Jump to content

Yaygın İyileştirici Kokular


Bona Fides

Önerilen Mesajlar

Misk:Mısır ve Pers geleneklerinde misk ruhsal öğretileri takip edenlerin akciğerlerini ve kan dolaşımlarını saflaştırmak için kullanılırdı.Misk genel olarak eller ve ayaklardaki ikincil şakraları uyandırır ve böylece kendine güveni tetikler.Kundaliniyi besler ve daha üst seviye merkezlere erişimde kişiyi hazırlamaya yardımcı olur.

 

 

Elma Çiçeği:Bu koku duyguları sakinleştirir.Astral bedenin arınmasını sağlar ve uygunsuz sevgi nedeniyle meydana gelen fiziksel sorunların keşfedilmesine yardımcı olur.

 

Körfez:Bu koku çok etkileyicidir.Akciğer rahatsızlıkları ve dolayısıyla da akciğer meridyeni için iyidir.Kalp ve boğaz şakraları ve bununla alakalı tüm sorunlarda iyileştirici ve dengeleyicidir.

 

Mum Ağacı:Mum ağacı sakral şakra ve kalp şakrası için dengeleyicidir ve bu nedenle dengesizliklerden doğan duyguları ve hastalıkları rahatlatır.Özellikle de gerginlik ve çalkantı dönemlerinde astral ve zihinsel bedenler fiziksel olanla dengelenmesine yardımcı olur.Aura alanının tamamını rahatlatır.

 

Karanfil:En eski ve en güçlü iyileştirici kokulardan olan karanfil genellikle iyileşmeyi hızlandırmak için kullanılır.Aurayı güçlendirdiğinden dış etkilerden etkilenme olasılığımız azalır.Eski dönemlerde zamansız ölümü engellemek için kullanılırmış.

 

Tarçın:Tarçın çoğu koku ve tütsünün etkisini çoğaltacaktır.Daha derin meditasyon için sandal ağacı ile karıştırılabilir.Tüm seviyelerde ve özellikle de bedenin yang meridyenlerinde tedaviyi zenginleştirir.Psişik korunmaya ihtiyaç duyuluyorsa iyi bir kudur.

 

Limon Otu:Bu koruyucu bir yağdır ve aura alanını güçlendirir.Boğaz şakrası ve ona ilişkin tüm vakalarda etkilidir.

 

Karanfil Çiçeği:19. yüzyılın ortalarında tüberkülos basilisi ile savaşmak için yıkanma suyuna karanfil çiçeği eklenirdi.Sakral ve kalp enerjilerini dengeler ve eşit olarak dağıtır.Ayrıca hafıza,görüş bozukluğu ile kas ve sinirsel gerginlik için faydalıdır.Eskiden,korunma ve obsesyon tedavilerinde de kullanılmışlığı vardır.Kokusu zihinsel rahatsızlığı olanlar için rahatlatıcıdır.

 

Şebnem:Bu koku auranızı güçlendirir.Boğaz şakrasını açmaya yardımcı olur.Meridyenlerin kutuplarını geçici olarak dengeler.Meditaysonda kullanım için mükemmeldir.

 

Gardenya:Bu koku aurayı güçlendirir.Çok tiz ruhsal titreşimleri vardır ve doğanın ruhlarıyla iletişime geçmek isteyen kimselerce kullanılabilir.Telepati gelişimine de yardımcı olur.

 

Hanımeli:Bu koku alın şakrasını ve taç şakrayı güçlendirir.Psişik becerilerin uyandırılmasın yardımcı olur.

 

Sümbül:Keder ve bunalımı dindirerek sakral şakra ve kök şakrası ile bunlara bağlı vakaları dengeler.Uykusuzluğu azaltmak için kullanılabilir.

 

Yasemin:Antik Pers’te bu koku kutsal sayılırdı.Kendine saygıyı arttırıp kalp şakrasını ve kalp meridyenini güçlü bir şekilde etkiler.

 

Lavanta:Lavanta her daim sihirli olduğuna inanılan bir bitki olmuştur.Tüm beden üzerinde rahatlatıcı etkisi vardır.Alın şakrasını harekete geçirir.

 

Limon:Eski zaman medyumları tarafından ortama iyi ruhları çekmek için kullanılmıştır.Berrak düşünceyi tetikleyip tüm zihinsel enerjiler üzerinde dengeye varmalarını sağlayan güçlü bir etkisi vardır.Mide şakrası ve onunla bağlantılı tüm vakalarda çok güçlü bir etkisi vardır.

 

Leylak:Güçlü bir tedavi kokusu olan leylak yedi ana şakranın tamamını dengeler ve uyumlu hale getirir.Şuuru açan güçlü bir kokudur.Öte diyarları algılamayı tetikler.

 

Manolya:Bu koku kalp ve boğaz şakraları ile bunlara bağlı tüm vakaları ve organları tetikler ve dengeler.Meditasyon sırasında kullanılırsa psişik gelişimde ve özellikle de yitirilenlerin bulunmasında faydalı olacaktır.

 

Nergis:Bu koku insanı uyuşturabilir.Çok rahatlatıcıdır.Özellikle de günün sonunda düşüncelerini yavaşlatmayı beceremeyenler üzerinde oldukça etkilidir.Uykusuzluğu dündürür.

 

Tefarik:Kök şakrası ve sakral şakrayla bunlara ilişkin tüm vakaları dengeler.uyguları ve kederi dindirir.Tartışmalı durumları ve gergin ortamları sakinleştirmek için kullanılabilir.Bir afrodizyak olarak bilinir ve bu durum biraz da dişi enerjilerin üzerindeki etkisinden kaynaklanır.

 

Yaban Fesleğeni:Aura üzerinde güçlü bir koruması vardır ve bu koruma ile başkalarının negatif düşüncelerini ve ifadelerini genellikle geri teper.Bu koku sakral şakra ve mide şakrasını güçlendirir.

 

Ada Çayı:Hem esanslı yağ hem de tütsü olarak güçlü bir arınma ve dengeleme kokusudur.Fiziksel olanda ruhsal enerjilerin daha özgür bir şekilde dolaşmasını sağlar.Fiziksel bedeni dengesizliğe karşı korur ve topraklar.Psişik yönü uyandırır.

 

Sandal Ağacı:Bu antik ve güçlü koku bedendeki tüm yin meridyenleri için dengeleyici ve tetikleyicidir.Özellikle morarmış bölgelere masajla uygulandığında güçlü bir iyileştirici yağ olur.Korunma için kullanılabilir.Tütsü olarak lavantaya karıştırıldığında ruhların çağırılmasını kolaylaştırdığına inanılır.Yoğun konsantrasyon sağlar.

 

Keklik Üzümü:Bu koku büyü bozan kokusu olarak da bilinir.Sakral şakra ve kalp şakrası için dengeleyici görevi görür.

 

Mor Salkım:Ökültçüler ile şifacılar,bu kokuyu genellikle çalışmalarında iyi titreşimleri tetiklemek için kullanırlar.Kalp ve boğaz merkezlerini harekete geçirerek hastalığa karşı savaşta iradeyi ve bağışıklık sistemini güçlendirir.Ruhsal algıyı ve ilhamı açar.Her seviyede daha üstün aydınlanma sağlar.

 

 

 

Ted Andrews

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...