Jump to content

Yerli Nostradamus Müştak Baba'nın Kehanetleri


kizginkuzgun

Önerilen Mesajlar

Serhat Ahmet Tan: "Nostradamus’un ne dediği belli değil, Müştak Baba tarih veriyor."

 

Serhat Ahmet Tan, Ankara’nın başkent olacağını 1830′larda öngören şair ve bilge Müştak Baba’nın ‘şifreli’ şiirlerindeki kehanetleri yorumladığını iddia etmekte. Tan’ın "İstanbul Yeniden Başkent Olacak" isimli kitapta topladığı kehanetlere göre Ortadoğu’da büyük değişimler yaşanacak, İstanbul’un meşhur bir tepesi TBMM’nin yeni adresi olacak.

 

"Beş sene sonrasında İstanbul başkent olacak. 2011′in sonunda Türk ordusu Kuzey Irak’a girecek. İsrail önümüzdeki yıllarda dünyada tek söz sahibi ülke olacak." Dünyanın en büyük kahini olduğuna inanılan Nostradamus’ın dahi söylemeyemediği bu kehanetlerin sahibi II. Mahmut döneminde yaşamış olan Müştak Baba... Büyücülük yaptığı iddiasıyla 1830′larda idam edilen şair Müştak Baba, temeli sayılara dayanan ve geleceği öğrenmeye yardımcı olduğuna inanılan ‘ebced’ ilminin de üstadı.

 

Hindistan’dan Avrupa’ya hatta Afrika’ya kadar dünyanın her yerini gezen ve buralarda yaşadıklarını "Divan-ı Müştak Baba" isimli bir kitapta toplayan Müştak Baba’nın Ankara’nın 1923′te başkent olabileceğini tam 100 yıl öncesinden söylemesi ve kendi ölüm tarihini bilmesi kehanetlerini enteresan kılıyor. Ayrıca Müştak Baba'nın "2011'in sonunda Kuzey Irak'a girilecek" kehaneti de TSK tarafından defalarca kez yapılan sınırötesi operasyonlarla doğrulanmış oldu.

 

İsrail’in ismi çok geçmekte

 

Tan, Müştak Baba’nın divanında kaleme almış olduğu Ankara şiiriyle karşılaştıktan sonra merakının arttığını anlatmakta: “Televizyonda bir beyefendi ‘Müştak Baba’da tek bir satırdan farklı gelecek bilgisi yoktur.’diye bir şey söyledi. Kısa zamanda divana göz attım ve ne şekilde bir mucizedir bilmem, şiirleri çözebildiğimi fark ettim. Hala da çözmeye devam ediyorum. Çünkü şiirlerin hepsi gelecekten bahsediyor. ”

 

Kitabın 4 senelik bir çalışmanın ürünü olduğunu vurgulayan Tan, şu ana dek yanlızca 4 şiiri tam olarak çözümlediğini bildiriyor. Ejder, Timsah, Reh Mevla ve Ankara şiirlerinin ilk çalışmaları olduğunu söylemekte. Tan’ın kendi yorumuyla çözümlediği şiirlerde enteresan olduğu kadar çarpıcı iddialar da var: “Divanda ejder şiiri hazineden bahsediyor. Timsah ise Cumhuriyet’in zorlu yıllarını anlatmakta. Reh mevla, Allah yolunda karşılıksız sevgiyle çarpışanları işliyor.

 

"4-5 sene sonra İstanbul yeniden başkent olacak."

 

"Ankara’da ise 1923 senesi verilerek şehirde bin insanın yönetici olacağı söyleniyor. 100 sene evvel başta tek bir sultan varken Osmanlı’nın yerine Ankara’yı başkent olarak merkeze alacak yeni bir oluşumdan söz etmek ve tarih vermek akıl almaz bir iş. Daha sonrasında 93 hicri sene geçince başkentin tekrar İstanbul olacağı belirtilmiş. Kısacası bu hesaba göre 4-5 sene sonrasında İstanbul tekrar başkent olacak.

 

Müştak Baba'nın kehanetlerine göre Beykoz’daki bugün Yuşa Tepesi olarak bilinmekte olan geniş ormanlık araziye kompleks olarak inşa edilecek bulunan TBMM, Genelkurmay ve bakanlıklar, en geç 2015 senesine dek Ankara’dan İstanbul’a taşınacak. 2015 senesi sonunda Ankara’da devleti idare eden herhangi bir kurum kalmamış olacak. "

 

"2023'te İsrail ile sınır komşusu olacağız."

 

Tan, Müştak Baba’nın Osmanlı’yı ve Cumhuriyeti tek bir yapı olarak görmüş olduğunu söylüyor: “İsrail’in gelecek 200 yıla ait macerasını ayrıca dünyanın gelecek tarihi olarak tasarlayıp anlatmış. İstanbul başkent olduktan sonrasında 2016′da Musul eyaleti referandum yaparak Türkiye’ye katılmak isteyecek. 2019′da Irak’ın tamamının Türkiye’ye katılmayı arzu etmesi de karşımıza çıkıyor. 2021 senesinde Suriye ve Lübnan Türkiye’nin himayesi altına girmek isteyecek. 2023′te ise artık İsrail ile sınır komşusu durumuna varan Türkiye’nin bu konumu ilişkilerin gerilmesine neden olacak.”

 

Kurtuluş Savaşı'nı ve İsrail'in kuruluşunu da bildiriyor

 

Nostradamus’un öngörülerinin yıllardır araştırılmasına rağmen hala anlaşılabilir bir örneğinin görülmediğini söyleyen Tan, Müştak Baba’nın net ve idrak edilir detaylar söylediğini hatta kesin tarihler verdiğini ileri sürüyor: “Hicri 1314′te öngördüğü, miladi olarak 1897 senesinde gerçekleşen İsrail 1. kongresi, Müştak Baba’nın hicri 1340 senesinde öngördüğü kurtuluş savaşı zaferi ve başkomutanın Mustafa Kemal olarak bulunması, 1923′te başkent bulunan Ankara’nın durumunu 1341′de tahmin etmesi gerçekleşen olaylar arasında. Son gerçekleşen öngörüsü ise 1368′de dile getirdiği ve 1948 senesinde kurulan İsrail devleti. Bunun yanı sıra pekçok şiirinde Çanakkale savaşı ve 1912 yılındaki balfour deklarasyonuyla İngilizlerin Filistin’i İsrailoğullarına açık hale getirmeleri satır aralarında veriliyor. ”

 

Osmanlı topraklarını adım adım gezmiş

 

Müştak Baba, Osmanlı’nın son devresinde II. Mahmut vaktinde yaşamış bir bilge... Aile eşrafı Hakkarili. Bir düş üstüne Bağdat’a gitmiş ve Şeyh Halidi Bağdadi ile görüşmüş. Şahsına 40 adet derviş ve Abdülkadir Geylani’nin tacını vermekte olan Şeyh Bağdadi “12 derviş ve bu tacı yanından ayırma, tüm Osmanlı toprağında gezilmedik köşe bucak bırakma” demiş. Bunun üstüne Müştak Baba, Hakkari’deki aşiret işlerini bırakmış, düşmüş yollara. Hindistan’dan Avrupa’ya, tüm Osmanlı toprağını gezmiş. Ünlü "Divanı-ı Müştak Baba" böyle ortaya çıkmış.

 

Tüm yolculuklarında sürekli İstanbul’a uğrayıp bir müddet kalmış. Kadiri tarikatına mensub olduğu bilinmektedir. Uzun seneler İstanbul’da Eyüp Selami dergahında kalmış ve II. Mahmud’un özgü nedimi olmuş. Arapça ve farsça bilen Müştak Baba’nın şiirlerini kapsayan divanı, ölümünden sonrasında 1847′de basılmıştır.

 

Daha fazlası için : Toplumsal Analiz: Yerli Nostradamus Müştak Baba'nın Kehanetleri

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Amerikan Yerli Müzikleri

   Chirapaq     Yeha Noha     The Great Spirit   [video=youtube;3A_e9v-MPwA]https://www.youtube.com/watch?v=3A_e9v-MPwA

   , Yer: Meditative / Ethnic

  • The Economist'in Kapağındaki Tarot Kartları ve 2017 Kehanetleri

   THE ECONOMIST’IN KAPAĞINDAKİ TAROT KARTLARININ SIRRI NE? http://www.mistikalem.com/file/detail/images/051220161603421436566_3.jpeg The Tower- Yıkılan Kule Kartı Bu kart, ABD seçimlerini kazandıktan sonra dünyanın üzerine yıldırım gibi düşen Trump’ın yaratacağı kaosun habercisi. Kule gücü temsil etse de, gerçek anlamda bakarsak Trump Tower’ı da sembolize edebilir. Beyaz Saray’a bir süre yerleşmeyeceğini açıklayan yeni ABD Başkanı, Trump Tower’da büyük bir güvenlik zafiyetiyle karşı karşıya ka

   , Yer: Komplo Teorileri

  • Baba Vanga'nın Kehanetleri

   Baba Vanga Kimdir?   Asıl adı Vangelia PanDeva Dimitrova olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911 tarihinde dönemin Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Bulgaristan‘da (şimdiki Makedonya) Strumitza köyünde doğmuştur. Beklenenden 2 ay evvel dünyaya gelen bebeğe, iyi haber getiren anlamında Vangelia adı verildi. Vanga’nın babası Pande Surtcev’in, belli bir dönem çete kurma suçundan Yedi Kultığı bilinir. Annesi Paraskeva; henüz Vanga 3 yaşındayken, ikinci çocuğunun doğumu sırasında vefat etti.  

   , Yer: Fal ve Kehanetler

  • Yerli Nihilist: Sakar Şakir

   Sakar Şakir'i bilmeyen yoktur. Kemal Sunal tarihindeki en komik filmler arasında rahatlıkla yerini alacak, Natuk Baytan'ın yönetmenliğini yaptığı 1977 yapımı bana göre şaheser bir filmdir.   Konusu bilindiği gibi sakarlığıyla ün salan Şakir'in ölen amcasından kalan mirası almak üzere İstanbul'a gitmesiyle başlar. Fakat Hacı Amca(Ali Şen) diye seslenilen bir akrabası da ona mirası bırakmamak için çeşitli dümenler çevirir ama Şakir sakarlığı ve şansıyla hepsini alt etmeyi başarır.   Konu aslınd

   , Yer: Sinema

  • Nostradamus Kimdir? ve Kehanetleri nelerdir?

   Nostradamus kimdir? Nostradamus karşıtlarının başında yüzyılımızın başlarında yaşayan özellikle de Okült çalışmalarıyla tanınan araştırmacı Colin de Plancy gelir, "Cehennemin Sözlüğü" adlı kitabında Kahin´i katı biçimde eleştirir. Plancy´e göre Nostradamus, doktorluktan sıkılmış ve çok para kazanabileceği bir alan olan falcılığı seçmiştir, yaşadığı çağ bunun için çok uygundur. Aslında hiçbirşeyi önceden bilememiş ve halkı aldatmıştır. Plancy, kehanetlerin takvimsel olduğunu da iddia eder yani b

   , Yer: Ünlü Kahinler

×
×
 • Yeni Oluştur...