Jump to content

Erkekler, Kadında Ne Arar?


mavi siyah

Önerilen Mesajlar

Bir Erkeğin, Bir Kadında Aradığı 9 Özellik!

 

Biz kadınlar ve erkekler, birbirimizde ne arıyoruz? Sizi bilemeyiz ancak erkekler, kadınlarda belli ortak kriterler arıyorlar gibi… İşte, bu konuda yapılan çalışmalar sonucu edinilen 9 maddelik bir kılavuz. Erkeklerin seçimlerinde, ilişkiye yaklaşımlarının yani ilişki kurma niyetlerinin belirleyici olduğunu biliyoruz. Tek gecelik aşk arayan erkek ile uzun süreli beraberlik ve hayat arkadaşı arayışında olan erkeğin seçim kriterleri birbirine uyum sağlamayabilir. Biz, erkeğinizin sizi uzun süreli bir eş olarak seçmek istediğini düşünerek aşağıdaki 9 önemli maddeyi sıraladık. Benim sevgilim, eşim, arkadaşım o tiplerden değil, beni olduğum gibi kabul eder, diyip burnunuzu bükmeyin. Niyetiniz ciddiyse, bu kriterlerin sizde olup olmadığını düşünüp stratejinizi ona göre belirleyin. Belli mi olur, belki biri işinize yarar?

 

Evet arkadaşlar yine bir kadın-erkek konusu ile karşınızdayım :derisive:

Neyse başlıyoruz ;)

 

http://ivillage.mynet.com/images/gallery/0819-erkekler-kadinda-ne-arar/6313180_full.jpg

 

Özgüven sahibi

Erkekler sevgililerinin, eşlerinin özgüven sahibi olmasından hoşlanırlar. Böylece kadınlar, başları sıkışınca ve bir problem yaşadıklarında onlardan yardım istemez ve erkeklerin başını ağrıtmazlar. Şaka bir yana erkekler, toplum içinde kendini ifade ederken özgüvenini ortaya koyan, göz temasından kaçınmayan kadınları çok çekici bulurlar. Erkekler için özgüvenleri bakışlarından ve tavırlarından dışarı yansıyan kadınlarla olmak çok daha kolaydır. Sürekli onaylanma ve kabul bekleyen kadınlarla olmak ise erkekleri sorumluluk sahibi ve güçlü olmaya zorladıkları için daha az tercih edilirler.

http://ivillage.mynet.com/images/gallery/0819-erkekler-kadinda-ne-arar/9278520_full.jpg

 

Sıcak ve seksi

Çevrenizdeki dost erkekler size pek belli etmeseler de erkekler seçecekleri kadında dişilik ararlar. Dünyanın en düzgün ve iyi kadını olduğunuz halde, aldatılıyor olmanızın en büyük nedenlerinden biri, sizin suçunuz değil ama erkeğinizin macera ve cinsellik beklentisi olabilir. Erkekler cinsellik odaklı yaratıklardır. Cazibeli ve sıcak, tatlı dilli, cinsel açıdan çekici kadınlardan hoşlanırlar. Beyinleriyle birlikte vücutlarını da etkiniz altına almanızı isterler. Yatakta soğuk ve isteksizseniz, dünyanın en mükemmel kadını da olsanız, seçilmemeniz olasıdır.

 

http://ivillage.mynet.com/images/gallery/0819-erkekler-kadinda-ne-arar/9881713_full.jpg

 

Mizah duygusu gelişmiş

Hiç kimse sürekli donuk ve ciddi duran biriyle birlikte olmak istemez. Erkekler, yaptıkları esprileri anlayan, güler yüzlü, katılımcı, mizah duygusu gelişmiş, sıcak kadınlardan hoşlanır. Çevrelerinde, sürekli şikâyet eden ve asık suratlı birini görmek istemezler. Pozitif ve eğlenceli kadınlar bu yüzden erkeklere daha çekici gelir

 

http://ivillage.mynet.com/images/gallery/0819-erkekler-kadinda-ne-arar/8033047_full.jpg

 

Temiz ve bakımlı

Dış görünüşün önemini kimse yadırgayamaz. Bir kadında erkekleri çeken ilk özellik budur. Erkekler, kendilerini erkeksi hissettiren feminen kadınlardan hoşlanırlar. Bazı erkekler de, sağlıklı bir bünyenin ve bakımlı olmanın ifadesi olan güzel uzun saçları sever. Erkekler, kişisel hijyenini göz ardı eden bakımsız kadınlardan hoşlanmazlar. Sonuç olarak, güzel ve fit bir vücuda sahip sağlıklı bir dişi erkeklere her zaman daha çekici gelecektir.

 

http://ivillage.mynet.com/images/gallery/0819-erkekler-kadinda-ne-arar/8982155_full.jpg

 

Bağımsız

Pek çok erkek, bağımsız kadınlardan hoşlanır. Kadınların, kendi hayatlarına sahip çıkmasından hoşlanırlar. Kendilerine tümüyle bağımlı kalacak bir kadınla birlikte olmaktansa bağımsız bir kadınla olmayı tercih ederler çünkü bu onlara, dilediklerinde özgürce kendi alanlarında hareket etme şansı tanır. Ancak, erkekler, kendilerine bağımlı olan kadınlara ve kendisine bağımlı olunan erkek duygusuna da sıklıkla ihtiyaç duyarlar

 

http://www.moralim.net/wp-content/uploads/2011/11/ask-fotograflari.jpg

Anlayışlı

Erkekler, anlayışlı kadın ister. Kendisini olduğu gibi kabul eden, birkaç ufak değişiklik isteği dışında erkeğinden büyük değişim hamleleri beklemeyen, erkeğine uyum sağlamayı beceren kadınlarla rahat ederler. Aksi ruh halindeki kadınlar erkekler başta çok çekici de gelse, sonunda çoğunlukla seçimlerini kendi zevklerine ve beğenilerine uyum ve saygı gösteren kadınlardan yana yaparlar. Kendilerine değer veren ve destekleyen kadınlardan hoşlanan erkeklerin karşısında sürekli onları eleştiren dırdırcı kadınların pek de şansı yoktur.

 

 

 

 

http://ivillage.mynet.com/images/gallery/0819-erkekler-kadinda-ne-arar/2946340_full.jpg

 

Dürüst ve sadık

Bir erkek tabii ki, dürüst ve sadık kadın ister. Birlikte olduğu kadının, arkasını döner dönmez, en yakın erkek arkadaşıyla flörtleşmeye başlamayacağından emin olmak ister. Dolayısıyla bir erkeğin, bir kadında aradığı en temel özellikler sadakat ve güvenilirliktir. Ne olursa olsun, her koşulda yanlarında olacak birine ihtiyaçları vardır. Aldatma nedeniyle boşanma oranlarındaki artışa bakarsak, kadınlarda en çok aranan özelliğin neden sadakat olduğunu sormamıza gerek kalmaz. Erkekte ve kadında sadakat öyle kolay bulunan bir özellik değildir.

 

 

 

 

http://i3.tagstat.com/image02/3/54e1/00dx054wRjx.jpg

 

Olgun ve iyi konuşan

İlk bakışta bebiş konuşması erkeklere çok çekici gelse de, uzun vadede olgun ve akıllı kadınları tercih ederler. Bir erkek, ilgi duyduğu bir kadının, makyaj ve moda dışındaki konularda da iki kelime edebilmesini ister. Toplum içinde ve kendisiyle farklı şeylere ve hayatla ilgili ilginç sohbetler edebilen, çok yüksek sesle konuşmayan bir kadın, entelektüel zekâsı ile bir erkeği kendine kolaylıkla çekebilir. Ağzı bozuk ve rahat insanlardan hoşlanmayan bir adam için çok sık argo kelimeler ve rahat bir vücut dili kullanan fazla samimi bir kız arkadaş, ürkütücü olabilir.

Akışına bırakabilen, rahat. Erkekler gergin kadınları pek tercih etmezler, sakin ve rahat kadınlarla olmak daha kolaydır onlar için. Bu yüzden, ciddi bir ilişkiye girecekleri zaman, komşunun kızı iyi bir aday olabilir. Birlikte iyi vakit geçirebilecekleri, aileleriyle korkmadan rahatça tanıştırabilecekleri bir kızla hayatlarını birleştirmeyi tercih ederler. Olayları akışına bırakabilen, makyajının bozulmasını dert etmeyen, memnun etmesi kolay kadınlar her zaman erkekler karşısında daha şanslıdır.

 

 

http://2.bp.blogspot.com/-EbLlCfpiZC4/TatDss0ZyfI/AAAAAAAAAQA/cDZ0MFhSOkY/s1600/Aski-Zora-Sokan-Asiklar_1301182141.jpg

 

Şefkatli

Erkekler kesinlikle kendileriyle ilgilenen ve bu ilgilerini ortaya koyan kadınlarla olmak isterler. Erkeğiniz için hazırladığınız sürpriz bir yemek, acil bir durumda ütülediğiniz bir pantolon, çalışmaktan bunaldığı bir anda yorgun olup olmadığını, öğle yemeği isteyip istemediğini sormak, canı sıkkınken yanağına koyduğunuz bir öpücük bile ona olan ilginizin ve şefkatinizin bir göstergesi olabilir. Erkekler, kız arkadaşlarının kendilerine şefkat göstermesinden ve ufak tefek ihtiyaçlarını karşılamasından çok mutlu olurlar. Ancak aynı zamanda, biraz mesafeye de ihtiyaç duyarlar. O yüzden, ilginizi ve şefkatinizi gösterirken, sevdiğiniz adamı boğmamaya özen göstermeniz ilişkiniz açısından hayati önem taşır.

Destekçi. Erkekler, uzun vadeli ilişkilerinde kendilerine destek olan kadınları tercih ederler. 20 yaşlarında kariyerinin başında yükselmeye çalışan bir erkek kendisine destek olan bir sevgili ister. Onunla dalga geçmeden ve moralini bozacak şekilde eleştirmeden kendisini dinleyen, gerektiğinde objektif olarak tavsiyelerde bulunabilen, topluluk önünde kendisini iyi temsil eden bir kadına ihtiyaç duyar.

 

 

 

Bence bunu hazırlayan bir erkek :rofl: Ne dersiniz kızlar :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Erkek kadında seks, kadın erkekte para.

 

Ruhen fazla olgunlaşmamış kadın ve erkekler için durum tamamen bu, doğru... Fakat, neyse ki herkes ruhen o kadar olgunluktan uzak değil... NEYSE Kİ değil, yoksa dünya hala dönüyor olmazdı. Azınlıklar bizi kurtarıyor.

 

Bu bir yana, bu durumun bir sebebi var. Erkekler daha fiziksel/bedenseldir. Dolayısıyla yemek, içmek, üremek onlar için önemlidir... Öte yandan kadın daha ruhsaldır. Para isteme nedeni GÜVENLİK HİSSİdir. Kendini güvende hissedip o şekilde yaşamak ister. Burada kadınları savunmadığımı da eklemem gerek. Eskiden toplumsal tabular kadınların çalışıp kendi ayakları üzerinde durmalarına izin vermiyordu. Şimdi durum değişiyor, kadınlar ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durmaya başladıkları için eş seçiminde paraya eskisi kadar önem vermiyorlar...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ruhen fazla olgunlaşmamış kadın ve erkekler için durum tamamen bu, doğru... Fakat, neyse ki herkes ruhen o kadar olgunluktan uzak değil... NEYSE Kİ değil, yoksa dünya hala dönüyor olmazdı. Azınlıklar bizi kurtarıyor.

 

Bu bir yana, bu durumun bir sebebi var. Erkekler daha fiziksel/bedenseldir. Dolayısıyla yemek, içmek, üremek onlar için önemlidir... Öte yandan kadın daha ruhsaldır. Para isteme nedeni GÜVENLİK HİSSİdir. Kendini güvende hissedip o şekilde yaşamak ister. Burada kadınları savunmadığımı da eklemem gerek. Eskiden toplumsal tabular kadınların çalışıp kendi ayakları üzerinde durmalarına izin vermiyordu. Şimdi durum değişiyor, kadınlar ekonomik olarak kendi ayakları üzerinde durmaya başladıkları için eş seçiminde paraya eskisi kadar önem vermiyorlar...

 

Ben olgunluk kısmını değil çoğumuzun daha insan olamadığını düşünmekteyim, sana cevap veriyorum çünkü savunman cidden ilgi çekici.

Bu konuyu genelde tartışıyoruz gözlemliyoruz ve araştırıyoruz yazıyı uzun tutmak istemiyorum ama doğal olarak iş dürtülerde başlar ve tabi ki bu dürtüleri yöneten diğerlerinden daha baskın duygular vardır mesela erkek duygularının yönelimi genellikle zevke doğrudur kadının ise hırsa hatta bu konuda kadınlar erkeklerden çok daha tehlikelidir çoğu zaman bu konuda hemfikiriz.

Şeytan marka giyer filmini izledin mi ? tavsiye ederim güzel bir film ve bir o kadarda gerçekçi. İnsanlar elde ettikleri başarılar doğrultusunda değişim gösterir bu değişim tamamen farkındalık dışı ve doğaldır yani içgüdüseldir. Erkek geliştikçe daha güzel kadınlara yönelim gösterir kadın geliştikçe de daha çok güce. Dünyadaki denklemleri göz önünde bulundurduğun zaman güç eşittir paradır bunu görmek zor değil.

Güvenlik hissi konusunda kesinlikle haklısın ve bu da gücün bir parçasıdır. Uzatmak istemediğimi söylemiştim sonuç olarak her ne olursan ol dürtülerinden öteye geçemezsin sonuçta canlıyız ve her ne kadar olgunlaşırsak olgunlaşalım bazı şeyler asla değişmez.

Zaman ayırıp okuduğun için teşekkür ederim iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben olgunluk kısmını değil çoğumuzun daha insan olamadığını düşünmekteyim, sana cevap veriyorum çünkü savunman cidden ilgi çekici.

Bu konuyu genelde tartışıyoruz gözlemliyoruz ve araştırıyoruz yazıyı uzun tutmak istemiyorum ama doğal olarak iş dürtülerde başlar ve tabi ki bu dürtüleri yöneten diğerlerinden daha baskın duygular vardır mesela erkek duygularının yönelimi genellikle zevke doğrudur kadının ise hırsa hatta bu konuda kadınlar erkeklerden çok daha tehlikelidir çoğu zaman bu konuda hemfikiriz.

Şeytan marka giyer filmini izledin mi ? tavsiye ederim güzel bir film ve bir o kadarda gerçekçi. İnsanlar elde ettikleri başarılar doğrultusunda değişim gösterir bu değişim tamamen farkındalık dışı ve doğaldır yani içgüdüseldir. Erkek geliştikçe daha güzel kadınlara yönelim gösterir kadın geliştikçe de daha çok güce. Dünyadaki denklemleri göz önünde bulundurduğun zaman güç eşittir paradır bunu görmek zor değil.

Güvenlik hissi konusunda kesinlikle haklısın ve bu da gücün bir parçasıdır. Uzatmak istemediğimi söylemiştim sonuç olarak her ne olursan ol dürtülerinden öteye geçemezsin sonuçta canlıyız ve her ne kadar olgunlaşırsak olgunlaşalım bazı şeyler asla değişmez.

Zaman ayırıp okuduğun için teşekkür ederim iyi akşamlar.

 

''Ne kadar olgunlaşırsak olgunlaşalım, dürtülerden öteye geçemeyiz'' fikri biraz fazla karamsarca aslında. Tespitlerin genel anlamda doğru, ama olaya biraz daha derinden bakmak gerekiyor... Şöyle açıklamaya çalışacağım; aslında en olgunumuz da en olgunluktan uzak olanımız da aynı tanrısal öze sahip. Yani, temelde aynı. Ancak, ruhen olgunlaştıkça bu tanrısal öz kendisini daha ''evrensel bir biçimde'' dışa vurma şansı buluyor. Örnek vererek bunu anlatmaya çalışayım; cinsellik en alt olgunluk düzeyinde bir zevktir, en yüksek olgunluk düzeyinde ise tüm varoluşla birlik kendiliğinden ruha akan bir deneyim olduğu için cinsellik karşı cinsle ilişki şeklinde değil, ''tüm evrenle birlik'' şeklinde karşımıza çıkar. Sonuçta şu var; cinselliği sadece bir zevk olarak gören olgunluğu düşük kişi dahi, ''tanrısal birleşim, bütünlük, tek parça olma'' durumuna ulaşmak için içsel olarak uyarılıyor aslında... Aslında bu bir zevk meselesi değil, tanrısal bütünlük meselesi. Sadece KENDİSİNİN BUNDAN HABERİ YOK... Olgun olmadığı için bundan haberi yok ve durumu sadece zevke bağlıyor... İşte demeye çalıştığım şu ki, olgunlaştıkça bunun altında yatan ASIL MESELEYİ anlar ve ona göre davranır... Olgun olan da olmayan da AYNI sahiden. Fakat, arada bir UYGULAYIŞ/OLUŞ BİÇİMİ FARKI var. Bu bakımdan kesinlikle olgunlaşmak çok şeyi değiştirir... Ve evet, o filmi de izlemiştim. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

''Ne kadar olgunlaşırsak olgunlaşalım, dürtülerden öteye geçemeyiz'' fikri biraz fazla karamsarca aslında. Tespitlerin genel anlamda doğru, ama olaya biraz daha derinden bakmak gerekiyor... Şöyle açıklamaya çalışacağım; aslında en olgunumuz da en olgunluktan uzak olanımız da aynı tanrısal öze sahip. Yani, temelde aynı. Ancak, ruhen olgunlaştıkça bu tanrısal öz kendisini daha ''evrensel bir biçimde'' dışa vurma şansı buluyor. Örnek vererek bunu anlatmaya çalışayım; cinsellik en alt olgunluk düzeyinde bir zevktir, en yüksek olgunluk düzeyinde ise tüm varoluşla birlik kendiliğinden ruha akan bir deneyim olduğu için cinsellik karşı cinsle ilişki şeklinde değil, ''tüm evrenle birlik'' şeklinde karşımıza çıkar. Sonuçta şu var; cinselliği sadece bir zevk olarak gören olgunluğu düşük kişi dahi, ''tanrısal birleşim, bütünlük, tek parça olma'' durumuna ulaşmak için içsel olarak uyarılıyor aslında... Aslında bu bir zevk meselesi değil, tanrısal bütünlük meselesi. Sadece KENDİSİNİN BUNDAN HABERİ YOK... Olgun olmadığı için bundan haberi yok ve durumu sadece zevke bağlıyor... İşte demeye çalıştığım şu ki, olgunlaştıkça bunun altında yatan ASIL MESELEYİ anlar ve ona göre davranır... Olgun olan da olmayan da AYNI sahiden. Fakat, arada bir UYGULAYIŞ/OLUŞ BİÇİMİ FARKI var. Bu bakımdan kesinlikle olgunlaşmak çok şeyi değiştirir... Ve evet, o filmi de izlemiştim. :D

 

Çok çok doğru bir yaklaşım. Bunları hissiyatla mı yoksa öğretilerden aldığın bilgiler ile söyledin bilmiyorum ama kesinlikle katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...