Jump to content

Kaddafi'ye Cadı Dopingi


Gwaine

Önerilen Mesajlar

Kaddafi’yi cadılar mı koruyor?

 

Ülkesinde çıkan isyanlardan sonra isyancılara ve tüm dünyaya meydan okumasıyla dikkat çeken Libya lideri Muammer Kaddafi, yanından ayırmadığı Ukraynalı hemşiresi tarafından korunuyor olabilir mi? Tüm dünyanın Wikileaks belgelerinde adının geçmesinden sonra tanıdığı Ukraynalı Galina Kolotnitska’nın wicca yani cadılık inancına sahip olan bir cadı olduğu iddia ediliyor.

Onun adını herkes ilk kez Kasım 2010’da yayınlanan Wikileaks belgelerinde okudu. O tarihte her yerde Kaddafi’nin ‘seksi sarışın’ hemşiresi olmadan seyahat edemediği, deniz üzerinden uçmaktan ya da yüksek katlı binalarda oturmaktan nefret ettiği ileri sürülen belgenin haberleri yer aldı.

http://esrarengiz.tv/wp-content/uploads/2011/02/kaddaficadi1.jpg

Belgeler arasında yer alan 29 Eylül 2009 tarihli yazışmada, Kaddafi’nin uzun uçuşlardan nefret etmesinin, BM Genel Kurulu toplantıları için New York’a gelişinden önce personeli açısından büyük lojistik sıkıntıya neden olduğu ifade edilmiş, Ukraynalı hemşirenin Kaddafi’nin New York yolculuğuna katılabilmesi için Libya hükümetinin özel uçak kiraladığı da belirtilmişti.

Yine aynı belgedeki ifadelere göre, bazı büyükelçilik yetkilileri, Kaddafi ve 38 yaşındaki hemşire Galina Kolotnitska arasında bir ilişki olduğunu söylerken, Kaddafi’nin güven duyduğu bir grup insana “saplantı derecesinde bağımlı olduğu” iddia ediliyordu.

http://esrarengiz.tv/wp-content/uploads/2011/02/kaddaficadi4-150x150.jpgÇoğunlukla kadın askerler tarafından korunmayı tercih eden Muammer Kaddafi, Ukraynalı güzel hemşiresine ayrı bir düşkün. Onsuz seyahat edememesi, her şeyi ona danışarak yapmasının altındaki sır Ukraynalı güzelin cadılık inancına sahip olması olabilir mi? Bir iddiaya göre Kaddafi, Galina’nın sahip olduğu büyü ve sihirli güçlerin kendisini seyahatlerde ve kritik dönemlerde koruduğuna inanıyor. Pek çok kaynağa göre, cadılığın kökeninin Kırım’dan yani Ukrayna’dan geldiği düşünülürse Kaddafi’nin güzel hemşiresi gerçekten cadı olabilir.

Kaddafi’nin son dönemlerde isyanlara, isyancılara verdiği tepki ve kendine olan aşırı güveni ile dünyaya meydan okuyan hali böyle bir güç tarafından korunuyor şüphesi uyandırıyor. Tüm bu şüpheler, Kaddafi’nin hemşiresini yanına almadan hiçbir yere gitmemesi ve Galina’nın cadı olma iddiasıyla birleşince açıklığa kavuşuyor.

Cadılık literatüründe Ukraynalı cadılar, “kötü” olarak biliniyor. Bu konudaki kaynaklar, Ukraynalı cadıları durdurabilecek tek güç olarak Türkiye’nin Doğu Karadeniz kıyısında yaşayan “iyi” cadıları gösteriyorlar. İşte bu çatışmaya ilişkin bir metin:

Cadılık dürtüsü, geceleyin güçlenir; bazen tek başlarına bazen gruplar halinde evleri dolaşır bazen de Kırım ya da Mısır’a süpürge veya pişmiş kilden küpler üzerinde uçarlar. Hopa’daki cadıların Mısır’a süpürge üzerinde uçup hurma yemeleri örneği dışında (Hopa Peroniti) dışında nerdeyse tüm varyantlarda cadılığın merkezi Kırım’dır. Kırım cadılarının küpler üzerinde uçup gelerek yaptıkları kötülükler; Mekke’ye giden hacıların getirdiği kabe toprağı sayesinde (HG – Akçaabat) ya da yerli cadıların rekabeti neticesinde (Dernekpazarı Zenozana) engellenmiştir.

NOT: Son alınan bilgiye göre Ukraynalı Galina Kolotnitska, Kaddafi’ye “Artık benim yapabileceğim bir şey kalmadı” diyerek ülkesine geri döndü. Yukarıdaki yazı Galina, ülkesine dönmeden önce yazılmıştır.

 

 

Okuduğumda ilginç geldi. Belki daha önce paylaşılmıştır, eğer paylaşıldıysa özür dilerim. Ancak sondaki yazı çok komiğime gitti o yüzden paylaşmaya karar verdim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nette aradım taradım sağlam bir kaynak bulamadım.Senin güldüğün kısmı okurken ben de ister istemez güldüm :D Sallamasyon bir haber.Sağlam bir kaynak görürseniz yazın.O zamana kadar konu geyik olarak görülüp tararfımdan

''Cafe!! bölümüne alınmıştır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam cadılık var ama şu kısım :

Cadılık dürtüsü, geceleyin güçlenir; bazen tek başlarına bazen gruplar halinde evleri dolaşır bazen de Kırım ya da Mısır’a süpürge veya pişmiş kilden küpler üzerinde uçarlar

bu haberin geyik olduğunun kanıtıdır :D yani aklı başında hiç bir haber ajansı böyle bir metinden alıntı yapmaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Cadı Halkaları

   Önsöz Yazının konusu "Cadı halkaları" veya "peri halkaları" olarak bilinen doğa harikası mantar kümeleridir. Konuyu Neo Paganizm ve Vika altına açmamın sebebi, adeta büyülü doğal oluşuma verilen adın yanında, doğa ve tarımın cadılıkla doğrudan ilgili olmasıdır.  Toprak üstünde gördüğümüz mantarların, genellikle yer altında "misel" adı verilen ve bitkinin ana gövdesini oluşturan bir ağ vardır. Bu ağ yer altında büyümeye devam ettikçe toprak üstünde, bağ, bostan, bahçe yada ormanlarda her yıl ma

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Türk Kültüründe Hortlak-Cadı İnanışları

   Türk kültüründe cadı ve hortlak olarak anılan bazı doğaüstü varlıklardan bahsedilir. Bunların öldükten sonra dirildiklerine inanılırdı. Bazı bölgelerde kan içtiklerine de inanılırdı.   İşte bu nedenle cadı ve hortlak adlı doğaüstü varlıkların, diğer kültürlerdeki vampir inanışlarıyla benzerlikleri üzerine bazı tartışmalar söz konusudur. Tarihi kaynaklarda ve folklor araştırmalarında konuyla ilgili pek çok bilgi vardır. Türk kültüründeki cadı ve hortlak inanışları yakın zamana kadar ken

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • İzmir Pagan - Cadı Buluşması - Mart 2022

   Sevgili dostlar,  Witches Of Smyrna: İzmir Cadıları sayfası olarak 2015 yılında ilk defa başladığımız 2016 ve 2018 yıllarında tekrarladığımız  İzmir pagan cadı buluşmasını bu yıl tekrarlamaya karar verdik. İlgilenen kişilerin Witches Of Smyrna: İzmir Cadıları facebook sayfasından özel mesaj yoluyla bağlantıya geçmesi gerekmektedir. Ayrıntılar sayfada yazıyor.  Etkinlik Linki: https://www.facebook.com/events/258562403112519?ref=newsfeed Tüm Pagan ve Cadı arkadaşlar davetlidir.

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Cadı Toplulukları

   İzmirde yaşıyorum ve bir cadı kovanına, topluluğuna dahil olmak istiyorum fakat bunu nasıl yapacağımı, nereden bulup da iletişime geçeceğimi ve kendimi nasıl geliştireceğimi hiç bilmiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? 

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Cadı Kültü ve Ortaçağda Cadı Avı

   Cadılık ateizmdir; ateizm ise en büyük suç ve günahtır. Cadı şeytani araçlar yardımıyla bir şeyi denetlemeye ve yürütmeye “bilinçli” olarak çalışan kimsedir. Bilinçli olması hukuksal olarak cadılığa yargı yolunu açar. (Jean Bodin) Savaşları, veba salgınları, açlığı, sefaleti, vahşiliği ile ortaçağ; çileli, sert, acımasız bir çağdır. Kilisenin yaymak istediği bilgileri adeta unutarak yeni bir düzen kurmak amacıyla hâkimiyetini sağlamlaştırmak istemesi, eski medeniyetlerin, ilkel toplumların

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

×
×
 • Yeni Oluştur...