Jump to content

Bir önceki hayatımızla bağlantıya geçmek için bir wicca yöntemi var mı?


egos58

Önerilen Mesajlar

ScreamingoftheRap

Çok güzel başlık gerçekten.Çok derin bir mevzu geçmiş hayat konusu olabilirde olmayabilirde, hipnoz yöntemiyle bazı insanlar geçmişte yaşadıklarını iddia ettikleri hikayeler anlatıyorlar, bu bir geçmiş yaşamda olabilir atalarının genlerinden kalan bir anı veyatta bilinçaltının bir uydurmasıda olabilir.Açıkçası şöyle bir düşününce geçmiş bir hayatımın olmasını kesinlikle istemezdim özelliklede bir daha hayata gelmek hiç ama hiç istemezdim.Fakat şöyle bir düşününce Ruhsal tekamül açısından mümkün olabilir, bununla ilgili hatta bir teorim var oda şöyle şimdi yaşayan hiç bir canlı eşit değil böcekler, hayvanlar ve insanlar(İnsan en üstün varlık değilsede daha üstü varlıklar)mesela.Acaba Ruh yükseldikçe her hayata döndüğünde kademe kademe yükseliyor olabilir mi ? Mesela böcekten hayvana hayvandan insana hatta ve hatta insandan insana fakat daha yüksek bir insana gibi..Şöyle bir düşününcede olabilirde aslında neden olmasın, yani her canlı bir Ruha sahipse neden ben insan bedeniyle yaratıldım başka bir ruh böcek bedeniyle yaratıldı bu bir haksızlık değil mi ? Bunun üstüne bunun gibi bir sürü binlerce teori üretilebilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi ki bu tür cadısal formüller mevcut. Ama bu tür büyüler ve çalışmalar genelde cadılığın ilerleyen seviyelerinde gerekir. GEnelde kişi ilerledikçe (ruhsal olarak) bazı yaşamlarını "hatırlamaya" başlar. En sağlıklısı böyledir. Doğal süreç dışında gerçekleşen hatırlamalar da bazı tehlikeler vardır. Mesela geçmiş yaşamın travması bu yaşama taşınabilir. Bu yüzden geçmiş yaşam ile bu yaşam arasındaki çizgiyi çalışmadan sonra kesin olarak çizmelisiniz. Sonuçta sizin ne olduğunuz şu anki yaşam için geçerlidir. "Ben geçmişte büyük bir firavundum" ya "çocuğum michael jackson" diye ortalarda dolaşmanın bir manası yok, şu an nesin önemli olan bu. Haliyle birçok insan geçmiş yaşam hatırlarını fazla önemsiyor. Cadılıkta biz bunu sadece kendi benliğimizi keşfetmek için kullanırız. Yani acaba ruhumda potansiyel olarak hangi yetenekler var veya bu hayatımda öğrenmem gereken şey ne? gibi soruların yanıtları için geçmiş yaşamlara döneriz.

 

Tabi bir de binlerce geçmiş yaşamınız olduğunu unutmayın. Sıradan bir insan gibi yaşayıp öldüğünüz, hayat kadını olduğunuz veya bir bilimadamı olarak gözlerinizi kapadığınız hayatlar olabilir. Burada önemli olan size rehberlik edecek geçmiş yaşamı hatırlamaktır. (Genelde zaten ruhsal olarak önemli gelişimler yaşadığınız yaşamları hatırlarsınız.)

 

İlla bir formül isterseniz; http://www.gnoxis.com/ruhun-kapilari-beltanee-ozel-olarak-43328.html

 

Bunun dışında imajinasyona dayalı daha basit formüller aktarabilirim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bazı insanlar, daha önce 'başka bir bedende' varolduklarını söylüyorlar ki bu bedenler ölmüş oluyor. Bir izlediğim programda birisi daha önce başka bir bedende bir gemide çalıştığını ve gemide yangın çıkarak hayatını kaybettiğini anlatıyordu. Fakat garip olan o ölen kişinin yada diğer anlatım şekliyle 'eski bedeninin' hayatını oldukça ayrıntılı bir şekilde anlatmaktaydı, ve eldeki verilerde kişinin dediklerini doğruluyordu.

 

Din'i hususlarda (Peygamber türü özel insanlar hariç -Din'den Din'e değişir-) Kişilerin böyle birşey yapabileceği pek söylenmiyor bahsedilmiyor yada üstü kapalı şekilde gösteriliyor fakat biz anlamıyoruz.

 

Benim fikrim ise: Bence, kişiler Astral Seyahate benzer bir yolla bedenlerinden ayrılmakta ve başka bir 'ölü' yada 'canlı' bedene geçebilirler. Daha önceden de kalbi duran birisinin aniden hayata dönüp hafızasını kaybettiği fakat kendi hayatını değilde başka bir insanın hayatını hatırlamaya başlaması olmuştur. Bilim bu ve buna benzer şeyleri "Beynin bir bilgi bulamadığı için kendi kendine uyduruk bir 'hayat' yansıtması" olduğunu söylüyorlar-mış (Bir yerden aklımda böyle bir bilgi kalmıştı belkide farklıdır.). Bu bilimsel açıklama bana daha mantıklı geliyor, ancak Astral Seyahat'e benzer bi yolla başka bir bedene taşınmak da fevkalade mümküne benziyor.

 

Benim bu konuya inancım yorumsuz. Yani vardır yada yoktur diyemeyeceğim.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verdiğin çalışmaya baktım sirius, teşekkürler. Önümüzdeki ilk dolunayda denemeye çalışacağım :) Bu sırada bakabileceğim ya da dolunay vs. birşey beklemeden uygulayacağım uygulamalar varsa çok sevinirim :) İmajinasyona dayalı basit formüller demiştin.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle, şunu bir açıklığa kavuşturalım. Çeşit çeşit insan var ve ''herkesin kendi yeteneği var, herkes ayrı bir konuda başarılıdır'' benzeri avuntu cümlelerini atlarsak, bazı insanların herşeye çok yetenekli (Örneğin, Da Vinci), bazılarının ise diğer çoğu kişi gibi olduğunu görebiliriz... Bu durumda bu ''özel'' kişiler ayrıcalıklı mı? Hayır... Onlar pek çok ömür bitirerek şimdiki hallerine geldiler. HAK ETTİLER... Dolayısıyla, herşey ADİL... Kedi ve köpeklerimiz bile doğuştan çok farklı farklı özellikler sergiliyorlar... Artık, size korkuyla efendi edilmiş o malum kitabı bir kenara ayırın ve kendiniz gözlem yaparak bir takım sonuçlara varın lütfen. Ateist olmanız gerekmiyor, sadece biraz bilimsel olunuz. Bilim, gözlemle başlar ve bir kitapta yazıyor diye kabul etme ya da etmeme tavrında bulunmaz; deney yapar. Bilimsel olunuz da gelişelim ülke olarak...

 

Şimdi, bağlantıya geçme meselesine girelim. ''Bağlantı'' herkese göre ayrı bir anlama sahiptir. Örneğin; bir geçmiş yaşam terapistine giderseniz hipnoz yoluyla önceki yaşamınız hakkında bilgi edinirsiniz. Bu kadarı tatmin edici ise tamamdır... Fakat, gelişiminiz adına bir bağlantı isterseniz, şimdiki kendinizi gözlemleyin...

Nasıl birisiniz? Kendinizi hangi konularda başarılı görüyorsunuz? Kendinizde eksik bulduğunuz yönler nedir? Bunlara bakarak önceden kim olduğunuzu ve şimdi neden böyle bir yaşam sürmekte olduğunuzu anlayabilirsiniz. Genelde yaşamlar birbirine zıt akar, çünkü ruh bu şekilde ÖĞRENİR... Mesela, şu an çok fakirseniz ve bu durum sizi çok sinirlendiriyorsa, muhtemelen önceki yaşamınızda çok zengindiniz ve şimdi fakirlikle barışık olmayı öğrenmek için buradasınız. İşte böyle...

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş yaşamları hatırlamanın gereksiz ve bilinçaltı için tehlikeli olduğunu okumuştum bir kitapta. Yukarıda bazı arkadaşların dediği gibi ,şu anda ki yaşamımıza odaklanmak ve bunun üzerinde çalışmak bizim için daha mantıklı görünüyor. Binlerce geçmiş yaşam içinden alacağımız bilgiyi veya deneyimi zaten topladık ve o birikimi şu anki yaşam ve gelecek için kullanıyoruz. ama şahsen, bazı zamanlar, önceki hayatlarıma dair bulanık görüntüler hatırlamıyor değilim..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

marilima bahsettiğin kitabın bilimsel olmadığını nereden çıkardın. herşey insansa bitiyo. eğer okuduğunu biraz yorumlasa zaten senin dedğin yere gelecektir. ama okuduğunu aynen olduğu gibi kabul ettiği için ilerleyemiyolar. sorun kitapta değil kısacası insanlarda. kitap reenkarnasyon yok diyo ama olmadığı için değil olduğunu bilmek insanların üstünde iyi bir etki bırakmaz bence. belki sana reenkarnasyona inanmak abes gelmez. aklına yatar ve hazırsındır bir sonraki hayata ama her insan aynı şekilde karşılamayabilir ve farklı şekilde davranışlar gösterebilir. zaten yasaklar insanların yararınadır. zararına değil. doğruyu bulanda buluyo zaten.. işine gelmeyende boş boş yaşayıp boş boş gidiyo..

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konuda basit zararsız yöntemlerden biri; hipnoz.

Bazı şeyleri bilmek güzeldir:

Mesela bilmem kaçıncı Dalay Lama çıkma ihtimaliniz var.

 

Bazı şeyleri bilmemekse daha güzeldir:

Hitler veya Nazi ordusundan biri çıkma ihtimaliniz de var.

Özetle: iyi çıkarsa iyi de, kötü çıkarsa vicdanen sıkıntı verebilir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş
Bu konuda basit zararsız yöntemlerden biri; hipnoz.

Bazı şeyleri bilmek güzeldir:

Mesela bilmem kaçıncı Dalay Lama çıkma ihtimaliniz var.

 

Bazı şeyleri bilmemekse daha güzeldir:

Hitler veya Nazi ordusundan biri çıkma ihtimaliniz de var.

Özetle: iyi çıkarsa iyi de, kötü çıkarsa vicdanen sıkıntı verebilir.

 

Aslında geçmiş yaşam keşiflerinde en kötü yöntem hipnozdur. Çünkü hipnoz sırasında bilinçaltınız izlediğiniz bir filmden veya okuduğunuz bir kitaptan esinlenerek size "fake" bir geçmiş yaşam yazabilir. Ben oydum ben buydum diyenlerin çoğu hipnoz ile geçmiş yaşamlarını keşfetmişlerdir. Gerçek keşif ruhsal ve meditaitf konumda olur. Kendiiliğinden hatırmalar, Meditasyon ve bazı majikal çalışmalar dışında hiçbir yöntem güvenilirlik taşımaz.

 

Valla ruhsal gelişime falan ayıracak zamanım yok denecek kadar az. Bunun dışında herhangi bir varlık çağırıp ona sorma misali şeyler daha doğru olur diye düşünüyorum. Bunun için herhangi bir başlık var mıydı forumda? :confused:

 

Bağlantıya geçeceğiniz varlık grubu ulvi ise (yani melekler, rehber ruhlar vb..) bunlar siz hazır olmadan size bu bilgiyi sunmayacaklardır. Haliyle bilgiyi demonik varlıklardan almak isterseniz bunlarında doğru söyleyip söylemediğinden emin olamazsınız. Geçmiş yaşam keşiflerinde, herhanngi bir varlıkta bilgi alacağınız bence hiçbir şekilde keşfetmeyin daha iyi. Zira varlığın size sunacağı bilginin doğruluğunu keşfetmeniz mümkün değildir. Ancak hatıralar şeklinde hatırladığınızda geçmiş yaşamları keşfetmenin bir manası vardır.

 

Peki sıradan bir vizyonla geçmiş yaşamı nasıl ayırt edeceksiniz?

 

bence sormanız ve düşünmeniz gereken soru budur. Vizyonlarda genellikle izleyici konumdasınızdır, geçmiş yaşamlarda ise o olayın içinde ki kahraman sizsinizdir. Vizyonlar daha önce görmediğiniz şeylerdir, geçmiş yaşam hatırları ise tamamen anı şeklindedir. O an, kendi ruhunuzun hafızasından çıktığı anlarsınız çünkü nasıl bir hafta yaptığınız bir eylemi hatırlıyorsanız aynı hatırlama süreci geçmiş yaşam anılarının ortaya çıkmasında da meydana gelir.

İleti bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...