Jump to content

Bir Büyük Hadisedir; Benim Sana İnanmam


Rimmon

Önerilen Mesajlar

Şimdi bir yerlerde Tchaikovsky çalıyor, sana göre klasik, bana göre sıradan. Yine de bir büyük hadisedir benim sana inanmam.

 

Adam büyük fakat telaşsız adımlarla içeri giriyor, boş içki şişeleri titriyor o an, derken farkına varılıyor yazılmak için bir köşede sinsice biriken onca şeyin. Adam bu defa kararsız adımlarla dışarıya yöneliyor, birşeylerden saklanarak birşeyler gömüyor, tedirgin. Birilerinden saklanarak eski bir şarkıyı çalıyor ıslıkla. "Hay aksi! Tam da dolunay vakti bir gece yarısı" diye hayıflanıyor kendi kendine.

 

Bir yerlerde Rachmaninoff çalıyor, sana göre didaktik, bana göre epik. Sen yine Alman ekolünü yeğlediğini söylüyorsun birilerine, ben rusları müdafa ediyorum, Phytagorasın galip ayrıldığı sokak dövüşlerinden dem vururcasına.

 

Kadın penceresiz bir yerlere girip çıkan adamı izliyor. Keşke diyor, keşke içeride ne olduğunu, onun içeride neler yaptığını bilsem! Attila İlhan'ın pia'sını ezberden okuyor iki defa, hava kararırken. "Aksi halde işlerim ters giderdi" diyor. Sahiden de kimi zaman hava kararırken pia'yı iki defa ezberden okumadığında ters gidiyor işleri.

 

Bir tek Korsakov'da hemfikiriz seninle, tüm senfonileri tutkulu. Sevişiyoruz, sonra sen bir takım feminist yayınları okuyorsun, bilinçaltında az önce ırzına geçildiği fikriyle o an aldığın zevk çarpışıyor.

 

Kadın adamın yanına gidiyor, adam kendinden saklanırken farkına varmadan kadına sığınıyor. Sessiz bir utangaçlıkla gecenin elbisesini sıyırıyorlar birlikte; Gün doğuyor. Kadın kendinden kaçarken farkına varmadan adamla karşılaşıyor. Kuşlar ötüyor, çiçekler açıyor, ne güzel!

 

Şimdi; biz seninle hiç sevişmemişiz, kadınla adam karşılaşmamış henüz. Aksilik bu ya, romantizm hiç varolmamışçasına soğuk bütün insanlar. Sen soyut bir heykel yapıyorsun evinde, ben "hayat, uyku ve yol üzerine"yi yazıyorum. Fakat adamla kadın yer değiştiriyor, kadın gömülenleri çıkartmaya çabalarken adam ne bulacağını merak ederek pür dikkat izliyor kadını. Gece olmuş tekrar.

 

Bir an bütün o kalabalıklar düşünülüyor, savaş zamanı ekmek ve yağ kuyrukları, sıkış-tepiş tramvaylar, devlet daireleri, okullar, fabrikalar...

 

Ben anarşizmi savunurken gizliden gizliye faşizan olduğumu görüp dehşete düşüyorum, ama aslında "hayat uyku ve yol üzerine"yi ben değil o adam yazmış! Kadın gelip senin heykelini kıracak birazdan, alenen tehdit bu !!

 

Büsbütün küstahlaşıyorsun heykelin kırılınca, okuduğunu sandığın o feminist yayınlardan dem vurup "bu gece de ben seni becereyim" diyor gözlerin, adam seni onca kitabı aslında hiç okumadığına bir türlü ikna edemiyor. Biraz sakinleşince ataerkil düzeni eleştiriyoruz, hala küstahsın, hala hırçınsın, dudağının kenarından öpüyorum seni, adam kadının ardı sıra gidiyor, kadın o sırada hep sana ithaf etmek istediğim bir başka yazımı yazmaya başlamış.

 

Ay küçülürken sevişiyoruz kadınla, adam perişan. Sen ay büyürken kadını vuruyorsun, adam bir kadeh arsenikli şarapla beni zehirliyor ve sen sonunda düzüyorsun adamı, çok fena!

 

Kadın ölürken önceki akşam pia'yı okumadığını anımsıyor belli belirsiz. Tchaikovsky çalıyor bir yerlerde, küstah hırçın ve kötüsün, dudağının kenarından öpüyorum seni, herşeye rağmen, masumsun, hala inanıyorum...

Rimmon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Kadın adamın yanına gidiyor, adam kendinden saklanırken farkına varmadan kadına sığınıyor."

 

 

Bir zamanlar yazın ile ilgilenirken buna benzer bir cümle kurduğumu hatırlıyorum, kaçarken sığınmak teması üzerine. Çok beğendim yazını, hep paylaşmanı dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Şu An Ne Dinliyorsun? Yorum Yap, Bir Dizesini Yaz, Paylaş!

   nightwish the pharoah saıls to orıon cok saglamdır tavsıye ederım

   , Yer: Diğer Müzik Türleri

  • Halk Korkusu Bağlamında Türk Korku Sineması Üzerine Bir İinceleme

   KORKUDAN HALK KORKUSUNA Korku, diğer hislerde olduğu gibi belirli bir tek tanıma sahip değildir. Korku üzerine birçok araştırmacı farklı bakış açıları ile tanımlama yapmışlardır. Türk Dil Kurumu, çevrimiçi Güncel Türkçe sözlüğünde korku terimini; “Bir tehlike veya tehlike düşüncesi karşısında duyulan kaygı, üzüntü” olarak tanımlamaktadır . Korku bilinmez olanın merak edilmesi ile başlamaktadır. Aslında bilinmeyene karşı korku durumu ötekinden gelebilecek zarar düşüncesinden de kaynaklanm

   , Yer: Sinema

  • Eril Tahakkümün Bir Aracı Olarak Sinemada Tecavüz

   ‘Vesikalı Yarim’ i izlemiş miydiniz? İzlemişseniz eğer unutmamışsınızdır bu neredeyse tüm aşklar gibi kırık biten hikayeyi ve güzeller güzeli Türkan Şoray’ın vesikalı halini.  Filmin başlangıcında İstanbul’un kenar mahallelerinden bir manav, bir gece erkek arkadaşlarıyla alem yapmaya Beyoğlu’nda bir pavyona gider. Film de açıkça söylenmez ama sezdirilir; gecenin sonuna doğru masadaki üç erkek belli ki geneleve doğru yola çıkar. Kahramanımız Halil’in karşısına da konsomatris Sabiha çıkar. Pavyond

   , Yer: Sinema

  • Bir terapi yöntemi : Affetmek

   BİR TERAPİ YÖNTEMİ : AFFETMEK alinti:psikospritüel.com       Antalya Ruhbilim Okulu 3 yıldır " Birey ve toplum sağlığında affetmenin koruyucu ve geliştirici etkisini vurgulamak amacıyla ve affetme kapasitesini arttırmak için bir şampiyonluk "düzenliyor. İlki 2003 Antalya Dolphinland'de , ikincisi 2004 İstanbul Naturel Beden,Zihin, Ruh Festival'inde yapıldı. Biz affetmeyi hep karşı tarafı affetmek diye düşünürüz. Bense daha çok kendimizi bir durumdan affetmek, bağışlamak üzerinde durmak istiyo

   , Yer: Evrensel Enerjiler ve Farkındalık

  • Yeni bir aşk büyüsü daha

   İlk önce bir kağıt veya deri üzerine sevdiğinizin adı soyadını yazıyorsunuz siyah mürekkeple (anne ismi veya baba ismi varsa daha iyi olabilir) Kırmızı bir mum yakıyorsunuz Sevdiğinizi imgeleyip muma odaklanıyorsunuz inandığınız tanrı varsa ondan yardım diliyorsunuz örnek olarak Ay tanrı ve tanrıçaları affınıza sığınarak sizden yardım istiyorum --- kızı --- --- beni sevsin bana aşkla dolsun diyip bir kaç kez tekrarlıyorsunuz inanarak hissederek. sevdiğinizin ismini yazdığınız kağıdı yakıyo

   , Yer: Witchcraft

×
×
 • Yeni Oluştur...