Jump to content

Türkiyede Son 10 Yılda Yaşadıklarımız !!!


ReaLPiLLS

Önerilen Mesajlar

Bazen şu son 10 yılda yaşadıklarımıza bakıyorum da komedinin kralı olduğunu düşünüyorum.Gülsem mi,ağlasam mı şaşırıyorum doğrusu.Hani derler ya,aslında komediler hayatın acılarını güldürerek anlatırmış diye,hak vermiyor değilim.Şimdi son günlerde yaşadığımız bazı olayların ne kadar komik ama özünde ne kadar acı olduğuna bakalım.

 

Zonguldak'ın Çatalağzı Belde Belediye Başkanı AKP'li Mehmet Alim, dövdüğü işçisi Hasan Cinoğlu ile "elini öpmesi halinde" başarışabileceğini ve davasından vazgeçebileceğini söyledi.Hem döv hem dava et! Ancak komedi filmlerinde bu kadar olur.

 

Asgari ücret 739 lira.Emekli maaşı yine o kadar.En çok vergi çalışanlardan alınıyor. Millitvekilleri ve müsteşarlar 10 bin liraya yakın maaş alıyor. Buna rağmen Maliye Bakanı bakın ne diyor "2002 ile 2011 arası maaşı enflasyon karşısında eriyen sadece 2 kesim var, bunlardan biri müsteşarlar, diğeri ise milletvekilleri." Gözyaşlarımı tutamadım inanın ki!

 

Irak Başbakanı Nuri Maliki'nin danışmanı, "Türkiye çok açık bir biçimde Irak'ın işlerine karışıyor, T.C. Büyükelçiliği kapatılmalı, Davutoğlu'nu tutuklama hakkımız var" açıklamasında bulundu.Bu ayıp Akp'ye yetmez! Durun daha betmedi asıl bomba devamında geliyor.

Irak, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Kerkük ziyareti nedeniyle Türkiye'ye nota verdi. Notayı"düşük seviyeli"bir diplomat Türkiye'nin Bağdat Maslahatgüzarı'nı çağırarak verdi.İşte komşularla sıfır sorun politikasının zaferi!

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar terörü bitirecek formülü açıkladı"dine sarılırsak terör biter !" Mehmetçikler bol bol dua edin ki hainlerin kurşunları havada asılı kalsın !

 

Balyoz CD'lerindeki tahrifatı bu kez de Alman bilirkişi saptadı. Alman bilirkişi, 11 ve 17 numaralı CD'lerin 2006 yılından önce hazırlanmış olamayacağını belirledi.Sahte delil komedisi devam ediyor.Ama hakimler de kör,sağır,dilsiz olmaya devam ediyor bu komedide.

 

Malatya’nın Doğanşehir ilçesine bağlı Sürgü beldesinde Alevi bir ailenin evinin taşlanması ve beldeden göç etmeleri için tehdit edilmeleri olayı ile ilgili soruşturmada,saldırganlar serbest bırakılırken davulcu tutuklandı. Saldırıya uğrayan aile fertlerine de saldırganlar kadar hapis isteniyor.İşte çözüm diye ben buna derim.

 

Hatay Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde AKP Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğluyla tartışan Komiser Yardımcısı Murat Emer ertesi gün görevinden alındı. Polisler teşhis için ellerine numara verilerek bir güzel duvara dizildi.Hamili kart yakınımdır bu olsa gerek ! O polisler beyefendi oğlumuzdan derhal özür dilemeli !

 

Başbakan:"Malatya'da Alevilere saldırı ve Hatay'daki polis teşhisi AKP'ye karşı kurulan bir kumpas"diyerek müthiş! bir tespitte bulundu.

 

Şemdinli'de günlerdir çatışma var, devletten ses yok! İçişleri Bakanı Beşir Atalay "gerekli açıklamayı güvenlik birimleri yapar"dedi.Durum vahim olmasa Beşir Atalay kameraların karşısına çoktan çıkmıştı eminim ki.

 

Ali Rıza Demircan Takvim Gazetesi'ndeki köşesinde Müslüman kadınların bikini giymesinin ve epilasyon yaptırmasının haram olduğunu yazdı.Ben zamanlama diye buna derim işte !

 

Bu arada hemen hemen hergün şehit vermeye devam ediyoruz,ekonomi dibe vurdu,bu arada da Suriye'nin kuzeyinde kukla bir devlet kuruldu,düşürülen uçağımız bu kadar yoğun ve önemli! gündem arasında unutuluverdi.Hükümet bu konularda açıklama yapmadığına göre sizlerde kafanızı fazla yormayın! değerli dostlar.Bazen komediler güldürmez ağlatırmış.Şahsen ben gülmekten ağlamaya başladım artık.

 

İşte komedinin kralı diye ben buna derim.

 

İyi seyirler ! :no: :no: :no:

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

son 10 gün demek istediniz sanıyorum. Bu arada yeni verdiğimiz 8 şehit (ki 17 olduğunu idda eden çok bilemiyorum tabi) burda yok, dün uluderede meydana gelen depremden hemen sonra terör örgütünün uzun namlularla saldırmasını da buna ekleyebiliriz.

 

 

İnsanlar acıma duygularıyla hareket ettikce dahada beter oluruz. acımasız olmalıyız. acımasızlık vahşet değildir. vahset olsa bile acımasız olmazsak basımıza daha fenalari gelir. grrci bundan fenasi ne kaldı ki ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Türkiyede Paranormal Yerler Hakkında...

   Arkadaşlar araştırma amaçlı Türkiyedeki Paranormal olarak bahsedilen yerlere gitme projemiz var. Yardımınızı isteyeceğim tek konu sizlerin bildiği yerler. Bildiğiniz Paranormal denebilecek terkedilmiş köy, mahalle, mağara vb. yerleri kısa bir şekilde yorum atarsanız sevinirim, teşekkür ederim.

   , Yer: Paranormal Olaylar

  • annemle yaşadıklarımız

   bunu kesinlikle bi isyan çağrısı olarak görmeyin   benim annem evdeyken en ufak bi su damlasında bile bağırıp çağırıp kızan birisi insanı okadar çok bunaltıyor ki oturup konuşmaya çalışsan bile konuşamıyorsun .. benim babam vefat etti .. kanser hastasıydı birsebepten düşünüyorumda bu annemin bağrışları insanın sabırlarını zorlaması hasta etti.. şuan bende aynı duruma düşmekteyim gayet sabırlıyım hiç kimseye karşı bir zararım yoktur. defalarca evden ayrılmayı planladım ama babam vefat ettiğin

   , Yer: İnsan Psikolojisi

  • Türkiyede Bale .

   TURKİYE'DE BALE Sahne sanatları tarihinde uzman bir araştırmacımız olan Prof. Dr. Metin And, bale sanatının köklerine inen Fransızca bir kitapta (Des Origines du Ballet, Paris, 1955) Venediklilerin 1524 yılında İstanbul’da Türklerin de katıldığı bir bale gösterisi sergilediğine ilişkin bilgilere rastlamıştır. Burada yer alan 1524 tarihi özellikle önemlidir; çünkü mevcut bütün bale tarihlerinde, ilk öenmli bale gösterisi olarak 1581’de Fransız Sarayı’nda gerçekleştirilen “Balet Comique de la R

   , Yer: Tiyatro ve Sahne Sanatları

  • Türkiyede Hangi Büyüler Yapılıyor

   Tempo’ya bir röportaj veren ve ‘büyü bozucu’ olduğunu söyleyen Hüseyin Dede’ye göre Türkiye’de büyüye en meraklı şehir Kastamonu. En fazla yapılan büyü ise iktidar büyüsü.   MISIR’da El Ezher Üniversitesi’nde eğitim aldığını söyleyen Hüseyin Dede, Tempo’ya verdiği röportajda Türkiye’deki büyü gerçeğine ışık tuttu. Günde yaklaşık 1200 büyü bozduğunu iddia eden Hüseyin Dede’ye göre büyücülük, Türkiye’de almış başını gidiyor. İstanbul Maltepe’deki küçük ofisinde Tempo’ya ‘Bu halimiz ne olacak. Bu

   , Yer: Witchcraft

  • 30 yılda 43 kız yok oldu!

   [h=1]30 senede 43 kız, bu yolda kayboldu [/h][h=2]Kanada'daki bu yolda özellikle kadınlar için araba kullanmak yürek işi. Ücra bölgeden geçen ve etrafı sık ağaçlarla kaplı yolda son 30 senede 43 kız kayboldu. Bölgede seri cinayet fail ya da faillerinin olduğu sanılıyor.[/h]http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2012/06/11/30-senede-43-kiz-bu-yolda-kayboldu-2341686.Jpeg   Kanada'da British Columbia bölgesinde Prince George ve Prince Rupert'i birbirine bağlayan kara yolunun 1,5 kilometrelik

   , Yer: Gündem

×
×
 • Yeni Oluştur...