Jump to content

Stelios Petrakis


Sting

Önerilen Mesajlar

http://www.youtube.com/watch?v=fp2a6LqGOrs

 

STELIOS PETRAKIS; 1975 yılında doğdu ve Sitia, Girit'te büyüdü.1983 yılında Sitia Müzik Okulunda Yannis Dandolos (1983) , Ross Daly (1984) ve Helen Drettakis (1985-1993), Kostas Mountakis gözetiminde ile de Lyra dersleri başladı.

 

1993 yılınd...a Atina'ya taşındı burada Ross Daly gözetiminde Lyra çalmaya devam etti. sonrasinda İstanbul Anadolu, kozmik müzik, Yunan geleneksel müzik dini müzik,popüler müzik türleri ile ilgili olarak geleneksel müzik entrumanlarini (saz,Girit ud, Bulgari, Konstantinopolis Lyra) çalışmaya başladı.

1999 yılında ve 2000 de usta müzisyen Talip Özkan ile Labirent Müzik atölyesinde saz ve seminerlere katıldı.

 

Stelios Petrakis "Dünya Müziği" sahnesi olarak bilinen birçok önemli müzisyenle işbirliği vardır (Ross Daly, Bijan Chemirani Patrick Vaillant, Dupain, Kristi Stasinopoulou), çeşitli Girit müzisyenler (George Xylouris, Vassilis Stavrakakis, Zacharias Spyridakis, Michalis ve Mitsos Stavrakakis, Chainides) diğer Yunan müzisyen ve besteciler (Christos Leondis, Stamatis Spanoudakis, Achilleas Persides George Makris )

 

Son 10 yıldır "Labyrinth" grubunda Ross Daly ile çeşitli konser ve etkinliklerde yer aldi.Bu konserlerden bazilari Avrupa'nın en önemli yerlerinde (Théâtre de la Ville - Paris, Queen Elizabeth Hall - Londra, Cemal Reşit Rey Konser Salonu - İstanbul, Herodeon Tiyatro - Atina, Megaron Mousikis Thessalonikis) gerçekleşti. Ve bu Konserlerde gruba eşlik eden bir çok önemli isimlerden bazilari ise ((Trio Chemirani , Huun Huur Tu , Necati Çelik , Hossein Arman , Khaled Arman , Sokratis Sinopoulos , Rufus Capadoccia , Linsey Pollak , Tunji Beier , Hammid Khabazzi , Pedram Khavar Zamini )dir.

 

Kendisinin yaptiği çeşitli enstrumanlardan bir kaçi ise lyra, laouto.

 

Bence hiç fena değil :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...