Jump to content

Kendi şarkım.


lanx

Önerilen Mesajlar

keşke bir ara alttaki müzik ile aynı tonda söyleseydin arada :D iyi kendi kitlen olur işte bu alanda yaparsan böyle şeyler ama bence daha fazla vocal kullanmalısın birde nefesini sesin ile yönetirken koyu bir tonlama yapıyorsun o çok basit duruyor bence yeni vocal tarzlarına yönel artikülasyonun kötü diksiyon ile birlikte bunu düzelt rap gibi hızlı söylenen şarkılarda daha önmli çünkü.

Birde sürekli alt yapı kullanma müziklerinde farklılık yarat senin bu yaptığını herkes yapıyor sen klavye figürlerinden barok figürler ekleyeblirsin müziğini harmanla bundan korkma daha zengin olacak tek tüze gitmeyecektir. Sesin için pek bir teknik kullanmıyorsun zaten normal nefes alıyorsun özel bir durumu yok. Ama lütfen şu yarım "-yo" olayını yapma onun tamamı var "-yor". Vurgulamaya mı çalıştın bilemiyorum akıcı gelmedi kulağıma. Belkide müzik ile farklı tonda olduğun için müzik sesine göre fazla tiz gelmiş seninde pes söylemen garip olmuş. Arada insan sesleri kullan anlayan varsa kulağı olanlardan.

Çift ses olayı yapabilirsin şarkının belirli yerlerinde. Alışılmışın dışında takıl insanın başaramıycağı şey yok kolay gelsin ;)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ederim Melis. bir çok iyi kulağa dinlettim şarkımı onlar da senin dediklerini ve bir kaç başka şey daha söyledi. üstüne düşülmeden yapılmış toplam 35 dakikamı alan bir parça. Uğraşırsam daha da iyi yapabileceğimi düşünüyorum. önerilerin için çok teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hoş bir parça olmuş :thumbsup: ama beat konusunda seçimin biraz kötü :/ bence senin sesine dapoet'in beatleri daha uygun olur .. lirik rapler ilgi çekici olmuştur ama sen bence gangsta tarzını bir dene eğer ben bu tarzda devam edcem diyorsan öncelikle feat(düet) işine girmen lazım ve sana tavsiyem lirik parçaları 3 kısımda yap yani ortaya kısa ve öz bir şiir veya başka bir kişinin nakarat söylemesigibi .....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...