Jump to content

Ateş Varlıkları – Semenderler


nevermore

Önerilen Mesajlar

http://batiniler.com/wp-content/uploads/salamanderfirefull-300x288.jpg

 

Semenderler atletik, hızlı hareket eden, ateşli, saldırgan, istekli, kontrol edilmesi zor, bağımsız, bazen şiddete meyilli, çabuk kızan, fevri, dürüst, güdüsel, dobra, tartışmacı varlıklardır. İş yaptırmada çok iyi olabilirler, çünkü iş üstlenmede büyük bir enerjiyle hareket eder, zor işleri daha çok severler, ne var ki kendilerine emredilmesin sevmezler ve başladıkları işleri bitirmezler. Uzun süreli, sabır gerektiren işlerde iyi değildirler.

 

İnsan şekline büründüklerinde genellikle kızıl, kızıl sarı kıvırcık, parlak saçları, kırmızı bir yüzleri vardır. Delici bakışlara sahip olan gözler genellikle gri veya bal rengidir, nadiren açık mavi olur. Yüzleri üçgen şeklindedir, alınları geniş, çeneleri sivridir, küçük ve kalkıp bir burunları vardır, kulakları küçüktür, kaşları hilal şeklindedir ve kırmızı, etli dudakları vardır. Elleri ve ayakları küçük ama güçlüdür. Boyunları ince, omuzları dardır. Ama kaslı ve güçlüdürler. El kol hareketleri hızlıdır, sesleri kuru ve kısıktır. Kısa cümlelerle konuşur, meselenin hemen özüne girerler, konuşmakta acele ettikleri için kelimeleri hızla söyleseler de her kelime birbirinden ayrılmıştır.

 

Semenderin huzurunda, sureti kişiye görünmese de, havada her zaman bir sıcaklık duygusu ve güç hissedilir. Sanki odanın için tıpkı bir fırtına öncesinde olduğu gibi elektrikle dolar. Oda sıcaklığı düşük bile olsa kişi terlemeye başlayabilir.

 

© DONALD TYSON, Familiar Spirits,

 

alıntıdır.

boynuzsuzgeyikler tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Modern ingilizcede bu varlıklara familiar sprits deniyor. Yapısının büyük bir kısmı yalnızca belli bir elementten oluşan (var olabilmesi için içeriğinde her elemetin olması gerekiyor) ve bizim gibi bireysel bir varlığa ve yaşama güdüsüne sahip olan varlıklar. Bu elementsel varlıklar ortaçağda büyücüler tarafından belli işleri yapmak için kullanılırdı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Semender tarih boyunca

insanoğlunu şaşırtmış bir sürüngen,

belki de sürüngenler içinde en

güzeli. Bazı kültürlerde semenderin

ateşten doğduğu düşünülmüş,

kimilerindeyse sudan geldiği.

Ağaç kütüklerini yaşam alanı olarak

seçen bazı semender türlerine,

tutuşan kütüklerden kaçarken

ateşten doğdukları düşünülerek Ateş

Semenderi denmiş. Bundan dolayı

antik mitolojide semenderler

ejderhalarla ya da küllerinden doğan

Anka Kuşu'yla özdeşleştirilmişler.

Ortadoğu mitolojisindeki balık

karnından kurtulan Yunus'un yerini,

Japon mitolojisinde su ejderinin (dev

semender - hanzaki) karnından

kurtulan kahraman balıkçı Hitoshiro

almış.

Türkçedeki ismi Farsça sam (ateş) ve

enderun (içinde) kelimelerinden

gelen semender tarih boyunca

enerjinin, gizemin, doğanın

dengesinin, büyümenin,

yenilenmenin, yeniden doğuşun,

aydınlanmanın ve uyum sağlamanın

sembolü olarak görülerek

sanatçıların en sevdiği çalışma

konularından biri olmuştur.

Kutup daireleri arasında kalan

coğrafyanın nerdeyse tamamında

farklı türleri bulunan bu narin yapılı

hayvanlar, yaşam koşullarındaki

değişimlere gösterdikleri uyum ve

dayanıklılık sayesinde bilim

adamlarının da ilgisini çekti. Bugün

artık semenderlerin ateşte

yaşamadıklarını, ancak derilerini

kaplayan kıvamlı salgı tükenene dek

ateşe ya da yüksek ısıya uzun süre

dayanabildiklerini; on ile altmış yıl

arasında, yani birçok hayvan türüne

oranla son derece uzun yaşadıklarını;

neredeyse on yıl boyunca aç

kalmaya dayanabildiklerini biliyoruz.

Ancak semenderlerin bilime en fazla

ümit veren başlıca özellikleri,

bacaklarını ya da kuyruklarını

kaybettiklerinde son derece hızlı

fakat karmaşık bir biyolojik süreç

sonucunda bu organlarını yeniden

geliştirebilmeleri kuşkusuz. Yakın

gelecekte bu karmaşık biyo-elektrik

işlemin insan dokusunda da

işletilebilmesi ve bu sayede insan

organları üretilebilmesi için

çalışılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu konu cok ilginç bi konuya ilgimi çekti bir arkadasım bu betimlemeye tamami ile uyuyor açıkçası. eğer bu uyum bi gerçekliğe işaretse bu gerçekliği çekip çıkarabilmek için gerekli olan nedir?

 

bu tür varlıklar insan bedenine bürünüp aramızda yaşamazlar =) burada insan formundan kasıt "vizyon" olarak veya "rüyada" size gösterecekleri formlardır. Zaten asıl formları insan şeklinde değildir. Ama enerjisel varlıklar oldukları için insan formunda size görünmeye çalışabilirler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba elimde bir çağrı ritüeli var, fakat bunun ne kadar işe yarayacağını bilmiyorum bildiğiniz bir yol varsa önerir misiniz ve karşılaşabileceğim tehlikeler nelerdir? Şimdiden teşekkür ederim.

çağrı ritüelini denediniz mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır denemedim, malzemeleri hazırlamaya uğraşıyorum yakında deneyeceğim. Aldığım kaynağa güveniyorum. Asıl sorum aslında tehlikeleri siyah tuz ile çember açacağım ve çağrım yaptıktan sonra neler yapabileceğimi merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Topics

  • Metafiziksel varlıkları hissetme / iletişim [Yardım]

   Merhaba arkadaşlar,   Öncelikle gnoxis platformunu yaklaşık lise döneminden beri biliyorum, şuan üniversitedeyim ve ilk defa geçen senelerde kayıt açtım.   Lafı fazla dolandırmadan sorum şudur agnostik biri olarak metafiziksel varlıkları nasıl hissedebilir, onlarla iletişime geçebilirim? Sizin denediğiniz bir şey var mı? İletişimde somut bir şekilde olduğunuz ruhlar var mı?   Konuyu nereye açacağımı bilemediğimden buraya açtım, şimdiden teşekkürler

   , Yer: Paranormal Varlıklar

  • Nanking Ordusuz Kalmak ve Ateş Böceklerinin Mezarı

   Begümşen Ergenekon Yazısı   http://i.hizliresim.com/qv8M73.jpg   Çin’in Ortadoğudaki Varlığı isimli, Pekin Üniversitesinde Dr. Tuğrul Keskin1, Dr. Kemal Sılay2 ve Dr. Zan Tao3 tarafından düzenlenen konferansa 17-18 Mart 2015 tarihlerinde Beijing’de katıldım ve Türkiye’deki Konfüçyüs Enstitüleri hakkında bir bildiri sundum. Ertesi gün katılımcılardan Bumin Ergenekon’la birlikte Tiananmen Meydanında, Mao Zedong’un Anıtkabri karşısında bulunan Ulusal Müzeyi gezmeye gittik. Devasa girişte cam bo

   , Yer: Filmler

  • Elemental Kontroller - 2 (Ateş ile Zarar Verme)

   Evet,ikinciyi yayınlıyorum.   Önemli Uyarı : Bu bir kara büyüdür,negatif enerjileri yönlendiremeyen,öfkesinden doğan enerjiyi kullanamayan ve cadı olmayan kişilerin denemesi sakıncalı ve zararlıdır.Kişi bu vasıflara sahip olsa bile sonucunda 3 katıyla bedelini ödeyeceğini unutmamalıdır.   Malzemeler:   *Kırmızı mum (6 tane) *Zarar verilmek istenen kişinin fotoğrafı *Bir tahta parçası (kolay tutuşacak cinsten,çıra olmasını öneririm) *Tepsi (Yanan tahta parçasını üzerine koyabileceğiniz herh

   , Yer: Witchcraft

  • Hekate'ye Kutsal Ateş Ayini

   KUTSAL ATESI AYINI   Hazirlik; Ayini rahatsiz edilmeden yapabileceginiz sakin bir yer bulun. Bir muma yada yakilabilecek, kandil ve benzeri bir seye ihtiyaciniz olacak. Mumu yada kullanacaginiz diger seyleri kutsamak, ayinsel yontemle temizlemek isteyebilirsiniz, tabi sadece temiz olmalarindan emin olmaniz da yeterlidir. Baslangic;   Rahatlayin, derince nefes alip, dunyaya karsi nazik ve gururlu olmak anlamina odaklanip, aklinizi, ruhunuzu ve vucudunuza buna istinaden dengeleyin. Derin n

   , Yer: Neo-paganizm & Wicca

  • Kötü Enerji ve Varlıkları Defetme Büyüsü

   Merhaba arkadaşlar, bugün sizlerle malzemeleri basit bir defetme-kovma büyüsü(kısmen ritüeli) paylaşacağım. Kullandığım bir çalışma olup bir zararını şuana dek görmemenin yanı sıra etkileri fark edilir derecede iyidir. Spellimi paylaşmayı düşünmüyorum fakat bir dörtlükle örnek vereceğim. Herkes kendi tanrı/tanrıçasına uygun olarak spelli değiştirip düzenlesin.   Öncelikle malzemelerimiz kolay bulunur olmakla birlikte asanız yoksa işaret parmağınızı kullanınız. - Asa - Siyah mum - Siyah tuz

   , Yer: Witchcraft

×
×
 • Yeni Oluştur...