Jump to content

Waverlyhills Sanatoryumu


biggang

Önerilen Mesajlar

Amerikan TAPS Ekibinin Waverlyhills Sanatoryumdan Cektikleri Goruntuler

Waverly Hills Sanatorium

 

Orjinak Waverly Hills Sanatoryumu tahtadan yapilmisitir. (1910 yilinda ) ama bugunku hali 1926 yilinda tamamlanmistir. Hastane Tuberkuroz hastaliginin tedavisisi icin kurulmus, buda 20 yy da cok yaygundu

Tahminen 63,000 ‘un usutnde kisinin oldugu soyleniyor sanatoryumda. Bu Olumlerin bazilari ise yanlis tedavi sonucu gerceklesmistir. Bu hastalarin ustunde hayli dusundurucu deneyler ve islemler yapilmilmistir.

Hayalet arastirmacilari sanatoryumdan sesler geldigini , ve gelen seslerin nereden geldiginin belli olmadigi . soguk noktalar., aciklanamayan golgeler.

Seslerin Koridorlarda yanki yaptigi soylenir

http://www.youtube.com/watch?v=5qA9kNDbbfc

iframe%3E

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok yaw ben kafa fılan goremedım bı kac kere baktım goz yanılmasıdır belkı turkıyede olsa bı suru evsız burda yasardı kameramanla spıker olay yerıne gıderdı garıp sesler gelıyormus gece derlerdı kapının onunde kı yaslı sarapcı dayı ( bu arada bu adamlara bıtıyorum ) yok bızım sulodur o derdı gece hayalet yok mu sımdı burda derdı spıker yaslı dayı da spıker kızı yavrum ne ıcıyosan sevabına aksama bı sısede bana bıraksana derdı saka bı yana bole yerler benı acayıp cezbedıyor da yeterlı destekle zıyarete gıdemıyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hastahane hikayeleri hep Aynı . Ciddi hastaların uydurması mi yoksa başka bir sebep mi bilmiyorum ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz .

Yukarıda ki iki arkadaş , kullandığınız Türkçe'ye özen gösterin lütfen.şimdilik bu bir rica :) . . Şimdilik !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bana inandırıcı gelmiyor fazla...

Sonuçta yani bu varlıklar bedensiz değil mi?

Bedensiz varlıklar neden belli bir sıcaklık yaysın ki.. Yada neden ısıya duyarlı kameralarda gözüksünler ki?

O zaman biz bu varlıkları hani ortamın sıcaklığına göre hissederdik yani...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En doğru ve mantıklı kısım aslında orası.tanım biraz eksik olmuş sıcaklık değil de enerji o . Krilan fotoğraflarını araştır siteden.

 

araştırdım, ama benim bildiğim kadarıyla bu enerjiler etrafına ısı yayan cinsten enerjiler değil, ayrıca medyanın insanları uyutmak için bu tarz şeylerle çok ilgilendiklerini düşündüğüm için bu konulara ön yargılı bakıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Burası oldukça meşhurdur, bir çok farklı belgesel, video vs. var bu yerdeki hayaletlerle ilgili. Çeşitli sebepleri olabilir tabi, örneğin çok fazla ölümlerin olduğu yerde ve bilhassa bu ölümler acılıysa, o zaman yaşanan acısı enerjisi oraya sinebilir, ki bu da bazı enerji görüntülemelerine sebep olabilir veya gerçektende acılı ölümler sonrası sıkışmış ruhlar söz konusu olabilir. Mekanı inceleyip oradakilerin yaşanan olayların bir yansıması mı yoksa gerçek ruh tesirleri mi olduğunun anlaşılması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yeni üyeyim bir kusurum varsa şimdiden özür dilerim

 

Waverly Hills Sanatoryum u hakkındaki bir önceki yazıda da arkadaş diğer yazı eksik olduğu için açtığını söylemiş. Bende aynı sebepten açıyorum bu konuyu. Her zaman dikkatimi çeken, görmeyi istediğim ve senelerce ses kayıtları, videolar, fotoğraflar biriktirdiğim bir mekan olduğu için sanırım gündeme getirmek istedim.

 

 

 

 

64 bin kişi bu hastanede ölümü bekledi

Amerika'nın Kentucky eylaetinde bulunan Waverly Hills Sanatoryumu, tüberküloz hastanesi olarak 1910 yılında hizmet vermeye başladı...

 

waverly_hills.jpg

 

Tüberküloz o sırada tedavisi olmayan ciddi bir hastalık olduğu için hastalar halktan ayrı tutuluyorlardı... Tüberkülozun tedavi edilmesi için gereken streptomisin ilacı geliştirilene kadar 64.000 kişi bu hastanede hayatını kaybetti.

 

2ced1dbcc9b5.jpg

 

1961'de kapatılan Sanatoryum bir sene sonra akıl hastanesi olarak tekrar açıldı ve hastalara kötü davranıldığı için kapatıldığı 1982'ye kadar hizmet verdi.

 

Hastane o kadar büyüktü ki kendi posta kodu bile vardı. Tedaviler çok iyi değildi. Antibiyotikler çok olmadığı için doktorlar hastalar üzerinde deneysel tedaviler uyguluyorlardı. Ve bu tedaviler hastalar üzerinde derin yara izleri bırakıp çok acı verici olabiliyordu. Bazı hastalar biçimsiz hale gelmişti. Çoğu tedavilerin ölümcül olduğu kanıtlanmıştı.

 

5faf0163e701.jpg

 

Özellikle 3. ve 5. katlarında doğa üstü olayların yaşandığı söylenen hastanenin en meşhur odası 502 nolu oda. 1928 ve 1932 yıllarında bu oda da çalışan iki hemşire bilinmeyen sebeplerden dolayı intihar etmiş. Biri kendini asmış diğeri ise camdan atlamış. İleri yıllarda bahçedeki insanlar bir kadının camdan atladığını ama yere düşerken birden gözden kaybolduğunu ve bir kadının kendini astığını veya köşede oturup ağladığını ve öne arkaya salladığını görmüşlerdir.

İnsanlar 3.katta top yuvarlayan bir çocuğun olduğunu rapor etmişlerdir. Bazıları ise topun kendi kendine yuvarlandığını görmüşlerdir. Bir çok insan hastanenin etrafında birden çok insan gölgesi gördüğünü rapor etmiş. Bazıları ise kolları yarık olan bir kadının 'Biri beni kurtarsın ! ' diye çığlık attığını gördüklerini rapor etmişlerdir. Bunların yanı sıra bazı insanlar fiziksel olarak itildiğini bile söylemiştir.

 

1183581436.jpg

 

Hastanenin bir diğer meşhur yeri ise ölen hastaların cenaze arabalarına taşındığı 'Ölüm Tüneli' olarakta bilinen 150 metrelik tünel. 'Ölüm Tüneli' nin içinde insanlar başkalarının koştuklarını, ağladıklarını, güldüklerini ve fısıldadıklarını görmüşler.

 

1b4a7eee252a.jpg

 

fc65d44a3f4b.jpg

 

2006 yılında çekilen Spooked: The Ghosts of Waverly Hills Sanatorium adlı filmde de bu Sanatoryumda yaşananlar anlatıldı. 20. yüzyılın en büyük paranormal olaylarının yaşandığı bu tarihi mekâna tur bile düzenlenmiyor. Bulunduğu yere öylece terkedilmiş sanatoryum, gündüz bile korkunç gözüküyor.

 

waverly-3.jpgwaverly-2.jpgghost 41 fam.jpg

 

Hayalet görüntüleyicilerinin bile çekinerek yaklaştığı bir mekan. Geceleri dolaşan hastaların ruhları çok rahat bir şekilde görülebiliyormuş. Gündüzleri ise hasta hücrelerinden yardım çığlıkları duyuluyormuş.

 

Ben inanıyorum.

 

Bu yaz Sanatoryumun yıkılması hakkında haberler vardı ama daha yıkıldığını düşünmüyorum. Böyle bir yerin yıkılması büyük bir kayıp olur bana göre.

 

 

 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...