Jump to content

Annihilator


Moonrise

Önerilen Mesajlar

http://img855.imageshack.us/img855/6561/58912278988566132.jpg

 

 

 

Track 1

Annihilator, Kanadalı gitarist Jeff Waters tarafından 1989'da kuruldu ve ilk albümleri 'Alice in Hell' ile -başta prodüksiyon şirketleri olmak üzere- tüm dikkatleri üzerine topladı. Bu albümle thrash metal dünyasındaki yerini hala koruyor.

Bir yıl aradan sonra 2. albümlerini; 'Never, Neverland'ı çıkardı. Gruptaki pek çok üye değişikliğinin ve 3 yılın ardından vokalde Aaron Randall, basta Wayne Darley, bateride Mike Mancini, gitarda Neil Goldberg ve tJeff ile 'Set the World on Fire' albümleri 93'te piyasaya çıktı. 94 gitarların yanında vokalde de Jeff Waters'ın olduğu 'King of the Kill' ve Phantasmagoria ve The Fun Palace gibi parçalarında da içinde bulunduğu 'Bag of Tricks' albümleri çıktı. 96'da yine iki albümle geldi. Bunlardan biri 'Refresh the Demon' diğeri ise 89-90'da çıktığı turne kayıtlarının olduğu 'In Command'(live 1989-1990).

Bunu takip eden yıllarda ise grup 1997'de 'Remains', 1999'da 'Criteria for a Black Widow', 2001'de 'Carnival Diablos', 2002'de 'Waking the Fury', 2003'de 'Annihilation(live)', 2004'te 'The One(EP) ve 'All for You', 2005'te 'Schizo Deluxe' albümlerini piyasaya çıkardı.

Özellikle son çalışmalarında thrash metalden çok Thrash/core a yakın oldular. 'Alice in Hell'den beri sürekli bir kadro deişikliği yaşandı ve neredeyse her albümde farklı elemanlarla çaldılar.

________

Track 2

Jeff Waters, Annihilator’ı kurma düşüncesiyle Ottawa’dan batıya taşındıktan kısa süre sonra Annihilator, uluslararası metal sahnesine sunulmuş en başarılı ve özgün gruplardan biri haline geldi. Kuruluşundan itibaren geçirdiği kadro değişikliklerine ve bütün albümlerde değişik bir kadroya sahip olmasına rağmen Annihilator başarısından yıllar içinde hiç bir şey kaybetmedi.

 

Grup 1986’da bir demo projesi olan Phantasmagoria’yı çıkardıktan sonra 1988’de de Allison Hell, ve Word Salad isimli demoları çıkararak prodüksiyon şirketlerinin dikkatini üzerine topladı ve 1989’da ilk albümleri olan ve hala thrash metal dünyasının efsanelerinden biri olarak gösterilen Alice In Hell isimli albümü piyasaya çıkardı.

 

1990’da grup Never, Neverland albümünü çıkararak tekrar dikkatleri üzerinde topladı ve daha sonralardan bu albüm, Alice In Hell ile beraber Annihilator’ın en iyi albümleri olarak gösterildiler…

90’lı yıllarda grup bir çok vokalist değişimi geçirdi fakat, bunların hiç biri Jeff Waters’ın güçlü ve hızlı thrash soundu görüşünü değiştirmedi ve grup birbirinden gaz albümleri çıkarmaya devam etti. Jeff Waters bu konu hakkında ve kişisel çalışmaları ile ilgili şu yorumu yapmıştır: “bazı sebeplerden dolayı, Annihilator hep bir tek adam projesi gibi kaldı. Tabii ki bu tür değişimlerin üstesinden gelmek ve yeniden grup toparlamak kolay bir iş değil. Fakat bu işin çok daha zevkli yönleri de var. Şarkı yazmak bana kendimi tatildeymişim gibi hissettiriyor. Öte yandan prodüksiyon ve kayıt çok daha zor. Birçok karar vermek zorundasınız ve her detayın üzerinde durmalısınız. Ve tüm bu stüdyo sürecinden sonra artık kulağınız ilk zamanki rahatlığında olmuyor.”

93 yılında, Annihilator, vokale Aaron Randall ve bateriye Mike Mancini’nin geçmesiyle “Set The World On Fire” albümünü çıkardı. Seneler 1994’ü gösterirken ise daha önceki bütün albümlerin kayıtlarında lead ve ritim gitarları ve bas gitarları kendisi çalan Jeff Waters vokali de tekeline aldı ve grup “King Of The Kill”i piyasaya çıkararak hayranlarını bir kez daha sevindirdi.

Özellikle bu albümde şarkıların hızlarının önceki albümlere göre hiç düşük olmaması ve thrash soundunun daha belirgin olması bu albümü birçok Annihilator fanının favorisi yapmıştır.

 

96 yılı Annihilator severler için çok güzel bir yıl oldu. Grup gene Jeff Waters’ın vokalleriyle süslü ve son derece gaz bir albüm olan “Refresh The Demon” çıktı. Albüm klasik Annihilator soundunu yansıtan bir albüm olmakla beraber gene en iyi Annihilator albümlerinden biridir. Özellikle giriş şarkısı Refresh The Demon ve The Pastor Of Disaster benim kişisel favorilerim. Bu albümün hemen ardından hemen ardından grup 89 ve 90daki kadrolarıyla çıktığı in command turnesinin kayıtlarını piyasaya sürdü: “I Am In Command” bu albümde Alice In Hell ve Never,Neverland albümlerinin vokalistleri Randy Rampage ve Coburn Pharr’ı canlı dinleme şansına sahipsiniz.

Grup daha sonra 97’de Remains, 99’da Criteria For A Black Widow, 2001’de Carnival Diablos, 2002’de Waking The Fury isimli albümleri çıkardı. Criteria For A Black Widow, belki de vokalde Randy Rampage’ın etkisiyle eski Annihilator”u andıran bir çalışma olmakla beraber, Annihilator’un soundu Remains albümüyle beraber bir miktar değişmiş, daha groove bir tarza bürünmüştür. Yine de Annihilator melodik yapısının verdiği güçlü etkiyle hala çok önemli ve tüm thrashçilerin dinlemesi gereken bir grup.

Grup bu sene de One isimli EP’yi ve hemen ardından “All For You”yu piyasaya çıkardı. Eski Annihilator gibi olmasa da thrash dünyasının yaşayan en iyi gitaristlerinden biri olarak görülen yılların usta gitaristi ve grubun beyni Jeff Waters aşkına dinlenmesi gereken bir albüm.

 

Albümler

 

* Alice in Hell (1989)

* Never, Neverland (1990)

* Set the World on Fire (1993)

* King of the Kill (1994)

* Refresh the Demon (1996)

* Remains (1997)

* Criteria for a Black Widow (1999)

* Carnival Diablos (2001)

* Waking the Fury (2002)

* All for You (2004)

* Schizo Deluxe (2005)

* Metal (2007)

 

Üyeler

 

* Jeff Waters – gitar vokal

* Dave Padden – gitar vokal

 

Turne Elemanları

 

* Dave Sheldon – bas gitar

* Ryan Ahoff – davul

 

 

Eski Üyeler

 

Big John Bates

Paul Malek

Dave Scott (Richer)

Joe Comeau

Aaron Randall

Coburn Pharr

Randy Rampage

Dennis Dubeau

Dave Scott Davis

Neil Goldberg

Anthony Greenham

Curran Murphy

Wayne Darley

Sandor de Bretan

Ray Hartmann

Randy Black

Mike Mangini

Tony Chappelle

Rob Falzano

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...