Jump to content

Telepati Dersleri 1 - Zihinsel Dinleyici Nasıl Kullanılır ?


hayiS

Önerilen Mesajlar

ZİHİNSEL DİNLEYİCİYİ NASIL KULLANACAKSINIZ?

 

Daha önce de söylediğim gibi her düşünce iletimi deneyimimden sonra not aldım, olay anında tam olarak ne yapmakta olduğumu yazıyordum. Bir süre sonra, bu notlan karşılaştırdığımda, ortaya başka bir şey çıktı. İşte...

 

Gevşeme - Ev olayında ikazı hissettiğimde, rahat ve sakindim. Görüşmeye gittiğim işte, iş benim niteliklerime bütünüyle uyuyordu ve görüşme boyunca çok rahattım. Üçüncü örneğe gelince, "mesajı" aldığımda çok güzel bir yernek yiyordum.

 

Yani her defasında da son derece rahattım. Anladığım kadarıyla başkalarının düşüncelerini okumaktaki başlıca sır buydu. Rahatlama konusunda bir şeyler olduğunu kolayca keşfettim, zira başkalarının düşüncelerim anlamak için kendimi bilinçli şekilde rahatlatmaya zorladığımda hiçbir şey olmadı. Ne olmuştu? Sayısız deneyden sonra, Derin Gevşeme olayını keşfetmiştim.

 

Çoğu kimse bütünüyle gevşeyebiîeceklerini sanırlar -tıpkı benim sandığım gibi- halbuki gerçekte bu oldukça zordur. Ama bunu denemek istiyorsanız, lütfen aşağıdakileri uygulayın;

 

Sakin bir odada oturun ve bakışlarınızı görüş alanınızda durmakta olan bir nesneye sabitleyerek kendinizi tüm düşüncelerden arıtmaya çalışın.

 

Sonra gözlerinizi kapatın ve bu nesneyi beyninizde şekillendirmeye çalışın. Eğer gözlerinizi kapattıktan sonra bu nesneyi görmeye hâlâ devam ediyorsanız, bu, sizin bütünüyle gevşediğinizi gösterir. Eğer nesne aklınızdan silinirse, bu sizin henüz gevşemediğinizi, beyninize başka görüntüler, başka sesler ve başka düşüncelerin karıştığını gösterir.

 

Kişilerin çoğunun beyni bu şekilde bir görüntüden diğerine, bir düşünceden diğerine geçerek oluşmuştur. Değişik düşüncelerle yüklü bir beyin başka bir kimsenin düşüncelerini alamaz.

 

Derin gevşemenin sonunda, düşünme şekliniz değişmez fakat eylem olarak duraklar. Herşeyden bütünüyle kopmuş ve gevşemiş olduğunuz zaman, mesajların kolayca girebileceği boş bir

 

kutu haline gelirsiniz. Size Derin Gevşeme tekniğini öğretmeden önce Gevşemenin ne olmadığım söylemeliyim. Herşeyden önce bir oyun değildir. Bir tarz değiştirme veya iş değiştirme olayı da değildir, "tarz değiştirme" aktif bir şeklin diğer bir şekille yer değiştirmesidir. Ama beyin düşünmeye devam eder, kaslar da çalışmaya.

 

Derin gevşeme- adından da anlaşıldığı gibi, tüm düşünceyi silme ve bedenin tüm kaslarını dinlendirme demektir. Daha da açıkçası, eğer başkalarının düşüncelerini okumak istiyorsanız, bilincinizi üstünüzdeki giysileri bile hatırlamayacak şekilde bo-şaltmalı ve kendinizi gevşetmelisiniz. "Yavaş yavaş başlayın" çünkü üstüne ne kadar az düşerseniz amacınıza o kadar kolay ulaşabilirsiniz.

Derin gevşemede uzman biri olmadığınız için, bu işi sık sık yapmalısınız. Gevşeme denemelerinizi başkalarından uzakta bir odada yalnız ve kapınız kapalı olarak yapmalısınız. Rahatsız edilmemeniz için sakin bir yer seçin. Eğer şehirde oturuyorsanız bazı gürültülerden kaçamazsınız, ama en azından konuşmalar, radyo, saatin tiktakları gibi rahatsız edici sesleri mümkün olduğu kadar engellemeye çalışmalısınız.

 

Ayrıca giysileriniz de rahat olmalıdır. Hatta ne kadar az giyinik olursanız, o kadar iyi olur. Sizi sıkan tüm giysileri çıkartmalısınız. Odada hiç hava cereyamnımn olmamasına da dikkat edin, zira üşüdüğünüzde gevşemek mümkün değildir.

 

Derin Gevşeme için en elverişli pozisyon, ince bir kauçuk üstünde sırt üstü yere yatıp, üzerinize de sıcaklık durumuna göre bir battaniye ya da bir pike örtmektir. Veya altında sunta olan oldukça sert bir yatağa da uzanabilirsiniz. Yatağın yumuşak olmaması gerekir zira yatağa ağırlığınızla gömülünce kaslarınızın çoğu gerilecektir.

 

İlk başlarda pek rahat olmadığınızı hissedebilirsiniz. Yatağınızın tahtasını çok sert bulup pozisyonunuzu sürekli değiş-tirmeye çalışacaksınız. İşte ne olursa olsun bunu yapmaktan kaçınmalısınız, çünkü özellikle kasları gevşetmek için hiç kımıldamamak gerekir. Unutmayın ki bedeninizin her hareketi kaslarınızı gerilmeye zorlar.

 

Yerleştiğiniz zaman, bir kaç derin nefes alm, Göğsünüzü yukarı kaldırıp yavaşça nefes verin ve gevşeyin. Bu hareketi üç - dört defa tekrar ettikten sonra normal nefes düzeninize geri dönün.

 

İKİNCİ ÇALIŞMA

 

Bu çalışma, kaslarınızı daha iyi idare edebilmeniz için onların varlığının bilincine varmaya dayanır. Bunun için kollarınızdan veya bacaklarınızdan birini uzatmakla başlayın. Tüm kaslarınızı iyice gerin ve neler olduğunu inceleyin. Uzaktaki bazı kasların da birbirlerine olan yakınlıklarından kasıldıklarım göreceksiniz.

 

 

Örneğin yumruğunuzu sıktığınızda omuzunuza kadar tüm kol kaslarınızın gerildiğini hissedersiniz. Ayak parmaklarınızı kıvırırsanız, aynı şekilde kalça kaslarınızın da gerildiğini hissedersiniz.

 

Bu egzersizi, vücudunuzun tüm kaslarını gerinceye kadar her uzvunuzla teker teker yapın, çünkü istediğiniz zaman onu yenmeniz gerekir.

 

ÜÇÜNCÜ ÇALIŞMA

 

Şimdi germe hareketlerine tekrar başlayın, ama bu defa yavaş yavaş yapın. Hissettiklerinizi inceleyin ve bir yere not edin. Olan biteni tam olarak anlayıncaya kadar öylece kaim, sonra yavaş yavaş kendinizi bırakın.

 

Gevşemenin gerçek mekanizması budur.

 

Günlük egzersizleriniz için yukarıdan başlamanız en doğrusu olacaktır.

 

Önce başınızı gevşetin -yüz kaslarınızı gevşetin, çene kaslarınızı, göz bebeklerinizi, dudaklarınızı, dilinizi, boynunuzu vs.-ve gevşeme hareketlerini aşağıya doğru devam ettirerek tamamlayın. •

 

Bu egzersizlere günde onbeş dakika ila yarım saat ayırın. Gevşeme olaymm sonunda kendinizi hareket etmeye hazır hissederseniz bu gevşeme zamanını on dakika veya daha da altına düşürün. Ancak tam gevşemeden hareket ederseniz bu egzers-zin hiçbir yararı kalmaz.

 

Bir süre sonra gevşeme sizin için bir alışkanlık haline gelecek ve vücudunuzun şu veya bu kısmı üstünde yoğunlaşmak zorunda kalmayacaksınız. İstediğiniz zaman ve yerde hiçbir özel durum gerekmeksizin gevşeyebileceksiniz.

 

AŞIMI DUYARLI HALE NASIL GELECEKSİNİZ?

 

Bedeninizi yönetmeyi, beyninizi tüm düşüncelerden arıtmayı öğrendikten sonra, vücudu ve beyni fiziksel ve beyinsel duyumlara karşı hassaslaşiırmak gerekir.

 

Başkalarının düşüncelerini okumak veya Dokunma yoluyla Telepati kurmak için hassaslaşmak gerekir. Bunun yöntemi yıllar önce Londra Psişik Araştırma Merkezi tarafından bulunmuştur.

 

Dokunma yoluyla Telepati, adından da anlaşıldığı gibi düşüncesi okunmak istenen kişiye dokunmaya dayanır. Bu yöntem, bilinçli bir şekilde uygulanırsa, belli bir süre çalıştıktan sonra, düşünceler çok net olarak algılanabilir.

 

SESLEMİN ELEKTRİKSEL ULAŞTIRICISI - DEMÎ

 

Bunun nedeni oldukça basittir. Vücut tarafından yayılan ses dalgalarının kuvvetli bir şekilde algılanabilmesi için (tıpkı görsel duyumlar gibi) özel bir hazırlık çalışması gerekir. Belki fısıldanan sözler algılanabilir ama düşüncelerin sesleri asla algılanamaz (radyoelektrik sinyallerin radyo alıcınıza ulaşmalarından önce olduğu gibi). Bir radyo alıcısında elektronik devreler ve havadaki zayıf radyoelektrik dalgalan güçlendiren» bunların alı-nabilmeleini sağlayan diğer düzenler vardır.

 

Deri, Dokunma yoluyla Telepati düzeyinde hassaslaşürıla-rak buna benzer bir olgu elde edilir. Milyonlarca sinir ucu yani anten ihtiva eden vücudunuzun yüzeyi kendisini saran tüm etkenlere ve çevresindeki atmosferin içerdiği elektrikli nabız atışlarına karşı aşırı duyarlı hale gelir.

 

ALINTIDIR

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Genellikle gevşeme ve esneme hareketleri ön planda bulunmakta yaptıgınız çalışmadan dolayı sizlere teşekkur etmekteyim ancakki bu çalışmaların insan açısından önemi çok azdır insan yaptıgını düşünen biri olmalıdır ki bu konularda hayal kurmak ve düşünmek en ön planda yer almalıdır .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...