Jump to content

Kan Grubunuz Kişiliğinizi Ele Veriyor


adoniss

Önerilen Mesajlar

Kan Grubunuz Kişiliğinizi Ele Veriyor''muş.. :))


Kan gruplarina göre kisilik tahlili

 

-0 grubu: Kendine güven, cesaret.

-A grubu: Sinirli ve hassas.

-B grubu: Uyumlu ve yaratıcı

-AB grubu: En cekici ve ilginç

 

 

En cesur ve güclü " 0" grubu;

Bu kan grubu tasiyan herkes gücü, dayanikligi, kendine güveni, cesareti, sezgiyi ve tanri vergisi bir iyimserligi genetik hafizalarinda tasirlar.Melodik mizac özelligine sahiptirler. Bunlar yasamin tadini en iyi cikaran, dünya nimetlerinden en genis bicimde yararlanan kisilerdir. Hayati bir melodi gibi yasar ve kavrarlar. icinde bulunduklari ortama çok iyi uyum gösterirler. Tüm insanlarla ve bütün varliklarla anlasirlar. Onlara ters düsmeden, olumlu iliskiler kurmayi basararak yasarlar. Bu engin uyum düzeni icinde, önlerine sunulan olanaklardan rahatlıkla yararlanirlar. Amacladiklari sonuca, büyük ugraslara kalkismadan, kolayca ulasırlar. Onlarin bu basarilarindaki en büyük etken, dis dünyayla, sudaki hidrojenle oksijen gibi uyumlu olmalaridir. Modaya, havaya, zamana hemen uyuverirler. Herhangi birine cok degisik ve ters gelebilecek bir ortam düsünelim. Onlar bu ortam icinde dagilip sasirmaz, ürküp sinmez, bir köseye cekilip donup kalmazlar. Hemen uyum gösterirler. Sivri ve uç düşünceleri, aykiri fikir ve egilimleri yoktur. Saglikli bir bünye ve iyimserlikle desteklenmis liderlik özellikleri (güc, etki, güvenirlik) ve basari icin gerekli güdüler size kalan 0 grubu mirasidir.

 

En paylasimci "A" grubu;

Kalabalik insan topluluklari ve yerlesik ama daha kirsal yasam gerilimleri bas edebilmek üzere ortaya cikmistir. Psikolojik özelliklerinin bazilari,kalabalik cevresel kitlelerin ihtiyaclarina katlanabilmekle gelisir.Uyumlu mizac özelligine sahiptirler. Bu grup icinde yer alanlar, duyan, hisseden, sürekli olarak arastiran, cevrelerindeki kisiler ile baglanti ve uyum saglamaya calisan kisilerdir. Dis dünyadaki tüm degisikliklere karsi duyarlidirlar. Ancak asiri duyarliliklari, cevrelerinde büyük uyum güclügüne düstüklerinde onlarin geriye dogru kacmalarina ve iclerine kapanmalarina neden olur. Uyumlular, icinde bulunduklari toplumun en ilgi cekici ve en renkli varliklaridir. Ancak dayanma ve uyum saglama yeteneklerinin yetersiz kaldigi ortam ve kosullarda cözülürler. Acinacak,zavalli insanlar olurlar. Büyük bir olasilikla, bu olusumun icindeki bireyde olmasi gereken en önemli özellik, paylasimci yapidir. ilk A´lar,karmasik bir hayatin meydan okumalarina karsi duyarli, kurnaz, istekli ve akilli olmak zorundaydilar. Ancak bütün bu niteliklerin tek bir yapıda toplanması gerekiyordu. Belki de bu bugün bile A´larin daha gerilimli bir yapiya sahip olmalarinin bir nedenidir. Sikintilarini iclerine atarlar. Fakat patladiklarinda da dikkatli olmalisiniz. O gruplarinin cok basarili olduğu gerilimli ve sikisik liderlik pozisyonlarina A´lar pek uygun degildir. Bu onlarin lider olamayacaklari anlamina gelmiyor. Ama içgüdüsel olarak, cikar gözeten liderligi istemezler. A kan grubunda diger gruplardan daha az grip görüldügü bilinmektedir. Ayrica virüslerin etkisi,AB grubunda da diger gruplara göre daha azdir.

 

 

En uyumlu "B "grubu;

Irklarin karismasi, yeni topraklar ve yabanci iklimlerle karsi karsiya kalan ilk B gruplarinin yasamlarini sürdürebilmek icin uyumlu ve yaratici olmalari gerekiyordu. B gruplari yerlesik A gruplari kadar düzenli ve uyumlu bir konfora gereksinim duymazken O grularindan da daha az kararlilik sahibidirler. Bu özellikler B gruplarinin her hücresinde mevcuttur. Biyolojik olarak B gruplar diger gruplardan daha uyumludur.Ritmli mizac özelligine sahiptir. Davranislarinda akilci, sistemli,düzenli ve iradelidir. Baskalarinin tepki ve egilimlerini dikkate almaksizin, kendi düsünce ve kararlari dogrultusunda ilerler. Onu bir demiryolu üzerinde giden, önüne cikan engelleri ezen veya birlikte sürükleyen bir lokomotife benzetebiliriz. Cevrelerine egemen olmak ve yönetmek isterler. Gözüpek, inatci, otoriter ve serttirler. Mantik ve irade, onlarda daima duygulardan daha önce gelir. Bu mizaca sahip bulunanlarin tipi, asker, uzman ve danismandir. Bir cok yönüyle B gruplari bütün olasi seceneklerin en iyisine sahiptirler. A gruplarinin zihinsel ve duygusal olarak uyarilmis edimlerinin yani sira 0 gruplarinin saldirgan ve keskin fiziksel tepkilerine ait ögeleri de iclerinde barindirirlar. B gruplarinin farkli kisiliklerle daha kolay iliskiye girebilmelerinin nedeni, genetik dogalari geregi daha uyumlu olmalarindandir. Çünkü kendilerini rekabet ve savaslara karsi daha az egilimli hissederler. Onlar diğerlerinin bakis acisindan da bakabilirler. Empati yetenekleri vardir.

 

 

 

En cekicisi "AB" grubu;

Bu grup sinirli ve hassas A´larla dengeli B´lerin birlesmesiyle olusmustur. Sonuc ise tinsel, yasamin özellikle sonuclarinin pek farkinda olmadiklari bir takim etkenlerini kucaklayan, biraz parca parca bir karakterdir. Kompleks mizac özelligi gösterirler. diger üc mizacin tüm özelliklerini, karmasik ve karisik bir bicimde bu kümede yer alan kisilerde görülür. Bu üc özellik, farkli yogunluklarla bir arada bulununca, kisi birbiriyle uyusmaz egilimlerin elinde adeta oyuncak olur.Böyleleri, dengeleri icin gerekli olan dinamik bir düzenleme, güclü bir irade ve iyi bir disiplinle karsilasana degin, celisen, karmasik duygu,düsünce ve egilimlerin elinde bocalayan, kaprisli, kararsiz ve tutarsiz bir kisi olur cikarlar. Bununla birlikte cevrelerine önem vermeleri,sosyal tutum ve yargilari önemsemeleri, mantikli düsünme yetisine sahip olmalari gibi olumlu yönleri onlari basariya ulastirabilir." Cogu kez onlar detaylarla ugrasip kendilerini yormazlar. AB grubu, kan gruplari arasinda en cekici ve en ilginc olanidir. Ama onlarin dogal karizmasi ardinda hep kirik kalpler birakir. Kan gruplari arasinda AB cok ender görülür. A grubuyla B grubunun karismasindan meydana gelen bu kan grubuna dünya nüfusunun ancak %5 ´i dahildir.Ve de bu grup,kan gruplarinin en yenisidir.Bundan 10-12 yüzyil öncesine kadar böyle bir kan grubu yoktu.Dogudaki istilaci güclerin batidaki ülkeleri ele gecirmeleri üzerine farkli uluslar birbirlerine karistilar. Doguyla bati uygarliginin karismasi sonucunda AB kan grubu ortaya cikti. M.S. 900 yillarindan itibaren AB kan grubu olustu. A ve B gruplarindaki Avrupalilar´in evlilik yoluyla bir araya gelmedikleri kesindi. Ancak dogudan batiya akin basladıktan sonra farkli kan gruplari birleşebildi.

 

A GRUBU KADINI;

Para harcamasini cok sever. Seksi ic camasirlarina düskündür. Cocuklari cok sever ve cocuk sahibi olduktan sonra esini ihmal eder. Degisikligi seven biridir.

 

A GRUBU ERKEĞİ;

Düzenli yasamayi sever. iyi bir dost ve konusmacidir. Birlikte olacagi kadini secerken cok titiz davranir.

 

B GRUBU KADINI;

istek doludur. Sekse hic hayir demez. Para konusunda eli ya cok aciktir ya da cimridir.

 

B GRUBU ERKEĞİ;

Özgürlügünün sinirlanmasindan nefret eder. Kadinlara saygisi sonsuzdur.Hep nese dolu bir aileye sahip olmak ister. Yemek konusunda son derece titizdir.

 

AB GRUBU KADINI;

Erkeklerin yüregini hoplatan elbiseler giymeye bayilir. Para konusunda tutumludur. Yemek pisirmekte, mükellef bir sofra hazirlamakta üzerine yoktur.

 

AB GRUBU ERKEĞİ;

Aile icinde mutlaka sözünün dinlenmesini, isteklerinin yapilmasini ister.Hosgörülü ve kararlidir. En iyi asiklar bu gruptan cikar. Esine ev islerinde yardim etmekten cekinmez.

 

0 GRUBU KADINI;

Mutfak masraflarindan kisarak kendine hos elbiseler alir. Cocuklari biraz ele avuca geldiginde hemen calisma hayatina dönmek, toplumdaki yerini almak ister. Yemek yapmakla fazla ugrasmak istemez. Pratik yemekleri tercih eder.

 

0 GRUBU ERKEĞİ;

Asik oldugu zaman birlikte oldugu kadini cok kiskanir. Kalabaligi sevmez.Son derece hareketli, caliskan ve hirslidir. Sevgilisine veya esine sık sık hediye almayi sever

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...