Jump to content

TÜRVAK Müzesi Beyoğlu'na taşındı!


schizophrana

Önerilen Mesajlar

TÜRVAK'tan yapılan açıklamaya göre, Türk sinema ve televizyon sektörlerinde 53 yıldır faaliyet gösteren Türker İnanoğlu'nun kurduğu Sinema-Tiyatro Müzesi ve Sanat Kitaplığı, 2 Ocak Pazar günü Beyoğlu'ndaki yeni adresinde kapılarını ziyaretçilere açacak.

 

Arşivinde, 1000'in üzerinde cihaz, 4 bin 200 adet çeşitli Türk filmleri kopyası, 6 binin üzerinde yerli film afişi, 10 binin üzerinde sinema-tiyatro lobi ve fotoğrafları, TV programı ve dizi arşivinin bulunduğu müzedeki Ulvi Uraz Kitaplığında ise 45 bin ciltlik derlemeye sahip dev bir kütüphane yer alıyor.

 

Sinema-Tiyatro Müzesi'nde Türk sinemasının geçmişine ait belge, bilgi, fotoğraf, afiş, cihaz ve filmleri bir arada bulmak mümkün. Özel arşivleri bir müze ve kitaplık çatısı altında toplayarak gelecek nesillere aktarmak amacıyla kurulan müzenin Galatasaray'daki adresine taşınma çalışmaları ise geçen yıl Türker İnanoğlu öncülüğünde İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Kültürel Miras ve Müzeler Direktörlüğü çalışmaları kapsamında, Beyoğlu Belediye Başkanlığının desteğiyle başladı.

 

http://www.ntvmsnbc.com/id/25162799/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence Kavacıktaki o bina çok daha samimi idi .. Aslında yaşilcamdaki Emektar kraathanesi düşünülmüş ama para konusund anlaşma sağlanamamış.. Ayrıca emektar kraathanesinin sahibinede buradan okkalı bi selam söyleyesim geldi :D 3/ 5 liranın hesabını yapmak hangi sanatçıya yakısır be üstad ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vardı sanki öyle bi konu .. Bu da çokça tartışılan nice profların çözüme ulastıramadıgı bi soru demi ? sahi nedir sanat ? ne içindir ? hadi biraz freudçuluk yapayım mı :D sanat elbette .......... içindir :D böyle cevaplamıstım ve çok kızmıslardı bana :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanat, sanat ve sanatçı içindir diye düşünüyorum ben. Toplumun gereksinimlerini ve algısını düşünerek yapılan sanat sanatçıyı kendi özünden uzaklaştırır. Zaten sanatçılar üretecek biz de üretilenleri özümsemek için algılarımızın kapılarını sonuna kadar açacağız en doğrusu bu değil midir :)

 

Konuyu okuyan başka üyeler varsa onların da düşüncelerini alabiliriz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...