Jump to content

Akrep Burcu


Guest Eftalya

Önerilen Mesajlar

61.jpg

AKREP

23 Ekim - 22 Kasim TEMEL ÖZELLIKLER

 

Yönetici Yildiziniz: Mars ve Pluton (Çekicilik, cazibe, savas ve yeni sartlari temsil eder)

Grubunuz: Su, negatif

Burcunuzun cinsiyeti: Disi

Üstün yeteneginiz: Sezgi

Özelliginiz: Kararlilik ve inceleme

Emeliniz: Zenginlik

Amaciniz: Hayat boyu zenginlik

Anahtar Sözcügünüz: Tutkulu

Yenmeniz gereken huyunuz: Acimamak, ihmal etmek

Ugurlu gününüz: Sali

Ugurlu sayilariniz: 8, 9, 53, 783, 6591

Ugurlu tasiniz: Topaz

Ugurlu renkleriniz: Korkirmizisi, siyah

Ugurlu çicekleriniz: Kirmizi karanfil, hanimeli, ates çiçegi Ugurlu kokulariniz: Misk, manolya

Hoslandiginiz müzik: Marslar ve canli parçalar

Olasi hastaliklariniz: Bogaz, boyun, mesane, uretra, böbrek ve üreme organlari hastaliklari, tansiyon

Çok iyi anlastiginiz burçlar: Balik, Yengeç

Iyi anlastiginiz burçlar: Yay, Oglak, Basak, Terazi

Kötü anlastiginiz burçlar: Boga, Aslan

Ne iyi ne kötü: Koç, Ikizler

Basarili olacaginiz meslekler: Yönetici, organizator, endüstri lideri, komutan, satis yöneticisi, müdür, operator disçi, teknik mühendis, gazeteci, kimyaci, müzisyen, müzik aletleri yapimcisi, tamirci, yazarlik, denizci, havaci Burcun ünlüleri: Alain Delon, Alfred Nobel, Burt Lanchester, Charles Bronson, Christian Bernard, Diego Maradona, Indra Gandhi, Jody Foster, Katherine Hepburn, Linda Evans, M.Kemal Atatürk, Marie Curie, Mesut Yilmaz, Monet, Nadia Comanecchi, Nazli Ilicak, Pablo Picasso, Prenses Charles, Rock Hudson, Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Voltaire

 

Tanrı Poseidon'un oğlu Orion, dev bir avcıdır. Sonunda kendisine gönlünü kaptıran Eos tarafından Delos'a götürülür. Burada Artemis'e ya da O'nun avcı kızlarından birine aşık olan Orion'un üstüne, Artemis tarafından bir akrep salınır. Akrep, Orion'u topuğundan sokarak öldürür. Artemis, akrebi bir burç, Orion'u da gökte bir yıldız haline getirir. Orion yıldızının Akrep burcundan her zaman uzaklaşması bundandır.

 

Akrep burcunun sembolü, karanlık, gizemli ve gölgelerini göstermeyen bir varlık olan akrebin bacaklarını ve kuyruğunu gösterir.

 

Zodyak'taki sekizinci burç olarak Akrep, insanın kozmozdaki evrimsel macerasının da sekizinci aşamasını semboliz eder. Akrep'in temel motifi yaşam-ölüm siklusundaki gizemleri çözmek ve insan duygularını anlamak ve kontrol etmektir. Bütün Akrepler yaşam ve ölümün gizemlerine merak duymasalar da, muhakkak yaşamlarının bir döneminde gizemlerle ilgilenirler. Özellikle insanlar olmak kaydıyla, her şeyin hayatiyet mekanizmasına karşı büyük bir merak duyarlar. Fiziksel ve ruhsal anlamdaki rejenerasyon yetenekleri ve güçleri inanılmaz boyutlardadır. Zamanla bu yeteneklerini diğer insanlara şifa vermek için de kullanırlar.

 

Diğer Sabit nitelikteki burçlar gibi Akrep de, kendi inisiyatifinde olmayan değişimlere karşı isteksiz ve dirençlidir. Ancak kararlı ve iradeli yapısı, hedeflerine ulaşmaktaki en büyük avantajıdır. Yüzeyde kolayca idare edilebilir, kontrol altına alınabilir gibi gözükmesine rağmen, Akrep aslında kuvvetli ve dominant bir karakterdir. Akrep'in başarısının temel anahtarı, her şeyin derinine inebilmesinde ve analitik yaklaşımlarındadır. Sembolü de akrep ve kartal alan Akrep burcu insanları, bu hayvanların inanılmaz gücünü ve gücü kontrol edebilme yeteneğini taşır.

 

Deneyimlerine duygusal reaksiyonlar gösteren Akrep insanı, daha sonra mantık yürütmeye, deneyimin pratik değerini ölçmeye ve en sonunda da harekete geçmeye yatkındır. Davranışlarındaki temel ve en güçlü motivasyon, duyguları olmasına rağmen, diğer Su grubu burçlar Yengeç veya Balık gibi aşırı bir duygusallığın Akrep'in kişiliğinde görülmesi olası değildir. Bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde ilişkilerde dominant rolü üstlenmeyi ve duygularını aleniyete dökmemeyi tercih eder. Çok açık gibi görünmesine karşın, her Akrep'in sakladığı, açıklamak istemediği, kendine ait bir gizemi vardır. Kontrol ve manipüle edilmekten hiç hoşlanmayan Akrep, bu durumlarda ciddi şekilde tepki verir. Modern astrolojide Pluto tarafından yönetilen Akrep'in, geleneksel doktirinde yöneticisi ateş, enerji ve savaş gezegeni Mars'dır. Her iki gezegenin de tipik karakteristikleri, Akrep özelliklerine gayet iyi entegre olmuştur. Akrep'in dışavurumlarındaki doğru odaklanma ve konsantrasyon özelliği, karizmatik bir yapının doğmasına neden olmaktadır. Mars'ın ateşli yapısı ise, Akrep'in diğer insanları etkileyebilme, harekete geçirebilme yeteneğinde kendini gösterir. Mars'tan aldıklarını yoğun enerjilerini, Koç gibi sadece harekete dönüştümekle kalmayıp, duygusal platforma da taşırlar. Çok gerekmedikçe, Akrep saldırganlığını, mücadeleci yapısını açıkça ortaya koymak istemez. Hayatının tüm alanlarında olduğu gibi kendi gücü konusunda da mahremiyete ihtiyaç duyar. Kaybetmekten hiç hoşlanmayan Akrepler, ihtiraslarının peşinden koşarken, engelleri aşmakta ve hedeflerine ulaşmakta istikrarlı bir direnç ve dayanıklılık gösterirler. Bu mücadelede kendine yeterlilik de Akrep'in önem verdiği konulardan birisidir. Sabit nitelikte ve Su elementindeki Akrep burcu, vücuttaki tüm yapıcı ve yıkıcı fonksiyonlarla ilgilidir. Vücutta geri dönüşü olmayan ifrazatların atılmasıyla bağlantılı bir burçtur.

 

Derinlik, duygusallık ve yoğunluk Akrep burcunun temel özellikleridir. Akrep çok duygusal ve derin yaşadığı, ama dışarı vurmakta zorlandığı ve güçlü kalmak için çok çaba sarf ettiği için, kolayca "hastayım" demez. Mıknatıs gibi bir çekiciliğe sahip Akrep, Zodyak'ta cinsellikle özdeştirilir. Akrep tüm kaynakların ortak kullanımından sorumlu olduğu için, temel kaynakların başında gelen bedenin de paylaşılmasını sembolize eder. Akrep dışarıdan anlaşılmasa da son derece duygusaldır. Akrep, karşısındakini ilk karşılaştığı andan itibaren, dayanılmaz bir şekilde etki alanına alır. Akrep'in oldukça çekici ve gizemli bir yapısı vardır. Aslında yüzeyde görünenler sadece karşı tarafın görmesini arzuladıklarıdır. Direkt ve hatta biraz zorlayıcı görünebilir, fakat altta oldukça kırılgan ve hassastır. Akrep insanı aşkı çok ciddiye alır ve birlikte olduğu insanın kendini sevmesini, takdir etmesini bekler.

 

Akrep birlikteliklerinin başında, daha kısa vadeli ve çok fazla derin olmayan bağlantılar kurmayı tercih eder. Çünkü Akrep yara almak, incinmek korkusuyla insanları kendinden uzak tutmayı tercih eden bir özelliktedir. Eğer Akrep uzun vadeli bir ilişkiye girmişse, eşine mutlaka finansal ve duygusal anlamda emniyet vermek için elinden geleni yapar.

 

Akrep için ilk buluşmda birlikte denize gitmek, sosyal bir faaliyet, ya da insanların biraraya geldikleri ortamları seçmek olumlu bir adım olabilir. Akrep kendini dinleyen ve anlamaya çalışan insanları sever. Karşısındaki insanın, dikkatini tam anlamıyla kendine vermesini ister. Aslında Akrep insanlarıyla tartışmaya girmek çok zor olmasına karşın, eğer karşısındaki saygısızlık ederse ya da duyarsız davranırsa, kolayca saldırgan olabilir. Ayrıca domine edilmekten ve garanti bir eş olarak görülmekten de nefret eder.

 

Akrep'in yaşamını geçirmek için seçtiği insana karşı oldukça kıskanç ve koruyucu bir tavır aldığını asla unutmamak gerekir. Yaşamı boyunca sevgi verebilecek, zengin yürekli ve aradığı emniyeti sağlayabilecek bir eş arar. Her zaman için karşısındaki insanın duygu ve düşüncelerine değer vererek, ihtiyaçlarını tatmin etmek için enerji sarf etmekten çekinmez. Kararlı ve dayanıklı bir burç olan Akrep, amacına kilitlendiği zaman asla geri dönmez. Zodyak'ta finans konularıyla alakalı burçlardan birisidir. Akrep özellikle geniş ölçekli maddi konularda, analitik yeteneği ve sezgileri yardımıyla olumlu adımlar atar ve başarılı olur. Kendine hiç acımayan, zorluklara göğüs germeyi bir meziyet olarak kabul eden Akrep'in hiç bir şeyde olmadığı gibi maddi konularda da hayatın kolaylıklarını beklemek gibi bir lüksü yoktur.

 

Amacına ulaşıncaya kadar sıkıntılara dayanmaktan korkmayan ve çekinmeyen Akrep, aslında güzel şeyleri sever. İyi bir eve, sağlam ve emniyetli bir arabaya sahip olmak, güzel giyinmek onun da hayati amaçlarını arasındadır. Ancak Akrep hiç bir zaman gösteriş yapmak adına, ya da sadece moda diye alış-veriş yapmaz ya da bir yere gitmez. Ödediği paranın ne olursa olsun karşılığını almak ister. Aldığı bir şeye çok para ödeyebilir ama, sadece aldığı şeyin kalitesine inandığı içindir. Dolayısıyla akıllı para harcayan Akrep, istikrarlı bir mali portre çizer. Yatırımlarında analitik yeteneklerinin ve stratejilerin arkasını görebilme kabiliyetinin yansımaları görülür. Hiç bir zaman tek bir yatırım aracına güvenmeyen Akrep farklı araçları kullanarak parasını çoğaltmak böylece tedbiri elden bırakmamak alışkanlığındadır.

 

Zodyak'ta ortak finansal kaynakları da sembolize eden Akrep burcunun üyeleri, yaşamlarında maddi kaynakları birlikte oldukları insanınkiyle birleştirerek çoğaltmayı da uygun bulurlar. Buradaki temel amaç, ortak yaşama, ortak kaynaklarla devam etmek ve Terazi'de başlayan paylaşımı sürdürmektir. Kuvvetli iradesi, gerçeklerin ardından vazgeçmeden ilerlemesi, analitik ve derin düşünen yapısıyla, Akrep iş yaşamında önemli bir yere sahiptir. Organizasyonun içinde bir Akrep'in bulunması her zaman için büyük avantajdır. Genellikle sakin, yardımsever ve kendi halinde gözüken Akrep, aslında içten içe oldukça hırslı ve amaçlarına bağlı bir yapıdadır.

 

Amacına direkt olarak ulaşmayı tercih eden Akrep, kimsenin düşünmediği, farkına varmadığı boyutları, gerek analiz yeteneği, gerekse sezgilerinin yardımıyla hesaba katar. İş yaşamında Akrep'in en büyük dezavantajı şüpheciliğidir. Güvenmekte oldukça zorlanan Akrep, çoğu zaman delegasyon zorluğu da yaşadığı için, kendini aşan yüklerin altına girebilir.

 

Yönetmeyi, domine etmeyi, problemleri radikal şekilde çözmeyi ve uygun şekilde yaratıcılığını kullanmayı seven Akrep, zaman zaman öfkesini kontrol etmekte zorlanabilir. Sadakati ve kalıcılığı tercih eden Akrep'in tatmin olduğu ve gelecek gördüğü durumlarda uzun süreler aynı işte çalışması mümkündür. Kaybetmekten ne kadar hoşlanmasa da, Akrep'in kendini yenileme, tazeleme gücü yüksek olduğu için, her türlü kötü tecrübeden sonra, Promete'nin kendi küllerinden doğuşu gibi, yeniden ayağa kalkar ve işin başına geçer Akrep'in ofisi genellikle loş, kendine yetecek kadar eşya ile döşenmiş, bir iki hatıratı barındıran bir mekandır. Özel değeri olan bir mekandan çok, kendine konsantre bir şekilde çalışabileceği bir ortam yaratmak ister.

 

Her türlü dayanıklılık gerektiren alanda Akrep kendine has yetenekleriyle başarılı olur. Özellikle şüphe etmeyi, derin araştırmayı gerektiren müfettişlik gibi meslekler Akrep için son derece uygundur. Denizcilik, özellikle açık deniz kaptanlığı, Akrep'in severek yapacağı meslekler arasındadır. Bunun yanında, psikoloji, hipnoz gibi ruh sağlığıyla alakalı konular da Akrep tarafından meslek olarak benimsenebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emeğin ve paylaşımın için tesekkurler Eftelya. :clapping::clapping::clapping:

Burcumda yükselenimde akrep.Burcumun özelliklerini tasıyorum derken yanılmadıgımı bir kez daha kanıtladın bana.

Gefrcekten de en sevdigim gunler salı ve cumadır.Bana ugurlu gelen ve hep kullandıgım sayılarda 7-9-13 olmuştur .

Meslek konusuna gelincede burada belirtildigi gibi yöneticiyim bir sirkette. :wink:

En iyi anlaştıgım burc yengec ki,eşim yengec burcu.Sezgi konusuna gelincede ilgi alanlarım zaten belli :biggrin:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akrep burcunun üç tipi

 

Her burcun on günlük bölümlerini ayrı ayrı ele almaya devam ediyoruz. Akrep burcunun ilk on gününde, 23 Ekim – 1 Kasım tarihleri arasında doğanlarda çifte Mars etkisi söz konusudur. Bu dönemde doğanlar cesaretleri, kişisel güçleri ve duygusal yoğunlukları ile dikkat çekerler. Büyük bir çekicilikleri vardır. Yüksek duygular ve sosyal alanda güçlü bir arkadaşlık duygusuna da sahiptirler. Cömert, konuksever, şanssıza yardım eden, sempatik kişilerdir. Yorulmadan çalışabilirler. Büyük bir enerji deposu gibidirler. Dayanıklılıkları ile dikkat çekerler. Olumsuz yönde ise herşeyi abartma eğiliminde olabilirler. Tutkulu ve aşırı baskın olabilirler. Bu yönleri ile hem kendilerini, hem de başkalarını tüketebilirler. İnsancıl olsalar dahi, fanatik de olabilirler. Kendilerini yeteri kadar kontrol edememeleri yeteneklerini çarçur etme riskleri olabilir. Sürekli muhalif olmamalı, tartışmalara girmemeleri için, yıkıcı enerjilerini kontrol etmek durumundadırlar. Duygularını dengede tuttukları ölçüde başarılı olacaklardır. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bill Gates, Joseph Goebbels, Marie Antoinette bu dönemde doğmuşlardır.

Akrep burcunun ikinci on gününde, 2-12 Kasım tarihleri arasında doğanlar Mars’ın yanında Güneş’in de etkisindedirler. Güneş bu dönemde doğanlara, büyük çekicilik, şovmenlik, yaratıcı hayalgücü ve kalıcı bir güç getirir. Baskın bir kişilikleri vardır. Liderlik bu dönemde doğanlara doğal biçimde gelir. Popülerlik kazanırlar ve sahneye çıkmak isterler. İstediklerini elde etmek konusunda içten gelen bir yetenekleri vardır. Cömert ve paylaşmaya da açıktırlar. Sıcakkanlı, tutkulu, konuksever bir görünüm sergilerler. Ne yapıyorlardsa bunu hevesle yaparlar. Ancak olumsuz yönde, aşırı gururlu, anlayışsız ve acımasız da olabilirler. Başarı kazanma konusundaki hırsları yüzünden yıkıcı ve ezici olabilirler. Aşırı zevk düşkünü, sürekli tüketen, tatmin olmayan bir kişilik sergileyebilirler. Düşman olduklarında amansız olabilirler. Bu dönemde doğanlar denge bulmaya özen göstermeli, arkadaşlık ve daha fazla anlayış geliştirmelidirler. Bu dönemde doğan bazı ünlüler şöyle: Mesut Yılmaz, şarkıcı Teoman, Leonardo di Caprio, Grace Kelly, K.D. Lang, Vivien Leigh, Charles Manson, Ennio Morricone, Roseanne

Akrep burcunun son on gününde, 13-22 Kasım günlerinde doğanlar Mars yanında, Venüs’ün de etkisi altındadırlar. Venüs onlara kişisel çekicilik, yaratıcı güç, daha fazla uyum ve değişik yönlerde başarılı olma imkanı getirir. Kolayca öğrenirler, yeni fikirleri hızlı biçimde içselleştirebilirler. Kişisel çekiciliklerinin yüksek olması başkalarını kolayca etkilemeye yardımcı olur. Bu yönde zorluk çekmezler. Acı çeken insanlara karşı yüksek bir duyarlılıkları vardır. Başkalarının ihtiyaçlarını sezgisel biçimde anlayabilirler. Esneklikleri dayanıklılık haline gelir. Kendilerini güçlü bir biçimde yenileme yeteneğine sahiptirler. Olumsuz yönde ise gerçekdışı konulara, ilüzyonlara eğilimli olabilirler. Çok yönlülükleri kimi zaman tutarsızlık ve dengesizlik haline gelebilir. Belirli bir konu üzerine konsantre olamayabilirler. Zevklere aşırı düşkünlükleri yüzünden başkalarının kaynaklarına yönelebilir, çarçur edebilirler. Sorumsuzluk görülebilir. Bu dönemde doğan bazı dikkat çeken kişiler ise Condelezza Rice, Ted Turner, Larry King, Robert Kennedy, Rock Hudson, Jodie Foster, Prens Charles’tır.

*hakankırkoğlu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

 

 

Akrep Kadını

 

Akrep kadınları zordur.İster aşklarında,ister dostluklarında veya başkaları

ile olan ilişkilerinde dönem dönem yorucu olabilirler.Güçlü ve hemen hemen her

konuda etkilidirler.Pratik yeteneklere sahiptir.Kendince belli kriterleri

vardır.Yaşamını bu sıkı disiplinine göre yaşar.Bu kadın aklı ve kalbi arasındaki

dengeyi çok iyi sağlar.Mantığına ters gelen bir durumu çözüme ulaşıncaya yada

ikna oluncaya kadar araştırır,sorgular ve uymuyorsa duygularına yenik

düşmez.Çünkü ona göre şimdi üzülmesi ileride daha büyük üzüntüler yaşamasından

iyidir.O size nasıl davranıyor ise sizden de aynı şeyleri bekler.Sevdiklerine

karşı esnektir ama samimiyetsizlik sezdiği anda sizi hayatından uzaklaştıracak

ve bir akrep gibi davranmaya başlayacaktır.Zayıf,düzensiz ve anlayışsız

insanlara tahammülü yoktur.Akrep burcu kadını tutkulu,kararlı,arzu dolu ve

gerçekten sevmeyi bilen kadındır.Ama bunu kimseye açıklamaz.Bu yönünü yıllar

sonra anlayabilirsiniz.Tanımadan yorum yapılmayacak kadındır.Bazen yanlış

kişilere aşık olabilir ama ona göre öldürmeyen şey güçlendirecektir.Hırslıdır

akrep kadını.İç dünyası karamsar olsa bile dış dünyaya karşı umutlu görünür.Bu

onun güçlü olduğunun bir göstergesidir.O duygu ve

tutkularında bir çeşit gizlilik politikası uygular.Çok iyi saklayabilir taki o

“açığa çık” emri verene kadar.hayatına sokacak kişiyi her açıdan tartar,kendi

sınavlarından geçirir ve bir sınavdan geçemeyen diğerine giremez.Kendinin

mükemmel olmadığını ve karşı tarafta da mükemmellik aramaması gerektiğini çok

iyi bilir.Onun sadece kriterleri vardır.En büyük sıkıntısı birine

güvenmektir.Herşeye şüpheyle bakar.Güvenini kazanırsanız bir ömür boyu size

sadık kalacak kadındır.Monotonluktan nefret eder.O yüzden onunla birlikte

hayatınıza renk gelecektir.Bir defa güveni sarsılmışsa bir daha asla

güvenmez.Bir defa soğursa bir daha tekrar mümkün değil ısınamaz.Aşırılıklar

burcudur akrep.Öğreneceği,yenmesi gereken çok yanı vardır onun.Kincidir,yapılanı

unutmaz.Hafızaları kuvvetlidir.Ona en ufak iyilik yapmışsanız o gözünde büyütür

ve onun karşılığını vermek için uğraşır.Sizi mutlu etmenin yollarını arar ama

konu kötülüğe gelince de aynıdır.İşte bu gerçekten kötüdür…Canı yandığında can

yakar.Ne yapar ne eder seneler sürer belki ama yakar.Akrep erkeğine göre çok

daha tehlikelidir dişileri.bakışlarıyla her duygu ve düşüncesini size

aktarabilir.Her ortama girdiğinde fark edilirler.Akreplerin gözlerine dikkat

edin.Çok şey göreceksiniz…Gizemli ve çekicidir.Cinselliğe en düşkün burçtur.Onun

için cinsellik ulu orta anlatılacak,ağızlara sakız yapılacak bir konu değildir.O

layığıyla ve gizli

 

Kıskançtır,sahiplenicidir.Sevdiği erkeğe herşeyiyle sahip olmak

ister.Paylaşamaz sevdiğini ve inanın size belli ettiği kısmı çok küçük bir

kısmıdır.Sevdiklerine zarar vermek istemez dolayısıyla sizi bunaltmak

istemiyecektir.Sakın onu kasıtlı kıskandırmaya kalkmayın.Onun hassas olduğu

konulardan onu vurmaya kalkmayın.Kendi canı yanacağını bile bile sizin canınızı

da yakmaktan çekinmez.”Ateşe Yürümek” akrebin işidir.Hırsı yüzünden başına

belalar da alsa o asla haksızlığı kabul etmez.Kendi canını da yakar bazen.Bu hiç

iyi bir özellik değildir.Akrep kadını ne istediğini çok iyi bilir ve bunun için

her yolu dener.Kırıcı olunduğu zaman alaycı bir şekilde karşılığını verir.Sizin

peşinize düşer ve araştırmacı ruhu sayesinde herşeyinizi ortaya

dökebilir.Gururludur bu kadın.Sakın gururuyla oynamaya kalkmayın.Sevgisini ve

güvenini kazanın o zaten zehri bal yapmaya hazırdır size.Çocuklarıyla ve eşiyle

ilgilenir onlara güzel bir hayat sunar.Sevdiği zaman erkeğinin fazla üstüne

düşebilir bu da sıkıcı olur ama ne olursa olsun yeri zor dolan kadınlardır.Bu

zamanla anlaşılır.

Kararlıdır bu kadın.Sakın kararını değitirmeye

kalkmayın.Fikir verin geri çekilin.Nasıl olsa o bildiğini yapacaktır.Bencil gibi

görünür ama sevdikleri için yapamayacağı şey yoktur.Hisleri çok

kuvvetlidir.Kendine özgü doğa üstü yetenekleri olabilir.Fazlasıyla

enerjiktir.Bazılarına göre komik gelebilir ama bu vamp kadın bayan arkadaşlarını

da sahiplenip kıskanabilir.Değer verdiği ve benim dediği herşey onundur.Ama

bütün bunların karşılığını göremezse onun için sıradan bir insan olmanız çok

kolaydır.Zamana yaymaz hemen soğur sizden.Bu onun için çok kolaydır.Seneler

süren arkadaşlıklarının elbette önemi büyüktür ama ona karşı yapmış olduğunuz

kırıcı üzücü bir durum onun önüne geçecek ve sizi affetmeyecektir.İğnesi vardır

ama kalbi de bir o kadar hassas ve kırılgandır.Dikkat edin…

 

 

 

Akrep Erkeği

 

Akrep erkeğinin belirgin özelliklerinden biri kesin yargı meraklısı

olmasıdır.Taraf tutmadan açık bir şekilde yargıya varır.Keskin bir zekaya sahip

olduğu için sorunları halletme şansı büyüktür.İhtiraslıdır,istediklerini elde

edene kadar peşini bıramaz.Örnek bir yönetici,tıp doktoru ya da emniyet

görevlisi olabilir.Zaman zaman ihtiras konusunda aşırıya kaçması kötü sonuçlar

doğurabilir.

 

Aşk hayatında tutkularıyla hareket eder,sınır tanımaz.Severse tüm benliği ile

sver.Sevdiği kadına tümüyle hakim olmak ister.Sevgisi kadar nefreti de

ölçüsüzdür.Durup dururken sizden nefret edebilir.Dengesiz anları vardır.Eğer bu

erkek duygularının esiri olmuşsa adeta duygısallıkla alay eder,küçümser.Bu

yüzden çoğu zaman gerçek derin duygularını ifade edemez.rahat bir insan

değildir,boyun eğmez.Aceleci ve inatçıdır.İstediği hemen olsun diye

uğraşır.Kendini sürekli denetim altında tutmasına rağmen davranışları sert ve

kırıcı olur.Akrep erkeğiyle yaşamak hiç kolay değildir.Evlilikte yorucu ve azap

verici de olabilir.Az kişiye güvenir az kişiyi kendine uygun bulur.Şiddete

meyilli değildir ama gerekirse çekinmeden yapar.

 

Dost ortamlarından hoşlanır ama temkinli ve gizlilikten hoşlanan yapısı

olduğu için az dostu vardır.Ya çok sevilir ya da hiç sevilmez.Orta yolu bulup

benimsemesi zordur.Akrep erkeği her konuda kendinden o kadar emindir ki adeta

gözleri kör olma derecesine gelir ve bu gerçekleri görmesini engeller.Her konuda

salt kendi görüşünü geçerli ve doğru sayar.Başkalarının onun hakkında

düşündüklerini önemsemez.Dikkat çekicidir.Gıdasını özenle seçer.Gerçekçi

olmasına rağmen bazen batıl inançlara kapıldığı görülür.Değişken

veşaşırtıcıdır.Ne zaman ne yapacağını bilemezsiniz.Bu da hem kendisi hem de

karşı taraf için yıpratıcı olabilir.Genelde huzursuzdur.Bu huzursuzluğu iş

hayatını da etkiler.Tartışmalara girer ve haksızken haklı konuma

geçebilir.Yapmadığı bir şeyi yapmış gibi hayal dünyasından yararlanarak

anlatabilir.Bu erkekle sakin bir hayat sürmek mümkün değildir.Aşırı kıskanç

olduğu için güven duygusundan da yoksundur.Huysuzlaşır,ileri gider ve sözleri

kırıcı olur.Bu huyundan dolayı güzel anları yaşamaktan kendini mahrum bırakır.Ya

da yaşadığı an istediği gibi yaşanmamıştır.Geneli alkole düşkündür.

 

www.akreponline.net alıntı

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten hepsi doğru olması mümkün değil :) adı üstünde genel özellik yani güneş burcu özellikleri.Bunun yükseleni,evleri,gezegenleri falan filan...

 

Akrep erkeği ve alkol deyince aklıma hemen teoman geliyor :) hepsi onun gibi mi hayır.Artık nasıl bir olumsuz etki var ise horoskobunda.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akrep kadınını gizli motivasyonlarını asla hafife almayın, Aşkta erkeğini başka flörtlere karşı koruyacaktır. Sevdiklerini hastalık, adaletsizlik ve rahatsızlıktan koruyacaktır. Hatırlanması gereken bir not: başkalarını kendisine bağımlı kılmaktan hoşlanır.... Judıth.B.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akrep kadınını gizli motivasyonlarını asla hafife almayın, Aşkta erkeğini başka flörtlere karşı koruyacaktır. Sevdiklerini hastalık, adaletsizlik ve rahatsızlıktan koruyacaktır. Hatırlanması gereken bir not: başkalarını kendisine bağımlı kılmaktan hoşlanır.... Judıth.B.

Adoniss bu ilginç bilgiler (kendine bağımlı kılmak daha çok gölge akrebin işidir,kartal akrebin değil) çok güzel ve doğru ancak bunlara nereden ulaşıyorsunuz ? Sanırım farklı bir kaynak.

 

---------

 

"Oda bomboş kaldığı gibi her yer sessizliğe bürünmüşhttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif fırtınadan önceki sessizlik… Aslında kasırgadan önceki demek daha doğru olur. Birkaç dakikalık sessizlikten sonrahttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif odanın içinde Akrep’in görünmesiyle birlikte her yeri bir sis perdesi kaplamış. O salona indiği anda oda değişivermişhttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gifbu yüzden de Akrep hazineler odasından değişim kavramını almış. Değişimle birlikte odadan hepimizin bir gün mutlaka karşılaşacağıhttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif hepimizin korktuğu bir şeyi daha almış: Ölümü! Bir başka su burcu olan Yengeç bize yaşam ve doğumu getirmişkenhttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif diğer su burcu Akrep ölümü tanıtmış. Su ile susuzluğumuzu giderirkenhttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif diğer yandan da suda boğulabiliriz. Ölüme ek olarak Akrep cinselliği almış. Cinsellik ruhların yeniden beden kazanmasını sağlayan bir kavramdır. Ölümü ve cinselliği alan Akrep odadan bir de diriliş sürecini almış. Ölümün ölümühttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif yaşamdır. Cinsellikle birlikte Akrephttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif mahremiyet ve buna bağlı bir dizi reaksiyon zincirinin ürettiklerini de almış: iyileştirmehttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif suçhttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif sırlarhttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif araştırmahttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif paranoyahttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif kişisel soruşturmalarhttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif diğer insanların parasını yönetmehttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif ortak hesaplarhttp://www.duslerforum.org/images/smilies/virgulll.gif miras vs. Akrep bir “x-files” burcudur."

 

Kaynak: Işığın 12 Krallığı- Gahl Sasson

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ön not: burada Akrep derken güneşi Akrep'te

olanları kastetmiyorum, yoğun Akrep etkisi içinde olan harita sahiplerini

kastediyorum.

 

Bir Akrep için ölçü o kadar zordur ki; çünkü o uçlarda

yaşar, hayatın normal tutamakları, Akrep'in etkili olduğu alan içinde insanın

elinden kayıp gider ve Akrep bunun peşine düşer.. Pollyannacılık ya da sahte

neşe tripleriyle kendisini kandıramaz gerçek bir Akrep.. O herkesin kaçtığı yere

doğru gitmekte, herkesin korktuğu, dokunamadığı bir yerinden tutmaktadır

hayatı..

 

Bence bir Akrep'in ilk öğrenmesi gereken şey; İçindeki korkunç

karanlığa yönelerek, ölümün soğuk nefesini ensesinde hissedeceği noktaya kadar

ruhunun derinliklerine inmek ve o noktadan sonra hayata geri gelmek (yaşam-ölüm

döngüsü) Ezoterikte buna "ölmeden evvel ölmek" derler.. Bir Akrep bunu yapana

kadar bence kendisini gerçekleştirmiş bilge bir Akrep olamaz.. "Aklın ve

mantığın ötesi" bir Akrep için doğru bir tanımlamadır, Akrep aklının ve

mantığının sınırlarından kurtulup ölümü kabullendiği zaman başlar asıl

serüvenine.. O noktada dönüşüm başlar ve haritada Akrep'in etkin olduğu yaşam

alanlarında karanlık perdesi aydınlanır, ölüm yaşama dönüşmeye başlar.. Burada

esrar perdesi aralanır, tüm gizler parçalanır, sırlar delik-deşik edilir çünkü

"durugörü" ile bakan göz herşeyi görür, deşifre eder..

 

Akrep'in

yolculuğunun ikinci aşaması; ilgili gezegen veya deneyim alanındaki gücünü

tanıma, onunla yüzleşme ve kontrol etmeyi öğrenmesiyle devam eder.. Güç nedir?

Kendini gerçekleştirmemiş bir Akrep'in elinde ki güç zehir olarak işler, bu

gücün hem onu hem de etrafını zehirleyen bir güç haline gelmesi pekala

mümkündür.. Gücünü dönüştürmemiş bir Akrep enerjisi, bireysel ego alanına hizmet

ettiğinde tüm kainat için bir kayıp haline gelir.. Öte yandan gücünü ortaya

koymayı ve kontrol etmeyi öğrenmiş bir Akrep, bunu daha yüce amaçlara

yöneltebilir.

 

Üçüncü noktada Akrep; iyi-kötü, doğru-yanlış, güzel-çirkin,

ölüm-yaşam, gerçek-düş gibi ikilemleri hayatından çıkarmakla mükelleftir bana

göre; bütün bu zıtlaştırma ve ayrıştırmaları yapan bizim aklımız, düşünce

biçimimiz ve inançlarımızdır sadece.. İnsani sınırların ve günümüz kabullerinin

ötesine geçmiş bir "canlı varlık" hayata engin bakışı ile ufkunun derinliklerini

keşfedebilir.. Sonuçta bir şeyin iyi ya da kötü olduğuna, doğru ya da yanlış

olduğuna bütün evren adına kim karar verebilir ki.. 50-60 bin yıl önceki

insanların değerleri, doğruları, yanlışları emin olun bizimki gibi değildi, o

halde bu tarz yaşkalşımlar sadece dönemseldir. Kalıcı olan çağları, zamanları ve

güncellikleri aşan bir kavrayışa sahip olmaktır.. Akrep bu noktada toplumsal ve

çevresel kabullerin ötesine geçmek durumundadır. Örneğin bir deprem felaketi biz

insan çocukları için kötü olabilir ancak evrenin ve diğer canlıların düzeni

açısından da kötü olabileceğini kim "mutlak" bir doğru olarak iddia edebilir

ki.. Bu noktada Yay'ın geniş projeksiyona sahip ve herşeye daha üstten bakabilen

perspektifi ve kavrayışı ile Akrep'in "sır"rın ötesine geçiş tutkusu

bütünleşir..

 

Akrep'in asıl tutkusu hep saklı olana, gizlenene, derine

itilene karşıdır.. Ölüm bilinmeyen bir yer ise Akrep onun üzerine gider,

cinsellik sırlı kapıların ardına itilmişse Akrep o kapıları aralar ve ötesine

geçer, kendi içinde çözümsüz bir denklem varsa, Akrep onu mutlaka çözer,

tutkuyla, ihtirasla, arzuyla yüzleşir.. Etrafında olup biten herşey, onun

"bilinirlik" alanı içindedir.. Akrep'in bence dördüncü sayılabilecek deneyimi bu

alandaki farkındalığa ermesi ve onu da dönüştürüp, arzuların, çekişmelerin,

bireysel hesapların batağından çıkarmasıdır..

 

Sonuçta içindeki Akrep'i

çözmek, onunla tanışmak, kendini kabullenmek zor ve uğraştırıcı bir süreçtir..

Defalarca parçalanıp yeniden ayağa kalkmayı, kimileyin büyük acılara, güçlü

ihtiraslara dayanıklı olmayı gerektirir, ki bu da aslında, dönüşüm ve başkalaşım

sürecine girmiş bir Akrep'in potansiyelinde vardır.. Herkes doğum haritasındaki

Akrep'in etkisi ve etkilediği yaşam alanı itibarıyla, onu dönüştürerek, bilinç

alanına çıkararak bundan yararlanabilir..

 

Eyüp Hanoğlu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ölüm aslında dönüşümdür. Gündüzden geceye geçerken güneş ölmez, sabahleyin yeniden doğar. Biz de güneş gibi bize ölüm gibi görünen her süreçten sonra yeniden doğabiliriz. Akrep burcu insanı dünyaya bu işin ustalığını geliştirmek için gelmiştir. Ustalığını kendi karanlıklarında deneyimler ve orada kendi cevherlerine ulaşır.

Barış İlhan

 

scorpio-z08.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi öğrendim canım o soru ilk geldiğim günler için geçerliydi.2006 dan beri konu güncellenmemişti çünkü.Memnun oldum akrepler ;)

 

Haytımda sürekli bir dönüşüm ve küllerinden yeniden doğma mecburiyeti var.Akrep çok güçlü bir burç gerçekten...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akrep bütün burçlardan iyidir :devil: Bende memnun oldumda neden akrepleri arıyodun gnoxiste ?

 

Senelerden beri güncellenmediği için bu birincisi.

İkincisi de hemşeri gibi düşün :) seni anlama bakımından,ortak yön bakımından.Astrolojiyle de ilgileniyorum.Başka bir sebep yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...