Jump to content

Similasyonik Dünyalar Makinesi!


orinafore

Önerilen Mesajlar

Olur öyle arada... Bizde ilk okulda pedal gücüyle çalışan uçak yapacaktık arkadaşla. Bütün tenefüs kondisyon yapacağız diye ordan oraya koştururduk... Sonra orta okulda başka bir arkadaşla zaman makinası yapmayı kafaya takmıştık. Tahmin ettiğiniz gibi o zaman Back To The Future çok meşhurdu. Bir akım kapasitörü yapsak işimiz tamam diye kendimizi kandırırken yapabildiğimiz şey pilin iki ucuna kablo takıp ampül aydınlatmadan ileri gidemedi.

 

Hayaller iyidir, hayaller güzeldir... Hayal dediğin insanın bu hayatta yapabilecekleridir. Düşünebildiğimiz herşey uygulanabilir tabii ancak yeterli donanım, eğitim,çok büyük maddi kaynak ve özel kurum/kuruluşlardan veya devletten destek alabildikten sonra.

 

Hayallerini yıkmam istemem ama böyle aletler zaten yapıldı. Uzun süredir varlar ve geliştirilmeyede devam ediliyor. Üstelik bizim Lusid dediğimiz rüyalara yardımcı portatif aletler bile yapıldı. İnternetten kısa bir araştırmayla elde edebilirsiniz.

 

Similasyonik diye bir terim veya kavram yoktur, senin demek istediğin simülasyon sanırım.

 

Sana önerim kafanda böyle birşey varsa önce bir eğitim düzeyini buraya çek. Fizik, Mühendislik, Tıp vb. alanlarda akademik bir eğitim alırsan, bu kadar uğraştıktan sonrada hala böyle birşey yapmak istiyorsan gidip bu milyar dolarlık projelerden birine katılabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

önemli olan planlamasına çalıştığın düşüncelerini hangi temel fikir üzerinden destekliyorsun? fikrini paylaşabilirsen arkadaşlarda daha katkı sağlayıcı yorumlarda bulunabilirler.

bence önemli olan şey fikirdir!

düşüncelerimizi başarıyla uygulayabilmemiz konuya olan ilgi ve adaptemizle ilgilidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yorumlar için teşekkürler ama ben bunu kendim için yapıcam...ticarete dökmek gibi bir niyetim yok...amacım bunu yapmak ve asla vazgeçmem...sizden ricam oluru nedir bunları söylemeniz...olur ama nasıl olur sizden beklediğim hadi bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"olur ama nasıl olur" sorusunun cevabını buradaki kimsenin bilmediğine inanıyorum.

Sorun şu ki daha ilgi uyandıracak bir bilgi bile verememişken kendi yapmak istediğin makineyi adeta bizim yapıp sana anlatmamızı bekliyorsun :)

Elle tutulur mantıklı bilgi vermezsen kimse ilgi duymaz,kimse fikir de yürütemez..

"olur" demekle olmuyor ne yazık ki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sevgili paganlaw , elle tutulur bişey yok cünkü benim sordugum zaten bu...ben nasıl yapılacağına dair bi konu açtım...herkezin bir teorisi vardır diye sundum.herkeze sesleniyorum...teorilerinizi verin hep birlikte değerlendirelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tahminimce beyindeki doğru sinir hücrelerinden doğru noktalara doğru sinyaller gönderilirse yapılabileceğini tahmin ediyorum.Ben şahsen bu fikirle(doğru olduğunu varsayarak yazıyorum) yola çıkıp bir iş yapmanı tavsiye etmem.Eğer yapacaksan bile yetkili bir kişinin koordine etmesi ile yapmanı tavsiye ederim ki zaten diğer yorumlarda bu makinen yapıldığına dair mesajlar mevcut.Bence de temin edebiliyorsan bu makini al derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Dünyalar

   Paralel dünyalardan bahsedilir; bilemem ,çünkü sayısız çok seylerden bahsediliyor.  Binlerce yıldır  bilgiler bu güne  kadar  kollektif  bilinçlerle şekil değiştirmiş ve neyin doğru, daha gerçek olduğunu anlamak mümkün olmamıştır; bunu çok  düşündüm. Ve bireysel olarak yaşanmış,  deneylenmiş olayların kişinin doğrusu  olabileceği fikrini edindim. Tanrılar,  melekler vs. hepsini bizler yaratıyormuşuz ve kadimlerin bu güne gelen hikayelerine tutunmuş  her birini  farklı yorumlarla yaşattığımı

   , Yer: Dinler ve İnanışlar

  • Kuantum Teorisi –Ölümden Sonra Yaşam-Çoklu Dünyalar

   KUANTUM TEORİSİ ŞUURUN ÖLDÜKTEN SONRA BAŞKA BİR EVRENE GEÇTİĞİNİ KANITLIYOR ABD’de ismi “Biocentrism: Yaşam ve Şuur İnsanın Doğasını Anlamaya Nasıl Anahtar Olur?” isimli bir kitap basıldı ve internet karıştırdı çünkü yaşamın beden öldüğünde sona ermediği ve sonsuza dek varolduğu bilgilerini içeriyordu. Bu eserin yazarı bilimadamı Robert Lanza bunun mümkün oluşuyla ilgili herhangi bir şüphe taşımıyor. Zamanın ve Mekanın Ötesinde Lanza, yenileyici tıp alanında bir uzman ve İleri Hücre Teknolo

   , Yer: Ölüm ve Ötesi

  • Hollanda'da İntihar Makinesi Sarco

   Hollanda'nın Amsterdam kentinde başlayacak cenaze işleri fuarında ilk kez sergilenecek "intihar makinesi" sayesinde ziyaretçiler, ölümü aşama aşama deneyimleyebilecek. Yardım kuruluşları ise "makinenin" halka açık fuarda sergilenmesine karşı çıkıyor.   Ötanazi yanlısı görüşleriyle bilinen ve "ölüm doktoru" olarak adlandırılan Avustralyalı Philip Nietsckhe'nin gündeme getirdiği "intihar makinesi", Hollanda'da gerçeğe dönüştürüldü.   "Sarco" adı verilen makine, şezlong benzeri bir sandalyenin b

   , Yer: Gündem

  • Bulut / Yağmur Makinesi (Yağış Kontrolü)

   http://www.youtube.com/watch?v=v4wSswVSt0A&feature=youtu.be

   , Yer: Komplo Teorileri

  • Fotoğraf Makinesi Çekilişi

   1.Samsung Nx300 2.Canon Powershot Sx500 3.Nikon Coolpix 7x Wide   Katılmak için >> 3 Kişiye 3 Fotoğraf Makinesi   Sadece e-mail adresinizi girerek çekilişe katılabilirsiniz. Sosyal paylaşım sitelerinde sayfa beğenileri, paylaşımları gibi şeyler ekstra çekiliş hakkı sağlamaktadır.   Çıkar mı çıkar, yıllardır bu tarz çekilişlere katılıyorum. Geçen hafta bir çekilişten olmeca'nn yeni ürünü çikolatalı tekila kazanınca çekiliş damarım kabardı )

   , Yer: Yararlı ve Eğlenceli Linkler

×
×
 • Yeni Oluştur...