Jump to content

Kulak tıkacı ?


blp

Önerilen Mesajlar

Selamlar.

Yaklaşık 1-2 aydır parapsikoloji konusunda çalışma yapıyorum. Bu forum ile yeni tanıştım. Takıldığım/merak ettiğim bir hususu forumda aradım lakin bulamadım, yazmak istedim.

 

Esasında bir kaç sorum var, merak ettiğim bu hususları deneyerek öğrenmeye çalıştım fakat nafile en son çare yazmak istedim.

 

1 - Esas sorum, meditasyon çalışmalarını yaptığım odada (veya astral seyahat, kosantrasyon&odaklanma vb. çalışmalar) tam konsantrasyon sağlayacağım esnada apartman dışından herhangi bir gürültü, araba veya korna sesi geldiğinde ben aniden irkiliyorum ve çalışmam bölünüyor. Veya üst kattaki komşunun tak tuk sesler çıkarması konsantrasyonumu dağıtıyor. Bu sesleri işitmemek için kulak tıkacı kullanmak çalışmalara engel teşkil eder mi? Astral denemeleri, trans denemeleri veya benzeri çalışmalar için bunun bir zararı olur mu?

 

2 - Örneğin odaklanma çalışmaları için muma konsantrasyon metodunu deniyorum. Burada yapmam gereken sadece mumun alevine bakıp mumun alevini düşünmek midir? Yoksa zihni susturup muma odaklanmadan sadece gözlerimin mumda kalmasını sağlamak mıdır? Tam anlatamıyorum bunu ama; kastettiğim örneğin muma bir süre bakıyorum, etraf kararıyor sadece mum alevini görüyorum ve alnımda inanılmaz bir titreşim oluyor. Esas yapmam gereken bu titreşimin devamlılığını sağlamaya çalışmak mı? Yoksa sadece boşluğu (zihni susturup) sağlayıp hiç bir şeye odaklanmadan zihni susturmaya odaklanmak mı? Okuduğum her kitap veya dokumanda buna farklı bir isim verilmiş lakin ben tam bu meseleyi çözemedim. 4-5 tane farklı kitap 10'a yakın dokuman okudum; meselenin mum alevine mi odaklanmak olduğunu yoksa "mum sadece araç odaklanması gereken zihin sessizliği" olup olmadığını anlayamadım. Forumda konu ile ilgili bilgiler mevcut lakin bu bahsettiğim iki noktanın ayrımı ile ilgili bilgi bulamadım.

 

Yardımcı olabilirseniz müteşekkir olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kulak tıkacı bence seni rahatsız etmiyorsa kalabilir.Veya sana engel olmuyorsa kalabilir.Mesela ben bir muska takıyorum.Her an yanımda.Alıştım artık rahatsız etmiyor beni.Paranormal çalışmalar yaparken bile üzerimde taşıyorum.Ve bana engel olmuyor..

Ateşe ne amaçla baktığına bağlı 2. sorun..Ateşe bakarak meditasyon yapabilirsin o zaman beynini susturmalısın.Bunun kolay yollarından biri de 4 saniye nefes al 2 saniye içinde tut 4 saniyede ver nefesini..Bu zihnini susturmaya yeter.Gözlerini de ateşe odaklarsın.Ancak Pyrokinezi yapacaksan tekniklere bakmanı öneririm. (:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuçta bir çok kinezi, mum alevine baktığımızda alnımızda oluşan o enerji çekilmesi ile yapılmıyor mu? Ben mi yanlış anladım yoksa :/

Muma bakmamdaki amaç zihni susturmak ve alnımdaki o uyuşmanın enerji çekilmesinin süresini uzatmak. Bu durumda dikkatim sadece mumun üzerinde mi olacak yoksa dikkatim nefesimde mi olacak bunu tam anlayamadım. Ergun Candan kitapta sadece mum alevine odaklanın diye yazıyor, çeşitli dokumanlarda mum alevine sadece bakin nefesinize odaklanın yazıyor. Bazen 10-15 saniye mum alevine odaklanıp o enerji çekilmesini (adını bilmiyorum) yaşadığım oluyor. Bir çok parapsikolojik çalışmanın o enerjiyi yakalama ile yapıldığını okuduğum için o süreyi uzatmaya çalışıyorum yoksa yanlış mı öğrenmişim karam karıştı şimdi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani her halukarda oluyor, yani nefesimi dinleyerek yapsam da sadece sessizliğe muma odaklanıp yapsam da çekilmeyi yaşıyorum lakin süresini uzatamıyorum :)

İşin kötü tarafı okuduğum bazı kavramların fiziki olarak ne ifade ettiğini tatbik edemiyorum (bahsedilen şeyin yaşadığım şey olup olmadığını anlayamıyorum)

Mesela klasik; uzanıp nefesinizi dinleyin zihninizi susturun deniliyor. Tamam uzanıyorum uzun bir süre düşünmeden durabiliyorum, fakat bir ara da geliyor ki nefesimi dinlerken kayboluyorum. Yani 5-10 saniyelik bir süre zarfında ne nefesimi dinlemiş oluyorum, ne de bir şey düşünüyorum. O anı hatırlamıyorum. Bunu nedir trans mıdır, uykuya dalıp geri mi uyanmak mıdır yoksa bahsedilen zihin sessizliği bu mudur=?

 

Misal muma bakıp nefesimi dinledim, çekilmeyi yaşadım ben tekrar nefesimi saymaya devam mı etmeliyim yoksa yaşadığım o çekilme süresini bir şey düşünmeyerek uzatmaya mı çalışmalıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saniye içine nefes çekerken kaç saniye çektiğini sayman hata olur bence.Saniyeyi düşünmeden çekebildiğin kadar çek.Kısa bir süre içinde tut 2 saniye kadar.Ve uzun uzun ver.Bunu yaparken muma bak.Bunu yaparken bir şey düşünme.Muma odaklan.Gözlerin yaşarırsa gözlerini kırpabilirsin (:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Kulak çınlaması

   Merhabalar,konuyu yanlış yere açtıysam affola   Derler ki, kulağın çınladığında biri seni düşünüyor. Benimde ara ara kulağım çınlıyor ve aklıma her hangi biri geliyor.Ve o kişi çok geçmeden ya arıyor ya da mesaj atıyor. Doğruluk payını merak ettim sizin düşünceleriniz neler?

   , Yer: Gnoxis Cafe

  • Kulak masajı

   Kulak ceninin Ana rahmindeki durusunun sematik olarak aynisidir. Ve tum akupunktur noktalari kulak uzerinde bu esasa gore yer almistir. Simdii... Basiniz, boynunuz, beliniz, sirtiniz, bacaklariniz, kalcaniz, ayaklariniz, omzunuz agridiginda yapacaginiz tek sey kulaklariniza masaj yapmak.   Kulaginizi bas ve isaret parmaklarinizin arasına alarak kulak kepcesinden baslayarak, dayanabildiginiz kadar guclu ve sikarak masaj yapin. Ilk anda bazi noktalar aciyacaktir (bunlar bedendeki agriya

   , Yer: Sağlık

  • Çığlığıma Kulak Ver!!!

   ......Korkuyor musun ? ....Korkma......   ...Sadece Çığlıkları Dinle...     http://img66.imageshack.us/img66/9192/anxietybyexogenzg0.jpg   ********   http://img67.imageshack.us/img67/2958/bloodthirstybyexogenfh7.jpg   ********   http://img98.imageshack.us/img98/6536/cometodaddybyexogenvc4.jpg   ********   http://img232.imageshack.us/img232/6522/corporatecontaminationbyn0.jpg   ********   http://img232.imageshack.us/img232/5520/happycamperbyexogeniq6.jpg   ********   http://img232.im

   , Yer: Gothic Dream

  • Kulak Tıkanması ve Kulak Tıkanması Tedavisi

   Kulak tıkanması bazı dönemler insanların başına gelen rahatsız edici hastalıklar arasında yer almaktadır. Verdiği acı ve hayatı aksatmasıyla işitmemize engel olan kulak tıkanmaları hakkında bilgileri ve tedavi yöntemlerini uzmanlar açıkladı.   http://www.bayansitesi.net/wp-content/uploads/kulak-tikanmasi.jpg Dış kulak ve dış kulak yolu: Buşon gerçek anlamda kir değildir. Dış kulak yolundaki cildin salgısıdır. Bu salgı dış kulak yolundaki cildi infeksiyonlardan korumaya yöneliktir ve dışar

   , Yer: Sağlık

  • Konservatuar sınavlarının kabusu şan-kulak

   Konservatuar sınavlarının kabusu şan-kulak           Müzik kulağı var mıdır, yok mudur ? Nasıl anlaşılır ? Sorularına cevap arayalım.       Öncelikle eğer gerçekten çok yeteneksiz olduğumuzu düşünüyorsak asla bu işi yapamayız. Yani en azından şarkı söyleyebiliyor olmamız gerekir. Ama notasında söyleyebilmeliyiz. Yani kasideyi tutturmak denen şeyi iyi bir şekilde yapabilmeliyiz. Eğer bunu yapamıyorsak gerçekten de müzik kulağımız yoktur ve ne yazık ki müzik kulağı sonradan edinilmez, doğuştan

   , Yer: Tiyatro ve Sahne Sanatları

×
×
 • Yeni Oluştur...