Jump to content

En Yakınındaki Kitabı Al ve 96. sayfasındaki 2. Cümleyi Yaz


TopaL

Önerilen Mesajlar

Nekadar tutar bilmiyorum ama yerine göre eglenceli ve ilginc seyler cikacagini düsünüyorum.

 

basliktanda anlasilacagi gibi en yakininizdaki kitabin 96. sayfasindaki 2. cümleyi yazin

 

Ben basliyayim :)

 

"evebeynlige s*ktiret demek cocuklarin hayatinin nasil oldugundan vazgecmektir tipki hayata s*ktiret demenin hayatin nasil oldugundan vazgecmek gibi"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En todo caso,importante sera la experimentacion de la ampliacion de la conciencia, uno de cuyos indicadores debera ser una mayor lucidez y disposicion para comprender lo que ocurre.

 

(Her koşulda önemli olan bilincin genişlemesi deneyimidir ve bunun göstergelerinden biri artan berraklık ve olan biteni anlama yeteneğidir.)

 

-El Mensaje de Silo.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Platon - Devlet

"O halde, dedim, ne Poseidon'un oğlu Theseus'un ve Zeus'un oğlu Peirithos'un ahlaksızca kız kaçırmaya kalkıştıklarına inanacağız, ne de başka bir tanrı oğlunun veya yiğidin, onlara şimdi yalan yere atfedilen ahlaksızca, dinsizce işleri gördüklerinin anlatılmasına izin vereceğiz. Aksine şairleri, yiğitlerin ya bu işleri görmediğini veya tanrı oğulları olmadığını itiraf etmeye zorlayacağız."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Şu An Ne Dinliyorsun? Yorum Yap, Bir Dizesini Yaz, Paylaş!

   nightwish the pharoah saıls to orıon cok saglamdır tavsıye ederım

   , Yer: Diğer Müzik Türleri

  • Başını Sola Çevir ve İlk Gördüğün Şeyi Yaz

   Başlıktaki gibi başınızı sola çevirdiğinizde ilk dikkatinizi çeken şey, ben başlıyorum.   Yastığa sevgili edasıyla sarılmış ev arkadaşım

   , Yer: Forum Oyunları

  • 5 Antik Büyü Kitabı - Metni

   ABRAMELİN'İN BÜYÜ KİTABI Bu kitaplardan biri Kabalistik bilginin ezoterik (gizli, özel) kitabı olan Büyücü Abramelin'in kitabıdır.  Batı ezoterik düşüncesinin kökleri Doğu Akdeniz'deki Geç Antik döneme dayanır. Bu, doğunun batı ile buluştuğu bölgeydi. Dolayısıyla bu aynı zamanda Babil, İran, Mısır, Levant ve Yunanistan'ın din ve entelektüel geleneklerinin birbirine karışabildiği bir alandı. Bu türden çeşitli geleneklerin karışmasıyla ana akım Hristiyanlıktan farklı olarak Hermetizm, Gn

   , Yer: Maji ve Türleri

  • Türkiye'de Yazılan İlk Hipnotizma Kitabı

   Günümüzde bile Hipnotizma üzerine yazılmış kitap adedi oldukça azken, 1891 tarihli Osmanlıca baskılı bir hipnotizma kitabı gerçekten çok enteresan bir belge niteliğindedir. Demek ki, kitabın basıldığı dönem padişahlardan Abdülhamit devri.  kitabın yazarı Dr. Besim Ömer imzasını taşımakta. Kendisi Abdülhamit devrinin ileri gelenlerinden olup, tamamen padişahın emri üzerine Fransa ya giderek Paris’te toplanan ilk hipnotizma konferansına katılmış ,konu hakkında geniş incelemelerde bulunm

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

  • Mersinde Bulunan Büyü Kitabı

   Resimde gördüğünüz tarihi eser niteliği taşıyan, üzeri metal kaplı; taş ve insan figürlü 14 kilogram ağırlığındaki kitaptır. 4 Bin yıllık olduğu iddia ediliyor.   Mezopotamya uygarlıklarından birine ait ancak şahsi fikrim Asur Dönemine ait olduğu yönünde. Yer yine şaşırtmadı Medeniyet ve Esrarın beşiği Mersin.   Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.  

   , Yer: Gündem

×
×
 • Yeni Oluştur...