Jump to content

Sıra Dışı Objeler Sergisi İzmir'de


masal perisi

Önerilen Mesajlar

[h=2]Yapı Kredi Private Banking, Hisseli Harikalar Kumpanyası Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi'ni İzmirlilerle buluşturuyor.[/h]http://www.haberler.com/haber-resimleri/448/meraklilarindan-sira-disi-objeler-sergisi-izm-4259448_o.jpg

 

Yapı Kredi Private Banking, Hisseli Harikalar Kumpanyası Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi'ni İzmirlilerle buluşturuyor.

Yapı Kredi Private Banking, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliği ile düzenlenen Hisseli Harikalar Kumpanyası Meraklılarından Sıra Dışı Objeler Sergisi'nin üçüncüsü 17 Ocak - 31 Mart 2013 tarihleri arasında İzmirlilerle buluşuyor. İzmir Decozone Art Shop Sanat Galerisi'nde gerçekleştirilecek sergide, İzmirli koleksiyonerler ile Yapı Kredi Private Banking müşterilerine ait toplam 200'e yakın obje, belge ve siyah-beyaz fotoğraf yer alacak.

İzmir'in bir asır öncesinin sosyal ortamına ışık tutacak olan fotoğraf ve objelerin yer aldığı serginin açılışında bir konuşma yapan Yapı Kredi Özel Bankacılık Pazarlama Direktörü İmre Tüylü, Yapı Kredi Private Banking müşterilerine ait objeleri sanatseverlerle buluşturmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadıklarını dile getirdi. Tüylü, "Yapı Kredi Private Banking olarak sanata büyük önem veriyor, sanatsal etkinliklerin hayata geçirilmesine destek veriyoruz. Birçoğumuzun evinde ailesinden miras kalan ve manevi değeri nedeniyle atmaya kıyamadığımız şeyler vardır. İşte bu hatıralarından vazgeçmeyen kişiler tarafından yıllarca saklanarak, bir sergide bir araya getirilen bu objeler, İstanbullu sanatseverlerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Gerçekleştirilen iki serginin ardından hem İzmir'deki eserleri gün ışığına çıkarmak hem de buradaki sanatseverlerle buluşmak üzere İzmir'deyiz." şeklinde konuştu.

I. Dünya Savaşı'ndan örneklerin de bulunduğu sergide, Çanakkale cephesinde yaralılara derman olmak için görevli olan İzmirli doktor Nesim Zibil'in bir hatırası, 1950'lerde Kore Savaşı'na gönderilen Türk askerlerinden Nurettin Kaçmaz'ın matarası da sergilenen eserler arasında.

Meraklılarından Sıra Dışı Objeler 3 Sergisi'nde 50 kadar aile ve koleksiyonerden toplanan bu objelerin, Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan kitabı ise önemli bir arşiv niteliği taşıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...