Jump to content

Enochian Tılsımı- Majikal Aynanız ve Scrying Uygulamaları İçin


Semyaza

Önerilen Mesajlar

Yeni Resim - Kopya.gif

 

Bu tılsımı majikal ayna çalışmalarında, scrying için aynanızın arka kısmına yapıştırabilirsiniz.. EN dış halkada Enochian dilinde " ZIRENAIAD" yani "Ben senin efendinim, Tanrı olanım" yazıyor. İç halkadaki yazının anlamı ise "GAHOACHMA" yani " Ben,Ben olanım (EHEIEH)" .

 

Ayna ile birlikte majikal çalışma yaptığınız zaman bilindiği gibi bir tür kapı açıyorsunuz.Bu tılsım, açılan kapının akışını kontol etmeniz, ve eğer bir varlık ile ayna üzerinden iletişime geçmişseniz o varlığa kuralları hatırlatan bir bariyer görevi görüyor.

 

Tılsımı çizmek oldukça zor.O yüzden dış hatlarını aslından kopyalayabilirsiniz. Ancak yazıları kendi elinizle yazmanızı öneririm.Dış hatları çizdikten sonra yazmak kolay zaten.Orjinalinde gümüş renkli bir kalemle harflerin ve dış çerçevenin çizilmesi önerilmiş. Üç göz bebeği ise siyah bırakılmalı. Ancak ben hepsini tılsımları yazdığım, mürekkep ve kardeşkanı(dragon's blood) karışımı ile yazdım. Siz bu şekilde de uygulayabilirsiniz. Tılsımı yazdıktan sonra güzel ve yumuşak bir tütsü ile tütsüleyip aynamızın arka kısmına sabitliyoruz.

 

Son olarak, Majikal aynanızı Demon Invokasyonları için kullanmaktaysanız bu tılsım sorun yaratabilir. O yüzden denemenizi pek önermem.Umarım işinize yarar:)

 

Kaynak: Donald Tyson, " How to make and Use a Magic Mirror"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Daemon davetlerinde sağ-el yolunu kullanıyor iseniz zarar gelmez.Fakat sol-el yolunu kullanıyor iseniz sorun çıkabilir :D

 

Bunun harici güzel bir paylaşım olmuş.Ayna davetlerinde bu tarz korunmalara her zaman ihtiyaç vardır :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Enochian dilini öğrenmeden önce en azından ritüellerde kullanmak için bozulmamış anahtarları kullanmanızı tavsiye ederim ..

.Zira bundan önce kullanılan Enochian anahtalarının çoğu Anton Lavey sayesinde bozulmuş,tahrip edilmiştir.Hatta Satanic Bible ile birlikte Yahew'in bir çok ismi Enochian'a girmiştir.

Bkz Yahew-Yhvh'nin isimleri

Asha, Baeovib, Gahoachma, Iabes, Iad, Iadpil, Iadapiel, Iadanahe, Iaida, Iaidon, Idoian, Idoigo, Ioiad, L, Mad, Mada, Oiad, Piad, Zilodarp, Zirenaiad ve bunları Enochian'a sokan Lavey'dir.

Bu sayede bir çok satanist ritüellerinde veya dua ederken aslında Yahudi tanrısını övüp ona dua etmektedirler.

Enochian'ın tahrip edilmesinin bir cok örneği daha var

Mesela;

 

5.Anahtar sayfa 186;sayfanın sonunda ''Bizim Lordumuz ve Yöneticimiz Tek Olan!''Bu da Yehova'nın bir diğer adıdır.''Tek Olan''.Halbuki Satan'ın numara 2'dir.İşte bu yüzden ben revize edilmiş Enochian Anahtarlarını kullanmanızı tavsiye ederim.Tabi kendinizi o kadar ilerlemiş hissediyorsanız.

 

Demem o ki , alıntılarınıza çok çok çok dikkat edin :) kaş yparken göz çıkarmayın ..

Bana gelince , son derece iyi bildiğim çok sık kullandığım bir korunma yöntemidir :D anahtarların revize edilmiş halleri , kullanılan dilin tınısı ile birleşince beklemediğiniz sonuçlar doğurabilir.. Korunmak yerrine bir girdaba girdiğinizi anlamazsınız bile..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Enochian anahtarlarını kullanmak büyük risk ve en ufak teleffuz hatası çalışmanızın yönünü değiştirebiliyor. Goetik çalışmalarda kullanıldığında da Nevermore'un bahsettiği çelişkiler doğabiliyor.Bu yüzden Gezegensel hiyerarşiye bağlı varlıklarla irtibat kurmak istiyorsanız ya da elementaller ile bu tılsım sizin için ideal . Ben Yesod seviyesindeki Ay enerjisi ile çalışma yapıp, kapı açmak istediğimde bu tılsımı Süleyman'ın Birinci Ay Pentacle'ı ile birlikte kullanıyorum. Ve bu ikisini birlikte kullandığımdan beri çalışmalarımda bariz şekilde verimlilik elde ettim. Demon davetlerinden ziyade bu tarz çalışma yapmayı düşünenler uygulayabilirler. Ha bir de eğer sağ el yolunu benimsemişseniz demonla iletişim kurarken kullanmanız sorun olmayabilir. Goetik davetler benim pratikte bilgili olduğum bir alan değil, o yüzden emin olmadığım bir şey söylemek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...