Jump to content

Endeavor mürettebatı soruları yanıtlıyor


Ashtar Sheran

Önerilen Mesajlar

Uzay mekiklerin sonuncusu da 2 Mayıs'ta son yolculuğuna çıkacak. Astronotlar Twitter ve YouTube'ta soruları cevaplamaya devam ediyor.

 

Video paylaşım sitesi YouTube kullanıcılarını, son kez uzaya gitmek üzere yarın Florida Cape Canaveral'daki Kennedy Uzay Merkezi'nden fırlatılacak Amerikan uzay mekiği Endeavour'un astronotlarına soru sormaya davet ediyor.

 

Google'ın sahibi olduğu YouTube sitesi, sefer komutanı Mark Kelly ve mürettebat üyelerinin 2 Mayıs'ta YouTube kullanıcılarının sorularına yanıt vereceklerini ve sohbetin aynı gün Amerikan PBS NewsHour sitesinin YouTube kanalı üzerinden TSİ 21.15'te canlı yayınlanacağını açıkladı.

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/Sections-StoryLevel/NTV%20Bilim/Uzay/2011/nisan/110430-endeavorson490.hlarge.jpg

 

Soruların youtube.com/pbsnewshour'a yazılı veya video formatında ya da Twitter üzerinden "#ytalk2nasa" kelimesi tıklanarak yöneltilebileceği belirtildi.

Astronotlar, internet kullanıcıları arasındaki en popüler sorulara yanıt verecek.

 

YouTube, mekiğin yarın TSİ 22.47'deki fırlatılışını da naklen yayınlayacak.

 

Endeavour'un 14 günlük seyahati sırasında en önemli görevi UUİ'ye, anti-maddenin varlığı veya görünmez karanlık maddenin doğası gibi, Evren'in büyük sırlarını çözmeyi hedefleyen 7 ton ağırlığında ve 2 milyar dolar değerindeki temel fizik deney modülü "Alpha 2 manyetik spektrometre"yi (AMS) götürmek olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...