Jump to content

Bunu Çizenin Fobisi Ne?


Aikon

Önerilen Mesajlar

Bir akıl hastası bu resmi yapmış.Resim oldukça ünlü ama nedeni ne yapanın akıl hastası olması ne de nadir bir hastalığa yakalanmış olması.Resmi yapanın bir fobisi var psikiyatri profesörü onlara bu resmi gösteriyor; dikkatlice bakmalarını resimde hastanın fobisinin ne olduğuyla ilgili bir işaret olduğunu bunu bulmalarını söylüyor. Verdiği ipucu da şu: "Ayrıntılara takılmayın resmin bütününü görmeye çalışın. Eğer tüm cisimler kaldırılırsa resim neye benzer onu düşünün."

 

http://img508.imageshack.us/img508/2343/psih07bbv3.jpg

 

Profesörün dediğine göre cevaba yaklaşanlar varmış ama bulan daha yokmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İlk esnada şu arka tarafda konuşan iki arkadaşın bulunduğu noktadan sağa doğru bakdığımda insan vücudunda sağ ve sol noobları ayıran bölüm geldi kısaca "popo" , dedim direk kadın vücudunu temsil ediyor sanırım der iken araştır araştır bu bilgiyi buldum .

fobisinin adı heterophobia- karşı cins korkusu. Burada bir kadın vücudu görülüüyor (muş). Evin önündeki tepeler kadının göğüsü, en sağdaki atın olduğu yer kadının karın bölgesi, atların dönüş yaptığı viraj da kadının saçlarını temsil ediyormuş..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun yanıtı verilmişti, bilmem doğru mu ama. Çizen kişinin korkusu yalnızlıktı galiba. Çizen kişi, kendisini sarı evlerde görüyor. Sarı evlerde de çoğu ışık sönük. Halbuki siyah evlerin hepsinde lamba yanıyor ve insanlar mutlu mutlu birbirleriyle konuşuyor. Siyah renkli evler, bu mutlu aile tablolarından uzak olduğunu simgeliyor. Sarı evdekiler de arabalara binmiş, bu güzel ortamı hızlı bir şekilde terk ediyorlar. Gerçi sarı evlerde de konuşan birkaç kişi var ama olsun. :D

 

Bu sayfa daha önce aşağıdaki kelimeler ile arandı:

popo çizen adamlar

 

Koptum. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...