Jump to content

Ekinezya


nevermore

Önerilen Mesajlar

http://www.sifalibitkiler.us/bitkiler/ekinezya.jpg

 

Bağışıklık sistemini güçlendiren şifalı doğal bitkiler arasında yer alan Ekinezya, ülkemize Kuzey Amerika’dan gelen uzun ömürlü bir bitkidir.

Ekinezya çayı bağışıklık ve iyileşme için özellikle nezle, grip, virüsler, uzayan hastalıklar, lenf tıkanıklığı, iltihaplanmalar, apseler, çıbanlar, ameliyat ve uzun süreli antibiyotik kullanımıyla zayıflayan bağışıklık sistemi için idealdir.

En iyi şekilde yararlanmak için Ekinezya çayı tüketilmesi önerilir.

Ancak, Ekinezya çayını 15-20 günden fazla tüketmemek gerekir.Tekrar başlamak için 1 ay kadar ara verilmelidir.Bu ara, bağışıklık sisteminin gücünü göstermesi içindir.

Günde bir fincan Ekinezya çayı, hafif ve etkili bir dozdur.Fakat bir çok uzman daha etkili olması bakımından günde 3 fincana kadar tüketilmesini önerir.

Eğer günde 3 fincan Ekinezya çayı tüketirseniz, 1 hafta sonra ara vermek en iyisidir.Tekrar devam etme ihtiyacı duyulduğunda tüketim, günde 1 fincana düşürülmelidir.

Ekinezya’nın Bağışıklığa Etkileri:

Ekinezya; kanı, böbrekleri, lenf sistemini ve karaciğeri temizler, hücrelerin sağlıksız hale gelmelerini engeller, bakteri, virüs, mantar ve mikrop gibi istilacılara karşı savaşır.Hastalığa karşı korumak için hücre bazında çalışır.

B-kompleks vitaminler, kırmızı kan için demir, güçlü kemik ve dişler için kalsiyum, hastalıklara karşı direnç için selenyum ve doku onarımı için silisyum gibi sağlığı koruyacak pek çok besine sahiptir.

Ekinezya’nın Özellikleri:

A, B-kompleks, B3, C ve E vitaminleri dahil olmak üzere iyi bir vitamin ve mineral kaynağıdır.Demir bakımından zengindir.Aynı zamanda Kalsiyum, Magnezyum, Manganez, Potasyum, Selenyum, Sodyum gibi pek çok madde içerir.

Bağışıklık Canlandırıcı, iyileştirici, antimikrobiyal, diyaforetik, antialerjenik, antiviral, antifungal, antienflamatuar etkiye sahiptir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...