Jump to content

2012'de Çıkan Arabalar


zenctocan

Önerilen Mesajlar

Alman modifiye firması MTM, Audi A1 için geliştirdiği modifiye paketini tanıttı. Tasarım MTM firmasının olarak kendi üretimi olan 18 inçlik jantlar ve Conti Sport tekerler dışında bir değişiklik görünmemekte, ancak yeni A1 renkleri ile bir sokak yarışçısı izlenimi vermekte.

 

Yeni Audi A1, MTM’nin modifiyesi ile 1.6 litrelik dizel motor seçeneğinde 121 beygir güç ve 282 Nm tork üretebiliyor. Bu modifiye paketinin Almanya fiyatı 1200 Avro olarak açıklandı. Audi A1′in bir diğer motor seçeneği olan 1.4 litrelik TSFI motorun gücü 152 beygir gücüne yükseltilirken, arabanın hızı 202 km/s’den 220km/s hıza yükseltilmiş. Bu modifiye paketi almak isteyenler için Almanya satış fiyatı 1800 Avro ücret ödemesi gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Günümüzde otomobil üreticilerinin artık hedeflerinin başında ekonomik araçlar geliyor. Opel’de sevilen modeli Astra’nın oldukça düşük yakıt tüketen versiyonunu tanıttı. Astra ecoFLEX ismi ile satışa sunulacak olan araba, 100 km’de karma olarak 3.9 litre yakıt tüketiyor. 1.25 litrelik dizel motora sahip olan yeni Opel Astra ecoFLEX, 95 beygir gücünde ve 190 Nm tork üretebiliyor.

 

Arabanın fiyatı kendi sınıfına göre bir haylü yüksek olabilir ki Almanya fiyatlarının 19.780 Avro’dan başladığı duyuruldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kia, Amerika tasarım ofisinde geliştirdiği yeni konseptini Detroit Otomobil Fuarında sergiliyor. Şu an seri üretim otomobili olmaktan çok uzak bir görünüm çizen yeni KV7 için Kia’dan da herhangi bir açıklama gelmedi.

 

Keskin hatları ve 20 inç jantları ile oldukça güçlü bir görünüm çizen Kia KV7 Concept, Kia’nın Optima modelinden hatırladığımız 2.0 litrelik 285 beygir gücündeki motora sahip. Kia’nın yeni konsepti dış görünüşüyle olduğu kadar iç mekan tasarımıyla da aykırı bir görünüm çiziyor. Tavandaki geniş cam alanlar, dönen koltuklar, ahşam görünümlü zemin içerisinde seyahat edenlerin bir arabada olduklarını unutmalarını sağlayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Audi’nin A7 Sportback modelini’nin elden geçirilmiş versiyonu olarak gözümüze çarpan 2012 Audi A6′nın aldığı ilk tepkiler olumlu oldu. LED farlar, bagaj kapağına entegre Spoiler, çift egsoz sistemi, isteğe bağlı olarak S-line tamponlar, spor süspansiyon ve 19 inç jantlar yeni Audi A6′da ön plana çıkan detaylar.

 

2012 Model Audi A6 bu yılın ikinci yarısında Beş farklı motor seçeneği ile satışa sunulması bekleniyor. Bu motor seçeneklerinde tabanı 2.0 litrelik TDI motor seçeneği alıyor. Bu seçenek 177 beygir gücünde ve 380 Nm tork üretebiliyor.0-100 km/s hıza ulaşması 8.7 saniye sürerken maksimumda 228 km/s hıza erişebiliyor. Arabanın bu motor seçeneği ile 100 km’de karma olarak 4.9 litre yakıt tükettiği bilgisi verildi.

 

İkinci motor seçeneği 3.0 litrelik TDI V6 motora sahip. 204 beygir gücünde ve 400 Nm tork üretebiliyor. 100 Km/s hıza ulaşmasını 7.2 saniyede tamamlarken maksimumda 240 km/s hıza erişebiliyor. Bu motor seçeneği ile a6, 100 km’de karma olarak 5.2 litre yakıt tüketiyor.

 

Üçüncü motor seçeneğide 3.0 litrelik TDI motora sahip, ikinci seçeneğin biraz daha güçlendirilmişi olarak görebileceğimiz bu motor 245 beygir gücünde, 500 Nm tork üretebiliyor. 0-100 Km/s hıza ulaşması 6.1 saniye sürerken maksimumda 250 km/s hıza ulaşabiliyor. Bu motor yapısı ile araba 100 km’de karma olarak 6.0 litre yakıt tüketiyor.

 

Dördüncü seçenek benzinli motor yapısına sahip, 2.8 litrelik FSI V6 motor yapısı ile satışa sunulacak. 204 beygir gücünde ve 280 Nm tork üretebiliyor. Volkswagen Grup’un bu motor yapısı ile böylesine güçlü bir araba 100 km’de 7.4 litre yakıt tüketiyor. Bu motor seçeneği ile yeni Audi A6, 100 km hıza 7.7 saniyede erişirken maksimumda 240 km/s hıza erişebiliyor.

 

Tavan olarak tanımlayabileceğimiz beşinci seçeneğin verileri şu şekilde : 3.0 litrelik V6 TFSI motora sahip. 300 beygir gücünde ve 440 Nm tork üretebiliyor, 0-100 km/s hıza ulaşmasını 5.5 saniyede tamamlayan arabanın maksimum sürati 250 km/s hızda elektronik olarak sabitlenmiş. 100 km’de karma olarak 8.2 litre yakıt tüketiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çıkacağı haberi uluslararası basında yer aldığında büyük otomobil firmalarına kadar neredeyse tüm üreticilerin tepkisini alan Nano, beklenen satış rakamlarının çok uzağında. Türkiye’de satışa sunulmayan ama sunulacak olan Nano, 2200 Dolar’dan satışa sunuluyor ki bu fiyat çoğu araba için sadece servis parası. Bu fiyat avantajına birde kendi ülkesi Hindistan’ın 1.2 milyarlık nüfusu eklenince Tata’nın bu modeli ile ilgili hedefleri çok yüksekte idi. Ancak beklenen olmadı, Tata Nano kendi ülkesinde bile aylık birkaç yüz adet satıştan öteye geçemiyor.

 

Bu durumu detayları ile ele alan Hindistan’ın önde gelen dergilerinden What Car, Tata Nano’nun düşük satış rakamlarını “dünyanın en ucuz arabası” olmasına bağlıyor, insanların dünyanın en ucuz arabasına binmek, böyle bir imaja sahip istemediklerini vurguluyor. Beklenenin aksine güvenlik endişeleri arabanın satış başarısızlığında çok ön planda değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 yılına makyajlanarak giren Mercedes C serisinin Coupe versiyonu ile ilgili ilk görüntüler Mercedes tarafından basınla paylaşıldı. Mercedes’in her zamanki ince çizgisinin devamı olarak nitelendirebileceğimiz modelde ızgaralarda ve yan eteklerde bazı değişiklikler göze çarpmakta.

 

2012 yılında satış noktalarındaki yerini alacak olan 2012 Mercedes C-Class Coupe, markanın E-Class arabalarında yer alan sportif koltuklarına sahip olacak.

 

Motor seçenekleri içerisinde 5.5 litrelik V8, çift turbo beslemeli seçeneğin yer alması bekleniyor. Bu motor ile yeni Mercedes Copue 521 beygir gücünde ve 900 Nm tork üretebiliyor.

 

Merdeces’in zerafetini başarı ile yansıtacak olan yeni Mercedes C Coupe bu yıl düzenlenecek olan Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...