Jump to content

Telepatiyi Anlamak


nevermore

Önerilen Mesajlar

Telepatiyi Anlamak, beş duyu organımız dışında iletişim kurma, bilgi aktarımı sağlama yöntemidir. Alıcı ve verici olarak adlandırılan iki ögeden oluşur. Aslında telepati dediğimiz şey günlük yaşantımızda örneklerini yaşadığımız olaylardan da biridir. Telefonun, kapının çalacağını hissetmek vb. olaylar, altıncı his olarak da adlandırılan bir duyumsamadır. Altıncı his kavramı da telepatiden farklı değildir. Hatta telepatinin temelini oluşturan asıl şey altıncı histir. Bir çok insanın aklına telepati nedir sorusu geliyor, bizde telepatiyi bu yazımızda incelemeye almaya karar verdik.Telepatinin var olduğunu kanıtlamak ya da gerçekten var olup olmadığını anlayabilmek için bazı deneyler yapılmıştır. Örneğin, Zener testi denilen ve bir yüzünde farklı geometrik şekiller bulunan kartlar destesiyle gerçekleştirilen bu deney ile kişilerin kartın şekilli yüzünü görmeden hangi şekil olduğunu tahmin etmeleri istenmektedir. Bir diğeri ise daha çok bilinen ve dış uyarıcıların az olduğu her ortamda gerçekleştirilebilecek olan telepati deneyidir. Bu deneyde verici kişi ya da kişiler önceden belirlenen bir nesneyi zihinlerinde canlandırırlar ve alıcı kişiden bu nesneyi tahmin etmesi ve tanımlaması beklenir. Tabi ki tüm bunlar kişinin altıncı hissinin kuvvetine ve yeteneğine bağlıdır.

Tabi bir de bu telepatik bağın doğuştan var olduğu ya da sonradan oluşmuş olsa da çok kuvvetli olduğu durumlar da vardır. Anne-çocuk, ikiz kardeşler ve birbirini çok seven çiftler arasında telepatik bağın fazlaca var olduğunu ve bunun örneklerini görebiliyoruz. Son olarak da okuduğum bir yazıdaki ikiz kardeşlerle yapılan deneyde ikizlerden biri alıcı konumunda tutuluyor, diğeri ise ikisinin de daha önceden hiç görmedikleri bir yere gönderiliyor. Ve bir süre sonra alıcının, diğer kardeşin gezdiği ve incelediği yerlerin benzeri çizimler oluşturduğu saptanıyor. Bu ve benzeri örnekler ciddi birer kanıt olsa da bilimsel olarak tam kabul görülmüş değildir. Ama telepatiyi inkar edemeyecek olduğumuz da bir gerçek.

 

Kesinlikle bana ai,t bir yazı değildir ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben telepati yetenegimi cozdum bir keresinde cok yillar once 1-10 kadar tutuyordu bir arkadas ben hepsini bildim neyse 0-25 arasi denedik onlarida bildim sonra telepati yetenegim yuksek evde falan neyin(nesnel) neler yapacagini onceden dusunuyor yogunlasoyor ve o esyanin kime ne zarari olur bilirim birde duru-isiti varda bu konu telepati uzerine

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...