Jump to content

Usui Reiki'de Uzaktan Uyumlama Olur Mu?


sirius

Önerilen Mesajlar

Son zamanlarda geleneğe aykırı olarak uzaktan uyumlamalar hatta ses kaseti ile uyumlamalar ortaya çıkmıştır. Halbuki usui reiki geleneğinde uzaktan uyumlama olmadığı gibi sesle uyumlama hiç yoktur =) diğer reiki geleneklerinde kasetle uyumlama olur mu bilmem ama usui reiki de olmayacağını bilmekteyiz (Diğer enerjilerde de olacağını sanmam). zira inisiyasyon işlemi çok ciddi ve enerji gerektiren bir ritüeldir. Aurada ve çakralarda işlemler yapılır ve bu işlemlerin yapılabilmesi için kişinin yakında olması, master ile temasa girmesi gerekir. Uzaktan yapılan uyumlamalar çokta iç açıcı değildir (kişide yüksek seviyede bir astral potansiyel olması gerekiyor ve yine de sizle yüzyüze olmalı. Yani muhakkak sizi görmeli ve astral seyahat yapabilmelidir) BU yüzden muhakkak usui reiki de yakından inisiyasyonu tavsiye ediyoruz.

 

Uzaktan inisiyasyon alınma sebepleri arasında en çok duyulan bahane; şehirler arası uzaklıkt. Eğer gerçekten istiyorsanız bence şehir size engel değildir. Unutmayın reikiyi almak için harcayacağınız çaba, sizin bunu ne kadar istediğinizin bir göstergesidir. Ve evren-reiki bu gayretinizin çabasını gerekli vesilelerle bir şekilde size sunacaktır. O yüzden usui reiki ekolünde yakından uyumlama kesinlikle olmalıdır ve bu yakından uyumlama için çabanızı evrene kanıtlamanız gerekir. =)

 

şimdi çokça söylenen bahane şu; "ee, ikinci seviyede zaman mekanı kaldıran sembol var, öyleyse uyumlamada olur!"

 

Bu çok yanlış bir düşüncedir. İkinci seviyede ki üçüncü sembolün zamanı ve mekanı kaldırdığı doğrudur ama bunu kaldırdığında ona aktardığınız reiki ve reikinin şifasal sürecidir. Haliyle reiki bilinçli bir enerji olduğu için siz o sembol ile kişiye reikiyi aktarırsınız ve reiki kişide akar. Kaldı ki bu sembolü kullanırkende muhakkak bir temsil (resim, imajinasyon veya o kişiyi çağrıştıran ad soyad gibi bilgiler) kullanılır. Bu temsil aracılığıyla evrenin her köşesinde var olan reiki enerjisi sizin kanalığınız ve sembolün açtığı yol ile kişiye akar ve doğru zamanda şifalanmayı sağlar.

 

Şifalanma süreci için böyledir lakin iş uyumlamaya geldiğinde işlem böyle işlemez. "Ben niyet edeyim reiki onu zınk diye inisiye etsin" gibi bir mantık yoktur. Master/teacher öncelikle kişinin aurasını ve çakralarını arındırır (bunun için yakında olması gerekir ki işlem çok daha güçlü olsun) daha sonra taç çakrayı açar (burada dokunmak şarttır, uzaktan taç çakrayı açmak çok zordur) sembolleri kazır, aurasında işlemler yapar (bunun içinde masterın, öğrencinin aurasına girmesi gerekir) ve uyumlama için diğer gerekli açılımları yapar. Uzaktan olduğunda bir kere auralar bu denli güçlü bir iletişime geçemeyecektir. Yani öğrenci master'ın aurasıyla kendi aurası birleştiğinde akacak olan aşırı yoğun enerjiden faydalanamayacaktır. Çünkü uzak mesafelerde eterik beden dahil alt aura katmanları birleşemezler. Bu da uzaktan yapıldığında önemli bir eksiği ifade eder. Lakin dediğimiz gibi çok ciddi ve yüksek seviyede bir astral seyahat söz konusu olmalıdır. Bu yöntemler ise reikİ'nin üst seviyeleri olan grandmasterlıkta öğretilir. Uzaktan uyumlama ancak ve ancak grandmaster olan kişiler için söz konusu olabilir, bu kişilerde dünyada sadece 8 tanedir.

 

Diğer eksik ise eğer kişi astral seyahat yapmazsa veya çok ama çok güçlü bir imajinasyon kullanmazsa taç çakrada işlem yapamaz. Çünkü o kişinin manevi olarak sizin yanınızda olması gerekir, bu da çok fazla yoğunlaşma gerektirir. maalesef bu denli güçlü bir yoğunlaşma ve derin transa girebilecek master sayısı bir elin parmağını geçmemektedir. (Bu doğaldır. İmajinasyon güçlü dahi olsa uyumlama gibi çok ciddi bir süreç tehlikeye atılmamalıdır.) Öyleyse uzaktan uyumlama ne derecede verimli gerçekleşecektir?

 

uyumlama reikinin anahtarıdır ve kapıyı yarım bırakmak öğrenciyi sıkıntıya sokar. Uyumlama bilinci, çok farklı bir bilinçtir ve aura bedene temas, yakından enerji aktarımını gerektirir. Bunlar kapıyı tam açacak çok önemli ayrıntılardır.

 

O yüzdendir ki her zaman için diyoruz; uzaktan uyumlama almayın. Uyumlamayı kimin yaptığı reikide önemli değildir, kaynak aynıdır ama yakından ve doğru yapılması çok önemlidir. Bu yüzden usui reiki geleneğinde uzaktan uyumlamanın olmadığını ancak çok daha ileri seviyelere çıkmış bir iki master/teacher dışında başkalarının yapamayacağını (yapsa dahi eksik yanları olacağın) rahatlıkla söyleyebilirim.

 

Uyumlama çok büyük bir titizlik ve bilgi ile yapılmalıdır. Niyet edelim olur denemeyecek kadar sert disiplinler ve kalıplar içerir. Reiki'nın yardımıyla master/teacher'da büyük bir sorumluluk altındadır. Zaten bu yüzden dolayu usui reiki master/teacher seviyesi herkese göre değildir. 3a yani master seviyesinin ötesinde 3b yani master/teacher seviyesi kendi içinde sıkı ve ayrı disiplinleri içerir. Usui sensei'in hocalara en önemli tavsiyesi; "reklam yapmayın çünkü öğrenci hazır olduğunda öğretmen onu bulacaktır." olmuştur. Peki şimdi yapılan nedir? "Reiki'yi ayağınıza getirdik." tarzı ticaret mantığıyla yapılan reklamlar, reiki'nin ve evrensel hayrın tersine yapılan işlerdir. Bir bedel alınabilir ama bu bedel evrenin denge yasası gereğini yerine getirmek içindir, uyumlamayı yapan hocanın evler alması için değil =)

 

Her reiki master/teacher'ın kendi yolu ve öğretme şekli vardır. Bu yüzden dolayı ki, bir master/teacher başka bir master/teacher'ın yöntemini yargılayıp eleştiremez. Ama usui reiki uyumlama ve öğretim sürecinin bazı "temel" prensipleri vardır. Bu temel prensip ve kalıplara uymak zaten evrensel kalıplara uymakla eşdeğerdir. Bunlar başarılı bir öğretim ve ilerleme sürecinin önemli prensipleridir.

 

Usui Sensei asla uzaktan uyumlama yapmamıştır, bunu biliyoruz. (Tabi o zaman skype o bu yoktu, bu da bir sebep olabilir) Haliyle ben biraz daha gelenekselci düşünüyorum, gidip öğretmenle yüz yüze görüşmek, rahat rahat her şeyi sormak, sohbet etmek, enerji ve sevgi alışverişi yapmak ve en önemlisi yakından sağlam bir uyumlama almak kesinlikle uzaktan uyumlamalardan daha büyük feyz veriyor. Uyumlama prosedürü bir çok aşamayı içerir, bu prosedürlerde aura ile doğrudan temasın önemi tartışılamaz, işin bu boyutunu bildiğim için, uzaktan uyumlama konusunda en azından benim içim rahat etmiyor. Ayrıca hepsi bir yana öğretmen ile yüzyüze, yakın bir enerji temasıyla ders almanın zevki bile bence yakından uyumlama için yeterlidir =)

Yine de seçim sizin, sadece öğretmenin sizi görmüş olması çok önemli bunu unutmayın. =) Uyumlama ile ilgili sorularınız varsa genel hatlarıyla ben ve bu konuda bilgili arkadaşlar cevaplayabilirler.

 

Sirius

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgiler için teşekkür ederim. Usui Reiki -daha doğrusu Reiki hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. Günümüzde uzaktan uyumlanma yapanlar mevcut, ama şahsi olarak ben de gözgöze bir uyumlanma sürecini tercih ederim.

Sorum konu ile alakasız ama bir insan Reiki öğrenmek ve ilerlemek için ne yapmalıdır, nereye gitmelidir?

Reiki kursu veren yerler mi var? Ücretli mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bilgiler için teşekkür ederim. Usui Reiki -daha doğrusu Reiki hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorum. Günümüzde uzaktan uyumlanma yapanlar mevcut, ama şahsi olarak ben de gözgöze bir uyumlanma sürecini tercih ederim.

Sorum konu ile alakasız ama bir insan Reiki öğrenmek ve ilerlemek için ne yapmalıdır, nereye gitmelidir?

Reiki kursu veren yerler mi var? Ücretli mi?

 

reiki öğrenmek ve reiki uygulamak için uyumlama almak şarttır. Uyumlama (bir nevi el verme) yapan kişiler mevcut. Bulunduğunuz ilde usui reiki master/Teacher seviyesinde olan kişileri araştırabilirsiniz. Bunun yanında reiki uyumlaması veren spiritüel merkezlerde bilhassa izmir ve istanbulda mevcut ve genelde reiki inisiyasyonları (uyumlamaları) ücretle yapılıyor. Bazı hocalar ise (eğer bir merkez veya yer açmamışlar,, tamamen bireysel çalışıyorlarsa, ki bu yöntem bana göre doğru olan) daha çok para dışında bedel istiyor (kitap gibi). Reiki hocası sizi reikiye uyumluyor, nasıl yapacağınızı ve çeşitli önemli çalışmalar öğretiyor (teorik + pratik). İlerlemek ise pek tabi ki size kalıyor. Bu noktada siz reikiyi düzenli olarak yapmalı ve hayatınıza taşımalısınız. Bu süreçte hocanız sizi gözetlemek ve sorularınıza cevap vermekle yükümlü =) Ama tavsiyem öncelikle reiki'nin ne olduğunu çeşitli kitaplar alarak okuyup öğrenmenizdir. Eğer reiki'nin tam olarak ne oolduğunu bilirsiniz, bu uyumlama ve öğretim süreçleri çok daha verimli ve kolay geçecektir =)

 

ayrıca sorularınızı bu başlığa sorabilrsiniz;

 

http://www.gnoxis.com/reiki-soru-cevap-bolumu-42599.html#post543576

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ses kasediyle uyumlama işini Ole Gabrielsen(K.Reikinin mucidi) yapıyor.Sitesine giriyorsun, bilmem kaç eouro para veriyorsun, indiriyorsun bir mp3ü, dinliyorsun, şak K.Reiki insiyesi oldun =)Bu enerji konularıyla uzun süre uğraşmış bir tanıdığım Ole Gabrielsen'a şarlatan diyor.Facebook üzerinden Oleyle konuşmalarım oldu.Niye bu kadar yüklü miktarlarda para istediğini sormuştum."Enerji için yemeğe ihtiyacım var, yemek için de paraya" demişti. =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ses kasediyle uyumlama işini Ole Gabrielsen(K.Reikinin mucidi) yapıyor.Sitesine giriyorsun, bilmem kaç eouro para veriyorsun, indiriyorsun bir mp3ü, dinliyorsun, şak K.Reiki insiyesi oldun =)Bu enerji konularıyla uzun süre uğraşmış bir tanıdığım Ole Gabrielsen'a şarlatan diyor.Facebook üzerinden Oleyle konuşmalarım oldu.Niye bu kadar yüklü miktarlarda para istediğini sormuştum."Enerji için yemeğe ihtiyacım var, yemek için de paraya" demişti. =)

 

evet ole gabrielsen yapıyor bu işlemi =) ilginç kısmı kendisi de kundalini reiki de uyumlamaya gerek yok meditasyonla kendi kendinize uyumlanabilirsiniz diyor. Hem kendi kendine uyumlamadan bahsediyor hem kasetler satıyor hemde usta birinden uyumlama almanın eve badana yapan bir ustanın sizden daha iyi boyayacağını iddia ederek daha iyi olduğunu savunuyor. İşte bu yüzden usui reiki dışında ki diğer reiki sistemlerini reiki olarak kabul etmiyoruz =) isteyen istediği şeye bir isim verebilir ama sorulacak bazı sorular var;

 

aracılık yapan kişi ruhsal olarak kendini ne kadar geliştirmişlte böyle bir bilgiye vakıf olmuş?

enerjinin kullanılabilirliği ne derece?

enerjinin kaynağı ne?

 

usui reiki yani reiki de bütün bu sorular ve sistem apaçık belli. Eski derin bilgeliklere bağlı kalmış ve işe yararlılığı güvenirlilği yıllardır deneyimlenmiş durumda. Hiç olmazsa usui sensei'in bir hayat hikayesini okuyup görün derim. (Anıt mezarını paylaşıcam). =) kundalini reiki denen şey sadece yer enerjisidir. Yerden herkes çeşitli meditasyonlar ve toprak çalışmaları ile enerji çekebilir. zaten usui reiki de bu alıştırmaları veriyoruz. Kundaliniyi tetiklediği doğru çünkü yer enerjisi en çok kök çakraya etkilidir ve kök çakranın diğer ucu kuyruk sokumuna yeni kundaliniye bağlıdır. Kök çakra üzerine yapılan aşırı çalışmalar (ne olura olsun) kundaliniyi zaten tetikler =) kundaliniyi uyandırmak bu yüzden basittir. zor olan kundaliniyi yükseltmektir. Kundaliniyi yükseltmek (kundalini uyandıktan sonra her bir çakraya çıkarıp yavaş yavaş bedene yükseltilir) apayrı bir çalışma bütünüdür ve yıllarını buna veren kişiler mevcut =)

 

iyice bir düşünüp araştırmak gerekiyor diye düşünüyorum. İnsanlar diyor ki "ben reiki masterım" benim ilk sorduğum soru "usui reiki mi?" aldığım cevap "kundalini reiki" oluyor =) İnsanlar msnde birbirlerine kundalini reikileri sırayla verip durdular, booster denen sistemleri verdiler bir baktık ki herkes kundalini reiki master oldu =) kişi hayatı boyunca bir kere bile kundalini reikiyi uygulamamış ama master? bu nasıl oluyor... :) bir sistemin öğretmeni olmak için yıllarını ve hayatını vermen lazım. onu sindirmen lazım. o sistemle yaşaman gerekir. İşin trajik tarafı kundalini reiki masterım da demiyorlar reiki masterım diyorlar, bu sefer kavramlarda birbirine karışıyor =)

 

yine de kundalini reiki'nin yer enerjisi olduğu bilindiği için diğer enerjiler kadar havada değil =) o yüzden kundalini reiki uyumlamalarına daha sıcak bakılıyor ama dediğim gibi özünü kavradığınızda başlı başına bir sistemden çok, sistemlerin parçası olduğunu fark ediyorsunuz. Bir de dejenere edilmeseydi çok daha iyi olacaktı işte =)

sirius tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aslında Anadoluda 'el verme' deyimi ile bağlantılı buluyorum bu durumu . Oyuzden reikinin hiç bir şeklinin uzaktan uyumlama yapılabileceğine inanmıyorum

Ancak Dr. Usui'nin kendi sitesinde de ENKAKU CHIRYO yöntemi var ?

 

kendi sitesi derken ne anlamda dediğini anlamadım? Usui sensei'in bir sitesi pek tabi ki yok. usui sensei'nin açtığı okulu söylüyorsun evet enkaku chiryo isimli bir yöntem mevcuttur ve hala gelenekte öğretilir. uzaktan şifa yöntemidir ve okuden denen ikinci seviyede kutsal bir sembol ile uzaktan şifa gönderme yöntemi öğretilir. =) usui sensei uzaktan şifa yöntemini çok sık kullanırdı. ama yazıda da belirttiğim giib reiki ile uzaktan şifa vermek ile uzaktan uyumlama bambaşka şeyler. Uzaktan ikinci seviyede reiki yollama semboller yardımıyla mevcut ama inisiyasyon mevcut değil. Çünkü bahsettiğin gibi "el verme" benzeri bir yöntem içerir uyumlama. Aurada ki işlemler, kanalların temizlenmesi, çakraların arındırılması auraların birleştirilip genişletilmesi vb.. gibi temel işlem dışında taç çakrada işlemleri içerir ve uygulama-uyumlama prosedüründeki bir çok eylem ancak yakından yapılabilir şeylerdir. =)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bir tane daha e-book edineyim o zaman.. Sirius çok doğru bir iş yaptığınızı düşünüyorum, bu işi maddi gelir kapısı yaparak resmen ki enerjisini satıyorlar.. Hiç bir gelenek yok yahut bu işi başkalarına gelenek olarak aktarma yok ben ev dikeyim de ne olursa olsun :) zaten Türk milletin neyin içine etmemişki bu gelenek sağlam kalsın :)) şu kaset olayınada koptum yarıldım resmen :D

"Enerji için yemeğe ihtiyacım var, yemek için de paraya"

:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzaktan uyumlama mantığı zaten buradan çıktı. Mersin'de izmir'e reiki almaya gelen insanlar var. O insanla oturduğu yerden ben ruhsalım diyen insan bir olur mu? Lisedeki bir hocamın güzel bir söylediği söz vardı; "Oturarak üretim yapan tek canlı tavuktur." Siz sadece içten niyet edin muhakkak reiki master/teacher karşınıza çıkacaktır. Ve biraz da çaba. Zaten usui sensei'de bunu öğütlemiştir. (Öğrenci hazır olduğunda öğretmen karşısına çıkar) Mesela reiki uyumlamasında öğrencinin birinci seviyede 21 gün düzenli reiki yapması gerekiyor. Bu hem inisiyasyonun tamamlanması için hem de öğrencinin ruhsal-fiziksel arınmasıyla alışkanlık haline getirmesi için çok elzem. Ama nedense kimse bu 21 gün reikiyi tamamlayamıyor. sadece günde 15 dakka hadi onu bıraktık 10 dakkayı bu değerli alıştırmaya ayırmak çok mu zor? Hadi 10 dakkayı bıraktık bari 5 dakka çakra dengelemesi yapılsın yeter. Herkesin gece yatmadan önce ayırabileceği bir 5-10 dakikası vardır.

 

Önemli olan ruhsal olarak ilerlemek ve gelişmek için ne kadar istekli olduğumuz. Master/teacher sadece kapıyı açar ve buyur eder. Ama içeri girip ilerlemek her zaman için öğrencinin elindedir. Öğretmen bu süreçte öğrenciyi sadece takip eder ve yine öğretmene ulaşması gereken öğrencidir. Her istediği zaman öğretmene ulaşabilmelidir. Ama en nihayetinde bu yolu öğrenci yine tek başına keşfedecektir. Tabi bunlar sadece reiki için geçerli değil, diğer disiplinlerde de ilerlemek istiyorsak düzenli bir sistem oluşturmalı ve pratik yapmalıyız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Reiki 1 inisiyesini bire bir aldım. Reiki 2yi uzaktan almayı düşünüyorum sizin görüşleriniz nelerdir?

 

sirius'un yazdıkları sadece 1 seviye için değil, tüm seviyeler için geçerlidir. Bu durumda eğer üstadınız astral seyahat ve güçlü imajinasyon yeteneğine sahip değilse, ki var olduğunu söyleyen neredeyse hiç kimsede bu yetenek yeterli düzeyde yoktur, yapılamaz.

 

Sanırım yapılabileceğini söyleyen kişiler enerji beden katmanları hakkında yeterli bilgiye sahip değiller. Eterik beden, vücudunuzun yaklaşık 5-6 cm ötesine kadar ulaşır. Bu beden, ruhsal bedenler arasında sizin dublenizdir ve ilk ruhsal bedeninizdir. Eterik beden imajinatif çalışmalarla kilometrelerce uzağa genişletilemez, bu onun yapısına ters. Doğal olarak bir üstadın eliyle öğrencisine temas etmesi sırasında birleşen eterik bedenler, uzaktan yapılacak bir uyumlama ile birleşmez. Yani gerçekleşmesi gereken %100 kontrol ve temas durumu gerçekleşmemiş olur.

 

Neticede herşey enerjidir denilen faktör de sizi yeterince kalifiye bir uyumlama almamış olarak blokajlara maruz bırakır. Reiki uyumlaması sırasında hayat enerjisi kanalı, çakralar ve bütün enerji beden katmanları temizlenir ve topraklanır. Hal böyle olunca sizin herhangi bir enerji bedeninize teması sağlayamamış üstat, sizi yeterince temizleyememiş ve blokajlarla bırakmış olur. Bu noktada da ''şifalanma krizi'' denilen durum baş gösterir. Hayatınızda, yapılan hatalı temizleme işlemi nedeniyle çok kuvvetli blokajlar baş gösterir. Bu, olmayan şeyin var olması değildir. Olan şeyin güçlü şekilde açığa çıkmasıdır. Bunun da tek sebebi, kendini bilmez bir üstadın sizi yeterince iyi temizleyememiş olmasıdır.

 

Bu nedenle uzaktan uyumlama bir kenara dursun, yakından yapılacak uyumlamalar için de seçeceğiniz üstat kendini bu yola adamış olmalıdır. Yakından yapılacak inisiyasyonlarda da aynı problemin baş göstermesi olasıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sirius'un yazdıkları sadece 1 seviye için değil, tüm seviyeler için geçerlidir. Bu durumda eğer üstadınız astral seyahat ve güçlü imajinasyon yeteneğine sahip değilse, ki var olduğunu söyleyen neredeyse hiç kimsede bu yetenek yeterli düzeyde yoktur, yapılamaz.

 

Sanırım yapılabileceğini söyleyen kişiler enerji beden katmanları hakkında yeterli bilgiye sahip değiller. Eterik beden, vücudunuzun yaklaşık 5-6 cm ötesine kadar ulaşır. Bu beden, ruhsal bedenler arasında sizin dublenizdir ve ilk ruhsal bedeninizdir. Eterik beden imajinatif çalışmalarla kilometrelerce uzağa genişletilemez, bu onun yapısına ters. Doğal olarak bir üstadın eliyle öğrencisine temas etmesi sırasında birleşen eterik bedenler, uzaktan yapılacak bir uyumlama ile birleşmez. Yani gerçekleşmesi gereken %100 kontrol ve temas durumu gerçekleşmemiş olur.

 

Neticede herşey enerjidir denilen faktör de sizi yeterince kalifiye bir uyumlama almamış olarak blokajlara maruz bırakır. Reiki uyumlaması sırasında hayat enerjisi kanalı, çakralar ve bütün enerji beden katmanları temizlenir ve topraklanır. Hal böyle olunca sizin herhangi bir enerji bedeninize teması sağlayamamış üstat, sizi yeterince temizleyememiş ve blokajlarla bırakmış olur. Bu noktada da ''şifalanma krizi'' denilen durum baş gösterir. Hayatınızda, yapılan hatalı temizleme işlemi nedeniyle çok kuvvetli blokajlar baş gösterir. Bu, olmayan şeyin var olması değildir. Olan şeyin güçlü şekilde açığa çıkmasıdır. Bunun da tek sebebi, kendini bilmez bir üstadın sizi yeterince iyi temizleyememiş olmasıdır.

 

Bu nedenle uzaktan uyumlama bir kenara dursun, yakından yapılacak uyumlamalar için de seçeceğiniz üstat kendini bu yola adamış olmalıdır. Yakından yapılacak inisiyasyonlarda da aynı problemin baş göstermesi olasıdır.

 

Her görüşe saygım var. (: Fakat o kadar maddesel bir bakış açısı ki. Bugüne kadar uzaktanda yakındanda uyumlamalar aldım, uyumlamalar verdim. Hiçbir zaman sorun olmadı. Olamazda, çünkü bu daha çok uyumlayıcının zihin yapısıyla ilgilidir. Sizin yorumunuza ve benzer bir çok yoruma şöyle bir şey demek istiyorum; Olayları abartmayı, "bu iş çok zor yahu!" demeyi neden bu kadar seviyorsun, gerçekten merak ediyorum. Umarım bunun cevabını verirsiniz. (:

 

Öte yandan katılmadığım bir diğer genel husus var. Oda bu çok güçlü blokajlar, çok büyük sorunlar vs. Evet, doğrudur; doğru uyumlama yapılmadığı zaman sorunlar çıkar, bunun kaçarı yok. Hatta doğru yapılsa bile, usta ve öğrenci arasında bağ oluştuğu için, usta'nın aurası yeteri kadar temiz değilse, yine sorun olur. Ama bu aman bittiniz, gittiniz, aman vs. durumunda değil. En azından şuan. Belki 50 yıl önce, evet. Ama şuan değil.

 

Uzun lafın kısası, öğretmen gerçek bir Reiki Master ise, eğer arada düzgün bir bağ varsa, eğer güveniliyorsa, 1. SEVİYE UYUMLAMANIN BİLE BİR SORUNU YOKTUR.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ruhsal bedenler üzerine yapılan tetkikler sonucu elde edilen veriler, size nasıl ''o kadar maddesel bir bakış açısı'' gibi geldi, bilemedim. Siz de kendinizce haklı olabilirsiniz bu noktada elbette.

 

Bildiğim kadarıyla Usui Reiki üstat/öğretmen değilsiniz, bu nedenle yaptığınız uyumlamaların birçoğunun uzaktan olması ve hiçbir problem yaşanmamış olması (?!) oldukça normal. Diğer birçok enerji bantı denilen olay, sadece yükseltmedir ki buna Usui ekolünde Reiju denir. İnisiyasyondan farklı olarak Reiju solup gidebilir. Doğru yapılan bir Usui Reiki inisiyasyonu sizin bir sonraki hayatınızda bile aktif kalabilir.

 

Üzgünüm, zihin yapısı bahanesi sorumluluk almak istemeyen üstatların kullandığı bir cümledir. Dediğim gibi, enerji bedenler ve astral kontaklar üzerine ''sıradan'' bilgisi olan kişiler bile, uzaktan yapılacak temizleme işleminin hiçbir şekilde yakından yapılacak işleme eşdeğer olmadığını bilirler. O nedenle bu durum olayları abartmaktan ziyade, ciddiye almaktan kaynaklanıyor. Herşeyin bu kadar zor olmadığını düşünüp de 2. aşamada başka insanları Reiki'ye uyumlayanlardan tutun da, aynı anda 5-10 kişiyi, sadece 3 dakikada uyumlayanlar da çıktı ve bu metod vakti zamanında birçok kesim tarafından kullanıldı. Ne de olsa herşey enerji diyerek, üstat öğretmen olmayan birinin de Usui Reiki inisiye hakkı olduğu fikrini de savunacak olursanız inanın çok şaşırmam.

 

Her şeyden öte dediğim gibi bunlar geleneksellik gerektiren bilgiler bile değil. Bunlar, ruhsal bedenler ve enerjiler üzerine oldukça sıradan ve ortalama bilgiye sahip kişilerin bile anlayabileceği ''gerçekler''. Tabii kimine göre gerçek, kimine göre değildir. Öyle bir savunma yaparsanız da zaten söyleyebilecek birşey yok. Ben gerçeklerimi zan üzerine kurmaktan ziyade, bilgi üzerine kurduğum için sizden farklı bir bakış açım olması oldukça normal olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ruhsal bedenler üzerine yapılan tetkikler sonucu elde edilen veriler, size nasıl ''o kadar maddesel bir bakış açısı'' gibi geldi, bilemedim. Siz de kendinizce haklı olabilirsiniz bu noktada elbette.

 

ŞİMDİ. ŞUNU ŞÖYLE AÇIKLAYALIM.

 

Bildiğim kadarıyla Usui Reiki üstat/öğretmen değilsiniz, bu nedenle yaptığınız uyumlamaların birçoğunun uzaktan olması ve hiçbir problem yaşanmamış olması (?!) oldukça normal. Diğer birçok enerji bantı denilen olay, sadece yükseltmedir ki buna Usui ekolünde Reiju denir. İnisiyasyondan farklı olarak Reiju solup gidebilir. Doğru yapılan bir Usui Reiki inisiyasyonu sizin bir sonraki hayatınızda bile aktif kalabilir.

 

HAKLISINIZ, DEĞİLİM. FAKAT USUİ'Yİ BİR ÇOK SİSTEME GÖRE KÖK OLARAK GÖRSEM BİLE BU SİSTEMİN HER ŞEY OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM. AÇIKCASI BİR RA-SHEEBA'DAN FARKLIDA GÖRMÜYORUM. HATTA VE HATTA REHBER ÇALIŞMALARINI GEÇİN, ŞİFA ÇALIŞMALARINDA BİLE USUİYE GÖRE DAHA VERİM ALDIĞIM SİSTEMLER VAR.

 

BU, SİSTEMDEN ZİYADE KİŞİNİN YATKINLIĞI İLE PARALEL BİR DURUM. PROBLEM YAŞANMAMIŞ OLMAMASI KISMINA GELİRSEK, SANIRIM SPİRİTÜEL ÇALIŞMALARIMI VE BU KONUDAKİ SEBATIMI BİLMEDİĞİNİZ İÇİN YORUM YAPMANIZ ÇOK TOYCA OLMUŞ. (:

 

BİR SONRAKİ HAYATTA İSE AKİF KALACAĞINA KATILMIYORUM. ÇÜNKÜ EĞER BU DİREKT RUHUN İNİSİYASYONU OLSA, ZATEN ALINMAYA GEREK KALMAZ. EĞER BU SADECE HATIRLATMA İSE, BU ŞUAN Kİ KARMA İLE ALAKALIDIR.

 

Üzgünüm, zihin yapısı bahanesi sorumluluk almak istemeyen üstatların kullandığı bir cümledir. Dediğim gibi, enerji bedenler ve astral kontaklar üzerine ''sıradan'' bilgisi olan kişiler bile, uzaktan yapılacak temizleme işleminin hiçbir şekilde yakından yapılacak işleme eşdeğer olmadığını bilirler. O nedenle bu durum olayları abartmaktan ziyade, ciddiye almaktan kaynaklanıyor. Herşeyin bu kadar zor olmadığını düşünüp de 2. aşamada başka insanları Reiki'ye uyumlayanlardan tutun da, aynı anda 5-10 kişiyi, sadece 3 dakikada uyumlayanlar da çıktı ve bu metod vakti zamanında birçok kesim tarafından kullanıldı. Ne de olsa herşey enerji diyerek, üstat öğretmen olmayan birinin de Usui Reiki inisiye hakkı olduğu fikrini de savunacak olursanız inanın çok şaşırmam.

 

BİLİRLER DİYORSUNUZDA, KİM BİLİYOR? BEN BUNU ANLAMIYORUM İŞTE. SANKİ BÜTÜN HAYATINI BU İŞE VERMİŞ, HER ŞEYİ GÖRMÜŞ VE İNSANLARIN NE DEDİĞİNİ BİLİYORMUŞ GİBİ; BİLİRLER DENİLİYOR.

 

BU ABARTMA KONUSUNU BİR KEZ DAHA AÇIKLAMAK İSTİYORUM. ŞÖYLE DİYELİM, BİR YERDEN BİR YERE GİDECEKSİNİZ VE SİZİ BİR ŞOFÖR GÖTÜRECEK. SİZİN BİLMENİZ GEREKEN ŞEY ŞOFÖRÜN NE KADAR GÜVENİLİR OLDUĞU, YETENEĞİ VS.'DİR. ONUN SAATTE ŞU KADAR HIZDA, NASIL ŞU OLAYI YAPTIĞI DEĞİLDİR.

 

EĞER SİZ ONUN İLERLEDİĞİ YOLDA İLERLEMEK İSTERSENİZ, O ZAMAN YAVAŞTAN ÖĞRENEMYE BAŞLARSINIZ. HOŞUMA GİTMEYEDEN NOKTADA BU. YENİ BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERE O KADAR TABİRİ YERİNDEYSE ÖKÜLT YAKLAŞIM SERGİLENİYOR Kİ. BİRAZ DAHA NEFES ALINACAK DÜZEY BIRAKILMALI.

 

SON CÜMLENİZE İSE DEDİĞİM GİBİ USUİ REİKİ HAKKINDA GÖRÜŞÜMÜ BELİRTTİM.

 

Her şeyden öte dediğim gibi bunlar geleneksellik gerektiren bilgiler bile değil. Bunlar, ruhsal bedenler ve enerjiler üzerine oldukça sıradan ve ortalama bilgiye sahip kişilerin bile anlayabileceği ''gerçekler''. Tabii kimine göre gerçek, kimine göre değildir. Öyle bir savunma yaparsanız da zaten söyleyebilecek birşey yok. Ben gerçeklerimi zan üzerine kurmaktan ziyade, bilgi üzerine kurduğum için farklı bir bakış açım olması oldukça normal olabilir.

 

BİLGİ GİBİ ZİHİNSEL BİR YAPI YERİNE, BİLİNÇ GİBİ SAF BİR YAPIYA GÖRE GERÇEKLERİ KURMAK DAHA MANTIKLI. NEDE OLSA GERÇEK, TEK BİLGİ DİYE BİR ŞEY YOK DEĞİL Mİ?

 

 

Yorumunuza yorumumu, kalın harflerle üst kısımda belirttim. Daha açıklayıcı olabilmek için, yazış şeklini farklı algılamayın yani. (: Yorumlarıma yorumlarınızı bekliyorum.

 

Sevgilerle. (:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dikkatinizi çekiyorum, ben sizin ruhsal çalışmalarınıza veya spiritüel kişiliğinize herhangi bir atıfta bulunarak hiçbir yorum yapmadım. Diğer birçok enerji sisteminin yapısı üzerine yorum yaptım. O noktada kendi üzerinize yorum gelmişçesine alınganlık yapıp öyle yorum yapmanız ilginç olmuş tabii. Yorumlarımı biraz daha dikkatli okursanız vereceğiniz cevaplar daha isabetli olur eminim. Ya da beni toylukla itham etmenize mahal verecek birşey olmadığını da görebilirsiniz...

 

Ekolün geleneğinde ''Reiki ni Rei'' diye bir cümle vardır. Reiki'ye boyun eğin, ona uyum sağlayın denir. Siz Reiki'ye boyun eğmediğiniz sürece, ki burada kasıt ona yeterince önem vermediğiniz sürece diğer sistemlerden aldığınız verimliliğin daha fazla olması çok da şaşırtıcı olmayacak sanırım? Kendiniz söylüyorsunuz Reiki'yi kök olarak görseniz de, herşey olarak görmediğinizi. Burada biraz Reiki'nin felsefesinin yanlış lanse edilmesi ve öğrencilere yanlış aktarılması durumu söz konusu. Yine de bu noktayı pas geçiyorum. Siz kendinize uygun olan sistemleri bulmuşsunuz ne de olsa. Yoruma açık değil.

 

Bazı miraslar bazı hayatlara taşınabilir. O nedenle olasılık cümlesi kurdum, kesinlik cümlesi değil. ''Doğru yapılan bir Usui Reiki inisiyasyonu sizin bir sonraki hayatınızda bile aktif KALABİLİR'' Tekrar etmek gerekirse, yorumlarımı biraz daha dikkatli okumanız hepimizin yararına.

 

Üzgünüm şoför örnekleminizi şahsen anlayamadım. Ben burada birçok prensipten bahsediyorum. Üstadıma güveniyorum o beni temizler diyen birisinin bilgi seviyesi gerçekten yeterli midir ki üstadına olan güveni, doğru bir güvendir? Hele ki bu uzaktan bir durumsa. Dikkat edin, yakından yapacağınız uyumlamalar bile risk arz eder diye özellikle dipnot geçtim daha önceki cevaplarımda.

Ayriyetten yukarıda soru olarak iletmediğim ama burada soru olarak iletmeyi uygun bulduğum bir şey var;

Herşey enerjidir prensibinden giderek, Usui Reiki 2. aşamadaki birinin başkalarına inisiye verebileceği düşüncesi sizin için doğru olabilir mi?

Bu soru biraz da yeni başlayan öğrencilerin neden özgür bırakılmadığı ile de alakalı. Vakti zamanında bıraktıklarında pek de hoş şeyler olmamış. Hala hoş olmayan şeyler olmaya devam ediyor elbette. En nihayetinde bu bir ''sistem'' ve geleneksel bir yapıdan gidiyor.

 

Kusura bakmayın şahsımca bilinç gibi saf bir yapıya direkt erişim sağlayamadığım için, ki sağladığını düşünen birçok kişinin da gerçek sandığı bilgilerin aslında ne kadar yanıltıcı olduğunu bildiğim için, ziyadesiyle binlerce yıldır birikmiş bilgiyi kendime kılavuz edinmeyi tercih ediyorum. Herkesin rüzgarı farklıdır tabii, gemisi farklı olduğu gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dikkatinizi çekiyorum, ben sizin ruhsal çalışmalarınıza veya spiritüel kişiliğinize herhangi bir atıfta bulunarak hiçbir yorum yapmadım. Diğer birçok enerji sisteminin yapısı üzerine yorum yaptım. O noktada kendi üzerinize yorum gelmişçesine alınganlık yapıp öyle yorum yapmanız ilginç olmuş tabii. Yorumlarımı biraz daha dikkatli okursanız vereceğiniz cevaplar daha isabetli olur eminim. Ya da beni toylukla itham etmenize mahal verecek birşey olmadığını da görebilirsiniz...

 

"Bildiğim kadarıyla Usui Reiki üstat/öğretmen değilsiniz, bu nedenle yaptığınız uyumlamaların birçoğunun uzaktan olması ve hiçbir problem yaşanmamış olması (?!) oldukça normal."

 

BU YORUMUNUZA DAYANARAK KENDİ ÜZERİME ALDIM. VE SANIRIM BU CÜMLE GENEL BİR SÖYLEM DEĞİL, DEĞİL Mİ? YOKSA GENEL OLARAK SÖYLEDİĞİNİZ BİR ŞEYİ, NEDEN ÜZERİME ALAYIM.

 

Ekolün geleneğinde ''Reiki ni Rei'' diye bir cümle vardır. Reiki'ye boyun eğin, ona uyum sağlayın denir. Siz Reiki'ye boyun eğmediğiniz sürece, ki burada kasıt ona yeterince önem vermediğiniz sürece diğer sistemlerden aldığınız verimliliğin daha fazla olması çok da şaşırtıcı olmayacak sanırım? Kendiniz söylüyorsunuz Reiki'yi kök olarak görseniz de, herşey olarak görmediğinizi. Burada biraz Reiki'nin felsefesinin yanlış lanse edilmesi ve öğrencilere yanlış aktarılması durumu söz konusu. Yine de bu noktayı pas geçiyorum. Siz kendinize uygun olan sistemleri bulmuşsunuz ne de olsa. Yoruma açık değil.

 

REİKİ FELSEFESİNİ DOĞRU AKTARILMASI DEMEK ONUN KABUL EDİLECEĞİ ANLAMINA GELMİYOR. EVET, YANLIŞ LANSE EDİLMESİ SÖZ KONUSU AMA GEREK ARAŞTIRABİLDİĞİM KADARIYLA OKUDUĞUM KİTAPLARDAN, YADA EĞİTİMİMDEN YANLIŞ BİR BİLGİ ALDIĞIMI DÜŞÜNMÜYORUM.

 

Bazı miraslar bazı hayatlara taşınabilir. O nedenle olasılık cümlesi kurdum, kesinlik cümlesi değil. ''Doğru yapılan bir Usui Reiki inisiyasyonu sizin bir sonraki hayatınızda bile aktif KALABİLİR'' Tekrar etmek gerekirse, yorumlarımı biraz daha dikkatli okumanız hepimizin yararına.

 

Üzgünüm şoför örnekleminizi şahsen anlayamadım. Ben burada birçok prensipten bahsediyorum. Üstadıma güveniyorum o beni temizler diyen birisinin bilgi seviyesi gerçekten yeterli midir ki üstadına olan güveni, doğru bir güvendir? Hele ki bu uzaktan bir durumsa. Dikkat edin, yakından yapacağınız uyumlamalar bile risk arz eder diye özellikle dipnot geçtim daha önceki cevaplarımda.

 

DÜZGÜN AÇIKLAYAMADIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM. DEMEK İSTEDİĞİM ŞEY, YENİ BAŞLAYAN BİR ÖĞRENCİNİN BU KADAR TEORİK BİLGİSİ İLE KAFASINI KARIŞTIRMASI DOĞRU DEĞİL. BİRİNCİSİ HERKES REİKİYİ ÖĞRETİ YOLU OLARAK KULLANMIYOR. İKİNCİ BAŞLANGIÇ ZAMANINDA ÖĞRENDİĞİ TEORİK BİLGİLER YÜZÜNDEN ÇOK KESİN YARGILARA ULAŞABİLİYOR. EĞER BU YOLDA İLERLEYECEK İSE, ZATEN YAVAŞ YAVAŞ KENDİ DÜŞÜNCE YAPISI ÜZERİNDEN BUNLARI ÖĞRENECEKTİR.

 

NASIL GÜVENLİDİR? SORUSU ÖNEMLİ. BUGÜN BİR REİKİ MASTERIN; YAZDIĞI YAZILARDAN, (TEKNİKDEN ZİYADE, KİŞİSEL GELİŞİM YOLU ÜZERİNE.) GÖRÜŞMENİZ SÜRESİNCEKİ HAL-HAREKET VE TAVIRLARINDAN, EĞİTİM VERDİĞİ DİĞER ÖĞRENCİLERLE KONUŞMANIZDAN GAYET İYİ ANLAYABİLİRSİNİZ.

 

AMAN BU ÖĞRETMEN YA KÖTÜYSE, YA BUNLARDA YALANSA PSİKOLOJİSİNE SOKMAYA GEREK GÖRMÜYORUM ÖĞRENCİNİN BAŞLANGICINDA.

 

Ayriyetten yukarıda soru olarak iletmediğim ama burada soru olarak iletmeyi uygun bulduğum bir şey var;

Herşey enerjidir prensibinden giderek, Usui Reiki 2. aşamadaki birinin başkalarına inisiye verebileceği düşüncesi sizin için doğru olabilir mi?

 

KESİNLİKLE. BU İNİSİYASYON ALDIĞI İÇİN DEĞİL, BİREYİN KENDİSİYLE İLGİLİ BİR ŞEY. HATTA KİŞİSEL DÜŞÜNCEMİ BİRAZ İLERİYE GÖTÜRÜRSEM, UYUMLAMALARA BİLE İHTİYAÇ YOK. AMA BUDA İŞTE BİREYİN KENDİSİYLE, YAPTIĞI MEDİTASYON VE ASTRAL ÇALIŞMALARLA ALAKALI BİR ŞEY. BEN MEDİTASYONLARIMDA HİÇ UYUMLANMADIĞIM SİSTEMLERİ DAHİ DENEYİMLEMEK İSTEYİP, DENEYİMLEDİĞİM OLDU VE KESİNLİKLE SANRI VEYAHUT KAFAMIN KARIŞIKLIĞI GİBİ BİR YANILGI UNSURU OLMADI. BUNDAN %100 EMİNİM. BU DURUMDA SORUNUZUN CEVABINI VERMİŞ OLUYORUM.

 

Bu soru biraz da yeni başlayan öğrencilerin neden özgür bırakılmadığı ile de alakalı. Vakti zamanında bıraktıklarında pek de hoş şeyler olmamış. Hala hoş olmayan şeyler olmaya devam ediyor elbette. En nihayetinde bu bir ''sistem'' ve geleneksel bir yapıdan gidiyor.

 

O SİSTEMDEN FAYDALANACAKSIN DEMEK, O SİSTEMİN GELENEĞİNE UYACAKSIN DEMEK DEĞİL. AMA BU BENİM YAŞAM FELSEFEMLEDE ALAKALI TABİİ, BU YÜZDEN GENEL BİR YORUM OLARAK ALGILANMASIN LÜTFEN. GELENEK, DUVARLAR, SINIRLAR; KÖTÜDÜR. (TAM ANLAMIYLA)

 

Kusura bakmayın şahsımca bilinç gibi saf bir yapıya direkt erişim sağlayamadığım için, ki sağladığını düşünen birçok kişinin da gerçek sandığı bilgilerin aslında ne kadar yanıltıcı olduğunu bildiğim için, ziyadesiyle binlerce yıldır birikmiş bilgiyi kendime kılavuz edinmeyi tercih ediyorum. Herkesin rüzgarı farklıdır tabii, gemisi farklı olduğu gibi.

 

PEKİ BEN SİZE ŞUNU SORMAK İSTİYORUM. ULAŞAMADIĞIN BİR BİLİNÇ YAPISI HAKKINDA (SİZİN SÖYLEDİĞİNİZE GÖRE DİYORUM BUNU.) BAŞKALARI HAKKINDA NASIL YORUM YAPABİLİYORSUNUZ? YANİ MESELA BİR İNSANIN SİZİN BİLE BİLMEDİĞİNİZ BİR GERÇEK HAKKINDA VARDIĞI SONUCUN GERÇEK OLMADIĞINI NASIL DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

 

Ne demek istediğimi gayet iyi anlıyorsunuz. Sorun odaklı değilde sonuç odaklı olalım derler ya? (Sorun vs. yok, sadece örnek olarak diyorum.) Biraz daha böyle yaklaşsak ve yorumlarımıza direkt yorum yapsak, daha iyi olur. (: Şunu dikkatli okuyun, bunu dikkatli okuyun demek yerine.

 

Orda olasılık koyduğunuzu görüyorum ve verdiğim cevapta "yok kesin diyorsun" da demiyorum. Konuyu böyle yerlere çekmesek; bu keyifli tartışma için daha çok minnettar kalacağım. (:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani yazdığınız herşeye tek tek yorum da yapabilirim ama, 2. seviye birinin başkalarını inisiye edebileceği fikrine onay vermeniz zaten benim açımdan yazışmayı inanılmaz gereksiz bir hale getiriyor.

 

Siz bir şeyleri başarmışsanız sizi takdir ediyorum, ne diyebilirim ki. Ama daha uzaktan-yakından yapılan temizlik bir kenara dursun, 2. aşamadaki birinin başka birinin ruhsal varlığını yeterince temizleyebileceği fikrine onay vermeniz düşüncelerinizi benim nazarımda çok değerli kılmıyor. 2. aşamadaki insanın öğretinin derinliğinden ne kadar bihaber olduğu gerçeğini dikkate alınca, zaten herşey çorap söküğü gibi geliyor. Sizce zaten inisiyasyon da gereksiz olduğu için uzaktan-yakından inisiyasyon konusunda dönen bir tartışmada yerinizi algılamakta sıkıntı çekiyorum. Nacizane!

 

Bunların hepsinin tek sebebi Üstat Usui'nin 21 gün dağda meditasyon yapıp, bir anda bir enerjiye kanal olduğu safsatası nedeniyle ortaya çıkan durumlar. New Age'in yüzlerce sisteminin de tek sebebi bu. Madem kişiler herşeyi kendi kanallarından ve ruhlarından hallediyor, Buddha, Sananda, Altın Üçgen gibi popüler kültür enerjileri hala niye ortada dolaşıyor, ben anlamıyorum. Uzunca bir süre anlayabileceğimi de sanmıyorum, ki bunlar tamamen konu dışı.

 

Benim söyleyebileceğim ne yazık ki daha fazla şey yok. Gelenekte ve yüzyıllar, hatta bin yılların ruhsal bilgi birikiminde uzaktan yapılacak bir inisiyasyonun ne kadar yetersiz olabileceği zaten sabit bir gerçektir. Enerji bedenlerin yapısı da göz önüne alınınca, bu gerçek kendini pekiştirmiş oluyor. Tartışmamız, sadece tartışmada kalıyor. Herhangi bir sona ulaşma amacı gütmüyor. Bunun da sebebi zaten sizin inisiyasyon mevzusunda ''çok da lazım değil'' şeklindeki duruşunuzdan kaynaklanıyor. Çok da lazım olmadığını düşündüğünüz bir konuda sizinle bilgi paylaşımı yapmak ya da konu tartışmak da sanırım kimseye yarar sağlayabilecek birşey değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani yazdığınız herşeye tek tek yorum da yapabilirim ama, 2. seviye birinin başkalarını inisiye edebileceği fikrine onay vermeniz zaten benim açımdan yazışmayı inanılmaz gereksiz bir hale getiriyor.

 

Siz bir şeyleri başarmışsanız sizi takdir ediyorum, ne diyebilirim ki. Ama daha uzaktan-yakından yapılan temizlik bir kenara dursun, 2. aşamadaki birinin başka birinin ruhsal varlığını yeterince temizleyebileceği fikrine onay vermeniz düşüncelerinizi benim nazarımda çok değerli kılmıyor. 2. aşamadaki insanın öğretinin derinliğinden ne kadar bihaber olduğu gerçeğini dikkate alınca, zaten herşey çorap söküğü gibi geliyor. Sizce zaten inisiyasyon da gereksiz olduğu için uzaktan-yakından inisiyasyon konusunda dönen bir tartışmada yerinizi algılamakta sıkıntı çekiyorum. Nacizane!

 

Bunların hepsinin tek sebebi Üstat Usui'nin 21 gün dağda meditasyon yapıp, bir anda bir enerjiye kanal olduğu safsatası nedeniyle ortaya çıkan durumlar. New Age'in yüzlerce sisteminin de tek sebebi bu. Madem kişiler herşeyi kendi kanallarından ve ruhlarından hallediyor, Buddha, Sananda, Altın Üçgen gibi popüler kültür enerjileri hala niye ortada dolaşıyor, ben anlamıyorum. Uzunca bir süre anlayabileceğimi de sanmıyorum, ki bunlar tamamen konu dışı.

 

Benim söyleyebileceğim ne yazık ki daha fazla şey yok. Gelenekte ve yüzyıllar, hatta bin yılların ruhsal bilgi birikiminde uzaktan yapılacak bir inisiyasyonun ne kadar yetersiz olabileceği zaten sabit bir gerçektir. Enerji bedenlerin yapısı da göz önüne alınınca, bu gerçek kendini pekiştirmiş oluyor. Tartışmamız, sadece tartışmada kalıyor. Herhangi bir sona ulaşma amacı gütmüyor. Bunun da sebebi zaten sizin inisiyasyon mevzusunda ''çok da lazım değil'' şeklindeki duruşunuzdan kaynaklanıyor. Çok da lazım olmadığını düşündüğünüz bir konuda sizinle bilgi paylaşımı yapmak ya da konu tartışmak da sanırım kimseye yarar sağlayabilecek birşey değil.

 

Tavrınızdan dolayı yorum yapmayacağım, çünkü demek istediğim şeyin özünü anlamıyorsunuz. Evet LAZIM DEĞİL. Kusura bakmayın ama olayın bütünlüğünden değil, parçalarına odaklanıyorsunuz. Ben uyumlama alınmasın demiyorum. Sadece bu süper büyütülecek, aman auranız delinecek vs. bir durum değil. Evet, tekamül yolunda sizi ilerletecek bir şey. Bu konuda şüphe yok ayrıca, bu konuştuğumuz şey bu yolda ilerleyecek bireyler için. Adam reikiyi sırf iş temposunda, hayatında şifa olsun diye alıyor. Tutup, bir geleneği izleyeceğim diye almıyor ki. Alan insanlar içinde dediğim şey. Duvarları kaldırın. Diyorsunuz ki, 2. aşama (Usui Reiki'de bu arada. Kendim için söyleyeyim, diğer bir çok sistemde masterlığım var ve buda çok boş bir durum doğrusu. Sadece deneyimimi anlamanız açısından söylüyorum.) uyumlama yapamaz. Peki Usui bu sistemi tabiri yerindeyse nasıl çapaladı? Usui'nin, Sananda (İsa)'nın veya Buddha'nın ayrı bir varlık olduğundan mı? Hayır. Aksine İsa, Buddha vs. biri var mı o bile muamma ki bunların hepsi kendi özümüzü bulmak için sembolik yol. İddia ediyorum. Zihinsel laf salatalarına kanmayan, yoğun ve DOĞRU (Meditasyon öncelikli koşul. Zihnin parçalanması için.) bir şekilde meditasyonunu yapan biri, uyumlama almadanda o sistemi kullanabilir. Bu kadar net.

 

Gelenek denilen şey dinden başka bir şey değil. Bir usta yaşıyorken, onun öğretilerinden faydalanmakta sorun yotkur. Fakat usta öldüğünde o öğretiler devam ediyor, monoton bir şekilde uygulanıyorsa; o dindir. Din olması için illa ki kitap veyahut mitolojik şeyler olacak değil. Eğer sizin dediğiniz gibi bir yaklaşım izlemek ZORUNLU ise ki "yazışmayı inanılmaz gereksiz bir hale getiriyor." dediğinizden bunu anlıyorum, sizde bir reiki'ye din olarak yaklaşıyorsunuz demek. ÇOĞU kişi gibi. Bir teknikden ziyade. Ve dinden saçma bir şey var mı dünyada? Buda konu dışı. (: Ama demek istediğimi anlamanız için bu örneği vermek zorunda kaldım.

 

Uzun lafın kısası, ve kişisel düşüncem;

 

Uzaklık ve yakınlık diye bir şey ÖZ'ünde yoktur. (Bilinçaltımızdan ve daha adını ezberlemediğim bir dünya kozmik-mikrokozmik terimli katmanlardan(!) ötürü şuan bunu algılıyamıyoruz.) Reiki bir ruhsal tekniktir. Eğer uyumlayıcıya sezgisel olarak güveniyorsanız, yüzyüze (!) görüşmeleriniz olumlu ise ve bilgili olduğunu düşünüyorsanız (İnsanlar o kadarda aptal değil her halde, birinin bilgi seviyesini az çok anlamayacak kadar.) sorun olmaz.

 

Sadece uzaktan eğitim alacaksanızda, yüzyüze öncelikle kesinlikle görüşün, konuşun, bir kahve için. Tanıyın. Sonuçta ağızımız alışmış Usta, Öğretmen vs. desek bile öyle bir şey bile yok. Bütün öğretmenler KENDİ İÇİMİZDE. Ama bu insan size bu yolda ilerlemek istiyorsanız, deneyimleri ile ışık tutacak; yardımcı olacak. Bu yüzden bu önemli.

 

Diyeceklerim tam anlamıyla bu kadar. Başlangıçta daha maddesel yazmaya çalıştım; anlıyabilesiniz diye ama olmadı. Saçma sapan geleneksel, dinsel şeylerle yorum yapacaksanız lütfen almayayım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Usui bunu nasıl çapalamış sorusu bile Usui Reiki hakkında aldığınız bilgilerde hata olduğunu gösteriyor. Üstat Usui herhangi birşeyi çapalamadı. Kullandığımız sistemin Japonca ismi Usui Reiki Ryoho'dur. Yani Usui Metodu Şifa Sistemi. Adamcağız hiçbir zaman bir enerjiyi çapaladığına dair bir iddiada bulunmadı ki. Anlamadığınız, ve anlamadan yorum yaptığınız nokta da bu. Bahsettiğiniz sistemin özü hakkında bilginiz ya eksik ya da hatalı oluyor böylece.

 

Her zaman söylüyoruz Reiki her yerde ve her şeydedir diye. Bunu söylediğimizde insanlar anlamak istemiyorlar. Sanki Üstat Usui birşeylere kanal olmuş da, farklı bir banttan bir enerjiyi çapalamış gibi algılıyordur. Reiki ni Rei dedim, ve siz bunu da anlamak istemediniz. Ne kadar boyun eğersen, o kadar farkına varırsın. Çünkü sistemde kullanılan enerji çok saf bir enerji. Üstat Usui bir sistem yaratmıştır. Yeni bir enerjiye kanallık etmemiştir. Eğitim sistem ve din arasındaki farkı size benim açıklamam gerekmiyor sanırım? Sistemlerin sistem olarak kalması, onların efektifliğinden kaynaklanır. Tabii yoğuuuun meditasyonlarla birileri birşeyleri elde etmişse ben birşey demiyorum. Herkesin deneyimi kendine.

 

Ayrıca 18 enerji sisteminde master olduğunuzu daha önce söylemiştiniz. Ben de size zamanında Türkiye'de duyulmamış ve hala bilinmeyen 30'dan fazla sistemin üstadı olduğumu da çok eski yazışmalarda belirtmiştim. Ben sizin nelere uyumlu olduğunuzu ve deneyiminizi baz almıyorum. Ben sizin yazdıklarınızı ve bilginizi baz alıyorum. Alırken de ne yazık ki hatalarla dolu yazılardan başka bir şey görmüyorum. Üstat Usui'nin birşeyler çapaladığını düşünmek bile bu konu hakkında en temel bilginizde bir eksiklik olduğunu gösteriyor. Benden size nacizane tavsiye, araştırmalarınızı popüler kişilerden değil, daha derinlerden yapmaya çalışın. Ziyadesiyle önceki konuşmalarımızda popüler kişilerin fikirlerinden dem vurmanız zaten bir akıma kapılıp gidilmişliğin etkisi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Usui bunu nasıl çapalamış sorusu bile Usui Reiki hakkında aldığınız bilgilerde hata olduğunu gösteriyor. Üstat Usui herhangi birşeyi çapalamadı. Kullandığımız sistemin Japonca ismi Usui Reiki Ryoho'dur. Yani Usui Metodu Şifa Sistemi. Adamcağız hiçbir zaman bir enerjiyi çapaladığına dair bir iddiada bulunmadı ki. Anlamadığınız, ve anlamadan yorum yaptığınız nokta da bu. Bahsettiğiniz sistemin özü hakkında bilginiz ya eksik ya da hatalı oluyor böylece.

 

Her zaman söylüyoruz Reiki her yerde ve her şeydedir diye. Bunu söylediğimizde insanlar anlamak istemiyorlar. Sanki Üstat Usui birşeylere kanal olmuş da, farklı bir banttan bir enerjiyi çapalamış gibi algılıyordur. Reiki ni Rei dedim, ve siz bunu da anlamak istemediniz. Ne kadar boyun eğersen, o kadar farkına varırsın. Çünkü sistemde kullanılan enerji çok saf bir enerji. Üstat Usui bir sistem yaratmıştır. Yeni bir enerjiye kanallık etmemiştir. Eğitim sistem ve din arasındaki farkı size benim açıklamam gerekmiyor sanırım? Sistemlerin sistem olarak kalması, onların efektifliğinden kaynaklanır. Tabii yoğuuuun meditasyonlarla birileri birşeyleri elde etmişse ben birşey demiyorum. Herkesin deneyimi kendine.

 

Ayrıca 18 enerji sisteminde master olduğunuzu daha önce söylemiştiniz. Ben de size zamanında Türkiye'de duyulmamış ve hala bilinmeyen 30'dan fazla sistemin üstadı olduğumu da çok eski yazışmalarda belirtmiştim. Ben sizin nelere uyumlu olduğunuzu ve deneyiminizi baz almıyorum. Ben sizin yazdıklarınızı ve bilginizi baz alıyorum. Alırken de ne yazık ki hatalarla dolu yazılardan başka bir şey görmüyorum. Üstat Usui'nin birşeyler çapaladığını düşünmek bile bu konu hakkında en temel bilginizde bir eksiklik olduğunu gösteriyor. Benden size nacizane tavsiye, araştırmalarınızı popüler kişilerden değil, daha derinlerden yapmaya çalışın. Ziyadesiyle önceki konuşmalarımızda popüler kişilerin fikirlerinden dem vurmanız zaten bir akıma kapılıp gidilmişliğin etkisi.

 

Kesinlikle KATILMIYORUM. Söylediğiniz şey Japonca bir isimden başka bir şey değil benim gözümde. Yani Reiki'nin her şeyin her şeyde olması mantığı. Hah! Eğer en genel mantığı ile konuşacaksak şayet, zaten her şey her şeyin içindedir. Ama benim gözümde yine yatkın olduğum sistemden örnek vereyim; Ra-Sheeba'dan sistem olarak bir farkı yok. Bunu demek istiyorum. Siz sürekli, şunu bilmiyorsunuz, bunu bilmiyorsunuz derdindesiniz ama benim anlattığım öğrendiğim şey değil. Öğrendiğim şeylerin benim için geçerli olan halleri.

 

"Üstat Usui herhangi birşeyi çapalamadı." diyorsunuz. Tabii ki bunun detaylarını, neyin nasıl olduğuna dair sözde teorik bilgileri bende okudum. Anladım. Ama katılmıyorum. Bu bir sistem. Yüksek bir frekanstan, katmandan veyahut adına ne diyorsanız bir düzeyden çapanma veya yeni çapalanmadan ibaret.

 

Bu sistem sayısı konusunda yanlış anlaşılmasın. Az öncede dediğim gibi tamamen boş şeyler, özünde. Özgür bir zihine sahip olunmadığı sürece 30 tanenin pek önemi yok. (:

 

Sizin sözünüzden size söylem yapmak gibi olmasın ama dileğim aynı şekilde, daha derin şeyler öğrenmeniz yönünde. Bunu umuyorum.

 

Evet, bana özgün, kendi AKIMIMA sahibim. Çünkü hala zihinsel bir haldeyiz. Bugün nihilizm diyoruz; hiçliği savunan kişiler için. Aslen bu her şeyi yıkar fakat kendini bile yıkamaz, çünkü bir kalıp. Şablon. Hiç değil. Sebebi, sadece ZİHİNSEL olmak. Her şeyde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım sizin de zamanınız 3Bye geldiğinizde gelecek ve sistemde kullanılan enerjinin yüksek bir frekanstan gelmediğini anlayacaksınız. Ne de olsa herşey zamanla. Uyumlama prosedürüne dair akışı öğrendiğinizde eminim neden bahsettiğimi, olayın yüksek frekanslardan ve çapalanmalardan ibaret olmadığını siz de anlayacaksınız. Adam Japon olduğu için Reiki demiş. Ne diyecekti başka? Arapça'yı veya diğer dilleri, sırf bir peygamber o dilde kitap indirdi diye kutsal sayanlardan farkı yok. Reiki, bu durumun Japonca ismi. Zihin sınırlamasından kurtulduğunuzda, sistemden akan enerjinin çok farklı olduğunu anlarsınız.

 

Hatta size yardımcı olması adına Reiki kelimesini biraz daha etimolojik açıklayayım. Böylece olayın ''Evrensel Yaşam Enerjisi'' olmadığını anlamış olacaksınızdır umarım.

Japon mistisizmi EVREN kavramını tanımaz. Doğa kavramını tanır ve doğa kavramı varoluş ile ilintilidir. Dolayısıyla Rei kelimesi, EVRENSEL değil, DOĞAL olarak daha doğru çevirilir. Ki kelimesi de yaşam enerjisi değil, yine Japon mistisizminde Varoluş Enerjisi olarak geçer. Canlı-Cansız herşeyde bu enerji vardır. Dolayısıyla varoluşun yapıtaşıdır.

Böylece ReiKi kelimesini daha doğru çevirince DOĞAL VAROLUŞ ENERJİSİ çevirisiyle tanışmış oluruz. Popüler kültürün aksine!

Sanırım şimdi neden ReiKi herşeydedir dediğimizi daha iyi anlamışsınızdır? Varoluştaki yapıtaşıdır. Üstat Usui bunun kullanımına ilişkin bir öğreti sistemi oluşturmuştur. Dediğim gibi, bir gün üstat/öğretmen olduğunuzda bu olayın yüksek bantlardan değil, çok daha farklı bir şekilde aktarıldığını ve inisiye edildiğini görmüş olacaksınız. O zamana kadar yine nacizane tavsiyem, bilmediğiniz şeyler hakkında bu kadar yorum yapmamanız. Bildiğiniz birşey olsa biliyorsunuz derim elbette, fakat prosedürleri bilmediğiniz gerçeğini inkar edemeyiz sanırım ikimiz de?

Her neyse, dediğim gibi herkesin bilgilere ulaşmak için doğru zamanları vardır. Sizin de doğru zamanda, doğru bilgiye ulaştıktan sonra görüşlerinizin akışı eminim değişecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım sizin de zamanınız 3Bye geldiğinizde gelecek ve sistemde kullanılan enerjinin yüksek bir frekanstan gelmediğini anlayacaksınız. Ne de olsa herşey zamanla. Uyumlama prosedürüne dair akışı öğrendiğinizde eminim neden bahsettiğimi, olayın yüksek frekanslardan ve çapalanmalardan ibaret olmadığını siz de anlayacaksınız. Adam Japon olduğu için Reiki demiş. Ne diyecekti başka? Arapça'yı veya diğer dilleri, sırf bir peygamber o dilde kitap indirdi diye kutsal sayanlardan farkı yok. Reiki, bu durumun Japonca ismi. Zihin sınırlamasından kurtulduğunuzda, sistemden akan enerjinin çok farklı olduğunu anlarsınız.

 

Hatta size yardımcı olması adına Reiki kelimesini biraz daha etimolojik açıklayayım. Böylece olayın ''Evrensel Yaşam Enerjisi'' olmadığını anlamış olacaksınızdır umarım.

Japon mistisizmi EVREN kavramını tanımaz. Doğa kavramını tanır ve doğa kavramı varoluş ile ilintilidir. Dolayısıyla Rei kelimesi, EVRENSEL değil, DOĞAL olarak daha doğru çevirilir. Ki kelimesi de yaşam enerjisi değil, yine Japon mistisizminde Varoluş Enerjisi olarak geçer. Canlı-Cansız herşeyde bu enerji vardır. Dolayısıyla varoluşun yapıtaşıdır.

Böylece ReiKi kelimesini daha doğru çevirince DOĞAL VAROLUŞ ENERJİSİ çevirisiyle tanışmış oluruz. Popüler kültürün aksine!

Sanırım şimdi neden ReiKi herşeydedir dediğimizi daha iyi anlamışsınızdır? Varoluştaki yapıtaşıdır. Üstat Usui bunun kullanımına ilişkin bir öğreti sistemi oluşturmuştur. Dediğim gibi, bir gün üstat/öğretmen olduğunuzda bu olayın yüksek bantlardan değil, çok daha farklı bir şekilde aktarıldığını ve inisiye edildiğini görmüş olacaksınız. O zamana kadar yine nacizane tavsiyem, bilmediğiniz şeyler hakkında bu kadar yorum yapmamanız. Bildiğiniz birşey olsa biliyorsunuz derim elbette, fakat prosedürleri bilmediğiniz gerçeğini inkar edemeyiz sanırım ikimiz de?

Her neyse, dediğim gibi herkesin bilgilere ulaşmak için doğru zamanları vardır. Sizin de doğru zamanda, doğru bilgiye ulaştıktan sonra görüşlerinizin akışı eminim değişecektir.

 

Geç cevap verdiğim için üzgünüm. Açıkcası artık yorum yapmayacağım. Çünkü bilgilerinizin tamamen yanlış ve yapay bir düzleme kurulu olduğunu belirttim; belirtiyorum. Siz "gelmediğini anlayacaksınız." diyorsunuz ve aynı şekilde bende sizin bu "bana göre" saçma düşünce yapısından kurtulacağınızı düşünüyorum gelecekte. Hoş bu sizin hatanızda değil, söylediğiniz şeyler bir çok sitede alıntı şeklinde paylaşılan, birinin söyleyip; diğerlerinin süslediği şeyler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Reiki 1 inisiyesini bire bir aldım. Reiki 2yi uzaktan almayı düşünüyorum sizin görüşleriniz nelerdir?

Usui Reiki İnsiyesi asla uzaktan alınmaz. Böyle bir uyumlama size yarardan çok ciddi zararlar getirecektir. Konunun başında Sirius zaten gerekli açıklamaları net bir şekilde yapmış. Usui Reikiyi ayrıntılı şekilde araştırmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...