Jump to content

12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali


masal perisi

Önerilen Mesajlar

12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 14 Şubat'ta İstanbul'dan yola çıkacak, 28 Şubat'ta Ankara ve İzmir'e uğrayacak.

Sundance'ten Berlin'e, Cannes'dan Toronto'ya, festivallerden ödüllerle dönen filmler Türkiye'de ''ilk kez'', !f İstanbul'da gösterilecek. Programın ''en taze ödüllü'' filmi, Sundance'te belgesel dalında ''Büyük Jüri Ödülü''nü kazanan ''Blood Brother/Kan Kardeşim'' olacak.

Ben Lewin'in Sundance'ta seyirci ve jüri özel ödüllerini alan, ''Oscar''da Helen Hunt'a yardımcı kadın oyunculuğu adaylığı getiren ''The Sessions/Aşk Seansları'' ile ''Oscar''da ''Yabancı Dilde En İyi Film'' dalının en güçlü adaylarından ''War Witch/Savaş Cadısı'' da festival programında yer alacak.

!f İstanbul'un programındaki ödüllü filmlerden bazıları şöyle:

''The Act of Killing/Öldürme Eylemi, Tabu, Neighbouring Sounds/Komşu Sesler, Holy Motors/Kutsal Motorlar, Rust&Bone/Pas ve Kemik, Laurence Anyways, The Land Of Hope/Umut Diyarı, Reality/Gerçeklik, Seven Psychopaths/7 Psikopat, Vanishing Waves/Kaybolan Dalgalar, Berberian Sound Studio/Berberian Ses Stüdyosu.''

12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 14-24 Şubat 2013'te İstanbul'da Beyoğlu Cinemaximum Fitaş, İstinye Park Cinemaximum, Cinemaximum Budak, 28 Şubat-3 Mart 2013 tarihlerinde Ankara Cinemaximum CEPA ve İzmir'de Cinemaximum Forum Bornova sinemalarında gerçekleştirilecek.

Festival biletleri, 1-3 Şubat'ta İstanbul, 8-10 Şubat'ta Ankara ve İzmir'de indirimli ön satışa çıkacak. MyBilet'ten satın alınacak festival biletlerinde geçen yılın fiyatları uygulanacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...