Jump to content

Türkiyede Son 10 Yılda Yaşadıklarımız !!!


ReaLPiLLS

Önerilen Mesajlar

Bazen şu son 10 yılda yaşadıklarımıza bakıyorum da komedinin kralı olduğunu düşünüyorum.Gülsem mi,ağlasam mı şaşırıyorum doğrusu.Hani derler ya,aslında komediler hayatın acılarını güldürerek anlatırmış diye,hak vermiyor değilim.Şimdi son günlerde yaşadığımız bazı olayların ne kadar komik ama özünde ne kadar acı olduğuna bakalım.

 

Zonguldak'ın Çatalağzı Belde Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Alim, dövdüğü işçisi Hasan Cinoğlu ile "elini öpmesi halinde" başarışabileceğini ve davasından vazgeçebileceğini söyledi.Hem döv hem dava et! Ancak komedi filmlerinde bu kadar olur.

 

Asgari ücret 739 lira.Emekli maaşı yine o kadar.En çok vergi çalışanlardan alınıyor. Millitvekilleri ve müsteşarlar 10 bin liraya yakın maaş alıyor. Buna rağmen Maliye Bakanı bakın ne diyor "2002 ile 2011 arası maaşı enflasyon karşısında eriyen sadece 2 kesim var, bunlardan biri müsteşarlar, diğeri ise milletvekilleri." Gözyaşlarımı tutamadım inanın ki!

 

Irak Başbakanı Nuri Maliki'nin danışmanı, "Türkiye çok açık bir biçimde Irak'ın işlerine karışıyor, T.C. Büyükelçiliği kapatılmalı, Davutoğlu'nu tutuklama hakkımız var" açıklamasında bulundu.Bu ayıp Akp'ye yetmez! Durun daha betmedi asıl bomba devamında geliyor.

Irak, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük ziyareti nedeniyle Türkiye'ye nota verdi. Notayı"düşük seviyeli"bir diplomat Türkiye'nin Bağdat Maslahatgüzarı'nı çağırarak verdi.İşte komşularla sıfır sorun politikasının zaferi!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar terörü bitirecek formülü açıkladı"dine sarılırsak terör biter !" Mehmetçikler bol bol dua edin ki hainlerin kurşunları havada asılı kalsın !

 

Balyoz CD'lerindeki tahrifatı bu kez de Alman bilirkişi saptadı. Alman bilirkişi, 11 ve 17 numaralı CD'lerin 2006 yılından önce hazırlanmış olamayacağını belirledi.Sahte delil komedisi devam ediyor.Ama hakimler de kör,sağır,dilsiz olmaya devam ediyor bu komedide.

 

Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü beldesinde Alevi bir ailenin evinin taşlanması ve beldeden göç etmeleri için tehdit edilmeleri olayı ile ilgili soruşturmada,saldırganlar serbest bırakılırken davulcu tutuklandı. Saldırıya uğrayan aile fertlerine de saldırganlar kadar hapis isteniyor.İşte çözüm diye ben buna derim.

 

Hatay Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde AKP Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğluyla tartışan Komiser Yardımcısı Murat Emer ertesi gün görevinden alındı. Polisler teşhis için ellerine numara verilerek bir güzel duvara dizildi.Hamili kart yakınımdır bu olsa gerek ! O polisler beyefendi oğlumuzdan derhal özür dilemeli !

 

Başbakan:"Malatya'da Alevilere saldırı ve Hatay'daki polis teşhisi AKP'ye karşı kurulan bir kumpas"diyerek müthiş! bir tespitte bulundu.

 

Şemdinli'de günlerdir çatışma var, devletten ses yok! İçişleri Bakanı Beşir Atalay "gerekli açıklamayı güvenlik birimleri yapar"dedi.Durum vahim olmasa Beşir Atalay kameraların karşısına çoktan çıkmıştı eminim ki.

 

Ali Rıza Demircan Takvim Gazetesi'ndeki köşesinde Müslüman kadınların bikini giymesinin ve epilasyon yaptırmasının haram olduğunu yazdı.Ben zamanlama diye buna derim işte !

 

Bu arada hemen hemen hergün şehit vermeye devam ediyoruz,ekonomi dibe vurdu,bu arada da Suriye'nin kuzeyinde kukla bir devlet kuruldu,düşürülen uçağımız bu kadar yoğun ve önemli! gündem arasında unutuluverdi.Hükümet bu konularda açıklama yapmadığına göre sizlerde kafanızı fazla yormayın! değerli dostlar.Bazen komediler güldürmez ağlatırmış.Şahsen ben gülmekten ağlamaya başladım artık.

 

İşte komedinin kralı diye ben buna derim.

 

İyi seyirler ! :no: :no: :no:

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

son 10 gün demek istediniz sanıyorum. Bu arada yeni verdiğimiz 8 şehit (ki 17 olduğunu idda eden çok bilemiyorum tabi) burda yok, dün uluderede meydana gelen depremden hemen sonra terör örgütünün uzun namlularla saldırmasını da buna ekleyebiliriz.

 

 

İnsanlar acıma duygularıyla hareket ettikce dahada beter oluruz. acımasız olmalıyız. acımasızlık vahşet değildir. vahset olsa bile acımasız olmazsak basımıza daha fenalari gelir. grrci bundan fenasi ne kaldı ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...