Jump to content

Google' nin kurucusu LARRY PAGE Türklere anlam veremedi :D


apocalypse

Önerilen Mesajlar

Internet’in en büyük arama motoru Google’ın kurucusu ve Google Inc’in Yönetim Kurulu Başkanı Larry Page yaptığı açıklama ile Türk Internet Kullanıcılarının gözünü korkuttu.

 

http://www.spatyom.com/attachments/guncel-olaylar/2946-google-nin-kurucusu-larry-page-turklere-anlam-veremedi-blog_4ed7693cdcafc.jpg

 

NEDEN BÖYLE YAPIYORLAR ANLAMIYORUM ?

Yaptıkları detaylı analiz çalışmalarının sonucuna göre, Türk kullanıcılarının Google’ı araştırma yapmak ya da bir bilgiye ulaşmak yerine diğer sitelere bir geçiş aracı olarakkullandıklarını tespit ettiklerini belirten Larry Page “Neden böyle yapıyorlar anlamıyorum, Facebook’a girmek için Google’a Facebook yazmak, Twitter’a girmek için Google’a Twitter yazmak aklı başında bir insanın yapacağı iş değil. Böyle yaparak neyi amaçlıyorlar ? Derin ve detaylı analizler yapmasak Türkiye’de insanların Google’ı çok sık kullandılarına inanmaya devam edecektik” dedi.

 

BİZİ ZARARA SOKTULAR

İlk başlarda sadece Türkiye’den Google’a giriş sayılarını baz aldıklarını ve bu sayılara göre kullanım oranının mükemmel olduğunu düşündüklerini belirten Page, “Oysa yıllardır raporları yanlış yorumluyormuşuz, tüm istatistiklerimizi altüst ettiler, bunun hesabını kim verecek şimdi ?”

 

HAKKIMIZI MAHKEMEDE ARAYACAĞIZ

Kullanıcıların Facebook’a girmek için Google’ı açıp, Facebook yazdıktan sonra ilk siteye tıklamalarını bile belki bir nebze anlayışla karşılayabildiklerini, ancak bir Türk kullanıcının Google’a girmek için Google’ı açıp Google kelimesini yazması sonucu, sistemlerinin sonsuz döngüye girdiğini ve yaklaşık 3 saat boyuncahizmet veremediklerini belirten Page, “O kullanıcının IP adresini tespit edip, mahkemede hesaplaşmasını biz çok iyi biliriz, diğer kullanıcılar da ayağını denk alsın” dedi.

 

Basın toplantısı sonucunda öfkeden ellerinin titrediği gözlenen Larry Page’in , Google arama motoruna “Google bana karı bul” yazan Türk kullanıcılar hakkında ne tür bir önlem alacağı da merak edilen konular arasında bulunuyor.

 

 

 

 

Arkadaşlar google'ı tasarruflu kullanın lütfen :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Googleye dalgınlıkla google yazdığım çok olmuştur bunu tekrar tekrar yaparım belki sıkıldıkça da yaparım çünkü yazmamamı gerektirecek bir kural yok.

Sadece şunları arayabilirsiniz diye bir ibareye rastlamış da değilim, ortalık yere koyduysan isteyen istediğini aratır.

Ayrıca bir kaç yıl öncesinin teknolojik şartlarında bir siteye google üzerinden girdiğinde direk giriş kayıtlarında görünmezdi böylelikle işyerlerinde ve başkalarının pclerinde rahatlıkla istenilen siteye girilebilirdi:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana bu habere inandığını söylemeyeceksin değil mi? Önce zaytung haberi sandım ama onlar bu kadar salak bir dille yazmazlardı. Daha sonra zaytung çakması olan yadoha'nın haberi olduğunu öğrendim. Keşke gnoxis cafe bölümüne falan açsaydın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...