Jump to content

Köpek Hakkında Bilgiler


MikroNova

Önerilen Mesajlar

Öyle çok fazla konu açan bir tip olmadığım için bu konuyu açmak için yaklaşık bir hafta oyalandım fakat sonunda açıyorum.

 

Öncelikle ben daha çok köpekler hakkında bilgiler isteyeceğim, aslında ben çok hayvansever bir insanımdır fakat yeni köpek sahibi oldum.

 

Köpek hakkında soru sormadan önce birkaç resim koymak istiyorum.

http://img7.imageshack.us/img7/7077/20130125050001.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/4426/20130125040855.jpg

http://img339.imageshack.us/img339/5694/20130123133935.jpg

http://img819.imageshack.us/img819/8497/20130123133906.jpg

 

Şimdi ben bu köpeği sokaktan 1 hafta önce bulmuştum, fakat bakımlı bir köpek belli; önüne konmayan yemeği yemiyor, çimen harici yere tuvaletini yapmıyor falan. Baktım bana alışıyori takip ediyor, şirinlik yapıyor, aldım. Fakat ne cinsini ne de yaşını bilmiyorum. Kırma diyenler de oldu, birde bana daha tam yetişkin değilmiş gibi geliyor.

 

Benim soracağım bu köpeğin cinsi nedir? Köpekler ne yer, ne içer? Çiftleşme dönemleri ne zamandır? Ne kadar yavru doğurular? Birde dişi köpek için uygun isim. Evet, o bir hanımefendi ve bir haftadır isimsiz, bir hanımefendi ismi bulamadık siz neler önerirsiniz? :D

 

Yanıt vermek için vaktini ayıranlara teşekkürler. :D

2013-01-25 05.00.01.jpg

2013-01-25 04.08.55.jpg

2013-01-23 13.39.35.jpg

2013-01-23 13.39.06.jpg

MikroNova tarafından düzenlendi
Yüklenen resimlerdeki hatalar
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında ben daha çok Yıldız, İpek gibisinden isimler önerilir diye düşünüyordum. Benim çevrem bu tip isimlerden pek anlamaz da...

 

"Vaay köpek almışın, adı ney?"

"Foe!"

"Küfür mü ediyon lan sen, senin ağzını burnunu dağıtırım laaayın!!!" :D

 

Fakat sağolasın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir sokak hayvanını sahiplenmen büyük yücelik tebrik ederim. İsim ve köpekler konusunda yardımcı olmak isterdim fakat ben daha yeni aldığım kedime 4 aydır isim bulabilmiş değilim, köpekte beslemedim hiç yani benden ekmek çıkmaz bu konuda malesef.:D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Husky kırması olabilir. Bazı özenti insanların ırk sevdaları vardır bilirsiniz. Bir köpek alırlar, çiftleştirirler. Yavruları satmaya çalışırlar satamazlar. Yavrular büyür. Sahiplendirmeye çalışırlar, başaramazlar. Yavrular gitgide büyür ve en sonunda sokağı boylarlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benimde köpeğim var bende 1 buçuk sene önce sokaktan aldım onu :) ve benimki de dişiydi. Hatta bir kere doğum yaptı 5 küçük yavrucuğumuz daha oldu sonra onlarıda sahiplendirdim :) öncelikle köpeğin dişiyse ve bahçede filan bakacaksan bence mutlaka kısırlaştır. Hatta köpeğinin tam yetişkin olmadığını düşünüyorsan bence mutlaka yap bunu çok zorluk çekersin. Şahsen kendi deneyimimden söylüyorum. Çok fazla şımartma ben şımarttım tepeme çıkıyor :p yemek konusunda çok terbiyeliymiş doğrusu benimki çöpleri karıştırıyordu aç kalınca :D dönemsel kanamaları oluyor yaklaşık 10 gün sürüyor ama kendi kendini temizliyor köpek pek sorun teşkil etmez. Köpeği yıkama konusunda çok fazla köpük köpük yıkama sonra daha çok köpek kokmaya başlıyor ama hiç yıkamadan da bırakma bakımını yap mutlaka :) aşı konusunda ise aşılarını yaptırmalısın ben pek yaptırmadım geçinip gidiyoruz. Mama olayında ise ben öğrenci evinde baktığım için benimki ne veriyorsam yiyor ama bunun da sağlıklı olmadığını söylüyorlar. İsime de gelecek olursak dişi için ben Hera ismini çok beğenmiştim. Yavrucuklarımdan birinin ismini Hera koymuştum annesi de Pena :) bak bu da benim velet :) Bence köpüş sahip edinmekle çok doğru birşey yapmışsın :)

DSC03952.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...