Jump to content

Epilepsi Cin hastalığıymışş?!


SeymanurOzgur

Önerilen Mesajlar

Bu hastalık bi arkadaşımda çok yakın arkadaşımda, kardeşim gibidir. 2 ıl oldu tanışalı. Ama baya farklıydı. Zor dinliyodu kafası başka yerdeydi hep. Dediklerimi dinlemezdi sonra ders anlatırken beni takmadıığını anladım. Kızdım bağırdım. Oda hasta olduğunu söyledi ağladı falan. Anneme dedim falan.. Sonra bir süre sonra Müge bana kimseye söylemezsen sana bişiler anlatıcam dedi. Çok saftır Mügem.. Bana bazı olaylar yaşadığını çok korktuğunu söyledi. Gce uyurken merdivenden ayak sesleri duyuyormuş. Ve bunun gibi şeyler..

Bunlara bana anlattı hep. Bide babaannesini yada annesini uyanıkken görüyomuş ona sadece pis pis bakıyomuş falan ama rüya değil diyo uyanığım diyo çok korkuyorum diyo falan bunları anneme anlattım babam da duydu bana dediki o cin hastalığıdır dedi. Babam gençliğinde çok uğraşmış bu işlerle dualarla falan, arkadaşları için tabii. Bana anlattı Müge bi ilaç alıyodu onla hep midesi bulanıp başı dönüyodu. Bunun nedeni beyini uyuşturuyolarmış sanırım.. Onlar beynine hükmemeye çalışıyomuş sanırım.. Siz olsaydınız bunları nasıl yorumlardınız..?

 

-Bu arada arkadaşıma muska yaptırdık özel bi akrabamızdan,************diye biri. Ve muskadan sonra böyle şeyler olmama başladı.- sadece sureter görüyodu ama yaklaşmıyolardı bidde eskiden çok kötü rüyalar görüyodu, karanlık eller falan.. :(

 

*Edit// üfürükçü akrabanın reklamının yeri burası değildir.İsim kaldırılmıştır //Boogee

boogee tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk olarak şunu söylemeliyim ki kişilerin rızası olmadan ad-soyad verilmesi doğru değil. Ayrıca 3 harflilerden bu denli dikkatsizce bahsedilmesi hiç iyi değil. Neyse konuya döneyim. Epilepsi hastalığı beyinde herhangi bir bölgenin kontrol dışı aktif hâle gelmesi ve bunun "bir süre" devam etmesidir, benim kanaatim şu yönde; arkadaşın epilepsi nöbeti geçirmiş. Ama genel bir nöbet değil kısmi nöbetler yani şuurunun açık olduğu nöbetler ve bir süre devam etmiş siz muskayla geçti sanıyorsunuz fakat nöbetler kısmi olduğu için artık o tip şeyler görmüyor ve eğer epilepsi olduğuna emin değilseniz, tamamen psikolojikte olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Epilepsi cin hastalığı değildir diye düşünüyorum. Ama şöyle de olabilir mesela epilepsi yerine "düşmek" diyelim. Biri sizi itince düşmenizin ya da koşarken düşmenizin sonuçları aynı ama nedenleri farklıdır. Arkadaşınıza bir musallat dadanıp epilepsiye yol açmış olabilir de ya da arkadaşınız halüsilasyon görüyor da olabilir. Kısaca anlatmak istediğim epilepsiye direk cin hastalığı demenize gerek yok. Belki nedeni olmuştur ama birebir ayn şeyler değildir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ePilepsi beyindeki dürtülerin düzensiz şekilde faaliyet göstermesine yol açar.

Beynin Sol lob bölümünde bulunan isterik görme işlemini yapan sinirler değişik şekilde yani düzensiz çalışıyor. bu olayda halüsinasyona yol açıyor.

öyle üfürükçüymüş cinciymiş felan bunlara bakmayın..

Ben bunu şu şekilde kendimden emin olarak söylüyorum.

Ben tıb'bın içindeyim ve paranormal olaylarla ilgili biriyim.

hani artık tıbbi bi olayı tamamiyle dogaüstü paranormal olaylara baglayıp baglamamayı ayırd eder hale geldim...

birde unutma ki; epilepsi hastalarının belli başlı dürtüleri vardır. mesela sen elma gösterirsin, elma o hasta için birşey ifade eder ve bir anda halüsinasyon görmesine ve nöbet geçirmesine yol açar.. bu olay bu şekildedir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşınızin gösterdiği belirtiler dikkat dağınıklığı vs zaten epilepsi belirtileri değil . Ancak yoğun obsesif vakalarda görülen belirtiler ile bir takım hastalıkların belirtileri hemen hemen aynı . Buna şizofreni , nevrotik bozukluklar sara nöbetleri de dahil . Anadoluda sara hastalığı için cin hastalığı demelerinin sebebi de bu olsa gerek .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

epilepsi vücutakki elektronların az olmasından kaynaklanan bişey bunun için pil bile üretildi ama türkiyede bu cihaz varmı bilmiyorum kim demişse saçma cinlerin işi gücü yok saçma batini şeyler varlıklarla irtibata geçmiş biri olarak böyle saçma şeylere inanmayın arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

akrabalardan birinin oglu da ( cok yakından tanıdıgım biri ve kucukken aynı yazlıkta cok kaldık ) epilepsi bu konu hakkında bilgi sahibiyim yani.

Epilepsi e atesli bir hastalık gecirirken merdivenlerden dusmesi sonucu beyinde damarlarların dugumlenmesiyle gecti. su anda 35 yasında ve ben 20 yasındayım kendımı bıldım bıleli o hastadır.

Ameliyat riskli oldugundan dolayı olmadı , akıl var fikir yok gibi yani saftır. Kullandıgı ilaclar sonucu epilepsiden şizofrene dogru gecis yapıyo diyebilirim o da goruntuler goruyor ve gercekten yasamıs gibi fantastik hikayeler anlatıyor.

Krizleri olur o sırada kendını kaybeder tuvalete girip cıktıktan sora tuvalet yoksada o an nerdeyse o an ufak abdestını yaptıktan 10 dk sora kendine gelir. Bu ufak krizi bide buyuk krizleri olur ilaclarını almadıgında o kotudur iste yerde tepinir ve azından köpük gelir vs..

yani böyle bişeyin ruhani varlıklarla ilgisi yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu kalıtsal bir hastalık pusuI?!? Benim babamda da kardeşimde de çıktı. Hayatımda da ne benim ne ailemin cinlerle alakamız olmadı? Kan davası mı bu gelip gidip bütün sülaleye musallat olsun ya?

tamam işte bunu medyumlar yok edebiliyo ve onlar cinlerle alakası var diyo ben nedi yeyim medyumun yok ettigini biliyorum ayrıca babnda kardeslerinde de lması yani akrabag olmanız bisey değiştirmezki bu isin bilimsel yonnunu ılgılendırr ben gordugumu soyledım :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben uzun süredir epilepsi hastasıyım, hastalığım üzerine çok araştırmalarda bulundum uzman nörologlara ve psikologlara gittim, Epilepsinin bir cin hastalığı olduğunu ilk defa buradan duyuyorum açıkçası araştırmalarımın tümüne göre böyle bir şey değil, Yani yanlış bilgi vermiş oluyorsunuz insanlara "Birşeyden emin değilsen , hiçbirşey söyleme" Sözü birşeyler hatırlatır sanırsam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben de gördüğümü söyleyeyim... epilepsi kalıtsal bir hastalıktır. Türkçe de güzel bir dildir. Düzgün yazmamızı hak edecek kadar güzeldir.

 

bakmadna yazıyorum kusura bkma Türkçe gzelduır (edit:sirius Meal: Bakmadan yazıyorum kusura bakma Türkçe güzeldir) anlayamdgnız yerde syleyınız ben bır daha yazarım guzel kardesm :) (Meal: Anlayamadığınız yerde söyleyiniz ben bir daha yazarım güzel kardeşim.)

 

(Sirius: Lütfen forum içinde üslubunuza dikkat edin, hakaretvari sözcüklerden kaçının. İkinci olarak eğer böyle anlaşılmaz yazacaksanız ya yazmayın ya da lütfen BAKARAK yazın. Çünkü benim burada gördüğüm sadece bir grup harf kirliliği. Daha özenli yazmanızı öneriyoruz.)

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Anlamadığım için değil, kendinizi anlatamadığınız, düzgün Türkçe kullanmayarak forum kurallarına karşı geldiğiniz için belirtme gereği duydum. Bu şekilde yazmaya devam etmeniz halinde güzel olan "Allah ın verdiğin beyin"e sahip olanlar tekrar bir şey anlamayacaktır. Burada satır içinde gizlice ifade etmeye çalıştığınız hususu da size iade ederim... Başlıkla ilgisi olmayan konuşmaları lütfen özel mesaj ile gönderin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ne geldiyse başımıza cinci hocalardan geldi zaten bugüne kadar. İnsanlar Tıp litaratüründe açıklaması olan ama kafasını gözünü yorupta okumaktan ve anlamaktan kaçındığı herşeye cin musallat olmuş, periler sarmış, gulyabani kaçırmış filan gibi yakıştırmalar yapar. Bu işin kolayına kaçmak ve bundan prim yapan "cinci hocalara" para kazandırmaktır. Hoca efendisi "vucuda iğne girmesi zinhar günah" dediği için kızına antibiyotik iğnesi yaptırmadan ölümüne sebep olan insanlar hep bu zihniyetin eseri.

 

Zamanında Sara Nöbeti geçiren insanlar içinde bu yakıştırma yapılıyordu. "Cin çarpmış".

 

Epilepsi nöronlar arasında oluşan elektrik boşalmalarından dolayı kaynaklanan bir rahatsızlıktır ve çeşitleri vardır. Tam bir tedavi uygulanırsa tekrarlama riski az olan bir rahatsızlıktır ki bunun örnekleride dünya üzerinde çoktur. Ben hiçbir doktorun iğleştirdiği epilepsi hastasını "okuyup üflediğini" sanmıyorum. Yada medyumsal güçleri olduğunu...

 

Epilepsi genelde kalıtsal yollarla ortaya çıkar. Yani epilepsi hastalarının ailelerinde genelde bir epileptik mevcuttur. Bunun dışında doğum esnasında, yada küçük yaşlarda geçirilen bir beyin travması da epilepsiyi tetikleyebilir. Yada ağır bir hastalık durumuda epilepsinin tetikleyicilerinden biridir.

 

Epilepsi hastalarında özellikle komplex parisel epilepsi diye tanımlanan durumlarda sıkça daha önce gördüğü bir sureti, tattığı bir lezzeti, duyduğu bir sesi tekrar duyma durumu yaşanır. Ayrıca ani kas tepkileride verebilir. Bununda bilinçsiz kişiler tarafından "cin çarpmış yada cin musallat olmuş" olarak yorumlanması gayet normaldir. Elektrik boşalımı beyindeki sinir uçlarını tetikleyerek kasları harekete geçirir. Tıpkı bir pirize elini sokmak ve anında geri çekmek gibi. Suratınızın parmaklarınızın ve kolunuzun kasıldığını hissedersiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...