Jump to content

Kaddafi'ye Cadı Dopingi


Gwaine

Önerilen Mesajlar

Kaddafi’yi cadılar mı koruyor?

 

Ülkesinde çıkan isyanlardan sonra isyancılara ve tüm dünyaya meydan okumasıyla dikkat çeken Libya lideri Muammer Kaddafi, yanından ayırmadığı Ukraynalı hemşiresi tarafından korunuyor olabilir mi? Tüm dünyanın Wikileaks belgelerinde adının geçmesinden sonra tanıdığı Ukraynalı Galina Kolotnitska’nın wicca yani cadılık inancına sahip olan bir cadı olduğu iddia ediliyor.

Onun adını herkes ilk kez Kasım 2010’da yayınlanan Wikileaks belgelerinde okudu. O tarihte her yerde Kaddafi’nin ‘seksi sarışın’ hemşiresi olmadan seyahat edemediği, deniz üzerinden uçmaktan ya da yüksek katlı binalarda oturmaktan nefret ettiği ileri sürülen belgenin haberleri yer aldı.

http://esrarengiz.tv/wp-content/uploads/2011/02/kaddaficadi1.jpg

Belgeler arasında yer alan 29 Eylül 2009 tarihli yazışmada, Kaddafi’nin uzun uçuşlardan nefret etmesinin, BM Genel Kurulu toplantıları için New York’a gelişinden önce personeli açısından büyük lojistik sıkıntıya neden olduğu ifade edilmiş, Ukraynalı hemşirenin Kaddafi’nin New York yolculuğuna katılabilmesi için Libya hükümetinin özel uçak kiraladığı da belirtilmişti.

Yine aynı belgedeki ifadelere göre, bazı büyükelçilik yetkilileri, Kaddafi ve 38 yaşındaki hemşire Galina Kolotnitska arasında bir ilişki olduğunu söylerken, Kaddafi’nin güven duyduğu bir grup insana “saplantı derecesinde bağımlı olduğu” iddia ediliyordu.

http://esrarengiz.tv/wp-content/uploads/2011/02/kaddaficadi4-150x150.jpgÇoğunlukla kadın askerler tarafından korunmayı tercih eden Muammer Kaddafi, Ukraynalı güzel hemşiresine ayrı bir düşkün. Onsuz seyahat edememesi, her şeyi ona danışarak yapmasının altındaki sır Ukraynalı güzelin cadılık inancına sahip olması olabilir mi? Bir iddiaya göre Kaddafi, Galina’nın sahip olduğu büyü ve sihirli güçlerin kendisini seyahatlerde ve kritik dönemlerde koruduğuna inanıyor. Pek çok kaynağa göre, cadılığın kökeninin Kırım’dan yani Ukrayna’dan geldiği düşünülürse Kaddafi’nin güzel hemşiresi gerçekten cadı olabilir.

Kaddafi’nin son dönemlerde isyanlara, isyancılara verdiği tepki ve kendine olan aşırı güveni ile dünyaya meydan okuyan hali böyle bir güç tarafından korunuyor şüphesi uyandırıyor. Tüm bu şüpheler, Kaddafi’nin hemşiresini yanına almadan hiçbir yere gitmemesi ve Galina’nın cadı olma iddiasıyla birleşince açıklığa kavuşuyor.

Cadılık literatüründe Ukraynalı cadılar, “kötü” olarak biliniyor. Bu konudaki kaynaklar, Ukraynalı cadıları durdurabilecek tek güç olarak Türkiye’nin Doğu Karadeniz kıyısında yaşayan “iyi” cadıları gösteriyorlar. İşte bu çatışmaya ilişkin bir metin:

Cadılık dürtüsü, geceleyin güçlenir; bazen tek başlarına bazen gruplar halinde evleri dolaşır bazen de Kırım ya da Mısır’a süpürge veya pişmiş kilden küpler üzerinde uçarlar. Hopa’daki cadıların Mısır’a süpürge üzerinde uçup hurma yemeleri örneği dışında (Hopa Peroniti) dışında nerdeyse tüm varyantlarda cadılığın merkezi Kırım’dır. Kırım cadılarının küpler üzerinde uçup gelerek yaptıkları kötülükler; Mekke’ye giden hacıların getirdiği kabe toprağı sayesinde (HG – Akçaabat) ya da yerli cadıların rekabeti neticesinde (Dernekpazarı Zenozana) engellenmiştir.

NOT: Son alınan bilgiye göre Ukraynalı Galina Kolotnitska, Kaddafi’ye “Artık benim yapabileceğim bir şey kalmadı” diyerek ülkesine geri döndü. Yukarıdaki yazı Galina, ülkesine dönmeden önce yazılmıştır.

 

 

Okuduğumda ilginç geldi. Belki daha önce paylaşılmıştır, eğer paylaşıldıysa özür dilerim. Ancak sondaki yazı çok komiğime gitti o yüzden paylaşmaya karar verdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nette aradım taradım sağlam bir kaynak bulamadım.Senin güldüğün kısmı okurken ben de ister istemez güldüm :D Sallamasyon bir haber.Sağlam bir kaynak görürseniz yazın.O zamana kadar konu geyik olarak görülüp tararfımdan

''Cafe!! bölümüne alınmıştır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam cadılık var ama şu kısım :

Cadılık dürtüsü, geceleyin güçlenir; bazen tek başlarına bazen gruplar halinde evleri dolaşır bazen de Kırım ya da Mısır’a süpürge veya pişmiş kilden küpler üzerinde uçarlar

bu haberin geyik olduğunun kanıtıdır :D yani aklı başında hiç bir haber ajansı böyle bir metinden alıntı yapmaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...