Jump to content

bu sorumun cevabını bilen var mı?


batuhan4

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar konuyu yanlış yere açmış olabilirim ama bi sorum daha olacak ne zaman bir şey düşünsem onla ilgili bişey söyleniyor ya da karşıma çıkıyor mesela aklımdan ip geçti diyelim tv karşısındayım ve bakıyorum oradaki biride ip diyor veya çevremde bunun gibi biçok şey oluyor acaba bu nedir biri cevaplayabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Psikolojide algıda seçicilik kavramıyla açıklanıyor. Yani normalde gördüğünde dikkatini çekmeyecek ayrıntılar, ilgin onun üzerindeyken gözüne çarpıyor. Bu tip durumlarda da o an ilgin belli bir şeyde yoğunlaşmış olduğu için, o şeyle ilgili şeyleri daha sık görüyorsun veya duyuyorsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim hergün oluyor.Sadece tebessüm ediyorum.Tv den söylenen mesajda yazılıyor,benim dediğim tv de söyleniyor,okuduğum bişeyi evden biri söylüyor falan filan.6. histir herhalde.Benim 6. his üzerine çok olayım olduğu için normal geliyor.Başka bir anlamı var mı bilemem.Mesela aniden aklıma gelir alakasız bir zamanda ve şok edecek bulgularla karşılaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aslında çok basit bir şey bu :) 3. gözünüzle alakalı olabiliyor zaten duru görü duru işit ve benzeri olaylar zaten 3. gözle alakalıdır bunun sonucunda evren size mesajlarda yollar bunları biz farklı şekillerde algılarız bence . Bu şekilde de çevrenizde olacak olayları algılamış oluyorsunuz . Mesela haberci rüyalar buna iyi bir örnektir olacak şeyleri evren size yansıtır ve siz bu şekilde de başınıza gelecek iyi ve kötü olayları görürsünüz. Benim kanımca ajna ( 3. göz ) ünüz kuvvetli :) araştırırsanız herşey açıklığa kavuşacaktır emin olun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin şu dediğini ben orta okula giderken yapardım, bir arkadaşımın ayağını kırmasına neden olmuştum. Lise yıllarımda nedenin bilmiyorum ama ink. tarihi hocasından tüm cevapları alıyordum. Adam beni en son öğretmen masasına oturttu kopyayı kağıttan çekiyorum sanıyordu. normalde bunu yapamam ama o adamın sınavında 2 kağıt doldurup çıkmışlığım vardır. İleriki zamanda istedğim bir işe girdim. halen o işteyim... 55 yaşındaki bir adama bardağımı yıkatmak ve kahve doldurtmak, blunduğum bölümü bir arkadaşıma temizletmek gibi aktiviteler benim için sıradan. Ara sıra borsaya girerim bilem siz takılır mısınız ama pek başarılı değilim o konuda. Çok nadir denk geliyor ve kazanıyorum... Genelde işime yarayacak ve basit şeylerle ilgileirim. 2000 liralık bir şeyi 800 liraya alabilirim. 11.500 liralık bir arabayı 6.000 liraya alabilirim v.s. nasıl olduğunu bilmiyorum ama yapabiliyorum. Hikmetini bilmiyorum ama birisi için iyi birşey istedğimde yeteneğimde düşme oluyor. Kötü bişe yapmak istediğimde hemen gerçekleştirebiliyorum. Yakın zamanda birine normalde yapmadığım halde büyük bir iyilik ettim ve çok mutluyum aslında sevncimden girdim bu gün siteye. Ben düşüncem abuk subuk bişe diye hiç bunu araştırmadım bile meğer bir yetenekmiş, bu siteyle öğrendim. daha farklı şeyler olabileceğini gördüm. kendimi geliştirmek için bişe yapmıyorum sanırım zamanla yükseliyor. bu siteyihazırlayanlara ve paylaşımlarda bulunanlar mod.undan çaycısına herkese teşekkür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...