylece Ruhun isminin temeli şekillenmiş oldu. Ruhun isminin telafuzunun kolay olması açısından, A harfini ekliyorum araya. Harfleri karıştırdıktan sonra, "Warbug" isminde karar kıldım. Ruh için War-Bug ismi gerçekten hoşuma gitti. Bir çok kişi aynı iş için genellikle savaştığı için, gerçekten de şimdi iş için savaş var (sirius: war-bug: war:savaş demek, bug böcek, savaş böceği anlamına geliyor) ve Ben gerçekten ruhun işimde başarı ve benim için savaşmasını istiyorum.

Ben war-bug'u bir tür insan/böcek karışımı olarak kafamda hayal ediyorum, tasavvur ediyorum, karmaşık bir insan benzeri varlık gibi, bir asker karınca ve hamamböceği karışımı. War-Bug görevlerini alacak ve ondan ne istersem yapacak ve ne yaptığının hiç önemi yok, onu yenemezsin çünkü o sürekli geri gelmeye devam eder. Her yerde olabilir ve işi alana kadar da asla vazgeçmez.

 

Warbug’un mührünün oluşturulması

 

 

http://1.bp.blogspot.com/_6b_GJqbA6GQ/S_75g-LVfdI/AAAAAAAAAF8/TVMroqRXUc8/s320/alpha-numeric.jpg

W A R B U G

5 1 9 2 3 7 = 27 = 9

 

Warbug’un Mührü, Jüpiter’in Karesi üzerinden çizilecek (başarı, para ve gelişim için) (detay için bknz: http://www.gnoxis.com/gezegenlerin-sihirli-kareleri-51051.html)

 

 

http://1.bp.blogspot.com/_6b_GJqbA6GQ/S_76EqG-PUI/AAAAAAAAAGE/L5NDR3hP2z8/s200/Warbug+Kamea.jpg

 

 

http://1.bp.blogspot.com/_6b_GJqbA6GQ/S_76MGyEmQI/AAAAAAAAAGM/RMzBY56iM5g/s200/Warbug+Sigil.JPG

 

 

 

Ardından, ruh için büyüsel bağlantı oluşturmak amacıyla, onun yeniden yaratımını onun karesi, mührü ve onun formunun çizimini ve onun nihai talimatını bir parça kağıt üzerinde oluşturuyorum.

 

http://3.bp.blogspot.com/_6b_GJqbA6GQ/S_77Z5CHaUI/AAAAAAAAAGU/ArvJlK1bZDU/s320/warbug+servitor.JPG

 

Kağıtta solda yazan:

Seni WARBUG olarak isimlendiriyorum, sen WARBUG'sın. Benim için uygun olan bir iş bulman için seni yüklüyorum. Bunun için, sen doğru olanakları araştıracaksın ve bu olanakları benim yoluma çıkaracaksın. Görüşmes sırasında işi alabilmem için herhangi bir rekabeti yok edeceksin ve işi almam için engel olacak bütün engelleri yok edeceksin. Bir işe girebilmek için olan arzumdan, isteğimden ve sana sunduğum adaklardan enerji çekeceksin. İşe girdiğim zaman ise, sen hiçliğe geri döneceksin.

 

Bu kağıdın çıktısı alınır ve fazlalıklar kesilir. Kağıtk katlanır ve kare önde olacak, talimatlar geride gözükecek şekilde kağıt yapıştırılır.

 

Ruh, Jüpiterin enerjisine denk olarak tasarlanana,oluşana kadar, Perşembe günü, jüpiter saatinde, ay dolunay olduğunda Warbug'u programlamaya ve yaratmaya karar verdim.

 

Ritüel gününe kadar, Mühür kağıdını, üçgenin üç köşesinde üç mumla birlikte, Yaratım/tezahür üçgeninin tam ortasına yerleştirdim.

 

http://2.bp.blogspot.com/_6b_GJqbA6GQ/S_78qKmhNYI/AAAAAAAAAGc/0Qh8T8eKSqg/s320/trimani.jpg

 

Yaklaşık bir hafta boyunca hergün, Mumları yaktım ve Warbug'u gözümde canladırdım. Onun nasıl gözüktüğünü, kişiliniği vb. durumlarını imajine ettim ve düşünce formumla enerjiyi besledim.

 

Ritüel gününde, Altarı doğuya dönük şekilde kurdum ve üzerine yaratım üçgenini, tütsüyü, aydınlatıcı mumları ve ritüel kılıcını yerleştirdim. Ek olarak, işi elde etme amacıma denk olan malzemeleri toplayarak bir araya getirdim. Bu malzemeler şunları içeriyor; gravel root (Eutrochium purpureum), acı afrika biberi, evimden toprak, bozuk paralar, temiz tuz, özgeçmişimin bir kopyası vb. Son olarak, ruh ile birlikte bu malzemelerin bulunacağı ve benim için çalışmadığı zaman evi olması açısında şık, özel bir saksı hazırladım. (Sirius: yani ruh saksısı hazırlamış, ruh bu saksıda ikamet edecek ve malzemelerde içinde olacak)

 

http://3.bp.blogspot.com/_6b_GJqbA6GQ/S_7-MOdyMpI/AAAAAAAAAGk/MW2iKv_Vd3g/s320/altarx+002.jpg

(Sirius:Caroline'in altar masası. Ortada ki üçgen, tezahür yani yaratım üçgeni. Üç mum ve sağdaki-soldaki mumlar aydınlatıcı mumlar. Ayrıca önde de ritüel kılıcını görüyoruz. Tabi bu arkadaş biraz kolaya kaçmış, tütsüyü hazır kullanmış =)) Siz kendiniz tütsüyü hazırlamalısınız. Üçgenin içindeki ruh saksısı veya ruh çömleiği -spirit pot- dediğimiz şey, onun üzerinde ki de Warbug'un tılsım kağıdı. Altar örtüsü mor, uygun bir renk)

 

Jüpiter saatinde, aydınlatıcı mumları yaktım ve Küçük defetme pentagram ritüelini gerçekeltirdim. Ardından üçgenin köşelerindeki üç mumu yaktım. Tütsüyü yaktım ve mühür kağıdını tütsü dumanında tuttun, bu sırada warbug'u gözümde canlandrdım ve yaşam için şu şekilde ona seslendim:

 

"Seni WARBUG olarka isimlendiriyorum, sen WARBUG^sın. Benim için uygun olan bir iş bulman için seni yükliyorum. Bunun için, sen doğru olanakları araştıracaksın ve bu olanakları benim yoluma çıkaracaksın. Görüşmessırasında işi alabilmem için herhangi bir rekabeti yok edeceksin ve işi almam için engel olacak bütün engelleri yok edeceksin. Bir işe girebilmek için olan arzumdan, isteğimden ve sana sunduğum adaklardan enerji çekeceksin. İşe girdiğim zaman ise, sen hiçliğe geri döneceksin" (sirius:kağıtta yazanın aynısı)

 

Ardından mühür kağıdını, görevini tamamlaması açısından Warbug'a yardımcı olması için seçtiğim malzemelerin ardından, saksının içine yerleştirdim. Her malzeme saksının içine yerleştirirken, malzemenin önemini, sembolizmini ve amacı başarmak için nasıl yardımcı olacağını açıkladım.

 

Tamamladığımda, saksıyı ellerimde tuttum ve nefesimi kontrol ederek, elimdeki bu görevle alakalı tüm isteğime odaklanarak, gözümde canlandırarak, enerjiyle besledim. çevreleyen üç mum bitene kadar, Yaratım üçgeninin içine saksıyı geri koydum.

 

Ritüeli sonlandırmak için, Küçük Defetme pentagramı ritüelini yeniden uyguladım.

 

Hizmetkarınızla Çalışma

 

Bir kere yaratıldığında ve programlandığında, hizmetkarınızı güçlü tutmak ve sizin için çalışmasını sağlamak için, muhakkak düzenli prensiplerle beslemek zorundasınız. Aynı bir köpeği veya başka bir hayvanı eğitmek gibi, hizmetkarda ödüller ve övgü, ilgi şeklinde pozitif takviyelerle veya gerektiğinde azar çekerek eğitilmek zorundadır. Bu hem sizin hem de hizmetkarın istikrarlı için çok önemlidir, ki böylece hizmetkar amacına odaklanmayı sürdürebilir.

 

Ruhu yerleştirdiğiniz bu kaba, ruh çanağı denir. Ruh çanağı, sizin için çalışmıyorken ruhun ikmaet ettiği yerdir. Onun, yaşamaya devam etmesi ve güç alması için geri döndüğü yerdir. Övgü ve beğeni şeklindeki enerjiyle ruhunuzu beslemeye ek olarak, ayrıca çanağın yanına yanan mumlar veya yemek ya da su gibi adaklar yerleştirebilirsiniz.

 

Hizmetkarınız sizin için çalışıyorken, önemli olan, dikkatinizi onun sizin yolunuza çıkardığı dikkatinizi herhangi bir işarete veya omene vermenizdir.

 

Ekstra enerji veya övgü ile hizmetkarınızın sunduğu iyi işi kabul edin, onaylayın ama sizin için çalışmadığını hisettiğinizde, onu azarlayın ve onu onun besleyici maddelerinden mahrum bırakın. Onun evini bundan sonra yıkmak ve dağıtmak zorundasınız ve onunla ilgil şeyleri ritüelistik olarak ortadan kaldırmalısınız.

 

Bir kere hizmetkar istediğiniz amacı başardığında, sizin talimat ettiğiniz gibi hiçliğe geri dönecektir. Çeviren: sirius

 

NOT VE UYARI

 

-Düşünce ile beslenen bu düşünce formu sadece sizden değil çevrenizden de beslenir, evinize giren çıkan veya yaşadığınız gerginliklerden sonra yapacağınız ritüellerde, form ona göre şekillenecektir.

-Süreç ne kadar uzun sürerse hizmetkar o denli güçlü olur.

-Kullandıktan sonra hiçliğe geri dönme programı çok önemli, ömür boyu kullanayım diye yaratmaya kalkışmayın dediğim gibi form sürekli geliştikçe, sizden kurtulmanın yollarını arayacaktır.

-Form şekillendikçe başa çıkmak zorlanacak ve daha fazla enerji ve adağa gereksinim duyacaktır.

-Düşüncelerinizi kontrol etme konusunda uzman değilseniz, yeterli enerji kontrolü pratiğiniz yoksa, uzun yıllardır meditasyon yapmadıysanız ve maji konusunda ileri seviyede değilseniz SAKIN DENEMEYİN. Yarardan çok zarar getirir, hem size hem de çevrenizdeki sevdiklerinize.

Diğer alakalı konular;

 

http://www.gnoxis.com/maji-ve-obsesyon-4085.html (Tehlikeleri ve detaylar için okuyun)

http://www.gnoxis.com/tulpa-9516.html

http://www.gnoxis.com/elemental-varlik-yaratma-35070.html

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

guzel paylasım deneyen uygulayan varmı merak edıyorum

 

 

 

Bir hizmetkar yani tulpa veya elemental yaratmak oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Burada seremonik majikal tekniğe göre bir hizmetkar yaratımını veriyorum. Burada, Carolina Dean isimli, seromonik majiyle ilgilenen bir majisyenin kendi deneyimlediği ve uyguladığı, görselli anlatımı içeren Hizmektarlar ve onlar nasıl yaratılır isimli blog yazısını çevirip veriyorum. Resimler, onun uyguladığı ritüelden resimler. Tüm deneyimler ve bilgiler, aktarım bu kişiye aittir. Arada kendi açıklamalarımı ve ek bilgileri yazacağım, bunları da zaten kendi nickimle belirteceğim.

 

 

Yeterince açık söylemiş bence

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karşılaştırmalı ezoterik yolculuğumda önüme çıkan bir teori ve tam zamanında bir yazı..Tanrı ve tanrıça tapınımının ilahi rollerinin işlevini yitirdiği,onların yerine kolektif enerjiden kaynaklı bu tulpa, v.b. enerjiler olduğu yönünde.Bunu galiba en iyi siz açıklarsınız sayın sirius..

Takesikitano tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Karşılaştırmalı ezoterik yolculuğumda önüme çıkan bir teori ve tam zamanında bir yazı..Tanrı ve tanrıça tapınımının ilahi rollerinin işlevini yitirdiği,onların yerine kolektif enerjiden kaynaklı bu tulpa, v.b. enerjiler olduğu yönünde.Bunu galiba en iyi siz açıklarsınız sayın sirius..

 

Yok hayır böyle bir şey söz konusu değil. Tanrı ve Tanrıçalar hala daha aktif olan evrensel düzeyde bilinçlerdir. Bir varlığın ilahi rolünün işlevinin bitmesi söz konusu değil zaten. Bunla ilgili forumda konu mevcut.

 

güzel paylaşım. teşekkürler. hizmetkar ve elemental varlık yaratma aynı değil mi yani? elementalde sigile fln ihtiyacımız yok sanırım?

 

Hemen hemen aynı ama elementalde, alakalı element ön plana çıkıyor ve o elemente odaklanmak gerekiyor ve pek tabi ki elemantelde de sigil kullanılması gerekiyor. Yani bu çalışmanın ana taslaığ kullanılabilir ama bazı önemli noktalar yeniden düzenlenmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle teşekkür ederim ama birkaç sorum olacak yaratım üçgenini kendimiz mi yapıyoruz? Hizmetkarın özelliklerini ve ismini yazdığımız kağıdın sağ üst köşesine bize zarar vermemesi içinde programlarsak tehlikeyi aza indirebilirmiyiz? Hangi tütsü olacağı farkeder mii ? İstediğime denk gelecek malzemeleri seçmiş, ancak bu malzemelere nasıl karar vermeliyiz örn aşk için yada mutluluğumuz için hangi malzemeler gerekli kırmızı gül falan mı ?

sanırım sorularım çok ama cevaplarsanız mutlu olurum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle teşekkür ederim ama birkaç sorum olacak yaratım üçgenini kendimiz mi yapıyoruz? Hizmetkarın özelliklerini ve ismini yazdığımız kağıdın sağ üst köşesine bize zarar vermemesi içinde programlarsak tehlikeyi aza indirebilirmiyiz?

 

Belki, belki de bu yaratılan formu daha da tahrik edebilir, programlama işi sizin sınırlarını belirleyeceğiniz bir konudur, temkinli ve dikkatli olmakta fayda var.

 

Hangi tütsü olacağı farkeder mii ?

 

Sizce... =) Tütsünün işlevini araştırınız.

 

İstediğime denk gelecek malzemeleri seçmiş, ancak bu malzemelere nasıl karar vermeliyiz?

 

Bu sizin yaratıcılığınıza ve en önemlisi bilginize kalmış bir konu. Onu sizin araştırıp, tahayyülünüze göre sizin düzenlemeniz gerekiyor. Zaten malzemeleri toparlayacak seviyede dahi değilseniz hiç bulaşmamak daha hayırlıdır...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tulpa beslendikçe sadece onu oluşturana değil, çevresindeki diğer insanlara da görünmeye başlayabilir.

 

Bu konu inanılmaz ilgimi çekti. Aklıma öyle şeyler geliyor ki; çok uç noktada sorular...

Acaba metalden bir Tulpa olabilir mi?

 

Anadolu'da bazı illerde çocuk eğer oyuncaklardan ürküyorsa gece uyuduğu odada bırakmazlar oyuncakları. Oyuncak bebeklerin yüzünü ters çevirirler.

 

Bazı çocuklar, oyuncak bebeklerin canlanacağından korkarlar; bu düşünce zihni çok meşgul ederse oyuncakların üzerinde etkisi olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cidden kafama takılan birşey var, şimdi ben çocukken Pokemon,Digimon, Yu-gi-Oh'u filan gerçek zannederdim inanıyorum ki dünya üzerinde milyonlarca çocukta öyle zannederdi hepimiz büyüyene yada unutana kadar imgeledik bu varlıkları adı boyutu tavırlarını biliyorduk bunlarında var olma ihtimali var mı ? eğer varsa kimin kontrolündeler ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cidden kafama takılan birşey var, şimdi ben çocukken Pokemon,Digimon, Yu-gi-Oh'u filan gerçek zannederdim inanıyorum ki dünya üzerinde milyonlarca çocukta öyle zannederdi hepimiz büyüyene yada unutana kadar imgeledik bu varlıkları adı boyutu tavırlarını biliyorduk bunlarında var olma ihtimali var mı ? eğer varsa kimin kontrolündeler ?

 

Hayır yoklar çünkü çocukken hayal edilen şeyler konsantre olunmuş düşünceler değildir. Tulpa yaratmanın sırrı düşünceyi kontrol edebilme kabiliyetinde. Bu da uzun süren meditasyon pratikleri sayesinde olabilir. Yani siz bir digimona en az 45 dakika 1 saat, farklı hiçbir şey düşünmeden odaklanabiliyorsanız ve buna odaklanırken net ve tek NİYETİNİZ onun var olması ise ve bu odağı en az 1 aylık süreçte devam ettirebiliyorsanız, o zaman o oluşmaya başlar.

 

Ama böyle bir süreci sürdürmek okunduğundan daha zordur. Bir kere her hayalde imgeler değişir, bu da enerjiyi böler. İKincisi imgeler varlığa odaklı değildir, olay örgüsüne odaklı hayallerdir. Yani siz pokemon imgesine odaklanmazsınız, pokemonunuz olsa nasıl savaşırdınız onu odaklanır veya bir hayal kurarsınız. Bunlar dağınık hayaller...

 

Tulpa yaratmak için tek odak tek niyet ve yoğun odaklanma gerekir ki ok gibi hedefine ilerlesin.

 

Net niyet düşünce enerjisini şekillendiren şeydir. Bir kere hiçbir düşüncede özellikle çocukken bir niyet yoktur, sadece zevkle hayal vardır. İkincisi düşünceler her daim dağınıktır, değil 45 dakika 10-15 dakika bile bir düşünceye normal bir insan odaklanamaz hemen diğer düşüncelerle bölünür ve enerji dağılır....

 

Kısa süreli yoğunlaşmış düşünce enerjisi dağılır, termodinamiğin ikinci yasası olan entropi yasası ruhsal olarak da geçerlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır yoklar çünkü çocukken hayal edilen şeyler konsantre olunmuş düşünceler değildir. Tulpa yaratmanın sırrı düşünceyi kontrol edebilme kabiliyetinde. Bu da uzun süren meditasyon pratikleri sayesinde olabilir. Yani siz bir digimona en az 45 dakika 1 saat, farklı hiçbir şey düşünmeden odaklanabiliyorsanız ve buna odaklanırken net ve tek NİYETİNİZ onun var olması ise ve bu odağı en az 1 aylık süreçte devam ettirebiliyorsanız, o zaman o oluşmaya başlar.

 

Ama böyle bir süreci sürdürmek okunduğundan daha zordur. Bir kere her hayalde imgeler değişir, bu da enerjiyi böler. İKincisi imgeler varlığa odaklı değildir, olay örgüsüne odaklı hayallerdir. Yani siz pokemon imgesine odaklanmazsınız, pokemonunuz olsa nasıl savaşırdınız onu odaklanır veya bir hayal kurarsınız. Bunlar dağınık hayaller...

 

Tulpa yaratmak için tek odak tek niyet ve yoğun odaklanma gerekir ki ok gibi hedefine ilerlesin.

 

Net niyet düşünce enerjisini şekillendiren şeydir. Bir kere hiçbir düşüncede özellikle çocukken bir niyet yoktur, sadece zevkle hayal vardır. İkincisi düşünceler her daim dağınıktır, değil 45 dakika 10-15 dakika bile bir düşünceye normal bir insan odaklanamaz hemen diğer düşüncelerle bölünür ve enerji dağılır....

 

Kısa süreli yoğunlaşmış düşünce enerjisi dağılır, termodinamiğin ikinci yasası olan entropi yasası ruhsal olarak da geçerlidir.

 

Bir an mason lobisinin dünyayı ele geçirme planlanını deşifre ettim sandım :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

pokemonlar ve digimonlarla dünyayı ele geçiren bir mason lobisi hayal ettim de, eğlenceli olabilirdi... =) Ama karizmalarına ters.
.

 

Sen bir tulpa yarattın mı . ? Birde bir kişinin Güneş ,Yükselen ve Ay burçlarında hangi elementler yoğunsa , O elementten bir varlığı daha kolay idare edebilir diye yorumunu okudum boynussuzun .Kendini geliştirmiş bir majisyen bu tür kolaylıkları aşabilir mi . Ve varlığın elementine kendi içimizde de oldukça sahipsek onun saldırıları ile daha kolay başa çıkabilirmiyiz . İkinci sorum , Bir şeyi uzun süredir düşünüyoruz diyelim ve o Enerji topu çevremizde geziniyor .Onu niyet ettiğimiz şeye en kolay yoldan nasıl iletebiliriz . ? :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

günlük hayatta çok fazla şeyden etkileniyoken gün içerisinde düşüncelerimiz ve ruh halimiz sürekli değişiyorken bir tulpa yaratmak zor olmalı. Gerçekten obsesyona uğramadan bu işi başarabilen var mıdır onu merak ediyorum pek sanmıyorum ama

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

günlük hayatta çok fazla şeyden etkileniyoken gün içerisinde düşüncelerimiz ve ruh halimiz sürekli değişiyorken bir tulpa yaratmak zor olmalı. Gerçekten obsesyona uğramadan bu işi başarabilen var mıdır onu merak ediyorum pek sanmıyorum ama
.

 

Tulpa konusunu okursan yapabilenleri göreceksin , Uzun süreler istiyor haliyle tabiki , Tibet mistisizminde olağan birşey çünkü adamlar meditatif ve düşüncelerini kontrol etme anlamında profesörler zaten . :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir zamanlar birileri yapabilmiş...

 

"Yazar ve kaşif Alexandra David-Neel Tibet'de yolculuk yaparken incelediği pek çok bilinen ancak mistik tekniklerden biri tulpa yaratımıydı. Body, Mind & Spirit: A Dictionary of New Age Ideas, People, Places and Terms (Beden, Zihin ve Ruh: Yeni Çağ Fikirleri, İnsanlar, Yerler ve Terimler Sözlüğü) adlı eserlerinde Eileen Campbell ve J.H.Brennan şöyle diyordu:

 

 

 

Geleneksel Tibet doktrinlerine göre tulpa bir romancının yarattığı

 

hayali karakterler gibi, düşlem sonucunda yaratılan bir varlıktır.

 

Tek fark tulpaların kaleme alınmamasıdır. [Alexandra] David-Neel

 

bu konsepte o kadar ilgi duydu ki, kendisi bir tulpa yaratmaya karar verdi.

 

 

 

Buradaki yöntem esasen yoğun konsantrasyon ve görselleştirmeydi. David-Neel'in tulpası Friar Tuck'a (Keşiş Tuck) benzeyen şişman, ufak tefek, iyi huylu bir papazdı. Başlangıçta bu imge tamamen özneldi ancak pratik yaparak David-Neel giderek tulpayı görselleştirmeyi başardı; tıpkı gerçek dünyaya gelen düş ürünü bir hayalet gibi.

 

 

 

http://www.resimupload.org/files/b9cle62j9g8jki26bqiy.gif

Zaman içinde imge giderek netleşmeye ve maddesel olmaya başladı ve fiziksel gerçeklikten ayırt edilemeyecek hale geldi. Ancak halüsinasyonun Alexandra'nın bilinçli kontrolünün dışına çıktığı an geldi. Alexandra papazın kendisi istemediği zamanlarda ortaya çıktığını farketti. Ayrıca dostu olan bu küçük varlık giderek zayıflamaya ve sinik bir görünüm almaya başladı.

 

 

 

Sonunda, uygulamakta olduğu zihinsel disiplinlerden haberi olmayan arkadaşları Alexandra'ya kamplarında dolaşan "yabancının" kim olduğunu sorar oldular; bu, cisimleşmiş bir imgeden daha fazla bir şey olmayan bir varlığın kesin objektif bir gerçeklik kazanmasının bir göstergesiydi.

 

 

 

Bu noktada David-Neel çok ileri gittiğini fark etti ve varlığı tekrar kendi zihninin içerisine almak için farklı lama tekniklerini uyguladı. Tulpa bu şekilde yıkıma uğramaya istekli değildi ve bu işlem birkaç hafta sürdü; sonunda yaratıcısı da yorgun düştü.

 

 

 

Buna benzer bir hikaye daha var. Yakın zamanlarda İngiltere'de bir tulpa yaratmış altı kişiden oluşan bir gruptan bahsedeceğim. Her gece Marian Hallsley ölüler ile bağlantıya geçmek için arkadaşlarıyla toplanıyordu. Bu kişiler eğitimsiz ya da havai insanlar değillerdi; aralarında bir gazeteci, bir bilimadamı, bir dişçi, bir doktor ve bir işadamı vardı. Ölüler ile temas kurmak için bulundukları birçok girişim başarısız oldu. Hatta medyumlar bile çağrıldı fakat hiçkimse Öteki Taraftakiler ile bağlantı kuramayı başaramadı.

 

 

 

Bir gece Marian'în aklına bir fikir geldi: grup kendi ruhunu kendisi yaratacaktı! Geceler boyunca bu toplantılarda bir imgeyi bir varlık haline getirmek için dikkatli detaylar kaydedildi. Ona bir doğum tarihi, bir doğum yeri (Liverpool) ve bir isim (Edward Howard) verdiler. Boyu, tam ağırlığı, saç rengi ve bıyıkları not edildi. Ona bir eş ve iki çocuk verdiler ve mesleğini bankacı olarak tayin ettiler; hatta siyah, dar kenarlı, bazı İngiliz işadamları tarafından giyilen bir şapkası ve tüvit takımı olmasına, pipo içmesine ve baston taşımasına da karar verdiler. Grup Edward'ın çocukluk çağını yarattı ve düşüncelerini hayal etmeye başladı. Gruptaki altı katılımcıdan biri şöyle dedi: "Edward hakkında birbirimiz hakkında bildiğimizden daha fazlasını biliyoruz."

 

 

 

Edward'ın hayatının kurgulanmasından yaklaşık bir buçuk yıl sonra bir gece etrafında toplandıkları masa o kadar şiddetli bir şekilde sallanmaya başladı ki, herkes yerinden zıpladı. Olan olmuştu, Edward Howard huzurlarına gelmişti! Grup inanılmaz konsantrasyonları sayesinde bir tulpa yaratmıştı. Bu hikaye belgelenmiştir ve hatta Edward'ın ruhunun geri gönderilmesi için bölgedeki tüm medyumlara başvurulmuştu.

 

 

 

Şimdi, bir tulpa yaratmak konusunda içinize korku salmak istemem; bu yöntemin sadece çok fazla zamanı olan kişilerde işe yaradığını belirtmem gerekir. Ayrıca atmosfer ve koşulların da doğru olması gerekir. Bunun için Tibet mistikliği ve meditasyon uygulamaları ile ideal bir yer olur. Sonuç olarak, düşüncelerin şeyler olduğu fikri yeni bir anlam kazanmış oluyor!"

 

günlük hayatta çok fazla şeyden etkileniyoken gün içerisinde düşüncelerimiz ve ruh halimiz sürekli değişiyorken bir tulpa yaratmak zor olmalı. Gerçekten obsesyona uğramadan bu işi başarabilen var mıdır onu merak ediyorum pek sanmıyorum ama
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ben bu işlerde bayağı yeniyim ve bir sorum olacaktı, özellikle site adminimiz Sirius'a. Izlediğim bir supernatural bölümünde tibet ruh sembolünün tulpa yaratmada çok etkili ve yardımcı olduğunu söylüyordu ve adeta büyüteç gibi işlediğini diyordu, acaba bu doğrumudur ve tam olarak nasıl kullanılır, yani çizmek ve odaklanmak yeterlimidir ?

 

fotoğrafı koyamadığım için URL veriyorum :

 

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/ff/7a/b2/ff7ab2fb82416adf64d8d3a52d813e05.jpg

 

 

Ilginiz için şimdiden teşekkürler :-)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar ben bu işlerde bayağı yeniyim ve bir sorum olacaktı, özellikle site adminimiz Sirius'a. Izlediğim bir supernatural bölümünde tibet ruh sembolünün tulpa yaratmada çok etkili ve yardımcı olduğunu söylüyordu ve adeta büyüteç gibi işlediğini diyordu, acaba bu doğrumudur ve tam olarak nasıl kullanılır, yani çizmek ve odaklanmak yeterlimidir ?

 

fotoğrafı koyamadığım için URL veriyorum :

 

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/ff/7a/b2/ff7ab2fb82416adf64d8d3a52d813e05.jpg

 

 

Ilginiz için şimdiden teşekkürler :-)

 

Bir gerçekliği yok sembolün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...