Jump to content

Olası Bir Zombi İstilasında Yapman(m)ız Gerekenler


MikroNova

Önerilen Mesajlar

Genel "zombi" filmlerine, ve genel bilgilere dayanılarak hazırlanmış bir yazıdır. Başka kaynaklardan alıntı değildir, fakat diğer genel bilgilere dayanılarak hazırlanan yazılarla benzerlikler olabilir.

 

"Zombi"(ler) hakkında genel bilgi:

 

Zombilerin "Yaşayan Ölü" olarak sınıflandırılmarının nedeni bilimsel olarak kişinin kesin ölü olmalarına rağmen işlevlerine devam edebildiklerindendir. Zombiler zaten ölü olduklarından, beyin ile kontrol edilemeyen organlarının onlar için fazla gerekli değildir. Beyinle kontrol edilen organları (kol, bacak vb.) durdurmak için zombileri kafasından vurmak gereklidir. Zombiler içgüdüleri ile hareket ederler, içgüdüleri yani amaçları avlarıdır. yemek olarak eti seçmelerinin nedeni ise taze etin kokusudur. Bu bakımdan, zombiler için hayvan, insan ayrımı bulunmamaktadır. Zombilerin birbirlerini yememe sebebi ise etlerinin kokusudur. Taze et ve çürük etin kokuları tek ayrımdır.

 

(Olası) zombi istilasında yapman(m)ız gerekenler (istilanın yeni başladığı zamanlar):

 

1) Sokaklarda onlarca insanın koşuşturduğu zamanlar en güvensiz zamanlardır, çünkü onlarca insanın yanında aynı zamanda kendisine mutlaka bir hedef seçen bir zombide olacaktır. Çok dikkatli olmalısınız, çünkü yerde cansız bir şekilde yatan bir insan her an kalkıp sizi kovalamaya başlayabilir. İlk zamanlarda yapmanız gereken en mantıklı şey -eğer insanların yoğun olduğu bir coğrafyada iseniz- hızlı ve dayanıklı, aynı zamanda benzini olan bir araç ile olağanca az nüfuslu ve güvenli bir yere gitmenizdir. Fakat -eğer zaten ıssız bir yerde iseniz- bulunduğunuz mekanı oldukça güvenli hale getirmelisiniz.

 

2) İlk zamanlarda aile ve yakınlarınızı kaybetmeniz muhtemeldir, unutmayın ki hayatta kalmanız için soğukkanlı olmalısınız. Arkanıza bakmak, sizi yavaşlatır. İlk zamanlarda -ki, istila olduğu müddetçe olacaktır- etrafınızdaki kişiler tehdit olacaksa duraksamaksızın kafalarına sıkmalısınız, bu işte hayatta kalmanın 10'da 9'u soğukkanlılık, 10'da 1'ide zekadır.

 

3) Yukarıdaki maddedeki herşey sizin içinde geçerli, ısırıldıysanız ya da ısırılacaksanız, bir şekilde kafanıza sıkmanız ya da beyninizi imha etmeniz en hayırlısıdır. Hem sizin, hemde insanlık için. Çünkü zombi olup karizmayı çizdireceğinize -zombi olacağınız bile kesin değildir, zombiler kafanızı yerse zombi olamazsınız, boşuna kafanıza sıkın demiyoruz herhalde- kafanıza sıkmanız, hem hayırlısı hemde karizmatikdir.

 

4) Ordudan asla medet ummayın, ilk zamanlar zombilerle çatışsalarda zamanla sayıca üstün zombiler korkusuz oldukları için orduya yüklenerek barikatları yıkacaktır. Ama endişeye mahal yok, ordu mensubu bazı kişiler kendilerini bir yere kilitleyeceklerdir.

 

5) Orduya gitmeyi denemeyin, orduya ulaşabilseniz bile sizin zombi olma ihtimaliniz olduğundan ve sizi extra gereksiz bir boğaz olarak göreceklerinden kafanıza sıkmak daha işlerine gelecektir.

 

6) "Tek çalışırım ben" havalarına gerek yok. Kıçınızı koruyacak bir gruba ihtiyacınız var. Arkanızdan önünüzden gelen zombiler olduğunda sırt sırta savaşıp ölecek biri iyidir. Hem, cesaretinizde artar.

 

7) Aralık ya da açık, veya kilitli bir kapıyı 'asla' açmayın. Zombilerin kapıyı kapama gibi bir huyu yoktur. Aynı zamanda birisi bir zombiyi kilitlemiş olabilir.

 

8) Kesici aletleride tercih edin. Uzaktan silahlar iyidir ama mermisi bitince pek bir etkisi kalmaz.

 

İstila yayıldığında:

 

9) Zombi sayısının az olduğunu düşünüp dalmayın, inanın, silah sesini duyan bir zombi sürüsü ananızı ağlatmak için size doğru koşacaktır.

 

10) Eğer artık sokakta insan göremiyorsanız işin zor kısmını atlatmışsınızdır. Çünkü zombiler artık yiyecek bulmak için daha boş alanlara gideceklerdir. Şehirde artık daha rahat dolanabilirsiniz.

 

11) Açıkçası, saçma olsada tüm vücudunuzu koruyan bir zırh en iyisidir. Yani bir şövalye zırhı, zombilere karşı en büyük savunmadır. ;)

 

12) Kanunun olmadığını unutmayın, öldürmek, çalmak, yağmalamak sonucu devletin "Aman lan boşverin zombileri, şu hırsıza ceza keselim biz." diyeceği falan yok. :p

 

13) "Lanet olsun, öleceğiz, sağ çıkma şansımız var mı?" "Dostum bittik biz." ya da "Bu yaptığımız yasa dışı lan." gibi cümleler kuran ve grubun psikolojisini bozan bir gerizekalı varsa ya alnına "Afiyet olsun, helaldir." yazıp zombilere atın, ya da öbür dünyaya biletini siz kesin. Çünkü böyle adamlar sizi satabilir, olmaması, hem sizin, hem insanlığın, hemde zombilerin yararınadır. :)

 

14) Askeri üsleri tercih edin. Daha güvenlidir.

 

15) Aslında ilk maddelere aykırıda olsa, sevdiğiniz kızın evine gitmeye çalışacağınız için, "Sevgilinize ya da sevdiğinize gitmeyi düşünmeyin. Mantıksızdır." demeyeceğim. Bende giderdim.:)

 

Son olarak: Unutmayın, zombilerin olması imkansız değildir. Bir virüs zombi salgını başlatabilir. Sorunuz ya da eklemek istedikleriniz varsa lütfen söyleyin. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Şu An Ne Dinliyorsun? Yorum Yap, Bir Dizesini Yaz, Paylaş!

   nightwish the pharoah saıls to orıon cok saglamdır tavsıye ederım

   , Yer: Diğer Müzik Türleri

  • Halk Korkusu Bağlamında Türk Korku Sineması Üzerine Bir İinceleme

   KORKUDAN HALK KORKUSUNA Korku, diğer hislerde olduğu gibi belirli bir tek tanıma sahip değildir. Korku üzerine birçok araştırmacı farklı bakış açıları ile tanımlama yapmışlardır. Türk Dil Kurumu, çevrimiçi Güncel Türkçe sözlüğünde korku terimini; “Bir tehlike veya tehlike düşüncesi karşısında duyulan kaygı, üzüntü” olarak tanımlamaktadır . Korku bilinmez olanın merak edilmesi ile başlamaktadır. Aslında bilinmeyene karşı korku durumu ötekinden gelebilecek zarar düşüncesinden de kaynaklanm

   , Yer: Sinema

  • Eril Tahakkümün Bir Aracı Olarak Sinemada Tecavüz

   ‘Vesikalı Yarim’ i izlemiş miydiniz? İzlemişseniz eğer unutmamışsınızdır bu neredeyse tüm aşklar gibi kırık biten hikayeyi ve güzeller güzeli Türkan Şoray’ın vesikalı halini.  Filmin başlangıcında İstanbul’un kenar mahallelerinden bir manav, bir gece erkek arkadaşlarıyla alem yapmaya Beyoğlu’nda bir pavyona gider. Film de açıkça söylenmez ama sezdirilir; gecenin sonuna doğru masadaki üç erkek belli ki geneleve doğru yola çıkar. Kahramanımız Halil’in karşısına da konsomatris Sabiha çıkar. Pavyond

   , Yer: Sinema

  • Bir terapi yöntemi : Affetmek

   BİR TERAPİ YÖNTEMİ : AFFETMEK alinti:psikospritüel.com       Antalya Ruhbilim Okulu 3 yıldır " Birey ve toplum sağlığında affetmenin koruyucu ve geliştirici etkisini vurgulamak amacıyla ve affetme kapasitesini arttırmak için bir şampiyonluk "düzenliyor. İlki 2003 Antalya Dolphinland'de , ikincisi 2004 İstanbul Naturel Beden,Zihin, Ruh Festival'inde yapıldı. Biz affetmeyi hep karşı tarafı affetmek diye düşünürüz. Bense daha çok kendimizi bir durumdan affetmek, bağışlamak üzerinde durmak istiyo

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Yeni bir aşk büyüsü daha

   İlk önce bir kağıt veya deri üzerine sevdiğinizin adı soyadını yazıyorsunuz siyah mürekkeple (anne ismi veya baba ismi varsa daha iyi olabilir) Kırmızı bir mum yakıyorsunuz Sevdiğinizi imgeleyip muma odaklanıyorsunuz inandığınız tanrı varsa ondan yardım diliyorsunuz örnek olarak Ay tanrı ve tanrıçaları affınıza sığınarak sizden yardım istiyorum --- kızı --- --- beni sevsin bana aşkla dolsun diyip bir kaç kez tekrarlıyorsunuz inanarak hissederek. sevdiğinizin ismini yazdığınız kağıdı yakıyo

   , Yer: Witchcraft

×
×
 • Yeni Oluştur...