Jump to content

Manyetik Su Yapımı


nevermore

Önerilen Mesajlar

Manyetik su normal içme suyundan veya diğer sıvılardan da elde edilebilir. Plastik bir kabın içinde porselen bir bardak, porselenle plastik kabın arasında bardağın etrafını saran mıknatıstan oluşur. Porselen bardaklarda en az beş dakika en fazla bir gece tutulan sıvı etrafındaki mıknatısın etkisi ile manyetize olur. Bu suyun özelliği kendi içindeki osmotik basıncının yüksek olmasıdır. Manyetize olmuş su yavaş bir şekilde yudum yudum içilmelidir. Bu su osmotik basıncının yüksek olması sayesinde barsaklardan hemen direkt olarak dolaşım sistemine geçerek kanı sulandırır, yapışkanlığını düşürür ve iyi nitelikli dolaşım oluşturur.

 

Manyetik suyu özellikle sabahları aç karnına alınması daha çok tavsiye edilir. Manyetik su alınmadan önce manyetik kupalar ile iğnelemenin yapılması dolaşımın hızlanması açısından önemlidir. Dolaşımın hızlanmaya başlamasının hemen ardından manyetik suyun içilmesi ve vücudun gevşemeye bırakılması, sonrasında da derin soluk alıp verilmeye başlanılması kirlenmiş kan sistemimizin temizlenmesi için mükemmel bir yöntemdir. Nefes derin olarak burundan alınır, ağızdan verilir. Nefes alırken göbek- karın bölgesi şişirilir nefes verirken çekilir. Dakikada 10-15 defa yapılmalıdır.

 

Manyetik su böbrek taşlarını eritici özelliğe sahiptir. Biyolojik zarın geçirgenliğini artırır. Kan damarlarının esnekliğini sağlar. Yara izlerinin kapanmasını kolaylaştırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Sinir hücreleri olan nöronlar arasındaki nörotransmitter iletimini ve adalelerin güçlenmesini sağlar. Gereken her çeşit mikro elementlerin kılcal damarlardan geçerek doku aralarına ve hücrelere sızmasını kolaylaştırır. Metabolizmayı hızlandırır ve yaşlanmayı geciktirir.

Alıntıdır

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

manyetik suyun asıl fonksiyonu şu ; içindeki hızlı titreşimler sayesinde çok çabuk homojenleşiyor ve bulunduğu ortamın (ki bu yuklediğiniz enerjinin sağlamlığına bağlı) moleküllerine benzer bir yapı oluşturuyor . Tamir edici özelliği de buradan geliyor .

Bizzat denenmiştir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 2/23/2011 at 9:42 PM, MrColt said:

Osmotik basınç meselesi kafamı karıştırdı.O.B yüksekse kanı sulandırmak yerine kandan ya da vücudun doku sıvısından su çekmesi gerekmiyor mu?

Aynı şeyi düşündüm. Su düşük osmotic basınçtan yüksek osmotic basınca doğru akar, düşük ozmotik basınçta daha yüksek su konsentrasyonu ve yüksek ozmotik basınçta daha düşük su konsentrasyonu olduğu için, bu konuda benim kafamı karıştırdı. Şimdi biraz araştırma yaptım ve anladığım şey şu, su molekülleri ilk önce oluşmak için kümeleniyolar ve büyük kümeler ortaya çıkıyor. Bu kümelerin birçoğu hücre zarını geçemiyor, bu nedenle hücre suya erişemiyor ve daha fazla su ihtiyacı oluyor. Fakat, her nasılsa magnetik alan bu kümelerin daha küçük hexagonal kümelere dönüşmesine sebep oluyor, bu daha küçük kümeler ise daha kolay vücudun içindeki hücrelerin su alması ve full hydration'ı sağlıyor, bu nedenle de muhtemelen daha az su boşa harcanmış oluyor ve boşaltım sisteminden çıkarılıyor. Bu nedenle dolayı olarak kanın daha çok sulanmasını sağlıyor olabilir, hemen direkt diyerekte muhtemelen full hydrationa, yani suyun hiçbir kısmının harcanmamasından bahsediliyor. 

Olay şu yani anladığım kadarıyla: Fractal-Diagram-web-1-679x1024.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...