Jump to content

Telepatik Önsezi Ve Morfo Genetik Alan


nevermore

Önerilen Mesajlar

Telepatik önsezi yüzde 45 doğru. Cambridge’de bulunan Trinity Koleji’nde yapılan bir araştırmaya göre, birini düşündükten hemen sonra telefonunuzun çalması ve arayanın düşündüğünüz kişi olması,"telepatik bir önsezi".

Rupert Sheldrake, yaptığı araştırmada kullandığı deneklerden dört tane akraba veya arkadaşının numaralarını aldı. Daha sonra rasgele seçilen numaraları arayan Sheldrake, bu insanlardan deneği aramalarını istedi ve şu şaşırtıcı sonuca ulaştı: Telefonu çalan deneklerin yaptığı tahminlerin yüzde 45 oranında doğru çıktı. Aynı bilim adamı, bu deneyin e-posta için de aynı sonucu verdiğini iddia etti. Ancak bazı uzmanlar, bu sonuçların sadece tesadüften ibaret olabileceğini ve Rupert Sheldrake’nin bu sonuca sadece 63 denekle ulaşmasının bu ihtimali güçlendirdiğini savundu. Görünmeyen Enerji Alanları konusunda uzman, ünlü bilim adamı Rupert Sheldrak, A New Science of Life (Yeni Bir Yaşam Bilimi)adlı kitabında,tüm sistemlerin bilinen enerji ve madde faktöründen başka, bir de görünmeyen enerji alanları tarafından organize edildiğini söylüyor. Bu alanlar etkin alanlar; form ve davranış için şablon olarak görev yapıyorlar. Bu alanların, bizim anladığımız ve kullandığımız enerjinin bildik anlamıyla, pek alakası yoktur; çünkü morfo genetik alan kavramının etkileri, normalde bildik enerjiye uygulanan zaman ve mekan sınırlarının çok ötesine uzanmaktadır. Bu hipoteze göre, bir türün üyesi bir davranışı öğrendiği zaman, türün etkileme alanı, yavaş da olsa değişmektedir. Eğer davranış türler tarafından yeterince uzun süre tekrarlanırsa, bunun “morfik rezonansı” bütün türü etkiler.

Sheldrake buna, (morf ve genesis) var edilmek köklerine dayanarak morfo genetik alan adını veriyor. Bu alanın hareketi, zaman ve mekanda “uzaktan etkide bulunmayı” anlatıyor. Zamanın dışındaki fiziksel evren yasaları ile şekillenen form yerine, zaman içindeki morfik rezonansla bağlantılı formlar arasındaki iletişim anlatılmak isteniyor. Yani morfik alanlar zaman ve mekan içinde çoğalıp yayılabilirler ve geçmiş olayları, ya da diğer tüm olayları etkileyebilir.

Bunun bir örneğini, Lyall Watson’un kitabı Lifedite: The Biology of Conssciounessta (Yaşam Gel-Giti:Şuurun Biyolojisi), artık “Yüzüncü Maymun İlkesi” diye bilinen örnekte anlattıklarında bulabiliriz. Konuyla yakından ilgilenenlerin bu iki kitabı okumaları çok yararlıdır. (Türkçe'si Lyall Watson Ölüm Yanılgısı-Altın Kitap.)

Bu bilimsel hipotezi bilginin yayılması konusunda da ele almak mümkündür. İnsanlar arasında bilgi alışverişleri de alan teorisinin temel esaslarına göre yayılım gösterir. Watson, bir maymun grubunun yeni bir davranışı öğrenmelerinden sonra, aralarında olası bir ‘normal’ (yani bizim beş duyu ile normal diye tanımladığımız) iletişim yolu bulunmayan diğer adalardaki maymunların bu yeni davranışı sergilemeye başladıklarını bulmuştu. Rupert Sheldrake’nin Cambridge’de bulunan Trinity Koleji’nde yapmış olduğu telepati deneyi morfo genetik alanlar teorisi ile açıklığa kavuşur.

Telepati deneylerinde bu morfo genetik alanın hareketi söz konusudur ve zaman ve mekanda alan girişimleriyle“uzaktan etkide bulunmayı” anlatır. Yani zaman içindeki morfik rezonansla bağlantılı formlar arasındaki iletişimin bir diğer adı da telepatidir ve telepati bilimsel deneylerle ispatlanan bir duyular dışı algılama yeteneğidir, doğaldır, doğanın bir parçasıdır. Telepati bilinen zamanın dışına da taşabilir.

Sempati ve rezonans yasaları gereğince evrenin tüm meskun köşelerinden birbirleriyle telepatik rezonansa geçebilenler ve telepatik iletişim kuranlar hep olmuştur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Yeni üyeyim kaynaşma konseptli alan

   Merhabar ben yeni bir üyeyim forumda biraz takıldım ve inanılmaz sevdim herkes birbirinden farklı özel aynı zamanda forumun asıl konsepti (öbür alemler, ayinler vb.) çok güzel burayı sizinle kaynaşmam için açtım bana soru sorup hakımda bilgi alabilir (cevap verebileceğim düzeyde) aynı zamanda bana kendinizi tanıtabilirsiniz Yorumlarınızı bekliyorum...

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Telepatik bağ ve rüyalara girmek

   Öncelikle merhabalar, yaklaşık 1 sene önce parapsikoloji konularına merak sardım. İlk denemem annemle telepati yapmak oldu kartlarla ve çok başarılı olduk. (Annem balık, ben yengeç burcuyum) .   Daha sonra yakınlardaki bir yatılı okulda kalan arkadasimin rüyasına girmek için deneme yaptım, şöyle oldu ;   Bir gece saat 1 civarı iyice odaklandim, onu uyurken hayal ettim ve üçüncü gozunden beynine girdiğimi düşündüm. Aslında güzel ve ferah şeyler aktarmak varken hayalimde, ne oldu nasıl oldu bil

   , Yer: Yaşadığınız Paranormal Deneyimler

  • Zihin Gücüyle Telepatik Aşk Büyüsü

   Telepatiyle yapılabilen şeylerin arasında kişilerin kişilere ilgi duymasını sağlamak da vardır ve bu çok zor bir iş değildir,biraz sabır,biraz özveri ve zihin gücünün bir araya gelmesi yeter. Telapatik aşk büyüsü tarifi Telapatik aşk büyüsüne başlarken önce şöyle bir çalışma metodu düzenlenir. a-Büyü yapılacak kişi büyü esnasında size uzak mesafedemi yoksa yakınınızda veya yüz yüze olabilecek kadar yakın mı. Telapatik aşk büyüsünde mesafeler çok önemli olmasa da yakın mesafe etkiyi daha da

   , Yer: Telepati

  • Edgar Alan Poe/Bütün Hikayeleri

   Sevgili arkadaşlarım, bu kitabı okumanızı önemle tavsiye ederim. Emin olun pişman olmayacaksınız...     http://www.etkinliklerin.com/wp-content/uploads/2016/02/kitap-oku-edgar-allan-poe.jpg     Adı en çok kötüye çıkmış talihsizlik bile eninde sonunda felsefenin yorulmak nedir bilmez cesaretine boyun eğer - tıpkı en inatçı şehrin bir düşmanın ardı arkası kesilmez saldırılarına boyun eğmesi gibi. Kutsal kitapta yazdığına göre, Salmanezer, Samaria'nın önünde üç sene beklemiştir; ama sonunda şeh

   , Yer: Kitap Tanıtımları ve Eleştirileri

  • Radyoda Eşinden İntikam Alan Kadın

   https://www.youtube.com/watch?v=hPxoDDCdF4g..   Ulan birde psikiyatr topluma hayrı olacak adam yani ? . O başka bir yana bu işlere kendi yakın çevrende fazla salça olmayacaksın .

   , Yer: İlginç ve Komik Videolar

×
×
 • Yeni Oluştur...