Jump to content

atlantis bulundumu?


privacy

Önerilen Mesajlar

Amerikalı arkeologlar, ‘Kayıp Kıta Atlantis’i İspanya’nın güneyinde bir bataklığın dibinde bulduklarını öne sürüyor. Uzmanlara göre, tsunami kenti haritadan silmiş

Binlerce yıllık gizemi çözmek için İspanya’nın Cadiz Kenti’nin kuzeyini gösteren bir uydu fotoğrafı kullanıldı. Fotoğraftaki işaretten yola çıkarak Dona Ana Parkı’ndaki geniş bataklık alanda inceleme yapan arkeologlar, iç içe geçmiş halkalardan oluşan Atlantis’in burada gömülü olduğunu düşünüyor.

2009 ve 2010’da bölgeyi radarlar, dijital haritalandırma ve su altı teknolojisiyle inceleyen uzmanlar, kentin bataklığın dibinde olduğunu söylüyor.

Arkeoloji ekibinin lideri Hartford Üniversitesi’nden Richard Freund, “Bu tsunamilerin gücü... Tsunaminin karanın 100 kilometre içine kadar bir alanı sildiğini anlayabilmek çok zor. Ancak bahsettiğimiz tam olarak da bu” dedi.

Atlantis’ten 2 bin 600 yıl önce bahseden Yunan filozof Plato, kenti Cebelitarık Boğazı önünde bir ada olarak tarif etmişti.

 

 

 

 

milliyet

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Platon'dan başka da bahseden yok Atlantis'ten. Hikaye yazmış olmasa bari yüzlerce yıldır arıyorlar. Mitolojiye bulanmış bir hayal ürünü bana kalırsa.

 

"Atina'yı fethetmeye çalışan, ancak başarılı olamayıp bir gecede okyanusa batan bir uygarlıktır." yazmış, Yunanlı filozof...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Atlantis, bundan önce de birçok kez bulunmuştu..1997 yılında Rus bilim adamları kayıp şehri buldukları iddiasını gündeme getirmiş, 3 yıl sonra da Atlantis'in Türkiye'nin karadeniz sahillerinde olduğu iddia edilmişti,buda asılsız olabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yakın zamanda Atlantis Şifresi(Yazarı:Charles Brokaw) diye bir kitap okudum.Bu kitapta da Vatikan tanrı kitabını arıyor.Bunun içinde İspanya da Cadiz bölgesinde kazı yapıyorlar.Ve orda da Atlantisin orada olduğu ortaya çıkıyor.Kitabı anlatmış gibi olmak istemiyorum belki okuyan yada okumayı düşünen arkadaşlar olabilir.Amerikalı bilim adamlarının söyledikleri ne kadar güvenilir bilinmez.Incubus da Atlantis'in farklı yerlerde bulunduğunu iddaa edenlerden bahsetmiş.Sanırsam iddalarını destekleyecek somut kanıtlar gösterene kadar kimse Atlantis'in keşfedildiğini düşünmeyecek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...