Jump to content

Kova Burcu


Guest Eftalya

Önerilen Mesajlar

64.jpg

KOVA

21 Ocak 19 Subat TEMEL ÖZELLIKLER

 

Yönetici Yildiziniz: Uranüs (Degisiklik, ansizin baglanis ve iyi sonuçlari temsil eder)

Grubunuz: Hava, pozitif

Burcunuzun cinsiyeti: Erkek

Üstün yeteneginiz: Sagduyu

Özelliginiz: Insancil, iradeli

Emeliniz: Ilerlemeyi saglayacak imkanlar yaratmak

Amaciniz: Yükselmek, baskalarina yardim etmek

Anahtar Sözcügünüz: Bagimsizlik

Yenmeniz gereken huyunuz: Ihmalcilik ve paraya deger vermemek

Ugurlu gününüz: Pazar

Ugurlu sayilariniz: 4, 8, 10, 84, 999, 915

Ugurlu tasiniz: Kristal ve yesim

Ugurlu renkleriniz: Koyu mavi, lacivert, karisik renk ve tonlar Ugurlu çicekleriniz: Zerren, menekse, kartopu, kir çiçekleri ve kusburnu

Ugurlu kokulariniz: Sümbül, yasemin, menekse

Hoslandiginiz müzik: Modern eserler

Olasi hastaliklariniz: Kalp ve kan dolasimi hastaliklari, ayak hastaliklari, varis, yuksek tansiyon

Çok iyi anlastiginiz burçlar: Ikizler, Terazi

Iyi anlastiginiz burçlar: Oglak, Balik, Koç

Kötü anlastiginiz burçlar: Boga, Aslan, Akrep

Ne iyi ne kötü: Yengeç, Basak

Basarili olacaginiz meslekler: Doktorluk, bilim, elçilik, yazarlik, yayincilik, matbaacilik, muhasebecilik, çevirmenlik, din adamligi, astronomi, astroloji, denizcilik, tüccarlik, ithalatçilik, sanatin her dali, yöneticilik, organizatörlük

Burcun ünlüleri: Abraham Lincoln, Ajda Pekkan, C. Dior, Clark Gable, Cybil Shephard, Gene Hackman, George Kennedy, Humphrey Bogart, Jack Lemmon, James Dean, John Travolta, Kim Novak, Mendelsshon, Nastasia Kinski, Nick Nolte, Paul Newmann, Ronald Reagan, Schubert, Wolfgang Amadeus Mozart

 

Kova takımyıldızının ilk dekanatında Güney Balığı, Pisces Australis, ikinci dekanatta ise sırtındaki dev kanatlarıyla Pegasus vardır.Kova burcu Yunan mitolojisinde, ölümlülerin en güzeli olarak kabul edilen, Troya'yı kuran Kral Tros'un oğlu Ganymedes ile özdeşleştirilir. Sembol birbirine paralel iki su, elektrik ya da ışık dalgası olarak görülür. Kova bir Hava burcu olarak, sezgi ve muhakemesel zekanın karışımından meydana gelen bir sevgiyle oluşmuş evrensel insanlık kardeşliğini sembolize eder.

 

Ayrıca Kova, elindeki kaptan su boşaltan bir erkekle de sembolize edilr. Bazen zodyak sembollerinde bir elini havaya kaldırmış elinde bir asa veya dal da tutarken, kimilerinde ise bir kadın olarak da resmedilmiştir. odyak kuşağının onbirinci burcu olan Kova, insanın evrensel gelişiminin ve kozmostaki yolculuğunun da onbirinci aşamasıdır. Aslan'da yoğun şekilde beslenmeye başlayan insanın bireyselliği, Kova'ya geldiğinde kendini çok daha geniş bir spektrum içinde bulur. Oğlak'da toplumsal yapılanma ve kural koyma aşaması geçildikten sonra, Kova'da toplumun fonksiyonelliğini devam ettirebilmek amacıyla, insan odaklı organizasyonlar oluşturulur. Kovalar Zodyak'ın enteresan bireyleridir. Sosyal ilişkilerdeki yetenekleri, sadakatleri, adaletli davranış biçimleri ve objektif doğaları sayesinde, pek çok insan tanır ve dostluklar oluştururlar. Maddi standartlara yaşamında çok önem vermeyen Kova, toplumsal ve insanı boyutta aldığı sorumluluklarla yaşamını sürdürmeyi ve tatmin olmayı tercih eder. Son Sabit burç olan Kova, diğer benzerleri gibi, kendi dışında gelişen ve ortaya çıkan değişimlere, farklılaşmalara karşı dirençlidir. Özellikle entellektüel boyutta, bu direcin şiddetle görülmesi olasıdır. Büyük değişimler daha kolay kabul edilirken, günlük planların değişmesi ve esneklik gerektiren durumlar Kova'nın tepki göstermesine neden olur. Elinde su dolu bir kap taşıyan bir erkek figürüyle sembolize edilen bu burç, insanlığın toplu ruhunu anlatmaktadır. Kova genellikle idealist yaklaşımlarla, prensiplerle insanlığın çıkarı için çalışmayı kendine vazife edinir. Aslında bağımsızlığına çok düşkün olan Kova, farklı bir düşünce sistemine de sahiptir. Otoriter bir sistemle ve dogmatik kurallarla karşı karşıya kaldığında ciddi isyanlar görülebilir. Kova kimi zaman inisiyatif almakta çekimser kalabilir, ancak bir şeyin içine girdiği ya da bir fikre inandığı zaman hareket yeteneği artar ve hızlanır. Emir almaktan, başkaları tarafından güdülenmekten hiç hoşlanmayan Kova'nın bir şey yapabilmesi için kendinin istemesi ilk şartıdır.

 

Kova yaşamındaki her deneyime, tecrübeye entellektüel boyutta reaksiyonlar verir. Fiziksel eyleme geçmeden, bir şeyin pratik yanını değerlendirmeye almadan ve gerçek duygularını incelemeden önce Kova düşünmeye ve düşünsel boyutta irdelemeye eğilimlidir. İlişkilerde de düşüncenin ön planda olması, ihtirassız ve sahip olmayı, olunmayı sevmeyen bir karakterin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Aslında Kova duygularına odaklandığı zaman, tutkulu ve sevgi dolu bir davranış biçimi de sergiler.

 

Modern astrolojide Kova'nın yöneticisi, egzantirikliğiyle ve eklektik yapısıyla tanınan Uranüs'tür. Klasik doktirinde ise Satürn, Kova'nın yönetici gezegeni olarak kabul edilmiştir. Aslında bu iki gezegenin sembolizması birbirine oldukça aykırıdır, fakat Kova'da bu karakteristikleri dönüşümlü olarak görmek mümkündür. Kova'nın en belirgin uranüsyen özelliği, önceden vereceği tepkilerin belirlenememesi ya da hangi düşüncede olduğunun saptanamaması olarak kabul edilebilir. Satürn'ün etkisi ise, Kova'ya stabilizasyon kazandırır. Kimi zaman son derece özgün bir davranış biçimi, kimi zaman da gelenekselliğe dalmış bir Kova görmek hiç şaşırtıcı olmaz. Geçmişle, tarihle, antikalarla çok yakından ilgilendiği gibi, Kova çağın çok ilerisine ait düşünceleri de üretiyor olabilir.

 

Satürn'ün etkisi altındaki Kova'nın özel yaşamı daha yeknesak hatta başka insanlar tarafından sıkıcı olarak bile nitelendirilebilir. Özgün ve orijinal olan her şeyden etkilenen Kova burcu insanı, enteresan ilişkiler ve marjinal insanlarla kurduğu bağlantılarıyla gelişir ve tatmin olur. Sabit burçların en sonuncusu Hava elementinde yer alan, Kova'dır. İnsan severlik, farklı olma isteği ve yenilikçilik Kovaların en belirgin özellikleridir. Eğer Kova kendi düzenini kendi kuramazsa, bedensel hiç bir aksaklığı olmasa bile, yaşam gücünde azalmalar görülebilir.Kova'nın ruhsal ve bedensel sağlığını koruyabilmek için, yaşamında özgürlüğünü kısıtlayan, amaçlarına doğru ilerlemesini engelleyen her türlü problemden uzak kalması gereklidir. Aksi halde büyük huzursuzluklarla birlikte bedensel rahatsızlıklar da kendini gösterecektir.Kova burcu insan vücudunda, baldırlar, bilekler ve Aslan burcuyla birlikte dolaşım sistemi üzerinde etkilidir.Kovaların sağlık açısından en büyük sorunları; düşmelerden, burkulmuş, ezilmiş bileklerden, varislerden, spazmodik ve sinirsel hastalıklardan, kan zehirlenmelerinden, yüksek ateş ve kalp zayıflığının yanı sıra, kramplardan kaynaklanır.Anemi, kan zehirlenmeleri, pıhtılaşma problemleri, dolaşım bozuklukları ve damar tıkanıkları en sık görülen rahatsızlıklardır.Açık hava, iyi su, bol meyve ve sebze, Kova'nın beslenme rejiminin temelini oluşturmalıdır. Beyine yararlı ve kan yapan yiyeceklere önem verilirken, uyarıcı, yağlı yiyeceklerden uzak durmak gereklidir.

 

Turkuaz, ametist, amazonit, malakit taşları Kova'ya uğur, başarı ve sağlık getirir. Özellikle ametist, huzur ve dinginlik getiren, yarı-değerli bir taştır. Gümüş ve deniz renkleri özellikle elektrik mavisi, sentetik ürünlerden yapılmış kıyafetler Kova'ya çok yaraşır ve kendini iyi hissetmesine yardımcı olur. Kova'nın düşünce sistemi çağın ilerisinde olduğu için, farklı, marjinal tarzda bir giyimleri de rahatlıkla taşır.

 

Kılıç çiçeği, glayöl, portakal renkli, siyah benekli zambak, trilyum, cennet kuşu Kova'nın en uğurlu bitkileridir.

 

Kova'nın ilgisini değişik aktiviteler, farklı sporlar, açık hava çeker. Ancak bedensel faaliyetler kadar zihinsel sporlarla da Kova'nın huzur bulması, mental stabilizasyonunu koruması mümkündür. Uzun yürüyüşler, planörcülük, paraşütçülük, yüzme ve paten en başarılı olacağı spor dallarıdır.

 

Karşıt burcu Aslan'ın etkisiyle, kalbine ve omurgasına da dikkat etmesi faydalı olacaktır. Özgürlüğüne ve yeniliklere çok düşkün olan Kova'nın cinsel alanda da tek bir eşe bağlanması mümkün değildir. Bağımsızlığına çok düşkün olduğu için, kendini hiç bir zaman tam anlamıyla karşısındaki insana veremez, açılamaz. Maddi konularla çok bağlantısı olmayan Kova, daha çok zevk için çalışmaktan hoşlanır. Kova'nın meslek yaşantısında başarılı olması için muhakkak sevdiği bir konuda ya da toplumsal faydalar uğruna çalışması gereklidir. Kendi başına olmaktan hoşlanan Kova, hiyerarşik mekanizma içinde mutsuz olur ve bir süre sonra ciddi anlamda isyan etmeye başlar.

 

Mental olarak sürekli aktif Kova'nın bu alanda mücadele etme yeteneği de gelişkindir. Sabit bir burç olması nedeniyle inandığı ve istediği bir amaca kanalize olur ve gerçekleştirinceye kadar da peşini bırakmaz. İnsan ilişkilerine rahatlıkla girebilmesi, hümaniter tarzı, özellikle sosyal içerikli mesleklerde başarılı olmasında büyük etkendir. Ancak sabit fikirliliğe yatkınlığı, toleransının düşmesine ve diğer insanlarla problemler yaşamasına neden olabilir.Her zaman çağın ilerisinde düşüncelere sahip olan Kova, dayatma olmadığı müddetçe yeniliğe açıktır. Teknolojik alanda doğuştan kabiliyetli olduğu için, modern dünyanın gereksinimlerine ayak uydurmakta zorlanmaz. Her hangi bir plana dahil olmayı kabul ettiği zaman, Kova'nın herkesden daha çok bu konuda düşündüğünü ve inandığına şüphe duymamak gerekir.

 

Kova'nın ofisi çağın tüm teknolojik aletleriyle donatılmış, modern mobilyalarla döşenmiştir. Geleneksel bir ofisten çok uzay üssünü andıran bu ortamda Kova genellikle tek başına olmayı tercih eder.Kendini yenilemeyi seven Kova özellikle teknolojik alandaki mesleklerde çok başarılı olur. Bilimadamı olarak süregelen araştırmalar ve insanlığa verilen hizmet de Kova'nın büyük tatmin elde ettiği alanlardandır. Hümaniter yapısı gereği, her hangi bir maddi çıkar beklemeksizin her türlü insani yapılanma, organizasyon içinde bulunmak da Kova'yı mutlu eder. Maddeyle, parayla hiç bağlantısı olmayan burçlardan birisi de Kova'dır. Para ancak teknolojiye sahip olmak istediğinde ya da hümaniter amaçla, insanlara yardım etmek istediğinde Kova'nın aklına gelir. Demokrasiye ve eşit şartlara çok önem verdiği için, hayatı boyunca asla bireysel kalkınma, kişisel servet edinme amacına da sahip olmaz. Beklenmeyenlerin gezegeni Uranüs tarafından yönetilen Kova, çok değişken, zaman içinde bir aşırı uçtan diğer aşırı uca kayan bir harcama ve biriktirme alışkanlığına sahiptir.Yeniliklerin peşinden giden ve teknolojik alandaki becerisi çok kuvvetli olan Kova, farklı yöntemlerle para kazanır ve farklı şeyler için para harcar. Her an gelişen teknolojiye yatırım yaptığı için, genellikle pek kazançlı değildir. Tam tersine, sonu gelmeyen yenilemelerden dolayı bütçesinde süregelen açıklar oluşur.

 

İnsani değerlere ve ihtiyaçlara karşı hassas olan Kova, parasını başkaları için kullanmaktan, son kurşuna kadar harcamaktan hiç çekinmez. Ancak kendi bireysel sıkıntılarında dışarıdan yardım almayı tercih etmeyerek, kendini idare etmeye çalışır. Özellikle maddi sorunlarını paylaşmayı sevmediği için, en yakınları bile mali durumu hakkında bilgi sahibi değildir. Hiç bir lüks tüketime zaafı olmayan Kova, aslında minimum şartlarda bile kendini meşgul edecek, mutlu edecek fırsatlar yaratabilir.

 

Oldukça bağımsız bir yapısı olduğu için erken yaşlardan itibaren kendi hayatını kazanmak için, muhakkak çalışır. Önemli olan kimseye bağımlı olmadan, ya da sadece maddi çıkarlar yüzünden başını eğmeden yaşamına devam edebilmektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam da sen oğlak oluyorsun zaten. Oğlak: 22 aralık- 20 ocak Kova: 21 ocak- 18 şubat

sende yanlış dedin =) 21 ocak - 19 şubat =)

 

konu için tşkkrler gerçekten çok arıntılı olmuş =) (ve gerçektende 6 ve 9 karşı büük bi ilgim var ve 999 gerçketne uğurlu sayım olacağını düşünüorum =))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://img186.imageshack.us/img186/8684/fffffoj.jpg

Bir kova kadınının karakteristik özelliklerini tarif ederken bir çok tutarsızlık ve karışıklık ile karşı karşıya kalırız. Aşk yaşamında da çoğu kez aynı durum devam eder. Çok sadık bilinmesinerağmen aynı zamanda biraz bağımsız ve duygusallıktan uzaktır. Her ne kadar güvenilirliğini yitirmese bile fazla sıkmamaya özen gösterin. Özgürlüğünün tadını çıkarmasına izin verin ve yolculuğundan sıkılıp yorulduktan sonra size geri dönecektir. Farklı bir ezgide seyredeceği gibi birçoğumuzun algılayamayacağı üzere diğer kadınlara göre rüyaları çok farklı olacaktır.

Bir kova kadını farklı her çiçeğin üstüne konan bir kelebeği andırmakla birlikte hiçbirine ait değildir. Her zaman özgürlüğüne düşkün olacaktır ve yanlızca bunu kabul edebiliyorsanız sizi sevebilecektir. Kendi limitleri tükenmeyecek olduğu gibi aşkı her zaman sınırlı olacaktır. Ona göre mevki ve güç paradan çok daha fazla şey ifade eder. Size bağlanmasını istiyorsanız sadece başkalarına olduğu gibi değil aynı zamanda kendinize karşı da gerçek ve dürüst olmak zorundasınız. Sürekli onun kurallarını izlemek zorunda değilsiniz ama kendinize ait bir etnik anlayışınız olduğunu ve onlarla yaşadığınızı göstermek zorundasınız.

Tutku bir kova kızı için sevgisi kurnazca ve iddiasız olsa bile belirgin bir özellik değildir. İstekli olsa bile çoğu kez bunu platonik yaşamayı tercih eder. Sosyal gruplar oluşturmak ona doğal gelir ve her zaman sosyal biridir. Sze her daim güvenecektir ve aktivitelerinize aşırı şüpheyle yaklaşmayacaktır. Bu sebeple çoğu zaman kıskançlık gibi duygular içermeyecek ve sahiplenme gibi edimler içinde bulunmayacaksınız. Davranışlarınızı bir mikroskop altında inceleyip parçalara ayıracağı gibi güvenini gerçeklerinizi sunmadan önce verecektir.

Dürüstlüğünüze ikna olduktan sonra bir sonraki adıma geçecektir. Eğer sadakatsiz olacak olursanız

ciddi ölçüde incinecek ve bunu uzun süre unutmayacaktır. Bir kova kızı ile herşey farklı bir bakış içersinde ve farklı fikirlerle dolu olacaktır. İrade yönü yüksek olduğundan ilişkinin yürümeyeceğini kestiriyorsa ve bir şans veremiyorsa dahi diğer her kova gibi bunu doğru yönde kullanacaktır.

Karşısında üzgün olmak onun için bir alternatif olmadığı gibi onun ilk aşkı olmak en iyi tercihtir. Evliliğe yönelik bir aşk ilişkisine boyun eğiyor olsa dahi asla sahtekar olmayacaktır. Yoksa zaten ilişki başlamadan biter. Her zaman sizin en derin düşüncelerinizi ve gizemlerinizi bilmeye yeltenecektir, ama kendi hayalleri sizin uzanabildiklerinizin ötesindedir. Bir kova kadını ile söyleşmek onun sevimli tutumundan dolayı her zaman hoşnut edicidir. Zihni her zaman önceden kestirilemeyen yapıdadır ve onu muhafaza etmede zorlanırsınız. Şimdiyi yaşarken aniden dünü özler ve sonra yarına hevesli olur.

Bir kova kızını kendi yakınlığını daha önemli göreceği gibi çok fazla yakınlık kuracak şekilde sıkıştırmayın. Şüphe, sahip olma, şovenizm ve eleştiri gibi durumlar onun ilgisini kaybetmeye sebebiyet verecektir. Onun sıradışılıklarına karşı nazik ve iyi olun böylelikle size sıcakkanlı olacaktır. Onun bakış açılarını ve sezgilerine önem verin, çoğu zaman problemlerinizi çözmede yardımcı olacaktır. Şimdiye daha istekli gözükürken her zaman gelecekte görünen yapısı pencerenizi açtığınızda sizide geleceğe taşır

 

kaynak:www.iloveindia.com/astrology/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kovayız dedik dedik gerçek bir kova olduğunuzun 17 kanıtı adlı konuya denk geldiikk..Öncelikle konuyu hazırlayan iyi hazırlamış :thumbsup:

..Kovayım diye demiyorum ama okuyunca tekrar anladım ki biz kovalar mikemmeliizz yaaa :p:laugh: Şaka bir yana sizinle de paylaşmak istedim buyrunuz okuyunuz :o

Gerçek Bir Kova Burcu Olduğunuzun 17 Kanıtı - onedio.com

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şu burç yüceltmelerinden hiç hoşlanmıyorum insan bütün burçların doğasını kendinde barındıran bir mikrokozmosdur özgünlűk ihtiyacınızı bir kova olmak karşılamıyor sadece her burcun karanlık ve Aydınlık tarafları vardır.

 

Aksine bende çok hoşlanıyorum. Sahibi oldugum bir seyi kucumsemek gibi aliskanligim yok aksine yuceltmek gibi bir egilimim var, kaldı ki burada kova burcundan bahsediyoruz yani lütfen bi durup dusunmelisin:rofl:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yüceltme yerme konusunda kısmen hemfikirim. kısmen; çünkü bunlar sadece eğlence için yapılan şeyler çok ciddiye almamak lazım sonuçta güneş kova olan herkes bir değil en azından gnoxis'dekiler bunun farkında :D. ama çocukluk yapmaya herkesin ihtiyacı var.

 

bense burcunu beğenmeyip, kılavuzu uranüs olanın burnu boktan çıkmaz diyenlerdenim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben kovayım ama bir arkadaşım var o da kova ve aynı özellikleri tasimiyoruz yani burda yazılanlar aynı beni anlatıyor ama o biraz daha farklı ve ben fark ettim aynı burç tan olan iki kişi farklı işte birbirlerinden :-/ yani yazılan % 95 bende var diyelim onda ise % 70 gibi bir şey

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...