Jump to content

Aslan Burcu


Guest Eftalya

Önerilen Mesajlar

58.jpg

ASLAN

24 Temmuz 23 Agustos TEMEL ÖZELLIKLER

 

Yönetici Yildiziniz: Günes (En üstün güç temsilcisi)

Grubunuz: Ates, pozitif

Burcunuzun cinsiyeti: Erkek

Üstün yeteneginiz: Plan kurma

Özelliginiz: Cömertlik Emeliniz: Yüksege ulasmak

Amaciniz: Çok seye kavusmak

Anahtar Sözcügünüz: Yaraticilik

Yenmeniz gereken huyunuz: Kendini begenmek

Ugurlu gününüz: Pazar

Ugurlu sayilariniz: 1, 4, 34, 653, 6743

Ugurlu tasiniz: Elmas, sari safir, sari pirlanta

Ugurlu renkleriniz: Koyu sari, altin sarisi, sari krizantem ve orkide

Ugurlu çicekleriniz: Kirmizi gül, sari krizantem ve orkide Ugurlu kokulariniz: Misk, portakal çiçegi ve gül

Hoslandiginiz müzik: Neseli ve oynak parçalar Olasi hastaliklariniz: Kalp ve kan dolasimi hastaliklari

Çok iyi anlastiginiz burçlar: Yay, Koç

Iyi anlastiginiz burçlar: Basak, Terazi, Ikizler, Yengeç

Kötü anlastiginiz burçlar: Akrep, Kova, Boga

Ne iyi ne kötü: Balik, Oglak

Basarili olacaginiz meslekler: Askerlik, doktorluk, kimyaci, disçi, güzellik uzmani, kara hava denizle ilgili isler Burcun ünlüleri: Ahu Tugba, Alexander Dumas, Alfred Hitchcock, Benito Mussolini, Bernard Shaw, Bill Clinton, Coco Chanel, Debussy, Dustin Hoffman, Fidel Castro, Gönül Yazar, Henry Ford, Madonna, Mata Hari, Napoleon Bonaparte, Neil Armstrong, Robert de Niro, Robert Redford, Ugur Mumcu

Aslan takım yıldızının kalbinde 29° Aslan'da bulunan Regel ya da Regulus vardır.

 

Bu burcun işareti, aslanın yelesini ve kuyruğunu gösterir, sembolik olarak "hayvanlar kralı"nın gücü, kükremesi, kraliyet davranışları Aslan tipi ile özdeşleştirilir. Hiyeroglif'te aslan, şiddet ve gazabın sembolü olarak kullanılmıştır.

 

Zodyak'ın beşinci sırasında yer alan Aslan, insan türünün evriminde ve kozmik konumunu elde etme macerasında beşinci aşamadır. Buradaki dominant motif, insanın yaratıcı yeteneğinin gelişmesidir. Aslan için yaratıcılık sadece duygusal bir ihtiyaç değil, aynı zamanda egonun kendini ifade etme yöntemidir. Bireyselliğin en belirgin ifadesi, Aslan'da aklın ve duygunun birleşimi olarak kendini gösterir. Aslan burcu bireylerinde ego kendine çıkış noktası, ifade biçimi bulamazsa, içe döner ve ben-merkezcil, tiranik bir karakterin doğmasına neden olur. Aslan bilinçli ya da bilinçdışı bir şekilde süregelen bir dikkati çekme ve kahraman olma arayışındadır. Doğuştan asil olan Aslan, her zaman en iyiyi yaptığı ve bildiği düşüncesinde olduğu için, çevreyle ilişkilerinde edineceği fırsatları ve kazançları kaçırma tehlikesini de yaşar. İmajinasyonu ve yaratıcılığı güçlü bir şekilde ortaya çıkan Aslan, genellikle teoride oluşanları hayata geçirmekte başarılıdır.

 

Aslan kendi planlamadığı, istemediği değişiklikler karşısında, en az diğer Sabit nitelikteki burçlar kadar direnç gösterir. Ama hedefe anında kilitlenen, gereken enerjiyi ve ruhu katmaktan çekinmeyen yapısıyla, genellikle amacına ulaşır. Bir Aslan'ı köşeye sıkıştırmak, ya da fikirlerini değiştirmesini beklemek kızgınlık, öfke krizlerine kapılmasından başka bir işe yaramaz. Aslan'ın egosu, yanlış olduğunu bilse bile, kendi yolundan dönmeyecek, kendi fikrinden caymayacak kadar kuvvetlidir. Hata yapabileceğini kabul etmeyi öğrenmek, Aslan'ın belki de en önemli hayati ihtiyacıdır. Bu vazgeçememe huyu bir bakıma insan ilişkilerinde sadakat ya da sabır olarak ortaya çıktığı için, bu yanıyla sevilen ve aranılan bir insan olur. Sembolü arslan gibi, O da kendi dünyasının kralıdır. Sıcak yaklaşımları, sevecenliği, dürüstlüğü suistimal edildiğinde ya da kişiliğine dokunulduğunda affetmesi belki de imkansızdır. Pek çok konuya ilgi duyan Aslan, konuşmaları başlatır, herkese söz hakkı verir, ama yine son sözü kendisi söylemek ister. Aslan'ın fiziksel reaksiyonları oldukça gelişkindir. Yaptığı şeyin pratik yanını ya da değerini ele almadan, duygusal olarak hangi aşamada bulunduğuna bakmadan ve mantık çerçevesinde değerlendirmeye sokmadan önce fiziksel eyleme geçmeyi, hareket etmeyi tercih eder. Aslan riski ve dikkat çekmeyi sevdiği için, pek çok insanın başarılı olamayacağını düşündüğü konularda girişim yaparak tatmin olur. Abartmaya ve aşırı reaksiyonlara yatkınlığı, hayatı bir tiyatro sahnesindeymiş gibi yaşamasına, oyunu sevmesine nedendir. Zaman zaman kendi yarattığı krizlerin içinde olmak, sonra kendi kendine çözüm yaratmak Aslan'ın gündelik hayatının kaçınılmaz rutinidir.

 

Sistemin merkezinde bulunan, egoyu ve yaratıcılığı sembolize eden Güneş, Aslan burcunun da yöneticisidir. Güneş'in etkisiyle Aslan yaşama ve hayatın zevklerine derin bir aşkla bağlıdır. Babacan bir tavrı olan Aslan, hemen her konuda, her zaman insanlara yardım etmekten manevi tatmin elde eder. Bonkörlük, sevecenlik, sıcaklık ve samimiyet Aslan karakterinin ayrılmaz parçalarıdır.

 

Güneş gibi parlayan kişiliği ile Aslan, toplumda, yakın çevresinde sevilen ve kimi zaman da kıskançlık odağı haline gelebilen bir insandır. Sıkıntılarını, dertlerini paylaşmayı sevmeyen Aslan, bu gibi durumlarda zayıf yanını gözlerden uzak tutmak için kendi mahremiyetine çekilmeyi tercih eder. Eğlenceyi, lüksü, debdebeyi seven yapısıyla kimi zaman tembellik etmekten de çok hoşlanır.

 

Ateş grubu ve Sabit nitelikteki Aslan Zodyak'ta beşinci sıradadır. Yaşama şevki, canlılık ve sıcakkanlılık Aslan karakterinin anahtar sözcükleridir. Sisteminin merkezindeki Güneş gibi, Aslan burcu da, öncelikle bedenin merkezi olarak kabul edilen kalp ile bağlantılıdır.Omurilik ve özellikle omuriliğin dorsal bölgesi, kalbi besleyen koroner sistemler de Aslan burcunun hakimiyet alanındadır.Aslanların, en sık rastlanan fiziksel rahatsızlıkları kalp hastalıklarının çeşitli biçimlerinde görülebilir. Aslan'ın çeşitli kardiyak problemlere ve omurga rahatsızlıklarına özellikle dikkat etmesi gereklidir

 

Sevecen, sıcak ve samimi Aslan aşk oyunlarında tam bir ustadır. Sevdiğini göstermekten, cinsel boyuttaki istekliliğini sergilemekten hiç çekinmez, ama her zaman iplerin kendi elinde olmasından yanadır. Enerjik doğası gereği, cinsellik hayatın temel taşlarından birisidir. Güneş'in yönettiği Aslan burcu bireyleri, cinsel olarak da son derece çekici, karizmatik bir yapıya sahiptir.

 

Aslan komplimanları ve takdir edilmeyi sever. Bir Aslan'ı kazanmak için en uygun yöntem O'nun üstün yanlarını yine O'na anlatmaktır. Yüzeyde görünen bu gururlu kişiliğin altında, oldukça hassas ve kolayca etkilenebilir bir yapı vardır. Dolayısıyla, Aslan'ın egosunu beslemek, beğeniyi, takdirleri, duyguları açıkça dışa vurmak, birlikteliğin başlangıcının kolaylaşmasına yardım eder.

 

İlk buluşmada Aslan'ın güvenini ve beğenisi kazanmak için, mutlaka her şeyin en iyisi ve güzeli olmasına dikkat etmek gereklidir. En iyiye layık olduğunu düşünen Aslan, sıradan hiç bir şeyle mutlu olamaz. Entellektüel konularda tartışmalara girebilen, zeki, yaratıcı insanlar Aslan'ı etkiler. Ama Aslan'ın fikirlerini paylaşmaktan hoşlandığını ancak kolayca kendi fikirlerinden vazgeçmeyeceğini de hep hatırlamak gerekir.

 

Aslan liderlik rolünü üstlenmeyi sever. Yoğun ve heyecanlı bir ilişki için ideal bir eştir. Sadakate önem verdiği için, kıskanç ve tamamıyla sahip olmak isteyen bir tavrı da vardır. Gerçek bir Aslan ilişkide sadık kalır ama, her zaman yeni maceralar arayışı için özgürlüğe de ihtiyacı vardır.

 

Aslan bonkörlüğü, yaratıcılığı ve sosyalliği ile karşı cinse çok çekici gelir. Fakat O'nun ormanlar kralı olduğunu ve hakimiyet kurmak isteyeceğini asla unutmamak gereklidir. Gereken şartlar sağlandığında, partneri için her şeyi yapabilen, sevgisini göstermekten çekinmeyen, sadık bir eşle bir ömür boyu mutlu bir yaşam sürmek çok keyiflidir

 

Bonkör, lüksü seven, gösterişten hoşlanan Aslan için para biriktirmek neredeyse imkansız gibidir. Ancak gücü çok seven Aslan, parayı da bir güç aracı olarak algıladığı için, mümkün olduğunca standardını korumaya gayret eder. Tüm ihtiyacı olanlara ayrım yapmadan yardım etmesine rağmen, kendi muhtaç durumda olmaktan nefret eder. Bu durumdaki Aslan'ın en yakınlarından bile yardım istemesi neredeyse hayatını kaybetmekle eşdeğerdir. Onurunu ve gücünü her şeyin önünde tutan Aslan, risk almayı da sever ve doğal görür. Dolayısıyla kumar ya da talih oyunları finansal pozisyonunu sarsan en büyük dezavantajları olarak sıralanabilir.

 

Çocuklarına karşı çok dayanıksız olan Aslan, maddi olarak da elinde ne varsa kullanarak, onların istediğini yapmaya çalışır. Kendisiyle birlikte olan insanların, her zaman ve şartta en iyiye layık olduğunu düşündüğü için, bu şekilde hareket eder. Bu maddi olanakların bulunmadığı zamanlarda bile, durumu karşısındakilere hissettirmemekle başlayan bir özelliktir. Dolayısıyla Aslan'ın ailesi kötü durumları en son öğrenir ve büyük şoklar yaşar. Arkadaşlarıyla birlikteyken, kimsenin elini cebine sokmasına izin vermeyen Aslan, zaman zaman finansal olarak da suistimal edildiğinin farkına geç varabilir. Saygı görmek ve takdir edilmek ihtiyacı yoğun olduğu için, parasızken kendini zavallı ve güçsüz hissederek, toplumsal paylaşımlara girmekten sakınacaktır.

 

Doğal bir risk sever olan Aslan borsada ve diğer spekülatif alanlarda başarılıdır. Ancak, özellikle başarılı adımlardan sonra aşırı riskleri almaktan hiç çekinmemesi, kenara çekilmeyi bilmemesi, uçurumun kenarını görmesine de neden olur. Emlak borsası, altın borsası da Aslan'ın başarılı olabileceği alanlardır. Bunun dışında değerli taşlar ve madenlerle yatırım yapmak da Aslan için uygun bir seçim olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslan Burcu Kadını

http://img20.imageshack.us/img20/1915/leons.jpg

Aslan burcu kadınlarının en belirgin özelliği erkeklerinin dikkatine önem vermemesidir. Eğer sevgisini kazanmak istiyorsanız birçok rekabeti kazanmaya hazır durumda büyük ihtimalle daha çok kendi dikkatlerini üstüne çekmeye çalışacaktır. Her zaman grup lideri olacaktır ve diğerleri onu bu şekilde kabul etmek zorunda kalacaktır. Bir aslan kadınının karakteristik özellikleri yaşam doluluk, beceriklilik, zariflik, güzellik ve bedensel hazlara eğilimleridir. Tüm bu özelliklerini sevecek, saygı duyacak ve özen gösterecek birisi için tektir fakat partneri olarak size aşırı saygı duymasını veya taparcasına sevmesini beklemeyin.

Hiçbir zaman elde edilebilir türden olmayıp, daha çok soğukkanlı bir ölçüde algılanmalıdır. Büsbütün bir erkek olmanızı ummak koşuluyla eksiksiz bir kadındır. Eğer bir aslan kadını ile nazik veya cana yakın bir şekilde karşı karşıya kalırsanız dahi diğer her kadın gibi tutkulu olacağından kandırılmamaya dikkat edin. Eğer ona bir hediye vermeyi düşünüyorsanız, normların üstünde birşey olmasına ve her hazzına karşılık gelebilecek birşey olmasına dikkat edin. Eğer sevgisini kazanmak istiyorsanız hediyeyi verirken lütfen dürüstçe kuşanın ve ona tüm içtenliğinizi, nezaketinizi ve iltifatınızı itiraf edin.

Ona kur yaparken tarz ve stil ayırt edeceğini unutmayın. Beraber bir film izledikten sonra bir yemek ısmarlamayı düşünüyorsanız dahi. Çünkü kendisi asla paradan sonra gelmeyecektir fakat eski püskü veyahutta ucube mekanlar onlar için oldukça rahat gelecektir. Dönüşte muhakkak sizlere vitrinden pahalı eşyaları ve hediyeleri gösterecektir. Bir aslan olasılıkla çoğu zaman kibirle veya gururla öne çıkar ama bu çoğu özelliği temel esaslarıdır. Hiçbir zaman kendisine normların üstünde düşünmeye yardım edemez ve bu yüzden normal olmadığını söylemeyin.

Ona kapılarınızı açacaksınız sıcakkanlı ve dürüst. Bir aslan kadını dünya üzerindeki en nazik türden kabul edilebileceği gibi her zaman sevilir, saygı duyulur ve değer verilir. Çocuklarının ihtiyaçlarına da her zaman özen gösterecektir. Aslan her zaman zeka, güçlülük, nükte ve yetenekliliğin feminin karışımlarıdır. Tüm bunlar onu karşıkonulmaz kılan özelliğidir. Size en ufak oyunları oynasa dahi ona birşeyler yapmaya yöneltmenin en iyi yolu onu övmektir. Sakın evlilikten önce bir kariyer edinmesine engel olmayın.

Aslan kadını karşı cins tarafında çoğu zaman populerdir. Ve erkeklerin dikkatlerini çekmek hoşlarına gider. Bu sebeple çoğu zamanınız kıskançlık içinde geçebilir. Hatırlayın tüm bunlar onun yeterince iyi olduğunun bir garantisini verir. ama sürekli sizinle bir sevgi ilişkisi içinde bulunacaktır. Bir aslan kızı ile zor bir dengeyi devam ettirmek zorundasınız. Sizi kontrol etmesine izin vermeyin. Ama asla onu elde etmiş gibi de gözükmeyin. Tüm bunlarla başa çıkabiliyorsanız bu kadının tüm diğer erkeklerin rüyası olabilecek sevgisini kazanmış olacaksınız!

kaynak

http://www.iloveindia.com/astrology

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanıdığım aslanlara göre konuşursam ;

Önceliği kendidir bu kişilerin. Dostuna iyi dosttur, düşmanına zehirdir. Sevikleri insanlari haklı haksız savunurlar.Arkadaş grubu içinde bi adım önde olmak ister, liderlik özelliği nedeniyle. Dünya sadece kendi etrafında döner. Fakat eğlenceli insanlardır. Eğer kalbinde yerinizi aldıysanız, olumsuz davranışlarına etki edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslan burcu Zodyak'ta egosal ihtiyaçların doyurulmasını temsil eder. Eğer bu konumda bir gezegen yoksa egonun doyurulması sağlıklı yollardan olacaktır ve eğer varsa Yay ile Koç burcundaki gezegenlerin yapacağı sağlıklı açılarla egonun doyurulması olabilecek en iyi yollardan yapılacaktır. Kova'da konum alan gezegenler açıkça egonun ihmal edildiğini, egonun tatmin edilmesi gerektiğini gösterirken Aslan burcuna kare açı yapan iki burç, Akrep ve Boğa, egosal ihtiyaçların başka kanallardan doyurulduğunu gösterir.

 

Yükselen Aslan, kişinin sürekli olarak drama ile insanları etrafına topladığını gösterir. Güzel değillerdir fakat gösteriye hazır tiplerdir. Her yerde insanların duygusal yönlerini tetikleyerek insanların arzuladığı şeylerin kendisinde olduğunu göstermeye çalışır. Bu yüzden pek çoğu aranılan tiplerdir.

 

Aslan'da başlayan egosal ihtiyaçların doyurulması ve gösterişçilik Oğlak'ta en mükemmel anlamına kavuşur. (Oğlak Aslan'ın 6. evindedir. Koç - Benliğin ilkel boyutu, Başak - Benliğin en mükemmel anlamına kavuşması) Aslan ilkelce bir şekilde kendi egosunu doyurmak isterken (Dikkat çekme, dramaya başvurma) Oğlak olabilecek en mükemmel şekilde ego tatminine gider. (Aslan tiyatro oyuncusu ise Oğlak toplumsal bir idoldür.)

 

Merak edenlere: Lethal'in Aslan'da herhangi bir gezegeni yok. Ama o gelmiş geçmiş en muhteşem insan. :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...