Jump to content

Koç Burcu


Guest Eftalya

Önerilen Mesajlar

54.jpg

KOÇ

21 Mart 20 Nisan TEMEL ÖZELLİKLER

 

Yönetici Yildiziniz: Mars (Çekicilik, savas ve seks temsilcisi)

Grubunuz: Ates, pozitif

Burcunuzun cinsiyeti: Erkek

Üstün yeteneginiz: Canlilik ve hareket

Özelliginiz: Yeni girisimler, cesaret ve atilganlik

Emeliniz: Öncülük, liderlik, yol göstericilik

Amaciniz: Basari ve zafer

Yenmeniz gereken huyunuz: Sabirsizlik

Ugurlu gününüz: Sali

Ugurlu sayilariniz: 6, 9, 15, 343, 2618

Ugurlu tasiniz: Pirlanta

Ugurlu renkleriniz: Kan kirmizisi, nar çiçegi

Ugurlu çicekleriniz: Lale, papatya

Ugurlu kokulariniz: Manolya, lavanta, itir

Hoslandiginiz müzik: Hizli tempolu parçalar ve marslar

Olasi hastaliklariniz: Bas ve böbrek hastaliklari, yaniklar

Çok iyi anlastiginiz burçlar: Aslan, Yay

Iyi anlastiginiz burçlar: Boga, Ikizler, Kova, Balik

Kötü anlastiginiz burçlar: Yengeç, Terazi, Oglak

Ne iyi ne kötü: Basak, Akrep

Basarili olacaginiz meslekler: Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, isletemecilik, komutanlik, kimyaci, operatör, demir ve çelik isleri, makine, mizah ve fikra yazarligi, elestirmenlik, ressamlik, müzik, artist, konfeksiyonculuk, parfüm isleri

Burcun ünlüleri: Charlie Chaplin, Descartes, Dr. Yildirim Aktuna, Fatih Sultan Mehmet, Johann Sebastian Bach, Marlon Brando, Nese Karaböcek, Ömer Serif, Tenesse Williams, Sakip Sabanci, Vincent Van Gogh, Yüksel Uzel,

 

Aktif, ateşli Mars'ın yönettiği Koç öncü bir ruha sahiptir ve enerjik yapısıyla hiç bir deneyimi kaçırmaz. Son derece hevesli, iyimser ve arkaş canslısı doğasıyla, günlük yaşamda diğer insanları da harekete geçiren bir enerji kaynağı gibidir Koç. Süregelen bir fiziksel aktivasyon halinde olması, fazla gelen enerjilerinin boşalmasına böylelikle entellektüel anlamda da daha üretken olabilmesine yardımcıdır. Pek çok insanın başlamaktan çekineceği projelerin altına girmekten enerjik Koç hiç çekinmez. Ama genellikle pek çok tamamlanamayan projenin başlangıcında da yine Koç vardır. Kolaylıkla dikkatinin dağılması, ilgisini yitirmesi, detaylara dayanamaması girişimlerin sonunun gelememesindeki en büyük etkendir. Her ne kadar yoğun fiziksel enerji Koç burcuyla bağdaştırılsa da; Koç kendisine uyum sağlayabilecek arkadaşlar ya da kendini destkeleyecek bir partner bulamadığı zaman, motivasyon kaybeder. Fiziksel aktiviteden uzak kalmak, üretkenliğinin düşmesine, depresif bir ruh haline girmesine ve kilo almasına neden olabilir.

 

İhtiraslı doğaları, etraflarındaki insanları harekete geçirmelerine, beraberlerinde sürüklemelerine neden olur. Ancak karşı taraftan ilgi görmedikleri durumlarda, kızgınlık duymaları ya da ilgilerini tamamen kaybetmeleri de mümkündür. Savaş ve mücadeleyi sembolize eden Koç burcunun bireyleri, o kadar aceleci ve sabırsızdırlar ki, girdikleri savaşta zaman zaman gerekli donanımı sağlamak gereğini gözardı edebilirler. Çok çabuk kızmalarına ve öfkelenmelerine rağmen, kin tutmayı hiç beceremezler. Kızgınlıkları ve öfkeleri saman alevi gibidir, parlar ve anında yok olur. Bu Koç insanlarının en önemli olumlu özelliklerinden biridir. Böylelikle insan ilişkilerinde yaşadıkları sorunların uzamasını doğal bir şekilde önlemiş olurlar.

 

Koç kendi ve hayatı üstüne kumar oynayacak kadar riski sever. Girişimci bir ruhu olduğu için yeni yatırımlar yapmak, riskli yollardan para kazanmak, ruhsal olarak tatmin olmasına ve özgüvenini geliştirmesine yardım eder. Ufak da olsa, kendi işinin başında olmak, patron konumunda bulunmak, özgürlüğünü korumasına ve hareket etmek ihtiyacını tatmin edebilmesine izin verdiği için, iş yaşamında motivasyon unsurudur.

 

Birikim yapmak bir Koç için oldukça zordur. Sürekli yenilik arayışında olması, yeni fikirlere açıklığı, harcamaların çeşitlenmesine ve büyümesine neden olur. Koç'un erken yaşlardan itibaren, geleceğini kontrol ve güvenlik altına alabileceği bir yatırım planını uygulamaya sokması temel gereksinimidir. Koç'un enerji fazlası, girişimlerinde, başlangıçlarında kimi zaman negatif etkiler de yaratır. Süregelen arayış, daha iyisine duyulan özlem, projelerin yarım kalmasına, bitirmeden ve bir yenisinin başlamasına neden olur. Bu da finansal anlamda kayıpların yaşanmasında önemli bir etkendir. Koç dürtüsel davranmadığı zaman, boş yere para harcamaz. Ancak kimi zaman gözünün karalığı finansal konularda da kendini gösterir. Mesela kırmızı bir spor araba, dayanılmaz bir para harcama nedeni olabilir.

 

Finansal zorlamalar ne derecede olursa olsun, Koç eğer kendi patronu olmak konusunda kararlıysa bu planını muhakkak uygulamaya sokmak için elinden geleni yapacaktır. Materyalistik bir yapısı olmayan Koç, amaçlarına ulaşmak doğrultusunda gereken ödünleri vermekte ve fedakarlıkları yapmakta kararlı davranmaya eğilimlidir. Başarı her zaman ilk denemede yakalanmasa da Koç, motivasyonunu yenileyerek, tekrardan yola koyulmakta gecikmez. Ancak ben-merkezcil bir yapısı olduğu için, zaman zaman hedefe kilitlenmeleri, diğer sorumluluklarını, mali yükümlülüklerini gözardı edebilmesine, dolayısıyla birlikte yaşadığı insanları da zor durumlarda bırakmasına neden olabilir. Gözükaralığı, ailenin ve sorumluluğunda olan diğer insanların güvenliğini de tehlikeye atmasına neden olabilir. Rekabete yatkın doğası, başarı yolundaki engelleri kolaylıkla savuşturmasına ve enerjisini baştan sona koruyabilmesine yardımcıdır

 

Hedeften vazgeçmeme hali, inat zaman zaman saldırganlık şeklinde de kendini gösterebilir. Lider konumunda olmayı sevmesi, inisiyatif kullanmaktan çekinmemesi, kendi bildiklerinden ödün vermek istememesi insan ilişkilerinde yaşadığı problemlerin temel kaynağıdır.

 

Koç yaşamda deneyimlediği her şeye fiziksel olarak da reaksiyon vermek alışkanlığındadır. Başka bir deyişle, yaptıkları şeyin değerini ölçmeden, gerçek duygularını ayrımsamadan, mantık çerçevesinde değerlendirmeden önce, bir alevlenir, sonra sakinleşip, gerekli soruları sormaya, araştırma yapmaya başlar.

 

Koç burcu insanları yaşamda ve iş hayatında rekabeti ve oyun oynamayı severler. Kaybetmekten nefret ettikleri için, genelde kazanan olmak yolundadırlar. Rekabete girdiklerinde tam gaz ileri atılırlar.

Koç liderlik özelliği taşıdığından mesleğinde ilerlemek, üst seviyelere ulaşmak için elinden geleni yapar. Alt pozisyonlarda da kendisine verilen inisiyatifi sonuna kadar kullanmaktan, hatta kimi zaman kuralları değiştirmekten hiç çekinmez. Ateş elemetinden olan Koç, her an mücadeleye hazırdır.

Diplomasiden uzak ve ben-merkezcil bir yapısı olmasına rağmen, Koç etrafındaki insanların motivasyonlarıyla ve performanslarıyla da yakından ilgilenir. Herkesi harekete geçirebilmek için elinden geleni yapar.

 

Macerayı ve hareketi seven Koç için, rutin işler, uzun toplantılar oldukça sıkıcıdır. Önündeki projeye "hemen" başlamak, ve diğerine "hemen" geçmek için sabırsızlanır. Çok uzun yıllar çalışmaya eğilimi olan Koç, emekliliğini çok geç ister ve yeni projelerde, girişimlerde kuralları kendi koyarak, ilgisini canlı tutar.

 

Koç'un ofisi başarı belgelerini, kupalarını ve şiltlerini sergilediği bir müze gibidir. Sporculuk, askerlik, cerrahlık, spor eğitmenliği, brokerlık, polislik, mühendislik, diş doktorluğu, ve kasaplık Koç için en uygun mesleklerdir. Ancak hangi sektörde olursa olsun, Koç doğal girişim yeteneği ve liderlik özellikleri ile yöneticilik basamaklarına kolayca erişir.

 

Koçlar başlangıç yapmakta, girişimde çok başarılı oldukları için, seksde de oldukça atılgan bir yapıya sahiptirler. Genellikle ben-merkezcil bir yapıya sahip olan Koç'un cinsel beraberlikte aldığı kadar vermeyi öğrenmesi temel gereksinimlerinden birisidir.

 

Koç komplimanları, özgür ve canlı insanları sever. Dışadönük ve aktifdir. Bir Koç ile beraber olmak için, enerji ve aşk heyecanı ile dolu olduğu gözönünde tutarak, O'nunla birlikte geç saatlere kadar uykusuz kalmayı göze almak gerekir.

 

Entellektüel kapasitesi de son derece gelişkin olan Koç'un dikkatini bu alanlardaki farklılıklar çeker. Atak ve ihtiraslı bir yapısı vardır. Ayrıca Koç aşkta kıskanç olabileceği için, tamamen olmasa bile, partnerinin vaktinin büyük bir kısmını kendisine ayırmasını ister.

 

Koç kendinden bir şeyler istenmesinden, birlikte olduğu insana rehberlik etmekten, yön göstermekten ve akıl vermekten hoşlanır. Genellikle tavsiyeleri ve fikirleri son derece açık, hiç şüpheye yer bırakmayan bir tarzdadır. Oldukça dürüst ve açık kalpli olduğu için, duygularını, fikirlerini eşiyle rahatlıkla ve samimiyetle paylaşır.

 

Bir Koç ile ilişkiyi bitirmek için en iyi yol O'na emirler vermeye ve domine etmeye çalışmaktır. Özellikle aşkta bu tür yaklaşımlardan Koç nefret eder. İkili ilişkilerde emir veren bir tarz, Koç'un bu istekleri yerine getirmek bir yana, karşısındakini dinlemesini bile engeller. Bağımsız bir ruh olan Koçlar aslında oldukça güvenilir, sevince sadık kalabilen ve heyecan veren eşlerdir.

 

Ateş grubu ve Öncü Koç, Zodyak kuşağındaki ilk burç olması nedeniyle çevreyle çok büyük bir etkileşim içindedir. Yoğun bir özgüven ve enerji, bedensel ve ruhsal karakterinin anahtar sözcükleridir. Koç, Zodyak'ta başlangıcı sembolize ettiği gibi, anatomik olarak da vücutta kafayı, beyni, kafatasını ve yüzü yönetir (burun kemikleri hariç).

 

Koç çok çabuk sinirlenmeye ve parlamaya yatkındır. Bu özelliği sinir sisteminin yıpranmasına neden olabilir. Ateşlenmeler, kazalar ve döküntülü hastalıklar en ön sırada gelen rahatsızlıklarıdır. Ergenlik sivilceleri 30 yaşını geçtikten sonra bile kendini göstermeye devam edebilir. Sebepsiz başağrıları, migren de Koçlarda sık rastlanır.

 

Telaşeli ve aceleci yapısı, her zaman dikkatsizlik yüzünden, küçük kazalara ve kanamalara da yol açar. Özellikle baş bölgesini dikkatle korumak gereklidir. Yazın sıcak günlerinde de mutlaka kendini Güneş'ten koruması tavsiye edilir. Çünkü Koç diğer burçlara oranla, Güneş'ten etkilenmeye daha eğilimlidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim gibi bir ikizleri(her ikizler değil) tüfeyleyebilen harika enerjik bir atmosfer ile doldurmayı başaran harika bir burç koç burcu benim için. öncü grup olduğundan genelde ateş elementinin kontrolü en fazla bu burçtadır diğer yay ve aslana göre.. tabi aslanı kükretmemek suretiyle :p

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

her ne kadar tropikal astroloji geçerli olmasa da objektif olarak değerlendirildiğinde yukarda yazılan koç burcu nitelikleri hemen her insanın sahip olması gereken çok önemli nitelikler o yüzden koç burcu insanları bu özellikleri taşıdıklarına inanıyorlarsa kendilerini çok şanslı hissetmeliler. astrolojide en olumlu nitelikler ateş ve hava grubu burçlarına atfediliyor zaten. topraklar da iyidir. sadece su grubu burçlar biraz defavorize.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Romans(aşk seruveni) hiçbir koç kadınının onsuz yapamadığı birşeydir. Onsuz yapamadığı gibi hayatında bir erkek olmadan yaşaması da onun için kabul edilebilir birşey değildir. Kalbinde her zaman muson yağmurları gibi aşk macerasını düşünecek özel birine yönelik arsuzu olacaktır. Bunun için gerçek birisine ihtiyaç duymaz. Koç kadını bir erkeğin yardımına ihtiyaç duymadan kendisi için herşeyi yapabilecek güçtedir. En önemli karakteristik özelliği

kendine olan tam güvenidir.

Birşeyi yapmada veya yaptırmada çoğu kez lider veya öncü durumundadır. Özgürlüğü bir erkeğin egosu ile beslendiğinde iyiye gitmeyecektir. Her nasılsa koç kızı sevgilisinden ya da kocasından bir çocuk istemeyecektir. Bir sevgili ararken onu sürekli kovalayan birisini gözetmez. Ona kur yapmanın en iyi yöntemlerinden biri onun merakını uyandıracak kurnazca imalar yöneltmektir. Onun cazibesine karşı koyabileceğiniz izlenimleri bırakmalısınız ve böylelikle arzu edilen biri olduğunu kanıtlamak üzere sizi sıkıştıracaktır. Koç kadınları erkeklerin dikkatine çok fazla önem vermemelidir.

Her zaman tonlarcasını elde edebilecekleri gibi, içerde her zaman sahip olamadıkları tek bir taneyi bekliyor olurlar. Yanlız başına en zor koşullarda bile yaşamına devam edebilir ve en korkunç trajedilerden sonra bile herşeye geri dönebilir. Bir kadın rolünü mükemmel şekilde oynayabildiği gibi bir erkeğin yapabildiği birçok şeyi de yapabilir. Eğer onun agresif uslubunu kontrol altına alabilirseniz, daha sonra tamamen optimist ve ruh halinizi yukarıya yönlendirecek bağlılık değerlerine sahip bir kadın ile karşı karşıya kalacaksınız.

Bir koç kadını hiçbir zaman pohpohlanmakdan hoşlanmaz. Ona iltifat ederken bile açık yürekli olmalısınız. Çok fazla nezaket veya çok yakınlık onu uzaklaştıracaktır. Fakat yinede sizinde çok fazla bağımsız olmanızı istemez. Aşk macerasını canlı tutacak hassas dengeyi korumalısınız. Bir kez size bağlandığında duygusal ve sadık olacaktır. Bir koç kızına hükmetmeye çalışmayın aynı zamanda hükmetmesine izin vermeyin. Çok uç noktalarda olsa dahi sizi tolere edemeyebilir. Ona sizden gurur duymasını gerektirecek sebepleri sunmalı, aynı zamanda onun yeteneğini de yüceltmelisiniz. Beklentileri her zaman normların üstündedir ama dönüşünde iki katını verecektir.

Onunla beraberken tonlarca kıskançlık sebebi yaratabilirsiniz. Ama şüphelendiğinizi belli ettiğiniz takdirde incinecektir. Sahiplenici olduğu gibi sahiplenilmekten hoşlanmaz. Kendi özgürlüğünü ve sizin tüm güveninizi ister. Aynı anda iki kişiyle birlikte ilişki kurabilir. ve yürümeyenini ilk etapta terkedecektir. Uç noktalarda tutkuludur ve daima sürecek ilişkilere inanır. Bu yüzden çoğu kez hayal kırıklığına uğrayabileceğini tahmin edin. Sizinle asla aldatma gibi oyunları oynamaz. Bir koç kızı eğer sıradan, masum ve çok duygusal değilse hiçbirşeydir.

Evlilik gibi durumlardan sonra bile kariyerine yönelik tonlarca şans onun için devam edecektir. Mucizelere inanır ve bunlardan hoşlanır. Fakat çoğu koç gibi hatalarından ders çıkarmaz ve aynı deliğe tekrar düşeceğini asla öğrenemez. Onun dürtülü, atılgan ve hükmedici olduğunu düşünün ve sizinle birlikteyken dünyanın tamamına karşı olacak güçte olabileceğiniz güveni hissedin.

 

http://www.iloveindia.com/astrology

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

burcum koç yükselenim de koç ve hepsini taşıyorum (kötü özellikleri de maalesef) tek taşımadığım spor yapma eğilimi :D ve üzüldüğümde kin tutup bunu intikam şeklinde, karşıdakini de benim üzüldüğüm kadar üzmek şeklinde gösteriyorum maalesef kötü bir huy ama o an bunu pek düşünmüyorum her zamanki koçların ateş ettikten sonra nişan alma eğilimleri işte :/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2013 YILINDA

EĞİTİM ALANINDA

ŞANSI YAKALAYACAK

AİLENİZİN DESTEĞİNİ ALACAK

ORTAK PAYLAŞIMLARDA ZORLANACAKSINIZ

 

2013 yılında

Uğurlu sayınız: 6, 9, 15, 33, 51

Uğurlu taşınız: Pırlanta, elmas, beyaz ve kırmızı necef, lal

Uğurlu kokunuz: Manolya, sardunya, ıtır, keskin kokular

Uğurlu renginiz: Ateş kırmızısı, yeşil, mavi ve sarı

Giymemeniz gereken renkler: Siyah, bordo

 

ŞANSLI OLDUĞUNUZ ALANLAR

2013 yılında enerjiniz eğitim alanına, yakın çevre ilişkilerine ve özel yaşamınıza yoğunlaşmış durumda. Yılın ilk yarısında İkizler burcunda hareket eden Jüpiter yakın çevrenizin desteğini almanızı kolaylaştırıyor ve size yeni eğitim olanakları sunuyor. Bu etki altında yakın çevrenizde bulunanlar ile yapacağınız işbirliğinden çok şey kazanabilir ve iletişim gerektiren işlerde başarılı olabilirsiniz. Ticari amaçlı kısa yolculuklar yapabilir ve kendinizi yenileyebileceğiniz olanaklardan yararlanabilirsiniz. Şansı ve çıkış yolunu etrafınızla kuracağınız ilişkilerde, iletişim gerektiren işlerde ve eğitim alanında aramalısınız. Yılın ikinci yarısında Yengeç burcunda hareketini sürdürecek olan Jüpiter’in etkisi ile ev ve aile ile ilgili mutluluk verici gelişmeler yaşayabilir ve işinizi genişletme olanağı bulabilirsiniz. Yeni bir ev sahibi olabilir, daha rahat edeceğiniz bir yere taşınabilir ya da eviniz için istediklerinizi alabilirsiniz. Mutlu olacağınız bir evlilik yapabilir ve işinizde güven artırıcı adımlar atabilirsiniz. Geçmişinizi ve çocukluğunuzla ilgili konuları bilinçli bir şekilde gözden geçirerek geleceğe yönelik yeni kararlar alabilir ve ailenizle dayanışma içinde olabilirsiniz. Burcunuzda hareket eden Uranüs’ün etkisi ile kendinizi yenileme olanağı bulabilir ve farklı heyecanlar peşinde koşabilirsiniz.

Kısacası 2013 yılını bugüne kadar yaşadıklarınızı ve deneyimlerinizi belirli bir çerçeve içinde gözden geçirerek yeni bir yaşam felsefesi oluşturacağınız, özel yaşamınızda ise köklü değişikliklere gideceğiniz bir yıl olarak düşünebilirsiniz.

 

ZORLANACAĞINIZ ALANLAR

2013 yılında Akrep burcunda ilerleyen Satürn’ün etkisiyle hisseli paralar, ortak kazançlar, miras ve sigorta işlemleri, alacak – borç ilişkileri ile ilgili sorunlar ortaya çıkabilir. Bu etki altında parasal konularda engellere takılabilir ve bir şeylere sahip olmaya çalışırken ağır yükler altında ezilebilirsiniz. Başkalarının desteğini almakta zorlanabilir, ödemeler ve ortak paylaşımlar konusunda sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Kendi olanaklarınıza daha çok güvenmek ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmak durumundasınız. Bu yıl birikimlerinizi iyi korumalı, borçlanma ve kredi kullanımı konusunda dikkatli olmalı, sonu belli olmayan yatırımlardan ise uzak durmalısınız. Plüton 1. on günlük dönemde doğanları işte yeni koşulları ortaya çıkararak zorlarken, Balık burcuna geçen Neptün’ün etkisiyle hayal dünyasında gezinebilir ve gerçekler ile aralarındaki bağı koparabilirler. Daha gerçekçi olmalılar.

 

MARS

Yıldızınız cazibe ve savaş yıldızı Mars 2012 yılında burçlar kuşağında hareket ederken sizde etkisini farklı alanlarda hissedeceksiniz.

2 Şubat’a kadar olan dönemde Kova burcunda hareket eden Mars’ın etkisiyle bulunduğunuz ortamlarda öne çıkabilir ve mesleki projelerinize hız verebilirsiniz. Katıldığınız toplantılarda konuşulanlara dikkat etmeli ve ilişki içinde olduğunuz kişileri iyi incelemelisiniz. Ortak işlerde ise daha dikkatli olmalı ve kendi çıkarlarınızı iyi korumalısınız. Farkında olmadan zararınıza olan projelerin ve ilişkilerin içine çekilebilirsiniz. Ortak çalışmalarda pürüzler ile karşılaşabilir ve daha çok sorumluluk alabilirsiniz.

2 Şubat – 12 Mart arası Balık burcunda hareket eden Mars gizli düşmanlıkları açığa çıkarabilir ve engelleyici faktörler oluşturabilir. Bu etki altında yaşanan belirsizlikler ve içsel sıkıntılar yıpratıcı olacaktır. Adımlarınızı dikkatli atmalı, harekete geçmeden önce iyi düşünmeli ve ruhsal sağlığınıza özen göstermelisiniz. İlişki içinde olduğunuz kişilere dikkat etmeli, hiçbir şeyi aceleye getirmemeli ve moralinizi yüksek tutmalısınız. Her şey sizin düşündüğünüz gibi olmayabilir. Sıkıntının geçici olduğunu bilmeli, olayları zamanın akışına bırakmalı ve şansınızı fazla zorlamamalısınız.

12 Mart – 20 Nisan arası burcunuzda hareket eden yıldızınız Mars enerjinizi ve çekiciliğinizi artırıyor. Aldığınız kozmik etki ile çok iş başarabilir ve yeni girişim fırsatları yakalayabilirsiniz. Mars ile Uranüs’ün birleşim oluşturacağı 23 Mart civarında aceleci ve agresif davranışlar zarar verici olabilir. Etkisini hafifletmek için daha önlemci olmalı, ani hareketlerde bulunmamalı ve oluşan fazla enerjiyi sportif aktivite ve yürüyüşler ile atarak rahatlamalısınız. Yani enerji sizi kullanmadan siz onu kullanmalısınız.

20 Nisan – 31 Mayıs arası Boğa burcunda hareket eden Mars harcamalarınızda artışa ve para konusunda sıkıntı verici durumlara neden olabilir. Beklenmedik aksilikler ve kontrol dışı parasal kayıplar söz konusu… Her şeyin hesabını iyi yapmalı ve alışveriş yaparken dikkatli olmalısınız. Farkında olmadan sınırı aşabilir ve zor durumda kalabilirsiniz.

31 Mayıs – 13 Temmuz arası İkizler burcunda hareket eden Mars’ın etkisiyle yakın çevrenizde bulunanların sorunları ile ilgilenmek zorunda kalabilir, eğitim ve iletişim alanında daha aktif hareket etme zorunluluğu duyabilirsiniz. Bu dönemde ifade edilemeyen düşünceler, yolculuklarda yaşanan sorunlar, ilişkilerde ortaya çıkan engeller, üretilen dedikodular her şeyi içinden daha da çıkılmaz hale getirebilir. Bu etki altında aceleci ve agresif davranışların ilişkileri olumsuz etkileyebileceğini unutmamalısınız. Etkisini hafifletmek için yolculuklarınızda dikkatli olmalı, konuşmalarınıza özen göstermeli, tartışmalardan ise uzak durmalısınız.

13 Temmuz – 28 Ağustos arası Yengeç burcunda hareket eden Mars ev ve aile ile ilgili zorlayıcı koşullara dikkat çekiyor. Bu dönemde ev için yaptığınız harcamalarda artış olurken, aile içi anlaşmazlıklar ortaya çıkabilir. Taşınma, onarım, yerleşim değişiklikleri gibi işler, aile büyükleri ile ilgili sorunlar ve sıkıntı verici durumlar söz konusu… Bu etki altında ev ve iş arasındaki dengeyi kurmakta zorlanabilir, işte ise sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Her şeyi uzun vadeli düşünmeli, gelişmeler karşısında ani tepkiler vermemeli ve zamanı iyi değerlendirmelisiniz.

28 Ağustos – 15 Ekim arası Aslan burcunda hareket eden Mars’ın etkisiyle duygularınızı paylaşmakta zorlanabilir ve sizi fazlasıyla zorlayan bir ilişki içinde olabilirsiniz. Süregelen ilişkinizde tartışmalar ve kıskançlıklar nedeniyle sorun yaşayabilir, çocuklar ile ilgili sıkıntı verici durumlar ile karşılaşabilirsiniz. Çocuklarınızla daha çok ilgilenme gereği duyabilir, zevkiniz için aşırı harcama yapabilir ve işinize odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Mars’ın etkisi altında hatalara açık olduğunuzu bilmeli risk içeren işlerden ve toplum tarafından yanlış anlaşılabilecek ilişiklilerden uzak durmalısınız. Kontrol dışı maddi ve manevi kayıplarınız olabilir.

15 Ekim – 7 Aralık döneminde Mars’ın Başak burcundaki transiti iş ortamında sizi zorluyor ve sağlığınız açısından risk oluşturuyor. Daha çok çalışmanızı gerektiren durumlar, tamamlanması gereken işler, ortaya çıkan aksilikler ve iş ortamında yaşanan gerginlikler söz konusu... Bu dönemde kendinizi fazla yormamalı, çıkabilecek sağlık sorunlarını ciddiye almalı ve sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

7 Aralık 2013 – 26 Temmuz 2014 arası karşıt burcunuzda hareket eden Mars evlilik ve ortaklık ilişkilerinizde zorlayıcı koşullara işaret ediyor. Mars’ın etkisi altında eleştirilerin hedefi haline gelebilir ve kendinizi tartışmaların içinde bulabilirsiniz. Eşinizin veya ortağınızın yarattığı sorunlar ile uğraşabilir ve sinirsel yönden gergin olabilirsiniz. Bu etki altında birikmiş sorunlar açığa çıkarak yürümeyen ilişkileri son noktaya getirebilir. Ayrıca Mars bu konumunda hukuksal konularda, toplumsal ilişkilerde, anlaşma ve satış işlerinde beklenmedik sorunları ortaya çıkarabilir ve açık düşmanlıkla karşılaşmanıza da neden olabilir. Bu dönemde yeni bir beraberliğe adım atmamalı, ortak çalışmalardan ise uzak durmalısınız.

 

JÜPİTER

2013 yılında İkizler ve Yengeç burcunda hareket edecek olan Jüpiter yakın çevrenizin desteğini almanızı kolaylaştırıyor ve aileyi mutlu edici gelişmelere işaret ediyor. Yılın ilk yarısında kendinizi çok daha rahat ifade edebilir ve eğitim alanında ve iletişim gerektiren işlerde başarılı olabilirsiniz. Yakın çevreniz ile kuracağınız ilişkilerden çok şey kazanabilir, kardeş ya da komşu gibi kişiler ile işbirliğine gidebilirsiniz. Jüpiter’in geri gittiği 30 Ocak’a kadar olan dönemde fırsat eksikliğinden şikâyet edebilir ve iletişim gerektiren konularda gevşek davranabilirsiniz. Jüpiter ile Venüs’ün birleşim oluşturacağı 29 Mayıs civarında eğitim alanında ve iletişim gerektiren bir konuda yeni fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Jüpiter yılın ikinci yarısında olumlu enerjisiyle evinize bolluk, size ise mutluluk getirecek. Bu etki altında biraz çabayla yeni bir ev sahibi olabilir, emlak türü kalıcı değerlere yatırım yapabilir veya daha rahat edebileceğiniz bir yere taşınabilirsiniz. Bekârsanız mutlu olacağınız bir evliliğe adım atabilirsiniz. Eviniz ile ilgili hayallerinizi gerçekleştirebilir, aile büyüklerinizin desteğini alabilir ve aileyi mutlu edici gelişmeler yaşayabilirsiniz. İşinizde güven artırıcı adımlar atabilir, işinizi genişletme olanağı bulabilir ve ailenizle dayanışma içinde olabilirsiniz. Yine bu etki altında evlilik, iş ortaklığı, eğitim, gelişim, akademik kariyer nedenleriyle yerleşim yerinizi değiştirebilir, bir başka ülke veya şehre yerleşebilirsiniz. Jüpiter’in geri gittiği yılın son aylarında her şeyi oluruna bırakabilir, aşırı rahat ve umursamaz davranışlar içinde olabilirsiniz.

 

URANÜS

Burcunuzda ilerleyen Uranüs’ün etkisiyle enerjinizde ve çekiciliğinizde artış olurken, daha özgür düşünceler ile değişik heyecanlar peşinde koşabilir, kendinizi yenileme olanağı bulabilir ve sıra dışı davranışlar sergileyebilirsiniz. Bu etki altında davranışlarınız ve görünüşünüz aslında bilinçaltınızda saklı kimliğinizin yansımasıdır. Ne yapacağınızı önceden kestirmek ise son derece zordur. Olumsuz etkisini hafifletmek istiyorsanız gerçekçi yaklaşımlar ile değişimi kabul etmeli, özgür iradenizin sesine kulak vererek hareket etmeli ve kararlarınızı değiştirmemelisiniz.

2013 yılında Uranüs en çok 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 Mart ve 1, 2 Nisan doğumlu olanları etkiliyor.

Uranüs 17 Temmuz – 17 Aralık döneminde geri gidiyor. Uranüs geri gittiği dönemlerde iş ve ilişkiler açısından aksiliklere neden olur ve engelleyici faktörler oluşturur. Bu dönemde engeller karşısında yılmamalı ve özgür düşünceler ile kişiliğinizi ortaya koymaya çalışmalısınız.

 

SATÜRN

2013 yılında Akrep burcunda hareket eden Satürn’ün etkisini finansal konularda ve ortak paylaşımlarda hissedeceksiniz. Engellenmeler ve sıkıntı verici durumlar söz konusu... Bu etki altında ortak kazançlarda ve miras türü paylaşımlarda hakkınızı iyi korumalı, borçlanma ve yatırım konusunda dikkatli olmalısınız. Aldığınız kozmik titreşimle maddi ve manevi güven arayışı ile hareket edebilir ve aşırı isteklerinize bilinçli olarak sınır koyabilirsiniz. Kendi gücünüzün farkına varabilir, duygusal ilişkilerinizi sorgulayabilir ve sizi zorlayan her şeyden kurtulmaya çalışabilirsiniz. Sıkı sıkıya sarıldığınız değerlerin sizin için ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayabilir ve bağımlılık duyduğunuz şeylerden vazgeçebilirsiniz. Bunu kendi iradeniz ile yapmazsanız yaşadığınız olaylar sizi onlardan uzaklaştıracaktır. Eğer bu etki altında ortaklaşa işler içindeyseniz daha diplomatik olmalı, dengede kalmalı ve sorumluluklarınızdan kaçmamalısınız. Aksi takdirde zarar verici sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Satürn 18 Şubat – 8 Temmuz arası geri gidiyor. Satürn’ün geri gittiği bu dönemde parasal konularda engeller ile karşılaşabilir ve duygularınızı ifade etmekte zorlanabilirsiniz. 1 Mayıs civarında transit Satürn’ün transit Mars ile oluşturacağı karşıt açının açığa çıkaracağı dönüşüm enerjisi 29 Mart civarında doğanları para konusunda zorlayabilir. Ödemelerde sorunlar, beklenmedik kayıplar ve ortak paylaşımlarda yaşanan sorunlar söz konusu…

2013 yılında Satürn’ün konumu en çok 1. ve 2. on günlük dönemde doğanları etkiliyor.

 

PLÜTON

Artık Oğlak burcuna yerleşen Plüton’un etkisiyle yaşadığınız olaylar yeni koşulları ortaya çıkararak işiniz ve toplumdaki yeriniz için değiştirici etkenler olacaktır. Aldığınız enerji ile baskı ve otorite karşısında sert tavırlar takınabilir ve işte yeni arayışlar içine girebilirsiniz. İşte gereken yenilikleri ve değişiklikleri yapmalı, değişim karşısında direnmemeli ve size sunulan her ne ise kabul etmelisiniz. Nasıl olsa eninde sonunda kabul etmek zorunda kalacaksınız. Olumlu etkisinde toplumda tanınan ve oldukça saygınlık içeren bir noktaya gelebilirsiniz. Olumsuz etkileşimde ise değişime direnir veya kafanızın bildiğine giderek gelişmeleri dikkate almazsanız birçok sorunla karşılaşmanız söz konusu… Belki de bu etki altında iş hayatında, otorite konumunda olan kişilerle ilişkilerinizde güçlü değişimler ve sizi zorlayan baskılar hissedeceksiniz ama koşullar ne olursa olsun kararlı ve sabırlı bir şekilde çaba sarf ederseniz sonuçta kazanan siz olacaksınız. Anlayacağınız ya hep ya hiç, seçim sizin. Siz Koçlar kolay pes etmeyen tipler olduğunuz için bu süreçten son derece güçlenerek ve önemli hayat dersleri alarak çıkacağınızdan emin olabilirsiz.

2013 yılında Oğlak burcunun 8, 9, 10, 11 derecelerinde hareket eden Plüton en çok 29, 30 Mart ve 1, 2 Nisan doğumlu olanları etkiliyor. Plüton 12 Nisan – 20 Eylül arası geri gidiyor. Bu dönemde gücünüzü kaybettiğinizi düşünebilir, işte aktif hareket etmekte ve yeni atılım yapma cesaretini bulmakta zorlanabilirsiniz.

 

NEPTÜN

Artık Balık burcunda hareket eden Neptün’ün enerjisi hayal dünyanızı genişletiyor ve hislerinizi artırıyor. Neptün’ün etkisi altında zihin karışıklığı, dalgınlık, hayale kapılma, geçmiş olayların etkisinde yanlış hareket etmeler söz konusu… Bu etki altında ilişkilerinizdeki belirsizlik ve güvensizlik duygusu yıpratıcı olabilir. İnançlarınız içinizde çelişki yaratırken, fazla hayale kapılmanız gerçekler ile aranızdaki bağı koparabilir ve başarı grafiğinizi aşağı çekebilir. Mistik konulara artan ilgi, yalnızlık hissi ve belirli bir insana tutsak derecede bağlanma yaşanan olgular arasındadır. Doğum haritanızdaki yıldız konumlarına bağlı olarak düşkün ve muhtaç kişilere yardım, yatağa bağlı bir insana hizmet etme gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu süreçte gizli düşmanlarınıza karşı da dikkatli olmanız gerekiyor. Güvendiğiniz kişiler sizi yarı yolda bırakabilir ya da arkanızdan kuyunuzu kazanlar olabilir.

2013 yılında Neptün en çok 21, 22, 23, 24 Mart doğumlu olanları etkiliyor. Neptün 7 Haziran – 13 Kasım arası geri gidiyor. Bu dönemde bazı gerçekleri görmekte zorlanabilir ve yanılgı içinde olabilirsiniz.

 

VENÜS

Sevgi güzellik yıldızı Venüs 2013 yılında burçlar kuşağından geçerken sizi değişik alanlarda etkiliyor ve hayatınıza yeni renkler katıyor. Etkilerini iş, para, aşk ve sağlık bölümlerinde okuyabilirsiniz.

 

MERKÜR GERİLEMELERİ

2013 yılında Merkür burçlar kuşağında hareket ederken 23 Şubat – 17 Mart, 26 Haziran – 20 Temmuz, 21 Ekim – 10 Kasım arasında ters hareket ediyor. Merkür tersken hiçbir konuda yenilik ve değişiklik yapmamalı ve yeni başlangıçlar için harekete geçmemelisiniz. Bu devrelerde sürüncemede kalmış işlerinizi kısa zamanda tamamlayabilir ve kafanızda soru işareti oluşturan konuları yeniden ele alabilirsiniz.

23 Şubat – 17 Mart arası Balık burcunda geri giden Merkür düşüncelerinizde karışıklığa neden olabilir ve girişimlerinizde engeller oluşturabilir. Bu etki altında sizden gizlenen bir gerçeği öğrenebilir ve yaşanan belirsizlikler nedeni ile gergin olabilirsiniz.

26 Haziran – 20 Temmuz arası Yengeç burcunda geri giden geri giden Merkür’ün etkisiyle eviniz ve ailenizle ilgili daha önde farkında olmadığınız bir durumu öğrenebilir ve ilişkilerinize yeni düzenlemeler getirebilirsiniz. Sıkıntı verici durumlar ile karşılaşabilir ve hayatınızdan bazı şeyleri çıkarma gereği duyabilirsiniz. Bu etki altında her şeyi uzun vadeli düşünmeli ve harekete geçmek için acele etmemelisiniz.

21 Ekim – 10 Kasım arasında Akrep burcunda geri giden Merkür’ün etkisiyle ortaklaşa kazançlar, borç alacak ilişkileri, sigorta ve taksit ödemelerinde sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Gecikmeler ve aksilikler yaşanabilir. Yine bu etki altında ödenmesinden umut kestiğiniz bir alacağınızı alabilir ve kaybettiğiniz bir değeri yeniden elde edebilirsiniz. Bağımlılık duyduğunuz her şeyin değerlendirmesini yapabilir ve size sıkıntı veren yüklerinizden kurtulmaya çalışabilirsiniz.

AY TUTULMALARI

2013 yılında üç kere Ay tutulması olacak.

25 Nisan’da gerçekleşecek parçalı Ay tutulmasının etkisiyle ortak kazançlar, yatırımlar ve ödemeler ile ilgili bir sorun ortaya çıkabilir. Duygusal ilişkinizde gerilim oluşturan gelişmeler yaşanabilir.

25 Mayıs’ta gerçekleşecek gölgeli Ay tutulmasının etkisiyle yüksek eğitim ve hukuksal konularda sorunlar ve farkında olmadığınız durumlar ile karşılaşabilir, ticari işlerde, yabancılar ile ilişkilerde ve uzun yolculuklarda beklenmedik sorunlar yaşayabilirsiniz. Ayrıca bu tutulma dini inanç ve düşüncelerinizde çelişkilere neden olabilir.

19 Ekim’de gerçekleşecek gölgeli Ay tutulmasının oluşturduğu kozmik enerji ise kişisel alanda bir hayal kırıklığına neden olabileceği gibi, yeni bir iş ve yeni bir ilişkinin başlangıcına da işaret edebilir.

 

GÜNEŞ TUTULMALARI

2013 yılında iki kere Güneş tutulması olacak.

10 Mayıs’ta gerçekleşecek gölgeli Güneş tutulması 8, 9, 10, 11, 12 Nisan doğumlu olanları etkiliyor. Bu tutulmanın etkisi para durumunuzla ilgili yeni bir gelişme olarak yorumlanabilir. Doğum haritanızdaki yıldız konumlarına göre etkisi olumlu ve olumsuz olabilir.

3 Kasım’da gerçekleşecek tam Güneş tutulması 1, 2, 3, 4, 5 Nisan doğumlu olanları etkiliyor. Bu tutulmanın etkisiyle de ortak kazançlar, yatırımlar ve para ile ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir.Ortak bir kazançtan alınan pay, miras veya yatırımlardan elde edilen gelir söz konusudur. Ayrıca Güneş tutulmasının etkisi ile bağımlılık duyduğunuz her şeyin değerlendirmesini yapabilir, ruhsal arınma yoluna gidebilir ve sorumluluklarınızdan sıyrılmaya çalışabilirsiniz.

Not: Ay ve Güneş tutulmalarının etkileri bir ay öncesinde ya da bir ay sonrasında hissedilebilir.

 

İŞ VE PARA

2013 yılında Akrep burcunda hareket eden Satürn ortak paylaşımlar, yatırımlar ve ödemeler konusunda sizi zorluyor. Bu etki altında maddi durumunuzun değerlendirmesini yapabilir ve gelecek endişesi ile hareket edebilirsiniz. Eğer eşinizin parasına güvenerek yaşam sürüyorsanız bu parayı elde etmeniz güçleşebilir, ailenizin desteğiyle ayakta duruyorsanız bundan yararlanmanız zorlaşabilirsiniz. Kira pirim gibi ek gelir kaynaklarınız varsa, bu kaynaklardan gelen gelirde de azalma söz konusu… Finansal borçlarınız olduğu halde aşırı harcama yapıyorsanız artık tutumlu olmayı öğrenmek durumundasınız. Krediler alarak hayatınızı devam ettirmeye ve işinizi ayakta tutmaya çalışıyorsanız ödemeler konusunda zorlanabilirsiniz. Kendine güvenen, çalıştığı emeğinin karşılığını alan ve başkalarına bel bağlamayan biriyseniz bu süreç sizi fazla zorlamayacaktır. 1. ve 2. on günlük dönemde doğanlar bir şeylere sahip olmak amacı ile borçlanma ve kredi kullanımı konusunda dikkatli olmalılar. Bu konumda Satürn’ün size öğreteceği en güzel ders başkalarına dayanmadan kendinize güvenmek ve gelecek endişesi ile birikimlerinizi iyi korumak olacaktır.

Yılın ilk yarısında İkizler burcunda hareket eden Jüpiter yakın çevrenizin desteğini almanızı kolaylaştırıyor ve size iletişim gerektiren işlerde başarı vaat ediyor. 3. on günlük dönemde doğanlar Venüs ile Jüpiter’in birleşeceği 29 Mayıs civarında oluşan kozmik enerjiyi iyi değerlendirmeliler. Bu etki altında interneti ya da değişik yayın araçlarını kullanarak işinizi büyütebilir ve amaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Taşımacılık, yayıncılık konuşma ve iletişim gerektiren işler ve hizmet sektörleri başarılı olacağınız iş alanları. Şansı ve çıkış yolunu yakın çevreniz ile kuracağınız ilişkilerde ve iletişim gerektiren işlerde aramalısınız.

Yılın ikinci yarısında emlak türü şeylere yatırım yapabilir ve eviniz ile ilgili bir hayalinizi gerçekleştirme olanağı bulabilirsiniz. Köklerinizle daha sağlam temellere tutunabilir ve işinizde güven artırıcı adımlar atabilirsiniz.

 

EĞİTİM

Burcunuzda hareket eden Uranüs’ün etkisiyle her şeye daha farklı açıdan bakabilir ve kendinizi yenileme olanağı bulabilirsiniz. Önümüzdeki yıllarda yeni eğitim olanaklarından yararlanabilir, artan enerji ve anlayışınızla başarılı olabilirsiniz. 2013 yılının ilk yarısında Jüpiter’in etkisiyle yeni eğitim olanaklarından yararlanabilir ve istediğiniz başarıyı elde edebilirsiniz. Özellikle orta öğrenim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler bu etki altında çok başarılı olabilir ve istedikleri hedefe ulaşabilirler. Yalnız enerjilerini dağıtmadan disiplinli bir şekilde çalışmaları gerekiyor. Yılın ikinci yarısında ilginizin değişik alanlara kayması başarı grafiğinizi aşağı çekebilir.

Burcunuzun ilk günlerinde doğanlar Neptün’ün etkisiyle hayal dünyasında gezebilir ve boş şeylere ilgi duyabilirler. Başarılı olmak için her şeyden önce disiplinli olmalı ve zamanı iyi değerlendirmelisiniz. Vaktinizi alan ve çalışmanıza engel olan arkadaşlarınızdan, boş uğraşılardan uzak durmalı ve başarıyı şansa bırakmamalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

AŞK

Burcunuzda hareket eden Uranüs enerjinizi yükselterek sizi popüler yapıyor. Aldığınız kozmik etki ile herkesin dikkatini çekebilir ve değişik heyecanlar peşinde koşabilirsiniz. Önümüzdeki yıllarda Akrep burcunda hareket eden Satürn’ün etkisi ile duygusal bağımlılıklarınızı sorgulayabilir, kendinizi keyifsiz hissedebilir, cinsel arzu ve isteklerinize bilinçli olarak sınırlama koyabilirsiniz. Bu etki altında sizi fazlasıyla zorlayan bir ilişkiyi bitirebilir ve yalnızlığı seçebilirsiniz. 2013 yılında Jüpiter’in enerjisi ilişkilere olumlu yansıyor. Yılın ilk yarısında duygu ve düşüncelerinizi çok iyi ifade edebilir, kalbiniz boşsa yakın çevrenizde ya da kısa yollarda tanışacağınız biri ile yeni bir aşka kucak açabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında evliyseniz eşinizle daha iyi anlaşabilir, bekârsanız mutlu olacağınız güven verici bir beraberliğe adım atabilirsiniz. Burcunuzun ilk günlerinde doğanlar Neptün’ün etkisiyle hayalci veya bulanık ilişkilere girebilirler. Bu etki altında karşılarına çıkan kişiler garip ve güvenilmez tipler olabilir.

9 Ocak’ a kadar olan dönemde Venüs aşk hayatınızı renklendirecek olanaklara işaret ediyor. Eşiniz ya da sevgilinizle birlikte kültürel etkinliklere katılabilir ve birlikte yolculuklar yapabilirsiniz. Kalbiniz boşsa bu dönemde katılacağınız fuar ve seminer gibi etkinliklerde ya da eğitim kurumlarının çevrelerinde tanışacağınız biri ile ilişki başlatabilirsiniz. Ocak ayının ikinci yarısında iş hayatınız aşk hayatınızın önüne geçebilir. 3 – 27 Şubat arası Venüs’ten olumlu etki alıyorsunuz. Kalbiniz boşsa bu dönemde arkadaş çevrenizde tanıyacağınız birine gönlünüzü kaptırabilirsiniz. 27 Şubat – 22 Mart arası Venüs duygularınızı derinden etkileyen ve gizlilik içeren ilişkilere dikkat çekiyor. 22 Mart – 15 Nisan arası Mars ve Venüs’ün burcunuzdaki transiti çekiciliğinizi artırıyor ve aşk konusunda şansınızı açıyor. Bu etki altında herkesin ilgisini çekebilir ve bekârsanız yeni teklifler alabilirsiniz. Yeni bir ilişki başlatmanın ve evlenmenin tam zamanı. 15 Nisan – 10 Mayıs arası ilginiz başka alanlara kayarken aşk hayatını es geçebilirsiniz. 10 Mayıs – 3 Haziran arası Venüs’ten olumlu etki alıyorsunuz. Sevgilinizle iletişim içinde olabilir ve mutluluk duyacağınız ilişkiler yaşayabilirsiniz. 3 – 27 Haziran evliyseniz eşiniz ile iyi analaşabilir ve süregelen ilişkinizi mutlu olacağınız bir evliliğe götürebilirsiniz. Temmuz ayında Venüs size aşkta mutluluk vaat ediyor. Bu dönemde gezecek eğlenecek, güzel duygusal ilişkiler yaşayacaksınız. Kalbiniz boşsa aradığınız aşkı bulma şansınız fazla. Gideceğiniz eğlence yerlerinde ve kalabalık ortamlarda tanışacağınız biri ile ilişki başlatabilirsiniz. 14 Temmuz – 28 Ağustos arası Mars’ın konumu evli olanlar için risk oluşturuyor. Eve ait işler ailevi sorunlar ve gerginlikler söz konusu… Bu dönem evlilik için uygun zamanda değildir. Bu etki altında yapılan evlilikte evde sorunlar eksik olmayacaktır. 17 Ağustos – 12 Eylül arası Venüs’ün enerjisi ilişkilere olumlu yansıyor. Eşinizle iyi anlaşabilir ve karşı cinsten yeni teklifler alabilirsiniz. 12 Eylül – 7 Ekim arası artan cinsel arzu ve isteklerinizin etkisiyle maceralara sürüklenebilirsiniz. Sıra dışı duygusal ilişkiler yaşayabilir ve farklı arayışlar içinde olabilirsiniz. Evliyseniz aşırı isteklerinizi kontrol altında tutmalı, ısrarcı davranışlarda bulunmamalı, gizli ilişkilerden ise uzak durmalısınız. Yaşanan kaçamaklar ve yasak duygular evliliğinize zarar verebilir ve toplumsal konumunuzu olumsuz etkileyebilir. 7 Ekim – 6 Kasım arası Venüs aşk hayatınızı renklendirecek olanaklara işaret ediyor. Eşiniz ya da sevgilinizle birlikte kültürel etkinliklere katılabilir ve birlikte yolculuklar yapabilirsiniz. Kalbiniz boşsa bu dönemde katılacağınız fuar ve seminer gibi etkinliklerde ya da eğitim kurumlarının çevrelerinde tanışacağınız biri ile ilişki başlatabilirsiniz. Kasım ayında iş hayatınız aşk hayatınızın önüne geçebilir. 8 Aralık itibariyle karşıt burcunuza geçen yıldızınız Mars evli olanlar için risk oluşturuyor. Mars ilişkiler açısından zorlayıcı koşullara işaret ediyor. Mars’ın etkisi altında eleştirilerin hedefi haline gelebilir ve kendinizi tartışmaların içinde bulabilirsiniz. Eşinizin ya da sevgilinizin yarattığı sorunlar ile uğraşabilir ve sinirsel yönden gergin olabilirsiniz. Bu etki altında birikmiş sorunlar açığa çıkarak yürümeyen ilişkileri son noktaya getirebilir. Bu dönemde yeni bir beraberliğe adım atmamalısınız.

 

AİLE

Siz Koç burcu insanları ailenizi sever, daima onlarla uyumlu ilişkiler içinde olmak ister ama dik başlı, çabuk öfkelenen, emir almaktan hoşlanmayan, olaylar karşısında çabuk tepki veren yaradılışınızla ilişkilerinizde sorun yaşarsınız. 2013 yılında Akrep burcunda hareket eden Satürn’ün etkisiyle miras türü paylaşımlarda ortaya çıkan sıkıntı verici durumlar ilişkilerinize olumsuz yansıyabilir. Yılın ilk yarısında Jüpiter’in olumlu etkisiyle kardeşlerinizle iyi anlaşabilir ve her konuda desteklerini alabilirsiniz. Kardeş ve komşularınızla yapacağınız işbirliği ile çok şey kazanabilirsiniz. Yılın ikinci yarısında Jüpiter size ev ve aile ile ilgili konularda mutluluk vaat ediyor. Evliyseniz eşiniz ile iyi anlaşabilir, aileyi mutlu edici ve güven artırıcı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ailenizin her konuda desteğini alabilir ve aileye yeni katılan birinin varlığından mutluluk duyabilirsiniz. Bu etki altında bekâr olanlar aile dostlarının aracılığı ile tanışacakları birinden çok hoşlanabilir ve mutlu olacakları bir evliliğe adım atabilirler.

 

ARKADAŞLIK

Sizler zihinsel ve duygusal canlılığınızı korumak için sosyal çevreye ihtiyaç duyan kişilersiniz. Arkadaşlık ve dostluk ilişkilerine önem verir ama ilişkilerinizin kurallarını kendiniz koyarsınız. İlişkilerinizde her ne kadar etkin kişi olmaya çalışsanız da hiçbir zaman karşı taraf üzerinde baskı yaratmaz ve sizde aşırı bağımlılık duymazsınız. Özgürlük sizi için önemlidir. Arkadaş ve dostlarınız için verici davranır, yüzeysel ilişkilerden hoşlanmazsınız. 2013 yılında aldığınız kozmik enerji ile iyimser düşünceler ile hareket edecek, burcunuzda hareket eden Uranüs’ün etkisi ile bulunduğunuz ortamlarda dikkatleri üzerinize çekecek ve popüler olacaksınız. Yılın ilk yarısında Jüpiter’den aldığınız kozmik etki ile etrafınızla iletişim içinde olacak ve yakın çevrenizde tanışacağınız yeni arkadaşlar edineceksiniz.

 

SAĞLIK

Sizler hareketli, enerjik ve sağlıklı insanlarsınız. Hareketli oluşunuz sizi kazalara karşı açık hale getiriyor. 2013 yılında burcunuzda hareket eden Uranüs’ün etkisi ile kendinizi yenileme olanağı bulabilir, duygu ve düşüncelerinizi daha iyi ifade edebilirsiniz. Satürn’den aldığınız etki ile aşırı istek ve bağımlılıklarınızı sonlandırarak arınma yoluna gidebilirsiniz. Yılın ikinci yarısında ev ve aile ile ilgili yaşanan mutluluklar motivasyonunuzu yükseltecek ve içinizde güven oluşturacaktır.

22 Temmuz – 16 Ağustos arası Venüs’ün enerjisi sağlığınıza olumlu yansıyor. Diyet ve egzersiz programlarına başlamanız için uygun olan bu dönemi iyi değerlendirmelisiniz. 15 Ekim – 8 Aralık döneminde Mars’ın Başak burcundaki transiti sağlığınız açısından risk oluşturuyor. Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmeli, kendinizi fazla yormamalı, çıkabilecek sağlık sorunlarını ise ciddiye almalısınız.

Yıl boyunca sağlığınızı korumak için dengeli ve yeterli beslenmeli, yemekleri vaktinde yemeli ve kilonuzu kontrol altında tutmalısınız. Uyku düzeninize dikkat etmeli, ani hareketlerde bulunmamalı ve sinirsel gerilim oluşturacak ortamlardan uzak durmalısınız. Etrafınızla iyi ilişkiler içinde olmanız ve sevdiğiniz şeyler ile ilgilenmeniz, motivasyonunuzu ve enerjinizi yükseltecektir.

Yeni yılda şans, mutluluk ve sağlık sizinle olsun…

FİLİZ METE

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 Kasım’da gerçekleşecek tam Güneş tutulması 1, 2, 3, 4, 5 Nisan doğumlu olanları etkiliyor. Bu tutulmanın etkisiyle de ortak kazançlar, yatırımlar ve para ile ilgili yeni bir durum ortaya çıkabilir.Ortak bir kazançtan alınan pay, miras veya yatırımlardan elde edilen gelir söz konusudur. Ayrıca Güneş tutulmasının etkisi ile bağımlılık duyduğunuz her şeyin değerlendirmesini yapabilir, ruhsal arınma yoluna gidebilir ve sorumluluklarınızdan sıyrılmaya çalışabilirsiniz.

Evet , 3 Kasım'da bir arınma çalışması düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En yakın arkadaşım Aslan burcu olur genellikle. Ama kısa sürer çünkü ikisi de ben merkezli. Ego söz konusu olunca iki burç çatışır. Yay burcuyla anlaşamadığım hiç olmadı. Politika konusunda çok doğru yorum yapılmış, her zaman lider özelliğim öne çıkar engelleyemem. Çok iyi bi' dostumdur yapmayacağım şey yoktur. Çok çabuk sinirlenirim ama kin tutamam evet. Asla kimseden emir alamam, emir alırsam aksini bile yapabilirim. Çok hırslıyım ve cesurum. Tam burcumun insanıyım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...