Jump to content

Dahiler de Biraz Çatlaktır.İşte 6 Dahinin En Garip Alışkanlıları


acd

Önerilen Mesajlar

6

Bobby Fischer(1943-2008)

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2011/02/6-300x224.jpg

Dünya’daki en iyi satranç ustalarından biri. Amerikalı olan , anti Amerikalı Fischer , Amerika’nın yetiştirdiği tek Dünya Satranç şampiyonu. Ancak Fischer çok değişken ve agresif yapısıyla dikkatleri ve tepkileri de sürekli üstüne çekti. Daha 15 yaşındayken satrançta dünya’nın en usta ismi olan Fischer önce Amerika vatandaşlığından çıkartıldı, yıllarca kanun kaçağı olarak yaşadı ve 2008 yılında da İzlanda vatandaşı olarak öldü. Çünkü Fischer’ın da diğer dahilerde olduğu gibi problemleri vardı, Amerikayla, kendisiyle, yahudilerle… İlk önce 1972 yılında Dünya Sovyet Şampiyonunu yendi, bu şampiyonluğu sayesinde Sovyetlerin satrançtaki şampiyonluğunu da sona erdirdi ancak bu ünvanını daha sonra kaybetti. Çünkü Fischer, santranç şampiyonluğuna devam etmek için FIDE (Uluslararası Satranç Federasyonu)den bir dizi istekte bulunmuştu. FIDE istekleri şımarıkça buldu ve kabul etmedi. Bu yüzden şampiyonluk ünvanı Fischer’dan geri alındı. Bu olaydan sonra Fischer’ı 20 yıl kimse görmedi. BM tarafından kanun kaçağı olarak anılan gizemli dahi Fischer yıllar sonra Yugoslavya’da bir satranç maçına katıldı ve o maçın sonunda 3.35 milyon $ kazandı. Fischer daha sonra 11 eylül’de söylediği şu sözleri de büyük tepki topladı. “: “Ne kadar güzel haber bu. Ben bu saldırıyı alkışlıyorum. Amerika ve İsrail yıllardır Filistinlileri öldürüyorlar, soyuyorlar; ama bunlar kimsenin umurunda değil. Şimdi iş tersine tepiyor… Amerika yeryüzünden silinmeli.” Fischer 2008 yılında İzlanda ‘da İzlanda vatandaşı olarak öldü.

5

Beethoven

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2011/02/5-275x300.jpg

Dünya’nın en önemli bestecilerinden biri. Newyork Times Gazetesi tarafından da klasik müzik tarihinin en önemli 10 bestecisinden biri seçilen Beethoven’ın da çok garip huyları bulunuyordu. Beethoven etrafındaki insanlara çok kaba davranıyor ve herkesle kavga ediyordu. Daha sonradan sağır olması da tabiki onun ve etrafındakilerin hayatını daha da zorlaştırdı. Evinde çalışanları hırsızlıkla suçluyor ve kızdığı zaman karşısındakilere birşeyler fırlatarak kendini rahatlatıyordu. Sürekli pis kıyafetler giyen ve çok aksi olan Beethoven hiç evlenmemiş.

4

George Sand

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2011/02/4-242x300.jpg

Fransız yazar ve romancı olan George Sand , dünyaca ünlenen ilk Fransız yazar olmasına rağmen , dahi sınıfında hiçbirzaman yer almadı. Ama onun IQ’su 143 tü . O büyük bir feminist ve sürekli olarak toplumun kurallarına aykırı hareketler yapmasıyla da tanınıyor. O sokaklarda erkek kıyafetleriyle dolaşıp, gayrimeşru ilişkiler de yaşıyormuş. O toplumdaki her kadının kabul ettiği davranış biçimini kabul etmeyi reddetmiş. Ayrıca asi tavırları ve sansasyonel hayatı ile de kimseyi şaşırtmamış.

3

Thomas Edison

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2011/02/3-300x298.jpg

Edison herkesin tanıdığı bir dahi . Peki dahi olmakla , az uyumak arasında bir bağlantı var mı acaba ? Edison hayatı boyunca kısa uykularla hayatını devam ettirmeyi başardı ve hiçbir insanın bütün bir geceyi uyuyarak geçirmemesi gerektiğini söyledi. Edison uykudan , sevdiklerinden , yemekten , yani hayatın bütün nimetlerinden kendini uzak tutarak bütün konsatrasyonunu sadece işine verdi.

2

Nikola Tesla(1856-1943)

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2011/02/2-224x300.jpg

Mucit, elektrik mühendisi, makine mühendisi, Fizik bilgini… Nikola Tesla da Edison gibi pek uyumayı sevmiyormuş . Çalşmaya sabaha karşı başlayıp, hiç mola vermeden ertesi gün sabah 5lere kadar durmadan çalışabiliyormuş. Nikola Tesla bir dahiydi ama çok da saplantılı biriydi. Değişik fobileri vardı. 3 lü sayılar konusunda saplantılıydı okadar ki kalacağı bir otel odasının numarasının mutlaka 3 ‘e bölünebiliyor olması gerekliydi. Mücevherden nefret ederdi, özellikle de inci küpelerden. Resmi yemekler dışında , herzaman tek başına yemek yiyen Tesla, asla bir kadınla başbaşa yemek yemedi. Asla evlenmedi ama bekar olmasının ve hatta aseksüel olmasının onun bilimsel yeteneklerine yardımcı olduğunu düşünüyordu.

1

Leonardo Davinci(1452-1519)

http://www.listemiste.com/wp-content/uploads/2011/02/1-192x300.jpg

Rönesans döneminin İtalyan mimarı, mucidi, matematikçisi, müzisyeni Leonardo Davinci de tıpkı diğer dahiler gibi kolay bir hayat geçirmemiş. Onun da diğer dahiler gibi garip özellikleri varmış. Mükemmele ulaşma arzusu onu sürekli olarak yaptığı işleri yarım bırakmasına sebep oluyormuş. Buna rağmen onun en ünlü eserlerinden olan Mona Lisa ve Son Akşam Yemeği yapıtlarını tamamlamayı başarmış. Davinci de 8 saatlik deliksiz bir uyku uyumaktansa 15 er dakikalık molalar vererek uyumayı tercih ediyormuş. İşlerine tam olarak konsantre olamayışının sebebi de az uyku uyuması olarak gösteriliyor. Davinci, yaşadığı sapkın ilişkiler sonrasında Freud tarafından firijit olarak analiz edilmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Edison'ın kesinlikle dahi falan olmadığını düşünüyorum. Kendisinden önce 22 kişi zaten ampülü bulmuştu. Onun becerisi bu buluşu satabilme becerisidir. Tesla'nın bulduğu alternatif akım dururken doğru akımda diretti, alternatif akımın tehlikeli olduğunu göstermek için halkın gözü önünde hayvanları elektrik vererek öldürdü. Tesla'nın radar icadının işe yaramaz olduğu konusunda da ısrar etti ve 25 yıl sonra radar kullanılmaya başlanabildi. Edison, x ışınlarını insanların üzerinde deneyip asistanlarından birinin kollarının ve bacaklarının fazla radyasyon yüzünden kesilmesine neden oldu ve başka bir asistanını da kanserden öldürdü. Kendi gözlerine de x ışınlarını tekrar tekrar tutup kendini neredeyse kör etti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Edison, hayatı boyunca kısa uykularla hayatını devam ettirmeyi başardı ve hiçbir insanın bütün bir geceyi uyuyarak geçirmemesi gerektiğini söyledi.

 

Güzel demiş. Ayrıca Beethoven'ın kafası da iyiymiş.

paranormalfikir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Edison'ın kesinlikle dahi falan olmadığını düşünüyorum. Kendisinden önce 22 kişi zaten ampülü bulmuştu. Onun becerisi bu buluşu satabilme becerisidir. Tesla'nın bulduğu alternatif akım dururken doğru akımda diretti, alternatif akımın tehlikeli olduğunu göstermek için halkın gözü önünde hayvanları elektrik vererek öldürdü. Tesla'nın radar icadının işe yaramaz olduğu konusunda da ısrar etti ve 25 yıl sonra radar kullanılmaya başlanabildi. Edison, x ışınlarını insanların üzerinde deneyip asistanlarından birinin kollarının ve bacaklarının fazla radyasyon yüzünden kesilmesine neden oldu ve başka bir asistanını da kanserden öldürdü. Kendi gözlerine de x ışınlarını tekrar tekrar tutup kendini neredeyse kör etti.

Edison aşırı zengin,sözü geçen ve şirket sahibi biri olduğu için.Adının anılması bike utanç verici ,saçma

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Doğum haritamı biraz detaylıca inceler misiniz??

   Merhaba! Ben haritamla ilgili araştırıyorum lakin parça parça bilgiler olduğu için bir bütün anlam çıkaramıyorum. Bana yardım eder misiniz??  1/04/2001  Saat: 4.55

   , Yer: Astroloji

  • Tavlaya Değişik Bir Bakış (Biraz Ezoterizm İçerir)

   Büyük çoğunluğumuzun ezoterizmi ve tavlayı ayrı ayrı bildiğini düşünüyorum. Biliyorsunuz, eskiden kalma oyunlar genelde mesajlar içerirler. Hayata olan bakış açınızı birazcık etkileyip bu gizemleri fark etmeniz amacı ile açıyorum bu konuyu. Öncelikle tavla hayatı temsil eder. Evrenin verdiklerini zarlar temsil eder, oynayış ise seçimlerimizi.. Elbette olay bundan ibaret değil.   Tavlada toplam otuz pul bulunur, tahmin edeceğiniz üzere bu pullar bir ayı temsil etmektedir.. Taşların durabileceği

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Kısmetse Biraz da Romantizm

   http://68.media.tumblr.com/da2c9560f6da6a6807cbaa1cf69686c4/tumblr_inline_ossri2URbr1uaqcqy_500.gif   "Ledünni ilimlere bulaşıyorsun. Zor bir hayata hazır mısın? Uzun süre yanında hiç kimse olmayabilir. Kimse seni sevmeyebilir. Seni rezil etmeye ya da başına çorap örmeye çalışanlar olabilir. Kısmetini kapamak için sürekli büyü saldırısı altında kalabilirsin, cebren ve hile ile kadınlar senden uzak tutulabilir. Emin misin?"   "Hazırım!" Yine uzun süren bir yalnızlık döneminden sonra bir ay kad

   , Yer: Not Defteri

  • Duyduğum Garip Fısıltılar

   Merhabalar arkadaşlar bundan 3 sene önce dersaneye giderken matematik dersinde en ön sırada oturuyordum bi an bütün sesler kesildi sağ kulağıma sadece fısıltı sesleri geliyordu 10 saniye falan sürdü hiçbirşeyi duymuyordum çıldıracaktım ama hiç belli etmedim bu fısıltı sesleri tıpkı yüzükler efendisindeki hobitin yüzüğü taktığındaki gelen sesler gibiydi gerçekten çok kortum konu hakkında bilgisi olan varmı ?

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Yaşadığım garip olaylar yardım lütfen !

   4 sene evvel başımdan çok garip olaylar geçti yuzde yüz olmelik olaylar ve hepsinden iç sesim sayesinde kurtuldum.. o iç sesin ne olduğunu bilmiyorum tabikide.. 23 yaşındayım ve acaba kafayı mi yedim düşüncesiyle psikatriye bile gittim ama normal çıktım.. işten cikmistim otobüse bindim herkes on tarafa oturmustu bende gittim en arkaya oturdum 5 koltuk vardı en ortaya oturdum içimdeki ses yana kay dedi sanki kendi sesim gibi bende dinledim kaydim bir yana cam kenarına doğru dedi bende cam kenarın

   , Yer: Paranormal Olaylar

×
×
 • Yeni Oluştur...