Jump to content

21 Aralık 2012 dünyanın sonu değil, ama...


FearTheFutuRe

Önerilen Mesajlar

Avustralyalı bilim adamı, Mayalara ait tabletlerde 21 Aralık 2012 tarihiyle ilgili kehanetin yanlış anlaşıldığını...

 

http://i.milliyet.com.tr/YeniAnaResim/2011/12/02/fft99_mf1806673.Jpeg

 

Avustralyalı bilim adamı, Kolomb öncesi Amerika uygarlıklarından biri olan Mayalar’a ait tabletlerde 21 Aralık 2012 tarihiyle ilgili kehanetin yanlış anlaşıldığını, tabletlerin kıyametten değil yeni bir çağın başlangıcından söz ettiğini ileri sürdü.

 

Geçen hafta Meksika Antrepoloji ve Tarih Enstitüsü, ülkenin doğusundaki Tabasco eyaletinde yer alan Tortuguero antik kenti yakınlarındaki Comalcalco harabelerinde yıllar önce keşfedilen taş tabletin, 2012’de dünyanın sonunun geleceği kehanetini yinelediğini açıklamıştı.

 

Hem söz konusu tableti hem de Meksika’nın güneyindeki Palenque arkeolojik sitesinde bulunan hiyeroglifleri inceleyen Avustralya’daki La Trobe Üniversitesi’nden Sven Gronemeyer, tabletlerin 400 yıllık 13. dönemin sonuna denk düşen 21 Aralık 2012 tarihinde gizemli Maya tanrısı Bolon Yokte’nin dünyaya dönüşünü tasvir ettiğini söyledi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

[h=1]'Mayalar'ı yanlış okumuşuz![/h][h=2]Yeni araştırmalar ilginç sonuçlar orataya koydu...[/h]http://im.haberturk.com/2011/12/02/693613_detay.jpg?1322835170

 

 

 

Avustralyalı bilim adamı, Kolomb öncesi Amerika uygarlıklarından biri olan Mayalar'a ait tabletlerde 21 Aralık 2012 tarihiyle ilgili kehanetin yanlış anlaşıldığını, tabletlerin kıyametten değil yeni bir çağın başlangıcından söz ettiğini ileri sürdü.

 

Geçen hafta Meksika Antropoloji ve Tarih Enstitüsü, ülkenin doğusundaki Tabasco eyaletinde yer alan Tortuguero antik kenti yakınlarındaki Comalcalco harabelerinde yıllar önce keşfedilen taş tabletin, 2012'de dünyanın sonunun geleceği kehanetini yinelediğini açıklamıştı.

Hem söz konusu tableti hem de Meksika'nın güneyindeki Palenque arkeolojik sitesinde bulunan hiyeroglifleri inceleyen Avustralya'daki La Trobe Üniversitesi'nden Sven Gronemeyer, tabletlerin 400 yıllık 13. dönemin sonuna denk düşen 21 Aralık 2012 tarihinde gizemli Maya tanrısı Bolon Yokte'nin dünyaya dönüşünü tasvir ettiğini söyledi.

 

Mayaların 13 rakamını kutsal kabul ettiğini belirten Gronemeyer, tabletlerde sanılanın aksine kıyametten söz edilmediğini kaydetti. Yaklaşık 1300 yıl öncesine ait olduğu sanılan Comalcalco tabletindeki metnin son kısmının çatlaklar nedeniyle okunamaz hale geldiğini belirten Gronemeyer, yazıtın M.Ö. 3113'te başlayan Maya takviminin 5125 yıllık döngüsünün sona ereceğini kastettiğini söyledi.

 

Gronemeyer, tabletin Bolon Yokte'nin yolculuğunu planlamak isteyen Maya hükümdarı Bahlam Ajaw'a ait bir kehanetini içerdiğini söyledi. Kehanete göre, Mayalar'ın yaradılış ve savaş tanrısı Bolon Yokte, Tortuguero kentindeki bir tapınakta hüküm sürmek için Dünya'ya dönecek. Gronemeyer, "Yaradılış gününün yansıması olarak gördükleri 21 Aralık 2012 tarihinin, Mayalar için sembolik bir değeri vardı. Bu tarih, gizemli tanrıların dönüşünü simgeliyor" dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tamam isa inecek tepeden =) ne 2012 miş arkadaş biri der 12 sarmal dna biri der gezegen gelior ölecez biri der uzaylılar istila etcek biri der illimunati işte yapay uzaylı ,istilası vs her kualktan bir ses =) bir kıyım varsada eninde sonunda zaten ölecez sıkıntı yok =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

'mayalar'ı yanlış okumuşuz!

 

yeni araştırmalar ilginç sonuçlar orataya koydu...

 

http://im.haberturk.com/2011/12/02/693613_detay.jpg?1322835170

 

 

 

avustralyalı bilim adamı, kolomb öncesi amerika uygarlıklarından biri olan mayalar'a ait tabletlerde 21 aralık 2012 tarihiyle ilgili kehanetin yanlış anlaşıldığını, tabletlerin kıyametten değil yeni bir çağın başlangıcından söz ettiğini ileri sürdü.

 

Geçen hafta meksika antropoloji ve tarih enstitüsü, ülkenin doğusundaki tabasco eyaletinde yer alan tortuguero antik kenti yakınlarındaki comalcalco harabelerinde yıllar önce keşfedilen taş tabletin, 2012'de dünyanın sonunun geleceği kehanetini yinelediğini açıklamıştı.

Hem söz konusu tableti hem de meksika'nın güneyindeki palenque arkeolojik sitesinde bulunan hiyeroglifleri inceleyen avustralya'daki la trobe üniversitesi'nden sven gronemeyer, tabletlerin 400 yıllık 13. Dönemin sonuna denk düşen 21 aralık 2012 tarihinde gizemli maya tanrısı bolon yokte'nin dünyaya dönüşünü tasvir ettiğini söyledi.

 

Mayaların 13 rakamını kutsal kabul ettiğini belirten gronemeyer, tabletlerde sanılanın aksine kıyametten söz edilmediğini kaydetti. Yaklaşık 1300 yıl öncesine ait olduğu sanılan comalcalco tabletindeki metnin son kısmının çatlaklar nedeniyle okunamaz hale geldiğini belirten gronemeyer, yazıtın m.ö. 3113'te başlayan maya takviminin 5125 yıllık döngüsünün sona ereceğini kastettiğini söyledi.

 

Gronemeyer, tabletin bolon yokte'nin yolculuğunu planlamak isteyen maya hükümdarı bahlam ajaw'a ait bir kehanetini içerdiğini söyledi. Kehanete göre, mayalar'ın yaradılış ve savaş tanrısı bolon yokte, tortuguero kentindeki bir tapınakta hüküm sürmek için dünya'ya dönecek. Gronemeyer, "yaradılış gününün yansıması olarak gördükleri 21 aralık 2012 tarihinin, mayalar için sembolik bir değeri vardı. Bu tarih, gizemli tanrıların dönüşünü simgeliyor" dedi.

bence hayir
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Blue Beam projesi kapsamında İsa Mesih diye gökyüzünde mavi ışık yakarlarsa şaşırmayın .) Hadi bakalım 2012 de Mayaların dediği şey "Kozmik Anne" ile aynı hizaya geleceğimizdi.Bu kozmik anne nedir? Nasa biara demişti ki o tarihte galaksimizin göbegindeki kara delik ile aynı hizaya gelebiliriz bunun adına kozmik anne demiş olabilirler.Halada gezegenler aynı hizaya gelecek gibisinden bir iddia var zaten.Hadi bu iddia yı geçtik diyelim sümer inanışına bakıldığında Marduk tan gelen gök tanrılarının(farklı bi tür) gitmeden önce geri geliceklerini söylediklerini hatırlıyoruz.Peki o halde maya efsaneleri ile mezopotamya efsaneleri neden aynı şeyleri anlatıyor? Neden eski kabilelerde babadan oğula geçen hikayeler dünyanın alakasız yerlerindeki iki kabilede aynı? Neden ateşler içinde gökten inen tanrıların onları aydınlatıp ekin verip ekmeyi biçmeyi ilimi öğretip gittiklerini söyleyen onlarca medeniyet ve kabile var dünyanın farklı farklı yerlerinde? Ki bi medeniyetler farklı dönemlerde ve birbirinden habersiz anlatıyor bu efsaneleri.Burdan çıkartabilirmiyiz ki geçmişte dünyamız başka bi tür tarafından ziyaret edildi veya zaten o zamanlar dünyada yaşayan çok ileri bi uygarlık MU sakinleri gibi dier kıtalarda yaşayanlara ilim öğrettiler ve dilden dile hikayelerde efsanelerde mitlerde bunlar bizlere anlatıldı? Sanırım çıkartabiliriz.Peki o halde Sümer ler diyor ki marduk 3600yılda bir dunyaya yaklaşıyor ve tanrıları marduktan gelme ve aynı zamanda onların inanışına göre insanı insan yapan yani gerilikten ilkellikten kurtarıp düşünmeyi öğretenler annunaki halkı yada nefilimler yanı marduk halkı.Gezegenin dunyaya yaklaşmasıda hemen hemen 2012 ye denk gelıyor diye soylentiler var.Diyebilirmiyiz ozman bu nefilimler bi bakıma anne gibi veya ata gibi bizi geliştirenler onlar çünkü sümer inanışına göre. Mayalar dıyor kı 2012 de tanrımız geri gelicek ve kozmik anne ile aynı hizaya gelicez? Artık baglantıyı kurmuşsunuzdur herhalde neden birbirinden habersiz iki medeniyet aynı şeyi anlatıyor? Neden bu iki medeniyet bilinen dünya tarihindeki en gelişmiş ilime sahip iki medeniyet? Neden bi anne kozmik uzaysal ata tanrı olgusu var iki efsanedede? 2012 de dünya dışı zeki yaşam resmen duyurulursa tv lerde şaşırmayın .)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yaşamlarımız o kadar monoton, sığ ve eziyet dolu ki dünya çapında bir felaketin bizi kendimizden kurtarmasını umuyoruz. 22 Aralık günü de, bugüne dek olduğu gibi aynı eziyetleri çekmeye devam edeceğiz ufacık bir iyileşme olmaksızın. Taki nihayet dışarıda aramayı kesip kendimize dönene dek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...