Jump to content

Senaristin Yolculuğu Seminerleri Başlıyor!


schizophrana

Önerilen Mesajlar

Bir ikirden beyaz perdeye uzanan yolculuk... Senaryo yazarları kendi filmlerini anlatıyor. Fikirlerini nasıl buldular? Filmlerini nasıl yazdılar? Bir senaryo nasıl bir film haline gelir?

SENDER (Senaryo Yazarları Derneği) tarafından düzenlenen "Senaristin Yolculuğu" semineri 14 Kasım-12 Aralık tarihleri arasında her pazar bir senaryo yazarını konuk ediyor. İki saatlik film gösteriminin ardından söyleşi şeklinde gerçekleşecek seminerin konukları Reha Erdem, Mert Fırat, İlksen Başarır, Ümit Ünal, Selim Demirdelen ve Önder Çakar. Seminere katılanlar, yazarıyla beraber izledikleri filmin ardından bir fikrin bir filme dönüşme macerasını ilk ağızdan dinlerken, merak ettikleri sorulara da yanıt bulabilecek.

 

Program

Tarihler: 14 Kasım, 21 Kasım, 28 Kasım, 5 Aralık, 12 Aralık 2010

Saat: 12:00

Yer: Senaryo Yazarları Derneği, Türsav Sinema Evi Gazeteci Erol Dernek Sokak No:8 Kat:2 Beyoğlu

 

14 Kasım Mert Fırat-İlksen Başarır (Başka Dilde Aşk)

21 Kasım Ümit Ünal (Ara)

28 Kasım Reha Erdem (Kosmos)

5 Aralık Selim Demirdelen (Kavşak)

12 Aralık Önder Çakar (Takva)

 

 

Nilgün Öneş Uygulamalı Senaryo Atölyesi

 

Öte yandan, kurulduğu günden beri meslekiçi eğitim çalışmalarıyla sektörün genel kalitesini yükseltmeyi amaçlayan SENDER’in atölye çalışmaları da başlıyor. Bu yılki atölyeleri derneğin genel başkanı ve Süper Baba, İkinci Bahar, Yabancı Damat, Hatırla Sevgili, Bu Kalp Seni Unutur mu gibi dizilerle Güz Sancısı filminin senaryo yazarı Nilgün Öneş verecek. 12 hafta sürecek olan atölye, bir cümleden, uzun metraj bir film hikayesine giden yolu uygulamalı olarak yaratmayı hedefliyor. Senaryo tekniği eğitimi olmayıp, senaryo tekniğini uygulama çalışması olarak düzenlenen atölyede bütün katılımcılar senaryo grubunun üyeleri olarak kabul edilecek, seçilecek olan hikaye birlikte geliştirilecek ve senaryo çalışmasında varılacak noktayı grubun performansı belirleyecek. Nilgün Öneş Uygulamalı Senaryo Atölyesi, her Cumartesi 4 saat olarak yapılacak. Atölyenin başlangıç tarihi 20 Kasım 2010.

 

Atölye ve seminerler için kayıt ve detaylı bilgilere SENDER’in web sitesinden (http://www.senaryo.org.tr ) ulaşabilir ya da 0 212 244 21 22 no’lu telefonu arayabilirsiniz.

 

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetay&ArticleID=1027173&Date=07.11.2010&CategoryID=82

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesaj yollayabilir ve daha sonra kayıt olabilirsiniz. Hesabınız varsa, şimdi giriş yaparak hesabınızla gönderebilirsiniz.

Misafir
Bu konuyu yanıtla...

×   Farklı formatta bir yazı yapıştırdınız.   Lütfen formatı silmek için buraya tıklayınız

  Only 75 emoji are allowed.

×   Bağlantınız otomatik olarak gömülü hale getirilmiştir..   Bunun yerine bağlantı şeklinde gösterilsin mi?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Düzenleyiciyi temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Yeni Oluştur...