Jump to content

ilginç İcatlar


chesterfield

Önerilen Mesajlar

USB ile şarj edilebilen piller

 

http://www.ilgincicatlar.com/wp-content/uploads/2011/04/continuance2.jpg

 

Hayat gitgide daha kolaylaşıyor. Bundan herhalde 30 sene önce şarj edilebilen piller piyasaya yeni çıkmışken, şimdi USB kablosu vasıtasıyla bilgisayardan şarj edilebilecek piller geliyor.

 

Yanko Design isimli şirketin dizaynladığı “Continuance” (Devamlılık/Süreklilik) isimli bu piller ile bilgisayarınız olan her yerde pillerinizi şarj edebileceğiniz gibi, pili biten cep telefonunu, fotograf makinesi, ipod ya da PSP gibi cihazlarınızı da şarj edebileceksiniz.

 

Su ile çalışan dijital saat

 

http://www.ilgincicatlar.com/wp-content/uploads/2009/12/water-powered-clock-300x163.jpg

 

 

Hem çevreci olayım, hem de ilginç ürünlerle evimi donatayım diyorsanız, bu saat size göre. 4 şık rengi ile teneke kutulara altı ayda bir su eklemeniz sayesinde saatiniz düzenli olarak çalışabiliyor. Böylelikle pil harcamadan dijital saate sahip oluyorsunuz.

 

 

Mesafeleri parmaklarınızla ölçün

 

http://www.ilgincicatlar.com/wp-content/uploads/2010/09/smartfinger-gg.jpg

 

 

Kısa mesafeleri ölçmek için cetvel kullanmak istemiyor musunuz? O zaman bu haber tam size göre. Smart Finger parmaklarınıza takacağınız 2 tane aparat sayesinde aradaki mesafeyi ölçüyor.Parmağa takılan cihazların içindeki bölüm silikondan yapılmış. Bu da parmağınıza rahat bir şekilde oturmasını sağlıyor. Smart Finger uzunluk ve hacim ölçebiliyor. Ölçülen uzunluk ise cihaz üzerindeki LEDden okunabiliyor.

 

 

Greensound Technology’den cam hoparlörler

 

 

http://www.ilgincicatlar.com/wp-content/uploads/2010/09/greensoundtechnologyglassspeakers-0.jpg

 

Greensound Technology tarafından geliştirilen cam hoparlörler sadece güzel bir görüntü yaratmakla kalmıyor aynı zamanda gelişmiş teknolojileri sayesinde çok güzel bir ses de yayıyorlar.Klasik hoparlörlerde ses sadece bir tarafa doğru yayılır. Oysa geliştirilmiş olan bu cam hoparlörlerde ses 2 yöne de yayılıyor. Cam üzerindeki farklı yüzeyler farklı frekanslardaki seslerin üretilmesinden sorumlu. Hoparlörler aynı zamanda farklı renklı ışıklandırmaları ile çok güzel bir görünüm de sergiliyorlar

 

 

Uyandırana Kadar Susmayan Puzzle Çalar Saat

 

http://www.ilgincicatlar.com/wp-content/uploads/2009/10/alarm-clock.jpg

 

 

Çeşili hayvan deneylerinde ve çocuklara (0-3 yaş) oyuncak niyetine kullanılan bu şekilleri görmüşsünüzdür. Bu puzzle tarzındaki şekiller ile çalar saati birleştiren bu saat, istediğiniz saatte sizi gerçekten uyandırmak için tasarlanmış. Çalar saat, Kurduğunuz zamana gelince üzerinde bulunan şekiller yerlerinden fırlıyor ve siz şekilleri doğru yerleştirene kadar da susmuyor.

Normal bir insan için oldukça kolay bir puzzle olsa da uyku sersemiyle uğraşması biraz çileden çıkarıcı bir boyut kazanabilir.

 

 

Bu radyo dalgalar yaratıyor :)

 

http://www.zamazing.org/imaj/GonuR/hero.jpg

 

 

Duşta şarkı söylemeyi sevenlere müjde! Çoğumuz duştayken müzik dinlemeyi severiz. Bu nedenle birçok kişi banyosunda bir radyo bulundurur.

Bu radyoyla istediğiniz kanalı herhangi bir pil kullanmadan dinleyebilirsiniz; çünkü enerjisini sudan elde ediyor. Böylece doğaya zarar vermiyor.

Radyoyu monte etmek için gerekenler kutusundan çıkıyor.Zaten kurulum için yapmanız gereken sadece hortuma monte etmek.

Radyo bir miktar enerji depolayabiliyor. Yani su kesildiğinde radyonuz bir süre çalmaya devam ediyor

 

 

Kim örümcek adam olmak ister?

 

http://www.ilgincicatlar.com/wp-content/uploads/2010/02/spidey.jpg

 

 

Kabul edelim bir çoğumuz çocukken bir süper kahramanı çok sevmiştir. Şahsen benimde olmak istediğim kahramanlar oldu. Lakin dünya geneline bakarsak örümcek adam olmak isteyenler diğerlerine oranla daha fazla..

 

 

http://www.ilgincicatlar.com/wp-content/uploads/2010/02/article-1251157-084c86ec000005dc-764-468x286.jpg

 

 

Bu arkadaşımızda küçüklüğünden kalma bir istekle bu zamazingoyu üretmiş. Onunla tabiri caizse “düz duvara tırmanıyor” hem de fındıksız, cevizsiz, macuna gerek kalmadan. Hep dediğim gibi icatlar bazen üretim amacı dışı kullanılır. Bu da bu şekilde iki ürünün birleşiminden türetilmiş. Elektrik süpürgesinin çekiciliği (?) ve bazı halıların altında olan ve ülkemizde kaydırmaz diye satılan lastik. Aslında biraz uğraşla bunu sizde yapabilirsiniz.

 

 

http://www.ilgincicatlar.com/wp-content/uploads/2010/02/article-1251157-084e869e000005dc-769-468x424.jpg

 

 

Süpürgenin çekim gücünün küçük bir alandan büyük alana uygulandığında çok daha kuvvetli bir vakum uyguladığını gören arkadaşımız bunu taşınabilir hale getirerek duvarlara tırmanmayı başarmış. Bu icat geliştirilirse kesinlikle ileride birçok alanda hayat kurtarıcı roller üstlenebilir.

 

Sonuç? Kendisi on iki katlı binanın onuncu katına kadar kazasız belasız çıkmayı başarmış. Demek ki halen düz duvara tırmanmak için enerji takviyesi lazımmış

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...