Jump to content

Albert Einstein’dan 10 Hayat Dersi


acd

Önerilen Mesajlar

10

Oyunun kurallarını öğrenin,ona göre oynayın!

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/105-248x300.jpg

Öncelikle yapılması gereken şey oynadığınız oyunun tüm kurallarını öğrenmeniz. Kuralları öğrendikten sonra sıra en iyi olmak istemekten geçiyor. İşte Einstein’dan başarının sırrı!

9

Bilgi deneyimden gelir

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/96-234x300.jpg

‘Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir.’Çok okuyan mı bilir çok gezen mi? Çok okuyarak sadece teorik bilgiye sahip olabilirsiniz ancak birşeyi deneyimleyerek bir konuda uzman olabilirsiniz.

8

Farklı sonuçlar beklemeyin

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/86-300x242.jpg

‘Delilik: Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.’Hergün farklı hiçbirşey yapmadan hayattan farklı bir sonuç bekleyebilir misiniz? Hayatınızın değişmesini istiyorsanız önce siz değişmelisiniz!

7

Değer yaratın

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/76-300x180.jpg

‘Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalışın.’Sadece başarılı olmaya çalışmak yetmez. Önemli olan bir değer yaratmanızdır . Eğer o değeri yaratırsanız başarı kendiliğinden gelecektir.

6

Anı yaşayın

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/66-225x300.jpg

‘Ben geleceği hiç düşünmem, ne de olsa gelecektir.’Geleceğinizi daha iyi yapabilmenin tek yolu olabildiğince şimdide kalabilmektir. Şimdide “dün” ya da “yarın” için düşünülecek aslında hiçbirşey yoktur. Çünkü ona sahip değilsiniz. Sahip olduğunuz tek an “Şimdi” dir.

 

5

Hata yapın

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/56-240x300.jpg

‘Hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir.’Hata yapmaktan korkmayın. Yaptığınız hatalar sayesinde bugün buradasınız ve bukadar çok şey öğrendiniz. Eğer birşeyler öğrenmek istiyorsanız daha çok hata yapın! Hataları kendi iyiliğinize çevirmeyi bilin!

4

Hayal gücü güç verir

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/46-238x300.jpg

‘Hayal gücü her şeydir. Sizi bekleyen güzelliklerin önizlemesi gibidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.’Hayal gücünüz geleceğinizi belirler. Düşündüğünüz herşey geleceğinizi şekillendirir. Hayal gücünüzün körelmesine izin vermeyin çünkü Einstein şöyle der: ‘Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil’.

3

Bugüne odaklanın

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/36-300x224.jpg

‘Güzel bir kızı öperken düzgün araba kullanan birisi, öpücüğe hak ettiği dikkati vermiyor demektir.’Eğer kolunuza 2 saat takarsanız asla gerçek saati öğrenemezsiniz. Birkaç şeyi birarada yapabilirsiniz ancak unutmayın herşeyi aynı anda yapamazsınız. Sadece yaptığınız işe odaklanın , enerjinizi ona odaklayıp o işin hakkını verin. Birşeyi tam yapmak bir sürü şeyi yarım yapmaktan daha iyidir!

2

Azim paha biçilmezdir

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/26-300x228.jpg

‘Çok zeki olduğumdan değil, sorunlarla uğraşmaktan vazgeçmediğimden başarıyorum.’Yapmaya başladığınız şeyi sonuna kadar götürebilecek misiniz? Sabretmeyi öğrenin!

1

Merakınızın peşinden gidin

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2010/12/014-243x300.jpg

‘Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.’Sizin merakınızı çeken nedir? En çok neyi merak ediyorsunuz? Bu sorunun cevabını kimse sizin yerinize veremez. Küçük bir tavsiye çocukken en çok neyi yapmaktan mutlu olduğunuzu hatırlamaya çalışın. Merakınızın peşinden giderseniz başarı sizi bulacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...