Jump to content

Similasyonik Dünyalar Makinesi!


orinafore

Önerilen Mesajlar

Olur öyle arada... Bizde ilk okulda pedal gücüyle çalışan uçak yapacaktık arkadaşla. Bütün tenefüs kondisyon yapacağız diye ordan oraya koştururduk... Sonra orta okulda başka bir arkadaşla zaman makinası yapmayı kafaya takmıştık. Tahmin ettiğiniz gibi o zaman Back To The Future çok meşhurdu. Bir akım kapasitörü yapsak işimiz tamam diye kendimizi kandırırken yapabildiğimiz şey pilin iki ucuna kablo takıp ampül aydınlatmadan ileri gidemedi.

 

Hayaller iyidir, hayaller güzeldir... Hayal dediğin insanın bu hayatta yapabilecekleridir. Düşünebildiğimiz herşey uygulanabilir tabii ancak yeterli donanım, eğitim,çok büyük maddi kaynak ve özel kurum/kuruluşlardan veya devletten destek alabildikten sonra.

 

Hayallerini yıkmam istemem ama böyle aletler zaten yapıldı. Uzun süredir varlar ve geliştirilmeyede devam ediliyor. Üstelik bizim Lusid dediğimiz rüyalara yardımcı portatif aletler bile yapıldı. İnternetten kısa bir araştırmayla elde edebilirsiniz.

 

Similasyonik diye bir terim veya kavram yoktur, senin demek istediğin simülasyon sanırım.

 

Sana önerim kafanda böyle birşey varsa önce bir eğitim düzeyini buraya çek. Fizik, Mühendislik, Tıp vb. alanlarda akademik bir eğitim alırsan, bu kadar uğraştıktan sonrada hala böyle birşey yapmak istiyorsan gidip bu milyar dolarlık projelerden birine katılabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

önemli olan planlamasına çalıştığın düşüncelerini hangi temel fikir üzerinden destekliyorsun? fikrini paylaşabilirsen arkadaşlarda daha katkı sağlayıcı yorumlarda bulunabilirler.

bence önemli olan şey fikirdir!

düşüncelerimizi başarıyla uygulayabilmemiz konuya olan ilgi ve adaptemizle ilgilidir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yorumlar için teşekkürler ama ben bunu kendim için yapıcam...ticarete dökmek gibi bir niyetim yok...amacım bunu yapmak ve asla vazgeçmem...sizden ricam oluru nedir bunları söylemeniz...olur ama nasıl olur sizden beklediğim hadi bakalım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"olur ama nasıl olur" sorusunun cevabını buradaki kimsenin bilmediğine inanıyorum.

Sorun şu ki daha ilgi uyandıracak bir bilgi bile verememişken kendi yapmak istediğin makineyi adeta bizim yapıp sana anlatmamızı bekliyorsun :)

Elle tutulur mantıklı bilgi vermezsen kimse ilgi duymaz,kimse fikir de yürütemez..

"olur" demekle olmuyor ne yazık ki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sevgili paganlaw , elle tutulur bişey yok cünkü benim sordugum zaten bu...ben nasıl yapılacağına dair bi konu açtım...herkezin bir teorisi vardır diye sundum.herkeze sesleniyorum...teorilerinizi verin hep birlikte değerlendirelim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tahminimce beyindeki doğru sinir hücrelerinden doğru noktalara doğru sinyaller gönderilirse yapılabileceğini tahmin ediyorum.Ben şahsen bu fikirle(doğru olduğunu varsayarak yazıyorum) yola çıkıp bir iş yapmanı tavsiye etmem.Eğer yapacaksan bile yetkili bir kişinin koordine etmesi ile yapmanı tavsiye ederim ki zaten diğer yorumlarda bu makinen yapıldığına dair mesajlar mevcut.Bence de temin edebiliyorsan bu makini al derim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...